Chcę zmienić swoje życie, FIGURĘ ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-03, 13:35   #1
Richellee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2

Chcę zmienić swoje życie, FIGURĘ !


Mam 16, 172 - 3 wzrostu i ważę ... 41-42 kg. Wiem, to jest straszne. Niby jem normalnie, mięso, nabiał, warzywa, pełno owoców.. Ale odmawiam sobie słodyczy. Jak coś zjem słodkiego to zaraz mam wyrzuty sumienia, których nie mogę opanować. Wyglądam jak kościotrup, wszyscy mi to mówią. Ale chciałabym zmienić to, przytyć i nabrać mięśni (tak do 48 lub 50 kg) i także odzyskać okres. Dużo ćwiczę, biegam praktycznie codziennie. Lubię aktywność fizyczną. Ale czy ktoś jest w stanie ułożyć mi jadlospis i połączyć to z treningami ? Byłabym wdzięczna. Oraz proszę o rady, co i w jakich ilościach jeść by zdrowo przytyć i nabrać mięśni. Z góry dziękuję.
Richellee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 09:54   #2
Joelek
Raczkowanie
 
Avatar Joelek
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 36
Dot.: Chcę zmienić swoje życie, FIGURĘ !

hej,

trening progresywny na siłowni, to klucz do zdobycia tkanki mięśniowej. Trzeba z każdym treningiem dźwigać coraz ciężej, aby zbudować mięśnie. Bez obaw o mega masę mięśniową, gdyż kobiety mają zbyt mało testosteronu, aby wyglądały, jak dopingujące się kukturystki Przysiady, ciągi, wyciskania to najlepiej rozwijające sylwetkę ćwiczenia.
W Twoim wypadku, domniemam początkująca w takiej formie treningu lekka nadwyżka kaloryczna (+100kcal) umożliwi budowanie powolne mięśni bez nadmiernego "zalania się" tłuszczem.
Jadłospis ogłupia, bo możesz jeść wszystko, tylko potrzebujesz paru wskazówek i kogoś kto poprowadzi Cie przez początkującą fazę.

Pozdr,
J.
Joelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 13:52   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Chcę zmienić swoje życie, FIGURĘ !

Cytat:
Napisane przez Joelek Pokaż wiadomość
hej,

trening progresywny na siłowni, to klucz do zdobycia tkanki mięśniowej. Trzeba z każdym treningiem dźwigać coraz ciężej, aby zbudować mięśnie. Bez obaw o mega masę mięśniową, gdyż kobiety mają zbyt mało testosteronu, aby wyglądały, jak dopingujące się kukturystki Przysiady, ciągi, wyciskania to najlepiej rozwijające sylwetkę ćwiczenia.
W Twoim wypadku, domniemam początkująca w takiej formie treningu lekka nadwyżka kaloryczna (+100kcal) umożliwi budowanie powolne mięśni bez nadmiernego "zalania się" tłuszczem.
Jadłospis ogłupia, bo możesz jeść wszystko, tylko potrzebujesz paru wskazówek i kogoś kto poprowadzi Cie przez początkującą fazę.

Pozdr,
J.

Joelek, piszesz do nastolatki z niedoborem tkanki tłuszczowej.
Dla mezczyzny to by było "Zalanie" , dla młodej kobiety (*w ogóle dla kobiety) tkanka tłuszczowa to bardzow azny organ - wytwarza estrogeny.
Przy jej neidoborze w okresie dojrzewania, zagraża dziewczynie bezpłodnoSC!!!!
a A w dalszym wieku osteoporoza np.

Siłkowe rady dla facetó, są siłkowuymi radami dla facetów.
Npormy BF dla mezczyzn i kobiet w ogóle o siebie NIE zahaczają. 20% BF u kobiety to jest _bardzo szczupłą i ZDROWA kobieta.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 18:23   #4
Joelek
Raczkowanie
 
Avatar Joelek
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 36
Dot.: Chcę zmienić swoje życie, FIGURĘ !

Cava,
Waga nie odzwierciedla ilości tkanki tłuszczowej. Nabieranie mięśni to bardzo długotrwały proces i uwierz mi, ze nawet przy takiej małej nadwyżce tłuszcz się odkłada.
Niestety to nie są rady dla facetów, bo ale możesz tego nie wiedzieć, że facet potrzebuje ok 300kcal nadwyżki i to jest tzw. Lean bulking dla początkującego. Rozkład makrosów w takim wieku jest istotny, bo ale tego też możesz nie wiedzieć 🙃 Tłuszcz istotny dla hormonów dostarczasz z pożywienia. No, ale...Jednym słowem skacz do Pani Ch. i jedz, co każe Pani L.

Cava z mojej strony koniec tematu.
Pozdr
Joelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 19:15   #5
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Chcę zmienić swoje życie, FIGURĘ !

Jakie tłuszcze spożywasz o ile jakieś spożywasz?
50 kg przy Twoim wzroście to nadal będzie spora niedowaga, piszesz że biegasz codziennie - ćwiczysz więc potrzebujesz o wiele więcej kalorii niż mu dostarczasz - nie masz awitaminozy, jak wyniki badań krwi? Przykro to pisać ale uważam że masz zaburzoną wizję własnej sylwetki i przy takich niedoborach mięśnie Ci z powietrza nie urosną ( jedzenie to paliwo a dostarczasz go za mało) Zmniejszyłabym ilość owoców na rzecz białka, tłuszczu ... nie jestem dietetykiem ale wydaje mi się że owocami niepotrzebnie się zapychasz ( dużo błonnika i cukru)
Moim zdaniem dużo powiedzą Ci zdjęcia, nie stawanie na wadze czy patrzenie w lustro.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 09:58   #6
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Chcę zmienić swoje życie, FIGURĘ !

Cytat:
Napisane przez Joelek Pokaż wiadomość
Cava,
Waga nie odzwierciedla ilości tkanki tłuszczowej. Nabieranie mięśni to bardzo długotrwały proces i uwierz mi, ze nawet przy takiej małej nadwyżce tłuszcz się odkłada.
Niestety to nie są rady dla facetów, bo ale możesz tego nie wiedzieć, że facet potrzebuje ok 300kcal nadwyżki i to jest tzw. Lean bulking dla początkującego. Rozkład makrosów w takim wieku jest istotny, bo ale tego też możesz nie wiedzieć 🙃 Tłuszcz istotny dla hormonów dostarczasz z pożywienia. No, ale...Jednym słowem skacz do Pani Ch. i jedz, co każe Pani L.

Cava z mojej strony koniec tematu.
Pozdr

Żaden koniec tematu.
Napisałeś rzeczy, które dla młodej kobiety z drastycznymi objawami ED, są bardzo złe i mogą ją wepchnąć w jeszcze większą chorobę.

Ona ma problem z ED. Ma przede wszystkim, chorą duszę, głowę, zaburzone postrzeganie siebie.
Ma 172 cm a marzy o wadze max 50 kilo !!!!- to jest wciąż dramatyczne wychudzenie!!!! Stan zagrażający jej życiu.
Teraz jej waga świadczy o _DRAMATYCZNYM_ wygłodzeniu a Ty jej kazesz ćwiczyć i zwiększac kalorycznosc po 100 kalorii i jeszcze wypisujesz o "nie zalewaniu się tłuszczem"
Ona jest _zagłodziona_ bo ma ED.
Osobie w takim stanie, nie poleca się żadnych ćwiczeń, tylko ich _zabrania_, powinna ograniczyć się w tej chwili do co najwyzej niedługich spacerów i przede wszystkim nauczyc się rodzic sobie z umiejętnością jedzenia.
osoba w takim stanie zagłodzenia, ma osłabione serce, przy treningu siłowym i zwiekszaniu obciażeń moze zwyczajnie paść trupem!!! bo jej serce jest w dużej części strawione przez niedożywinie, być moze ma już galopująca osteoporozę (nie ma miesiączki z niedożywienia czyli hormonalnie jest w okresie menopauzalnym!!! bez względu na wiek metrykalny). Zanim pójdzie na jakikolwiek trening, musi _wyzdrowieć_

A Ty piszesz o kształtowaniu sylwetki. :/


Richelle.
Masz bardzo duze problemy, nie wiem na ile sobie to uświadamiasz.
Wejdz na podforum KZJ (to to podforum dietetyki) i tam załóż watek i porozmawiaj z dziewczynami. One przeszły przez to samo, beda umiały Ci pomóc, nakierować, a i zrozumieją Cię jak nikt inny.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-06 10:58:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:26.