Ból kregoslupa lędźwiowego i szyjnego. Rezonans? ??Wrocław? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-09, 19:54   #1
ondulith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 221

Ból kregoslupa lędźwiowego i szyjnego. Rezonans? ??Wrocław?


Od paru lat boli mnie kregoslup w części ledzwiowej i szyjnej. Czasami tez piersiowej.

Bylam u kręgarzy roznych, terapeuty manualnego. Mialam ustwiana miednice itd. Bol jest dalej.

Zrobilam rezonans magnetyczny części ledzwiowej. Wynik:

Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego wykonano w sekwencji SE (T1-zal), FRFSE (obrazy T2-zal. i T-2zal.Fat-Sat) w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych.

Spłycenie fizjologicznej lordozy.

Niewielka prawowypukła skolioza.

Poza tym obraz kręgosłupa i kanału kręgowego w odcinku lędźwiowym bez zmian.

Widoczny końcowy odcinek rdzenia kręgowego i korzenie ogona końskiego prawidłowe.

Moje pytanie: czy jeżeli boli mnie czesc ledzwiowa i szyjna to.. powinnam zrobić MR szyjnego i piersiowego jeszcze? Piersiowy tez mnie boli kiedy dłużej klecze.

Gdzie robic prywatnie rezonans we wroclawiu? Rezonans odcinka lędźwiowego robiłam w skanmexie ale nie wiem czy to dobry punkt. może ktoś się zna i się wypowie?
ondulith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 13:45   #2
enigma2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12
Dot.: Ból kregoslupa lędźwiowego i szyjnego. Rezonans? ??Wrocław?

Kurcze nie za dobrze to wygląda, a byłaś u neurologa? Nie zawsze pójście do kręgarza jest dobrym rozwiązaniem. Na bóle mogę polecić Ci rezonator biofotonowy, a z Twoją przypadłością powinnaś znaleźć dobrego neurologa przejść przez rehabilitację, masaże, itp. Jeśli chodzi o rezonans to zrób zdjęcia wszystkich odcinków, niech lekarz widzi co się tam dzieje
__________________
Najpierw był bieg, a dopiero po nim towarzyszący mu byt, którym byłam ja. Biegnę, więc jestem...
enigma2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 19:37   #3
unedandizette
Przyczajenie
 
Avatar unedandizette
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 8
Dot.: Ból kregoslupa lędźwiowego i szyjnego. Rezonans? ??Wrocław?

Dobrze mówi enigma, musisz znaleźć dobrego neurologa, a często lekarz pierwszego kontaktu nie wie co z tym zrobić. Nie idź więcej do kręgarzy bo niewielu z nich jest lekarzami, a często więcej robią krzywdy niż pomagają...
unedandizette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 10:56   #4
osti_ata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 36
Dot.: Ból kregoslupa lędźwiowego i szyjnego. Rezonans? ??Wrocław?

Cytat:
Napisane przez ondulith Pokaż wiadomość
Od paru lat boli mnie kregoslup w części ledzwiowej i szyjnej. Czasami tez piersiowej.

Bylam u kręgarzy roznych, terapeuty manualnego. Mialam ustwiana miednice itd. Bol jest dalej.

Zrobilam rezonans magnetyczny części ledzwiowej. Wynik:

Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego wykonano w sekwencji SE (T1-zal), FRFSE (obrazy T2-zal. i T-2zal.Fat-Sat) w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych.

Spłycenie fizjologicznej lordozy.

Niewielka prawowypukła skolioza.

Poza tym obraz kręgosłupa i kanału kręgowego w odcinku lędźwiowym bez zmian.

Widoczny końcowy odcinek rdzenia kręgowego i korzenie ogona końskiego prawidłowe.

Moje pytanie: czy jeżeli boli mnie czesc ledzwiowa i szyjna to.. powinnam zrobić MR szyjnego i piersiowego jeszcze? Piersiowy tez mnie boli kiedy dłużej klecze.

Gdzie robic prywatnie rezonans we wroclawiu? Rezonans odcinka lędźwiowego robiłam w skanmexie ale nie wiem czy to dobry punkt. może ktoś się zna i się wypowie?
Opis z rezonansu nie wygląda tak strasznie źle. Nie szalej z tymi lekarzami, ale neurologa dobrze jest odwiedzić. Nie wiem ile masz lat, ale przy dzisiejszym sposobie życia 70% ludności w okolicach 30 r.ż odczuwa silne bóle kręgosłupa. U Ciebie jest to spowodowane skoliozą (i do tego, z tego co piszesz - niewielką). Spłycenia lordozy to jeszcze nie jest jednostka chorobowa -pogłębienie lub spłycenie którejś lordozy (najczęściej lędźwiowej) jest bardzo powszechne - zazwyczaj nie powoduje bólu. Nie ma u Ciebie dyskopatii, która również powoduje okropne bóle kręgosłupa, ani żadnej innej przyczyny występowania dolegliwości. Szyjny odcinek boli z tej samej przyczyny co lędźwiowy. Jeśli masz skoliozę w lędźwiach, to podobną skoliozę będziesz miała w odc. szyjnym. Dlatego też czasem czujesz ból w piersiowym, bo tam kręgosłup odbija w drugą stronę. Robi się u Ciebie takie boczne S - cała przyczyna. Proponuję udać się do rehabilitanta - NIE kręgarza! On pokaże Ci jakie wykonywać ćwiczenia, które mogą nieco zniwelować ból. Znajdź dobrego rehabilitanta/dobrą rehabilitantkę w swoim mieście i udaj się prywatnie, bo państwowo to ... sama wiesz jak może być. Bez obaw - ćwiczenia na ból kręgosłupa są naj-najlepsze, tylko trzeba wiedzieć jakie w Twoim przypadku będą odpowiednie. No i najważniejsze - wykonywać je systematycznie Dużo zdrówka życzę!

Edytowane przez osti_ata
Czas edycji: 2012-11-23 o 10:58
osti_ata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 19:05   #5
rafalinka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 71
Dot.: Ból kregoslupa lędźwiowego i szyjnego. Rezonans? ??Wrocław?

Ja tez mam ten okropny bol i mam isc do kreglarza ale sie boje... Powinnam??
rafalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 20:59   #6
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Ból kregoslupa lędźwiowego i szyjnego. Rezonans? ??Wrocław?

Moze Wy macie pomysl co to jest. Do lekarza ide w czwartek, wiec jeszcze troche sie pomecze.
Boli mnie odcinek ledzwiowy, ale nie sam kregoslup, ale bardziej po lewej stronie. Nie wiem co tam jest: kreg, miesien. Najbardziej boli gdy siedze, albo przy ucisku. Nie uderzylam sie, nie nadwyrezylam nic.
Martwie sie, ze boli wlasnie przy ucisku.
Mial ktos tak?

mam tryb siedzacy, niestety przy kompie czesto siedze krzywo, ale jestem przechylona w prawa strone, a boli lewa.
I tez boli czasami lewa lopatka.
Na pewno nic z nerka, bo nie mam lewej nerki.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 19:27   #7
rafalrupka3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: Ból kregoslupa lędźwiowego i szyjnego. Rezonans? ??Wrocław?

ja swojej sam rozmasowuje to, raptem zrobiłem rok temu taki o zwykły kurs, mam książkę od masażu, nie naciskam zbyt mocno, żeby nic nie popsuć, ale jej to odpowiada, co prawda pomaga raptem na kilka dni, ale regularnie go robię, więc jest zadowolona, ale przed tym jak dasz się komuś masować,
musisz zrobić badania, tak nam (tzn. jej) powiedział lekarz, mimo wszystko polecam, szkoda płacić nie wiadomo ile jak można samemu w domu pomóc drugiej osobie
rafalrupka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.