Zaczerwienienie pod ustami... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-13, 14:22   #1
sheva17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 58

Zaczerwienienie pod ustami...


Witam. Od pewnego czasu pod ustami pojawiła mi się duża czerwona plama. Odczuwam w tym miejscu lekkie swędzenie i czasami też jakby "paliło" mi się w tym miejscu.
Podejrzewam, że może być to grzybica. Utrzymuje mi się to na twarzy od już dłuższego czasu. Wydaje mi się też jakby to się powiększyło i przeniosło dalej, a dokładniej na policzki. W czasie kiedy moja twarz robi się czerwona, a mianowicie podczas wysiłku, czy stresu to miejsce również staje się czerwone i jest bardziej widoczne. W tygodniu zamierzam wybrać się do dermatologa.

Edytowane przez sheva17
Czas edycji: 2018-04-01 o 15:10
sheva17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 12:49   #2
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Zaczerwienienie pod ustami...

Cytat:
Napisane przez sheva17 Pokaż wiadomość
Witam. Od pewnego czasu pod ustami pojawiła mi się duża czerwona plama. Odczuwam w tym miejscu lekkie swędzenie i czasami też jakby "paliło" mi się w tym miejscu.
Podejrzewam, że może być to grzybica. Utrzymuje mi się to na twarzy od już dłuższego czasu. Wydaje mi się też jakby to się powiększyło i przeniosło dalej, a dokładniej na policzki. W czasie kiedy moja twarz robi się czerwona, a mianowicie podczas wysiłku, czy stresu to miejsce również staje się czerwone i jest bardziej widoczne. W tygodniu zamierzam wybrać się do dermatologa. O to zdjęcia:

Link do zdjęć:
http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/714f4aa913fdd.jpg.html
http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/ed8fb99749176.jpg.html
http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/871595e873852.jpg.html
http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/9d3d33c711419.jpg.html
A co to za linki do zdjęć?
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 22:10   #3
almaelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 114
Dot.: Zaczerwienienie pod ustami...

Mam od niedawna podobny problem. W lewym kąciku pojawiło mi się przebarwienie, które sięga od tego kącika do dołu wargi. Wygląda to jak "przedłużenie" kącika. Skóra w tym miejscu zaczęła się łuszczyć, ale przebarwienie nie znikło. Smaruję to tłustym kremem, niveą, zaczęłam brać witaminę B i nic. Na dodatek ostatnio ciągle pierzchną mi usta, szczypią, nie wiem czy jedno ma związek z drugim ale zaczyna być to coraz bardziej uciążliwe. Nie dość, że to nieestetyczne, to jeszcze szczypie.
Wcześniej nie miałam takich problemów z ustami, wystarczyła mi zwykła pomadka ochronna i były nawilżone. Teraz to jakaś masakra
almaelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 00:17   #4
sheva17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 58
Dot.: Zaczerwienienie pod ustami...

Cytat:
Napisane przez almaelena Pokaż wiadomość
Mam od niedawna podobny problem. W lewym kąciku pojawiło mi się przebarwienie, które sięga od tego kącika do dołu wargi. Wygląda to jak "przedłużenie" kącika. Skóra w tym miejscu zaczęła się łuszczyć, ale przebarwienie nie znikło. Smaruję to tłustym kremem, niveą, zaczęłam brać witaminę B i nic. Na dodatek ostatnio ciągle pierzchną mi usta, szczypią, nie wiem czy jedno ma związek z drugim ale zaczyna być to coraz bardziej uciążliwe. Nie dość, że to nieestetyczne, to jeszcze szczypie.
Wcześniej nie miałam takich problemów z ustami, wystarczyła mi zwykła pomadka ochronna i były nawilżone. Teraz to jakaś masakra
mogłabyś podesłać zdjęcia?

Edytowane przez sheva17
Czas edycji: 2018-04-01 o 14:43
sheva17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-22 01:17:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.