Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-26, 22:30   #61
AnnaCias
Przyczajenie
 
Avatar AnnaCias
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 13
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Może rozważ karty do kont-pormonetek. Ja np. bardzo sobie chwalę karty do kont walutowych w kantorze Alior Banku. To fajna opcja, bo działają na całym świecie i możesz sobie wyrobić kartę do dowolnej waluty np. euro i do dolarów. Unikasz w ten sposób przewalutowania i możesz trzymać na koncie tylko sumy potrzebne do małych wydatków, więc nie ma strachu. Plus zarówno konta-portmonetki, jak i karty są za darmo. Alior to tylko przykład, pewnie inne banki też mają takie oferty, ale tę konkretną przetestowałam ostatnio w Azji i działała bez zarzutu.
I jak skończą się środki na tej karacie to nie pobiera dalej z tej głównej mojej karty w PLN?
AnnaCias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 22:40   #62
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 531
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez AnnaCias Pokaż wiadomość
I jak skończą się środki na tej karacie to nie pobiera dalej z tej głównej mojej karty w PLN?
Nie, to nie jest karta kredytowa, więc jak nie masz środków, to nie zapłacisz, nie jest powiązana z niczym innym. To jest to debit mastercard i praktycznie mi się nie zdarzyło, żeby ktoś jej nie honorował. Ale jak zakładasz sobie konta walutowe, to robi Ci się automatycznie również portmonetka w pln (niepowiązana z kartą walutową), więc w czasie podróży możesz uzupełniać środki kupując euro na bieżąco i niczego nie ryzykujesz. Fajne jest też, że możesz w ciągu roku skupować waluty, jeśli są akurat w nizszej cenie i przy okazji robić deal
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 23:07   #63
AnnaCias
Przyczajenie
 
Avatar AnnaCias
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 13
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Nie, to nie jest karta kredytowa, więc jak nie masz środków, to nie zapłacisz, nie jest powiązana z niczym innym. To jest to debit mastercard i praktycznie mi się nie zdarzyło, żeby ktoś jej nie honorował. Ale jak zakładasz sobie konta walutowe, to robi Ci się automatycznie również portmonetka w pln (niepowiązana z kartą walutową), więc w czasie podróży możesz uzupełniać środki kupując euro na bieżąco i niczego nie ryzykujesz. Fajne jest też, że możesz w ciągu roku skupować waluty, jeśli są akurat w nizszej cenie i przy okazji robić deal
Świetnie, bardzo Ci dziękuję za informację, na pewno się zapoznam. Ja akurat od zawsze korzystałam z oferty mBanku i muszę zobaczyć czy też takie coś mają w ofercie. Bardzo Ci dziękuję
AnnaCias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-30, 12:41   #64
Magiczny_Andrzej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Moim zdaniem lepiej po prostu skorzystać z usług biura podróży i to wszystko.
Magiczny_Andrzej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-03, 19:34   #65
AnnaCias
Przyczajenie
 
Avatar AnnaCias
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 13
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez Magiczny_Andrzej Pokaż wiadomość
Moim zdaniem lepiej po prostu skorzystać z usług biura podróży i to wszystko.
Gratuluję świetnej odpowiedzi w wątku o podróżach na własną rękę
AnnaCias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 16:17   #66
MrsPapuga
Rozeznanie
 
Avatar MrsPapuga
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 780
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

A czemu nie? Moim zdaniem wakacje na własną rekę właśnie są najbardziej ekscytujące. Co roku z mężem latamy we dwoje, sami sobie wszystko organizujemy. O ile nie lecisz do krajów 3 świata w ameryce, czy niektórych w Azji to z samą znajomością Angielskiego sobie świetnie można poradzić.
MrsPapuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 11:52   #67
Rokoszka
Raczkowanie
 
Avatar Rokoszka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 114
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Myślę, że się o wiele bardziej opłacają, nie tylko ze względu na finanse, ale przede wszystkim ze względu na wrażenia i przeżycia. Podczas zaplanowanej co do minuty wycieczki można zobaczyć tylko najważniejsze, a też i często przereklamowane atrakcje.
Rokoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-12, 07:34   #68
Travelfreak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Wyjazd na własną rękę często opłaca się o wiele bardziej niż korzystanie z biura podróży - oszczęczacie na prowizji, macie większy wpływ na wybór noclegu, który będzie Wam odpowiadał i przede wszystkim atrakcji - nie z góry narzuconych "must see", ale właśnie takich, które Was interesują. Czasem jednak pojawia się problem ze znalezieniem naprawdę korzystnych ofert na loty czy noclegi - jeśli nie czujecie się wystarczająco wprawieni lub brakuje Wam czasu, mogę polecić tą bezpłatną usługę: xxx pomogą Wam wyszukać oferty dopasowane do Waszych kryteriów = nic nie tracicie, a możecie zaoszczędzić czas i pieniądze

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2017-12-12 o 07:52 Powód: link
Travelfreak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-12, 20:14   #69
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Nie wiem, czy się opłaca czy nie, ale nie jestem typem osoby, która korzysta z usług biur podróży. Bilet lotniczy, wypożyczone dobre auto, telefon i fantazja - tylko tego mi trzeba.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-13, 20:26   #70
JustynaDK
Raczkowanie
 
Avatar JustynaDK
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 59
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Teoretycznie się bardziej opłaca z biura, ale jak sam pojedziesz zakręcisz się wokół taniego kampingu i rozplanujesz sobie wycieczkę w danym mieście na full wypas to wyjdziesz na plus. Ale musisz mieć naprawdę dobry plan podróży
JustynaDK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-13, 22:19   #71
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Pisałam w tym wątku w kwietniu... W maju wyskoczyliśmy z tz do Rzymu na 5 dni. Całość kosztowała nas około 3.5tys. Wszystko!
Nocleg blisko koloseum z pięknym tarasem - 300eur
Bilet do koloseum 24e
Muzeum watykańskie 40e
Lot 600zl
Bilety metro 10e
Reszta na jedzenie, pamiątki, bus na lotnisko.

Potem postanowiliśmy skorzystać z biura i wybraliśmy Grecję. Tydzień. Sama wycieczka z 1 posilkiem kosztowała nas prawie 6tys. Obowiązkowo 200e na opłaty w muzeach itp. na osobę! A często po prostu biegliśmy przez nie bez możliwości zatrzymania się dłużej nad czymś mniej typowym. Tyyyylko najpopularniejsze eksponatu. Dla chętnychych atrakcje dodatkowe extra płatne. Na lunche zawsze byliśmy w jakiejś dziurze z tylko jedna knajpa gdzie obiad kosztował 10e na osobę.
Nie-to nie są normalne ceny tam. 2 razy zostawili nas samym sobie: Raz wysunęliśmy dużą pizzę i piwo za 10e drugim razem wzięliśmy rodzaj kofty w cieście pita za...3e osobe.
Po prostu mieli z nimi jakaś umowę. W dodatku jedzenie tam było od średniego do obrzydliwego. Robione "pod Polaków". Posiłki na śniadanie i kolacje z produktów najgorszego sortu np. nuggetsy paluszki rybne z paczki, najtańszy dżem i wędliny. Dało się coś wybrać zdrowszego np. jogurt plus musli plus miód ale niestety nie zawsze.
Plus forsa na pamiątki i drobne zachcianki typu lody i jakiś owoc. Nocleg bardzo mocno średni.
Jedyny plus to właśnie przewodnik który opowiadal naprawdę ciekawe rzeczy.
I to wszystko za jakieś 9 tysi w sumie.... Dziękuję nie. Więcej nie dam się mężowi namówić na biura podróży.
Ogólnie czułam się jak na koloni dla dorosłych. "O tu zatrzymujemy się na zdjęcia - ładny widoczek. Godzina czasu wolnego pamiątki są na prawo na lewo polecam lody" . Nieeeee

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"


Edytowane przez Heledore
Czas edycji: 2017-12-13 o 22:20
Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-13, 23:53   #72
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość

Ogólnie czułam się jak na koloni dla dorosłych. "O tu zatrzymujemy się na zdjęcia - ładny widoczek. Godzina czasu wolnego pamiątki są na prawo na lewo polecam lody" . Nieeeee
Opisałaś mój koszmar ale gratuluję udanego wypadu do Rzymu!
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 15:31   #73
baryleczka
Raczkowanie
 
Avatar baryleczka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 84
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Wakacje na właśną rękę są na pewno tańsze. My rok temu rezerwowaliśmy sobie ten domek w Chorwacji:
xxx

pojechaliśmy w 5 z naszym bobo i jeszcze z jedną parą znajomych. Nocleg wyszedł nas 1500 zł/2 tygodnie, paliwo 500 zł, bo podzielone na pół, pozwiedzaliśmy Trogir, Szybenik, Zadar, Krk, nie żałowaliśmy na lody itp., a i tak wydaliśmy na wszystko z iletami i żarciem nie więcej niż jakieś 1500 zeta. Czyli byliśmy na wakacjach w 3 osoby za 3 tys za 2 tygodnie, takiej oferty w biurze podróży nie dostaniesz. Tyle to może za 1 osobę by było.
__________________
http://yourapps.info/ - najlepszy portal z aplikacjami dla kobiet
http://betweenblankpages.wordpress.com - recenzje, marudzenie, motywacja

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2017-12-15 o 11:09 Powód: link
baryleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 17:27   #74
szymon952
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 1
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez kentas Pokaż wiadomość
Nigdy w ten sposób sami za granicę nie jechaliśmy. Czy Waszym zdaniem się opłaca? Widziałam nawet symulację jednego z BP tzn. takie porównanie i prawda jest taka, że nie da się tego samego pakietu, który daje BP kupić za takie same pieniądze. Czy coś pomijam, czegoś nie zauważam?
Nie opłaca się.
szymon952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 12:33   #75
201801022110
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 26
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

My bardzo często tak spędzamy wakacje. Ale są to wakacje odjazdowe. Po kilka miejsc zaliczany na jednym wyjezdzie. Podróżujemy wtedy najczęściej autem co daje nam możliwość bezproblemowego przemieszczania się. Włochy, Chorwacja itd. Oczywiście przez wyjazdem robimy cały plan co gdzie i kiedy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201801022110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 21:44   #76
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Jak dla mnie sie biura podrozy a ogole nie oplacaja. W tym roku wydalam 2500 zl/os na tydzien pobytu na Sycyli, w tym ok. 1000 zl na jedzenie w knajpach. Takze za przelot, hotele i przejazdy miedzy miastami ok. 1300 zl, niech ktos mi znajdzie za tyle objazdowke. spalam w 4 miastach: katani, syrakuzach, modice i noto.
A i tak akurat kupilam dosc drogie bilety lotnicze, mozna taniej.

Albo Wlochy i okolice Neapolu (sorrento, positano itp.) kiedys patrzylam z ciekawosci i wycieczki na 4 dni byly bo jakies kosmiczne pieniadze.
Tutaj tez jakos super malo nie wydalam ale nadal dwa razy mniej niz w biurze podrozy.

Moim zdaniem oplacaja sie tylko lasty.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 11:59   #77
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Pisałam w tym wątku w kwietniu... W maju wyskoczyliśmy z tz do Rzymu na 5 dni. Całość kosztowała nas około 3.5tys. Wszystko!
Nocleg blisko koloseum z pięknym tarasem - 300eur
Bilet do koloseum 24e
Muzeum watykańskie 40e
Lot 600zl
Bilety metro 10e
Reszta na jedzenie, pamiątki, bus na lotnisko.

Potem postanowiliśmy skorzystać z biura i wybraliśmy Grecję. Tydzień. Sama wycieczka z 1 posilkiem kosztowała nas prawie 6tys. Obowiązkowo 200e na opłaty w muzeach itp. na osobę! A często po prostu biegliśmy przez nie bez możliwości zatrzymania się dłużej nad czymś mniej typowym. Tyyyylko najpopularniejsze eksponatu. Dla chętnychych atrakcje dodatkowe extra płatne. Na lunche zawsze byliśmy w jakiejś dziurze z tylko jedna knajpa gdzie obiad kosztował 10e na osobę.
Nie-to nie są normalne ceny tam. 2 razy zostawili nas samym sobie: Raz wysunęliśmy dużą pizzę i piwo za 10e drugim razem wzięliśmy rodzaj kofty w cieście pita za...3e osobe.
Po prostu mieli z nimi jakaś umowę. W dodatku jedzenie tam było od średniego do obrzydliwego. Robione "pod Polaków". Posiłki na śniadanie i kolacje z produktów najgorszego sortu np. nuggetsy paluszki rybne z paczki, najtańszy dżem i wędliny. Dało się coś wybrać zdrowszego np. jogurt plus musli plus miód ale niestety nie zawsze.
Plus forsa na pamiątki i drobne zachcianki typu lody i jakiś owoc. Nocleg bardzo mocno średni.
Jedyny plus to właśnie przewodnik który opowiadal naprawdę ciekawe rzeczy.
I to wszystko za jakieś 9 tysi w sumie.... Dziękuję nie. Więcej nie dam się mężowi namówić na biura podróży.
Ogólnie czułam się jak na koloni dla dorosłych. "O tu zatrzymujemy się na zdjęcia - ładny widoczek. Godzina czasu wolnego pamiątki są na prawo na lewo polecam lody" . Nieeeee

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rzym

Moja kumpela jeździ z biurem podróży i zawsze pytana gdzie wykonała dane zdjęcie nie wie ! Gdzieś ich zostawili i strzeliła sobie kilka fotek Następne narzekanie, że we Włoszech to tylko makaron jadła przez tydzień i ich kuchnia jest be. Hotel, a raczej hostel to nora, ale za te wszystkie luksusy i żadnych wejść do muzeum, same bezpłatne kościoły policzyli sobie po 3tys zł

Youtuberka, która pracowała w hotelach all inclusive na Krecie
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 17:30   #78
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

My jeździmy już tylko na własną rękę, ale to wyjazdy mocno turystyczne i objazdowe a nie wypoczynkowe leżenie tyłkiem na plaży czy co gorsza dzień w dzień przy basenie. Na zdecydowany plus cena i to, że plan można dopasować pod siebie. Jedyny minus to ew. zmęczenie podróżowaniem komunikacją lub kierowaniem samochodu.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 10:18   #79
kunegunda_01234
Zadomowienie
 
Avatar kunegunda_01234
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 143
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Hej. Nie wiem gdzie zapytać o lot do luton z wizzair chce zabukować lot do Londynu luton na majówkę. Czy możliwe ze bilety jeszcze stanieja czy brać póki są w normalnych cenach ok.350zł w obie strony. ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica :
https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/9417/
kunegunda_01234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-08, 11:26   #80
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 531
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez kunegunda_01234 Pokaż wiadomość
Hej. Nie wiem gdzie zapytać o lot do luton z wizzair chce zabukować lot do Londynu luton na majówkę. Czy możliwe ze bilety jeszcze stanieja czy brać póki są w normalnych cenach ok.350zł w obie strony. ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli to majówka, to raczej będzie drożej. Czasami wizz rzuca promocję -20% na wszystko, ale to trudno przewidzieć. Może w walentynki coś będzie, ale przy takiej cenie to bym raczej nie ryzykowała czekania.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 11:49   #81
kunegunda_01234
Zadomowienie
 
Avatar kunegunda_01234
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 143
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Jeśli to majówka, to raczej będzie drożej. Czasami wizz rzuca promocję -20% na wszystko, ale to trudno przewidzieć. Może w walentynki coś będzie, ale przy takiej cenie to bym raczej nie ryzykowała czekania.
Dziękuję za odp. Bilet w jedną stronę jest właśnie na promocji. Chyba wiec kupię teraz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica :
https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/9417/
kunegunda_01234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 13:01   #82
nataliaanna83
Raczkowanie
 
Avatar nataliaanna83
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 151
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Często się nie opłaca. Loty, dodatkowy transport, autokary, taksówki, hotel i apartamencik ze śniadaniami. Opłaca się pewnie wtedy, gdy upolujesz lot i wyhaczysz ze zniżkę lub podzielisz koszt na kilka osób. Podróż samochodem, apartament.dom na 6 osób.
nataliaanna83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 07:50   #83
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Zależy gdzie, co chcesz zobaczyć i za ile kupisz lot. Nam się na przykład Azja bardzo opłacała samemu - wyszła mniej niż połowa ceny z biurem.

Natomiast na plażing z dobrym jedzeniem, książką, z kilkoma wypadami do okolicznych atrakcji w krajach Europejskich bardziej kalkulowało nam się z biurem - hotel i pełne wyżywienie wyszło taniej.

Typowe objazdówki nie wiem jak wychodzą, ale na taką w życiu nie pojadę z biurem, bo nie lubię grupowego zwiedzenia - więc nawet jakbym miała przepłacać wybiorę samodzielne zwiedzanie.
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 16:22   #84
Vincenty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 10
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Też myślę, że to zależy od typu wycieczki, plażing i smażing najlepiej wychodzą w wersji last minute z biurem, a takie pod zwiedzanie samemu szczególnie jak się zmienia lokalizację i nocleg i korzysta z couchsurfingu.
Vincenty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-08, 09:43   #85
evi_evil
Przyczajenie
 
Avatar evi_evil
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 21
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Na pewno się opłaca, bez względu na to, dokąd lecisz. Moja koleżanka wraz z mężem od dawna podróżują wyłącznie na własną rękę - tak zwiedzili całą Amerykę Południową, ostatnio byli w USA od San Francisco do Los Angeles na dodatek z dziewięciomiesięcznym szkrabem i wyszło ich taniej niż z biurem podróży. Ja byłam na czterech wyjazdach samodzielnych: w Brukseli okołowalentynkowo, w Wiedniu na jarmarki bożonarodzeniowe, na wakacje w Tajlandii i z przyjaciółkami w Bergamo. Dużo zaoszczędziłam, bilety lotnicze kupiłam w promocji, a na bookingu udało mi się i w Brukseli, i w Wiedniu upolować wyśmienite okazje (hotel w centrum (!) miasta ze śniadaniem za 3 noce kosztował mnie ok. 200 zł). A w Tajlandii ceny są tak różne od naszych... że naprawdę totalnie nie opłaca się jechać z biurem. Nawet jeśli chodzi nam tylko o odpoczynek - my zostawaliśmy w hotelu na wyspie tuż przy plaży oraz z własnym basenem, restauracją z obiadami za 20 zł max, a jedna noc w bungalowie kosztowała nas po 40 zł od osoby. Dlatego ja polecam wypróbować - i może zacząć od małych podróży, gdzieś po Europie

Edytowane przez evi_evil
Czas edycji: 2018-02-08 o 09:44
evi_evil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 10:24   #86
Grazka83_
Przyczajenie
 
Avatar Grazka83_
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 3
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Wakacje na własna rękę tak naprawdę opłacają się najbardziej, bo to Ty decydujesz co zwiedzisz i gdzie będziesz spać. Niektórzy wolą wykupić wycieczkę all, która według mnie jest nudnym rozwiązaniem, ale niektórzy więcej nie potrzebują.
__________________
Raz na jakiś czas w naszym życiu pojawiają się ludzie, po których sprzątamy latami.
Grazka83_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-10, 20:32   #87
GrubaDanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 80
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Nie wiem czy się opłaca, ale nie pojadę z biura podróży nawet, jeśli będzie to tańsze, bo sobie nie wyobrażam podróżowania zgodnie z trasą, planem i tempem narzuconym przez kogoś odgórnie.
GrubaDanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 08:36   #88
dominika_blak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Jak najbardziej się tutaj zgadzam I według mnie się opłaca, koszty są o wiele mniejsze , i radość z podróżowania na wysokim poziomie No i wolność jest najważniejsza
dominika_blak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-17, 17:35   #89
simsonka
Raczkowanie
 
Avatar simsonka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 233
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

A ja lubię sama planować wycieczki. Wiadomo, że jest większe ryzyko, ale więcej można zwiedzić i oczywiście taniej.
simsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 20:37   #90
Gwennifer
Raczkowanie
 
Avatar Gwennifer
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 117
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Do tej pory tylko jedno miejsce gdzie nijak nie opłacało się bez biura podróży i były to Wyspy Zielonego Przylądka. Ale tam poza dogrzewaniem się, pływaniem w ciepłym nie robiliśmy totalnie nic innego (niewiele było do zrobienia, poza tym plan był taki: jechać, wypocząć, nie martwić się niczym).
Cała Europa+Azja (Tajlandia, Bali, Gruzja i Armenia - dobra te ostatnie na pograniczu kontynentów) sami. Jest taniej - w końcu te biura podróży musza na czymś zarobić, zwiedzamy co chcemy i kiedy chcemy, jemy to, co chcemy, najczęściej tam, gdzie lokalsi, poznajemy ludzi i nie jesteśmy skazani na towarzystwo tych, z którymi przyjechaliśmy na miejsce.
Wady? Lecisz wtedy kiedy ceny biletów są niskie, czasami bywa, że urlop na 1,5 roku wprzód zaplanowany no i trzeba trochę posiedzieć nad planem co chce się zobaczyć, co zrobić, gdzie się zatrzymać, poczytać opinie o noclegach, knajpach z żarciem itp.. Bilety wstępu do muzeów kupujemy przez net jeśli się da - cena jest ta sama lub czasami niższa, a nie stoimy w niekiedy kilometrowych kolejkach.
No i jeśli nie lubicie chodzić, dużo chodzić (u nas rekord na razie to jest 40km w 2 dni po Paryżu) to też można być niezadowolonym.
Gwennifer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-05 23:12:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:57.