Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19 - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-28, 10:55   #2881
WrednaMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar WrednaMyszka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 004
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
kupiłam coś na ebay'u od polskiego sprzedawcy. dostępna była tylko przesyłka priorytetowa. nie ufam poczcie polskiej, bo kilka razy zaginęły mi prywatne listy. czy jeśli paczka do mnie nie dojdzie, to konsekwencje ponosi sprzedawca (tak jak w przypadku zagranicznych zakupów)? czy jest jak na allegro - wina kupującego?
Na allegro tak jest? Dlaczego?
__________________
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

WrednaMyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:05   #2882
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Odp: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Nie slyszalam o placuszkach serowych, ale fajnie to brzmi. Glupie pytanie - skad bede wiedziala, ze sa upieczone?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nie upieczone a usmażone.. one się smażą tak jak np racuszki czy coś w tym stylu :d będą złociste z jednej strony to przekręcasz na drugą ale jak mówię to chwila moment
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:08   #2883
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Odp: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Ja napisalam upieczone? Gapa ze mnie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:10   #2884
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Odp: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

ja nie polecam tych serowych, to jest strasznie tłuste
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:11   #2885
blackberry8
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry8
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 787
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Gdzie kupić Brick Game?
Allegro odpada, potrzebuję na już. Chyba kiedyś były na bazarkach u panów sprzedających mydło i powidło, może któraś ostatnio widziała?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7656853.jpg (122,2 KB, 5 załadowań)
blackberry8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:13   #2886
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Cytat:
Napisane przez blackberry8 Pokaż wiadomość
Gdzie kupić Brick Game?
Allegro odpada, potrzebuję na już. Chyba kiedyś były na bazarkach u panów sprzedających mydło i powidło, może któraś ostatnio widziała?
no jakieś takie zabawkowe osiedlowe... ale nie wiem czy będzie
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:17   #2887
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Cytat:
Napisane przez WrednaMyszka Pokaż wiadomość
Na allegro tak jest? Dlaczego?
nie znam się na tym za bardo, ale dziewczyny na Wizażu wielokrotnie pisały, że za przesyłkę ponosi odpowiedzialność kupujący. dlatego zawsze zamawiałam poleconym. co innego na ebay-u, tam jak zamawiałam coś i przesyłka była bez trackingu, to zawsze dochodziła. ale do PP nie mam za grosz zaufania, bo nie raz się na nich przejechałam.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-28, 11:19   #2888
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Odp: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
ja nie polecam tych serowych, to jest strasznie tłuste
eee jak się kładzie na ręczniczek papierowy to nie są aż tak tłuste można spróbować smażyć na teflonowej bez oleju ale ja nie próbowałam więc nie wiem co z tego wyjdzie

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez blackberry8 Pokaż wiadomość
Gdzie kupić Brick Game?
Allegro odpada, potrzebuję na już. Chyba kiedyś były na bazarkach u panów sprzedających mydło i powidło, może któraś ostatnio widziała?
http://allegro.pl/listing/listing.ph...category-66960
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:24   #2889
Vacuous
Rozeznanie
 
Avatar Vacuous
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 681
Dot.: Odp: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Czy jest jakaś różnica między liniami autobusowymi miejskimi, a liniami autobusowymi aglomeracyjnymi? (chodzi o krakowski MPK) Czy to tylko różnica w nazwie i pasażera to nie powinno obchodzić ;>
__________________
Walczę ze swoim niezdecydowaniem.
Vacuous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:26   #2890
WrednaMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar WrednaMyszka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 004
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
nie znam się na tym za bardo, ale dziewczyny na Wizażu wielokrotnie pisały, że za przesyłkę ponosi odpowiedzialność kupujący. dlatego zawsze zamawiałam poleconym. co innego na ebay-u, tam jak zamawiałam coś i przesyłka była bez trackingu, to zawsze dochodziła. ale do PP nie mam za grosz zaufania, bo nie raz się na nich przejechałam.
Czyli jak chcę listem poleconym priorytetowym to powinno być ok?
__________________
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

WrednaMyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:33   #2891
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

W Warszawie ciągle leje deszcz, jest mokro, pełno kałuż.

Nie mam kaloszy. Mam buty zimowe,kozaki, takie do kolan. Jak je założę to będzie wieś, czy ok?
bo dziewczyny niektóre chodzą w balerinkach...
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-28, 11:34   #2892
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
W Warszawie ciągle leje deszcz, jest mokro, pełno kałuż.

Nie mam kaloszy. Mam buty zimowe,kozaki, takie do kolan. Jak je założę to będzie wieś, czy ok?
bo dziewczyny niektóre chodzą w balerinkach...
hmm w taką pogodę to chyba nikt nie zwróci uwagi czy to kozaki, ale może ci się stopa spocić
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:36   #2893
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
W Warszawie ciągle leje deszcz, jest mokro, pełno kałuż.

Nie mam kaloszy. Mam buty zimowe,kozaki, takie do kolan. Jak je założę to będzie wieś, czy ok?
bo dziewczyny niektóre chodzą w balerinkach...
Oj leje leje. Ja chodziłam w balerinkach i teraz siedzę w domu chora. Nie będzie wiochy, kalosze są idealne na taka pogodę, ale mogą być kozaki. Byle nie jakieś futrzaki.

Edytowane przez Atenya
Czas edycji: 2013-05-28 o 11:37
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:44   #2894
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

no wlasnie one maja misia w srodku i jak sie je zalozy to widac ze mis jest w srodku.
dobra, pojde w jazzowkach ;P a kupie kalosze ;p

dzieki za Wasze zdanie
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 11:51   #2895
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Odp: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Cytat:
Napisane przez Vacuous Pokaż wiadomość
Czy jest jakaś różnica między liniami autobusowymi miejskimi, a liniami autobusowymi aglomeracyjnymi? (chodzi o krakowski MPK) Czy to tylko różnica w nazwie i pasażera to nie powinno obchodzić ;>
taka jest rożnica, że jeśli wyjedziesz autobusem aglomeracyjnym poza strefę miasta to musisz mieć kupiony droższy bilet
Autobus aglomeracyjny jeździ do mieścin wokół Krakowa jak np Wieliczka, Skawina. Od ktoregos przystanku zaczyna się druga strefa, czyli ta dla której bilet jest droższy

Edytowane przez taka_sobie_jedna
Czas edycji: 2013-05-28 o 11:54
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 12:02   #2896
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Cytat:
Napisane przez WrednaMyszka Pokaż wiadomość
Czyli jak chcę listem poleconym priorytetowym to powinno być ok?
polecony wystarczy, a zwykłym już jest ryzyko. ale to allegro, z egay'em nie wiem jak jest
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 12:09   #2897
myszenka87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 566
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Cytat:
Napisane przez blackberry8 Pokaż wiadomość
Gdzie kupić Brick Game?
Allegro odpada, potrzebuję na już. Chyba kiedyś były na bazarkach u panów sprzedających mydło i powidło, może któraś ostatnio widziała?
U mnie są takie w "chińczykach" i sklepach typu "wszystko po 5 zł"

Edytowane przez myszenka87
Czas edycji: 2013-05-28 o 12:10 Powód: literówka
myszenka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 12:18   #2898
Wolha
Zadomowienie
 
Avatar Wolha
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 047
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Jeśli chodzi o zaginione nierejestrowane przesyłki to odpowiedzialność spada na sprzedającego, niestety. Chociaż kupujący powinien zdawać sobie sprawę, że taka przesyłka może zaginąć więc nie powinien wybierać takie formy wysyłki, ale ludzie chcą oszczędzić i żal im dołożyć 3 zł do poleconego listu
A teksty w opisach na allegro typu: "w przypadku zaginięcia nierejestrowanej przesyłki odpowiedzialność ponosi kupujący" są niezgodne z prawem.
Sama niedawno tutaj pisałam, że to wina kupującego, ale jednak to sprzedawca powinien zwrócić kasę kupującemu, jeśli przesyłka niedojdzie i stracić na tym, bo ani przedmiotu, ani kasy. Dlatego ja już nie wystawiam aukcji ze zwykłą formą wysyłki.
tekila901 następnym razem polecam dogadać się ze sprzedającym, że chcesz wysyłkę poleconym.

Edytowane przez Wolha
Czas edycji: 2013-05-28 o 12:20
Wolha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 12:57   #2899
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Cytat:
Napisane przez Wolha Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o zaginione nierejestrowane przesyłki to odpowiedzialność spada na sprzedającego, niestety. Chociaż kupujący powinien zdawać sobie sprawę, że taka przesyłka może zaginąć więc nie powinien wybierać takie formy wysyłki, ale ludzie chcą oszczędzić i żal im dołożyć 3 zł do poleconego listu
A teksty w opisach na allegro typu: "w przypadku zaginięcia nierejestrowanej przesyłki odpowiedzialność ponosi kupujący" są niezgodne z prawem.
Sama niedawno tutaj pisałam, że to wina kupującego, ale jednak to sprzedawca powinien zwrócić kasę kupującemu, jeśli przesyłka niedojdzie i stracić na tym, bo ani przedmiotu, ani kasy. Dlatego ja już nie wystawiam aukcji ze zwykłą formą wysyłki.
tekila901 następnym razem polecam dogadać się ze sprzedającym, że chcesz wysyłkę poleconym.
zawsze biorę przesyłkę poleconą, ale akurat na tej aukcji była tylko jedna forma przesyłki - priorytetowa.

i z drugiej strony - nie dziwię się ludziom, że w takich wypadkach biorą najtańszą przesyłkę, skoro odpowiedzialność spoczywa na sprzedającym. mi do tej pory wydawało się, że ta klauzula "w przypadku zaginięcia nierejestrowanej przesyłki odpowiedzialność ponosi kupujący" zobowiązuje w jakiś sposób kupującego do zastanowienia się nad tym czy nie lepiej dopłacić te kilka zł, bo jak przedmiot nie dojdzie, to i kasa może nie być zwrócona, ale skoro mówisz, że to niezgodne z prawem...

i jeszcze jedno nasuwa mi się na myśl. sprzedawcy często na przesyłkach zyskują i w ten sposób oszukują. płacę 10zł za list polecony, a na paczce są naklejone znaczki o równowartości np. 6zł.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-28, 13:11   #2900
Wolha
Zadomowienie
 
Avatar Wolha
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 047
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
zawsze biorę przesyłkę poleconą, ale akurat na tej aukcji była tylko jedna forma przesyłki - priorytetowa.

i z drugiej strony - nie dziwię się ludziom, że w takich wypadkach biorą najtańszą przesyłkę, skoro odpowiedzialność spoczywa na sprzedającym. mi do tej pory wydawało się, że ta klauzula "w przypadku zaginięcia nierejestrowanej przesyłki odpowiedzialność ponosi kupujący" zobowiązuje w jakiś sposób kupującego do zastanowienia się nad tym czy nie lepiej dopłacić te kilka zł, bo jak przedmiot nie dojdzie, to i kasa może nie być zwrócona, ale skoro mówisz, że to niezgodne z prawem...

i jeszcze jedno nasuwa mi się na myśl. sprzedawcy często na przesyłkach zyskują i w ten sposób oszukują. płacę 10zł za list polecony, a na paczce są naklejone znaczki o równowartości np. 6zł.
Nie zawsze trafisz na sprzedającego, który ot tak będzie chciał Ci oddać kasę. A niewielu ludziom chce się dochodzić swoich praw, zwłaszcza jeśli kwota jest niewielka.
Ja wolę dopłacić i być pewna, że dojdzie, że nie będę musiała się prosić sprzedawcy o zwrot kasy, i nerwów przez to nie stracę.
To nie wybieraj takich, którzy zawyżają cenę wysyłki znacząco, jest mnóstwo sprzedawców na all, jest w czym wybierać. Jeśli jest podniesiona o np. 1 zł to jeszcze ok, bo trzeba doliczyć też kopertę. Poza tym czasami wychodzi z przesyłki gabaryt B, zamiast A i za niego sprzedawca też musi dopłacić, jeśli podał niższą cenę na aukcji.
Wolha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 13:12   #2901
Vacuous
Rozeznanie
 
Avatar Vacuous
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 681
Dot.: Odp: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
taka jest rożnica, że jeśli wyjedziesz autobusem aglomeracyjnym poza strefę miasta to musisz mieć kupiony droższy bilet
Autobus aglomeracyjny jeździ do mieścin wokół Krakowa jak np Wieliczka, Skawina. Od ktoregos przystanku zaczyna się druga strefa, czyli ta dla której bilet jest droższy
Już załapałam, dzięki
__________________
Walczę ze swoim niezdecydowaniem.
Vacuous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 13:30   #2902
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość

i jeszcze jedno nasuwa mi się na myśl. sprzedawcy często na przesyłkach zyskują i w ten sposób oszukują. płacę 10zł za list polecony, a na paczce są naklejone znaczki o równowartości np. 6zł.
Ja trochę rozumiem zawyżanie ceny przesyłki. Koperta/pudełko, zabezpieczenie przedmiotu, czas spędzony na poczcie, może benzyna na dojazd na pocztę. Jednak bez przesady. Jak ktoś zawyża o 10 złotych to miwam ochotę napisać mu maila - za co aż tyle mam płacić. Niech zwiększy cenę przedmiotu skoro chce zarobić, a nie sprzedaje coś niby za 1 zł, super, taniocha, ale za przesyłkę chce 30, gdy faktycznie przesyłka kosztuje 5 złotych (wyolbrzymiam).

Edytowane przez coffee
Czas edycji: 2013-05-28 o 13:31
coffee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 13:32   #2903
blackberry8
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry8
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 787
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
i jeszcze jedno nasuwa mi się na myśl. sprzedawcy często na przesyłkach zyskują i w ten sposób oszukują. płacę 10zł za list polecony, a na paczce są naklejone znaczki o równowartości np. 6zł.
Duża koperta bąbelkowa potrafi kosztować ponad 2zł (a karton nawet więcej), dodatkowe bąble z taśmy (nie z odzysku) i jakaś taśma klejąca - już się robi brakująca kwota


Dziękuję za wszystkie info na temat brick game, jutro wybieram się na rajd po sklepach z zabawkami
blackberry8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 13:33   #2904
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Ja trochę rozumiem zawyżanie ceny przesyłki. Koperta/pudełko, zabezpieczenie przedmiotu, czas spędzony na poczcie, może benzyna na dojazd na pocztę. Jednak bez przesady. Jak ktoś zawyża o 10 złotych to miwam ochotę napisać mu maila - za co aż tyle mam płacić. Niech zwiększy cenę przedmiotu skoro chce zarobić, a nie sprzedaje coś niby za 1 zł, super, taniocha, ale za przesyłkę chce 30, gdy faktycznie przesyłka kosztuje 5 złotych (wyolbrzymiam).
Pakowanie itp. powinno być wliczone w cenę przedmiotu, cena wysyłki, to wysyłka i tylko wysyłka.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 13:48   #2905
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Kurde

Zamówiłam towar z allegro, przyjechał uszkodzony, aby móc go wymienić muszę spisać protokół uszkodzenia przesyłki. Kontaktowałam się pierwszy raz w czwartek z firmą kurierską, ustaliliśmy, że kurier przyjedzie. Ani w czwartek ani w piątek go nie było, więc wczoraj z rana znów zadzwoniłam. Powiedziano mi, że kurier przyjedzie wczoraj, oczywiście go nie było, więc po 16 zadzwoniłam raz jeszcze. Usłyszałam, że na pewno dziś z rana przyjedzie. Mamy prawie 15stą a kuriera nie było. Napisałam do tego sklepu z allegro z zapytaniem co mam robić, ale póki co mi nie odpisali. Nie piekliłabym się tak mocno, ale w tym tygodniu wyjeżdżam na kilka miesięcy i nie będę miała jak tej sprawy załatwić. Macie może jakieś pomysły co zrobić?
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 13:52   #2906
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Ja trochę rozumiem zawyżanie ceny przesyłki. Koperta/pudełko, zabezpieczenie przedmiotu, czas spędzony na poczcie, może benzyna na dojazd na pocztę. Jednak bez przesady. Jak ktoś zawyża o 10 złotych to miwam ochotę napisać mu maila - za co aż tyle mam płacić. Niech zwiększy cenę przedmiotu skoro chce zarobić, a nie sprzedaje coś niby za 1 zł, super, taniocha, ale za przesyłkę chce 30, gdy faktycznie przesyłka kosztuje 5 złotych (wyolbrzymiam).
a ja nie rozumiem i nie zamierzam rozumieć, tym bardziej, że jest to niezgodne z regulaminem Allegro, bo:

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Pakowanie itp. powinno być wliczone w cenę przedmiotu, cena wysyłki, to wysyłka i tylko wysyłka.
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 14:03   #2907
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Cytat:
Napisane przez Wolha Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o zaginione nierejestrowane przesyłki to odpowiedzialność spada na sprzedającego, niestety. Chociaż kupujący powinien zdawać sobie sprawę, że taka przesyłka może zaginąć więc nie powinien wybierać takie formy wysyłki, ale ludzie chcą oszczędzić i żal im dołożyć 3 zł do poleconego listu
A teksty w opisach na allegro typu: "w przypadku zaginięcia nierejestrowanej przesyłki odpowiedzialność ponosi kupujący" są niezgodne z prawem.
Sama niedawno tutaj pisałam, że to wina kupującego, ale jednak to sprzedawca powinien zwrócić kasę kupującemu, jeśli przesyłka niedojdzie i stracić na tym, bo ani przedmiotu, ani kasy. Dlatego ja już nie wystawiam aukcji ze zwykłą formą wysyłki.
tekila901 następnym razem polecam dogadać się ze sprzedającym, że chcesz wysyłkę poleconym.
ale kupujący nie jest w stanie udowodnić sprzedającemu, że przesyłka rzeczywiście nie doszła, bo sprzedawca zawsze może powiedzieć, że ten drugi chce wyłudzić kasę
tak naprawdę słowo przeciwko słowu, więc wątpię, żeby taki kupujący coś wywalczył chyba, że trafi na porządnego sprzedawcę

co nie zmienia faktu, że w ogóle oferowanie takiej wysyłki jest moim zdaniem głupotą...
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 14:14   #2908
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;4103820 9]ale kupujący nie jest w stanie udowodnić sprzedającemu, że przesyłka rzeczywiście nie doszła, bo sprzedawca zawsze może powiedzieć, że ten drugi chce wyłudzić kasę
tak naprawdę słowo przeciwko słowu, więc wątpię, żeby taki kupujący coś wywalczył chyba, że trafi na porządnego sprzedawcę

co nie zmienia faktu, że w ogóle oferowanie takiej wysyłki jest moim zdaniem głupotą...[/QUOTE]

To, sprzedawca musi się wywiązać z umowy, co oznacza, że to on mam mieć dowód na to, że przesyłka dotarła. Kupujący wywiązał się z umowy płacąc za przedmiot i wysyłkę, reszta należy do sprzedawcy.

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Kurde

Zamówiłam towar z allegro, przyjechał uszkodzony, aby móc go wymienić muszę spisać protokół uszkodzenia przesyłki. Kontaktowałam się pierwszy raz w czwartek z firmą kurierską, ustaliliśmy, że kurier przyjedzie. Ani w czwartek ani w piątek go nie było, więc wczoraj z rana znów zadzwoniłam. Powiedziano mi, że kurier przyjedzie wczoraj, oczywiście go nie było, więc po 16 zadzwoniłam raz jeszcze. Usłyszałam, że na pewno dziś z rana przyjedzie. Mamy prawie 15stą a kuriera nie było. Napisałam do tego sklepu z allegro z zapytaniem co mam robić, ale póki co mi nie odpisali. Nie piekliłabym się tak mocno, ale w tym tygodniu wyjeżdżam na kilka miesięcy i nie będę miała jak tej sprawy załatwić. Macie może jakieś pomysły co zrobić?
Protokół jest ważny tylko wtedy gdy jest spisany przy odbiorze. Spisany w innym terminie jest prawdopodobnie niezgodny z regulaminem aukcji.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 14:19   #2909
malina885
Zadomowienie
 
Avatar malina885
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 128
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

w piątek idę na pogrzeb kuzyna (można powiedzieć, że to "przyszywana" rodzina). Po pogrzebie zostałam poproszona o przyjście z rodzicami na stypę. Jaki strój mnie obowiązuje? Czy muszę ubierać się na czarno? Czy mogę założyć ciemne jeansy i jakąś bluzkę ciemniejszą plus żakiet?
malina885 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 14:20   #2910
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 19

Cytat:
Napisane przez malina885 Pokaż wiadomość
w piątek idę na pogrzeb kuzyna (można powiedzieć, że to "przyszywana" rodzina). Po pogrzebie zostałam poproszona o przyjście z rodzicami na stypę. Jaki strój mnie obowiązuje? Czy muszę ubierać się na czarno? Czy mogę założyć ciemne jeansy i jakąś bluzkę ciemniejszą plus żakiet?
Oczywiście, że możesz. Rodzina pewnie nie będzie w nastroju by obczajać strój gości, ale... ja bym się tak nie ubrała.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.