śmierć wizażanki:( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-11, 13:38   #31
JeanHarlow
Raczkowanie
 
Avatar JeanHarlow
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: kontener na śmieci
Wiadomości: 328
Dot.: śmierć wizażanki:(

Dobre napisane Lechadima.

A ja wam powiem, ze na takie watki nie wchodze w ogole, nie czytam lub zerkne, ale nie pisze nic. Nie jestem jakas nieczula, ale tez uwazam, ze internet i forum to nie miejsca na tego typu zwierzenia.
Jesli ktos chce to robic, jego sprawa, ale ja nie czuje sie w obowiazku zeby udzielac rad obcej osobie, to chyba za duza odpowiedzialnosc, a zdrugiej strony - no wlasnie - moze ktos sobie jaja robi.

Podziwiam osoby, ktorym sie chce angazowac w anonimowe zwierzenia i jednoczesnie wspolczuje, bo czesto mozna sie poczuc oszukanym.

Pozostaje przy zdaniu, ze owszem wsparcie i pomoc jest wazna, ale wole udzielac jej osobom, ktore znam, bliskim, przyjaciolom.

Gdy na forum trafia osoba porzebujaca pomocy, mam tu na mysli np watki, gdzie ktos ozajmia ze chce sie zabic lub lub gdzie ewidentnie ktos pisze, ze jest w duzym dolku, powinno sie weryfikowac skad dana osoba pisze i probwac dac znac policji, zeby mogla poinformowac rodzine tej osoby. Pewnie tak sie nie da za kazdym razem, ale mogloby to zweryfikowac czy to zwykly zart, czy faktycznie ktos wolajacy pomocy
tak mysle.
__________________
Mój suwaczek w spodniach ma 20 cm!
JeanHarlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 14:03   #32
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: śmierć wizażanki:(

Cytat:
Napisane przez Lechadima Pokaż wiadomość
Dziękuję
Więc wspólnie czekamy na rozwój wypadków.

Tak,chyba tak i mam nadzieję,że jest to tylko kwestią czasu..
Cytat:
Napisane przez JeanHarlow Pokaż wiadomość
Dobre napisane Lechadima.

A ja wam powiem, ze na takie watki nie wchodze w ogole, nie czytam lub zerkne, ale nie pisze nic. Nie jestem jakas nieczula, ale tez uwazam, ze internet i forum to nie miejsca na tego typu zwierzenia.
Jesli ktos chce to robic, jego sprawa, ale ja nie czuje sie w obowiazku zeby udzielac rad obcej osobie, to chyba za duza odpowiedzialnosc, a zdrugiej strony - no wlasnie - moze ktos sobie jaja robi.

Podziwiam osoby, ktorym sie chce angazowac w anonimowe zwierzenia i jednoczesnie wspolczuje, bo czesto mozna sie poczuc oszukanym.

Pozostaje przy zdaniu, ze owszem wsparcie i pomoc jest wazna, ale wole udzielac jej osobom, ktore znam, bliskim, przyjaciolom.

Gdy na forum trafia osoba porzebujaca pomocy, mam tu na mysli np watki, gdzie ktos ozajmia ze chce sie zabic lub lub gdzie ewidentnie ktos pisze, ze jest w duzym dolku, powinno sie weryfikowac skad dana osoba pisze i probwac dac znac policji, zeby mogla poinformowac rodzine tej osoby. Pewnie tak sie nie da za kazdym razem, ale mogloby to zweryfikowac czy to zwykly zart, czy faktycznie ktos wolajacy pomocy
tak mysle.
Mam podobne zdanie.
Również dlugo się zastanawiam zanim zabiorę głos w takich wątkach.Chociaż pierwszy odruch jest taki,żeby napisać,pocieszyć,dać radę to na szczęście zaraz potem przychodzi chwila zwątpienia,zastanowienia i w rezultacie dochodzę do wniosku,ze byc może nie warto,bo może to kolejna osoba robiąca sobie żarty.

Zgadzam się natomiast co do weryfikowania danych osób.Oczywiscie nie ujawnianie ich na forum,ale dzięki temu można zapobiec być może tragedii.
Jeżeli nei zawiadamiać policji to przecież Wizaż jest TAK ogromny,że mamy bardzo duże prawdopodobieństwo,ze któraś z Wizażanek mieszka obok danej osoby i będzie mogła zareagować.
Jezeli natomiast okazałoby się,że jest to obrzydliwy żart-jestem za tym,żeby wyciągać konsekwencje.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 15:03   #33
Lechadima
Przyczajenie
 
Avatar Lechadima
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 12
Dot.: śmierć wizażanki:(

Wizaż jest specyficznym forum. Bardzo przyjaznym, wielotematycznym, kobiecym.

Nie można jednak przeceniać jego możliwości.
To tylko słowa na monitorze.
Można sie odstresować, pośmiać, wypłakać że Tż nie kupił prezentu, czy zapytać o najlepszy cień do powiek.
Ale wtedy mamy doczynienia z osobą całkiem trzeźwo myślącą.
Nie sadze by ktokolwiek mógł na odległość pomóc nastolatce po stracie miłości życia.
Ja np nie udzielam się w takich wątkach, bo nie czuje się na siłach by brać odpowiedzialność za czyjeś życie. Osoby w stanach glebokiej depresji są według mnie zbyt delikatne, zbyt podatne na sugestie bym ja mogła ingerować w ich życie. Jedno nieopatrzne słowo, czy zdanie. Wycięte z kontekstu, dla mnie nic nie znaczące taką osobę może nakłonić do popełnienia głupoty.
Ludzie latami studiują psychologie i uczą się pomagać w takich momentach.
Ja nie studiuje i nie mam zamiaru uczyć się tego na osobie być może jak w tym wypadku robiącej sobie dowcip , a być moze rzeczywiście szukającej wparcia.
Przyjaźń internetowa z pewnoscia istnieje.
Ale na litość... można rozmawiać na każdy temat ale nie da sie udzielić potrzebnego wparcia na odległość. Pocieszymy , napiszemy kilka ciepłych słów wczujemy sie w jej sytuacje ale potem my wracamy do swojego życia a ona ma to ciągle.
Z taką osobą trzeba być i trzymać za ręke 24 h/dobe wtedy możemy pomóc.


Co do Weroniki możemy tylko czekać, aż ktoś podejmie decyzje o ujawnieniu badź nie drugiego nicku.
__________________
...i znów jest `jutro`...


Był inny..
Inny niż wszyscy..
Wrażliwy? Przestraszony? Natchniony?
Jego wzrok także był inny...
_________________________ _____________________
Puchatek: "Czy widzisz tu cos co wyglada jak dziewczyna?"
Prosiaczek: "To zalezy jak pada swiatlo."
Lechadima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 01:04   #34
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: śmierć wizażanki:(

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość

Tak,chyba tak i mam nadzieję,że jest to tylko kwestią czasu..

Mam podobne zdanie.
Również dlugo się zastanawiam zanim zabiorę głos w takich wątkach.Chociaż pierwszy odruch jest taki,żeby napisać,pocieszyć,dać radę to na szczęście zaraz potem przychodzi chwila zwątpienia,zastanowienia i w rezultacie dochodzę do wniosku,ze byc może nie warto,bo może to kolejna osoba robiąca sobie żarty.

Zgadzam się natomiast co do weryfikowania danych osób.Oczywiscie nie ujawnianie ich na forum,ale dzięki temu można zapobiec być może tragedii.
Jeżeli nei zawiadamiać policji to przecież Wizaż jest TAK ogromny,że mamy bardzo duże prawdopodobieństwo,ze któraś z Wizażanek mieszka obok danej osoby i będzie mogła zareagować.
Jezeli natomiast okazałoby się,że jest to obrzydliwy żart-jestem za tym,żeby wyciągać konsekwencje.
zgadzam się...

-------------------

był kiedyś watek...pewnie pamiętacie... jedna z Wizażanek pisała, że chce odejść... że nie ma siły żyć...

pamiętam, że wtedy po raz pierwszy zdarzyło mi się tak mocno poczuć, że ona naprawdę chce to zrobić...zareagował Wizaż, Wizażanki, zareagowałam ja, zareagowała policja... pamiętam, że nie spałam całą noc... całe szczęście wszystko dobrze się skonczyło...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 09:58   #35
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: śmierć wizażanki:(

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
zgadzam się...

-------------------

był kiedyś watek...pewnie pamiętacie... jedna z Wizażanek pisała, że chce odejść... że nie ma siły żyć...

pamiętam, że wtedy po raz pierwszy zdarzyło mi się tak mocno poczuć, że ona naprawdę chce to zrobić...zareagował Wizaż, Wizażanki, zareagowałam ja, zareagowała policja... pamiętam, że nie spałam całą noc... całe szczęście wszystko dobrze się skonczyło...
O tak,tamtego wątku nie sposób zapomnieć.

Również nie mogłam wtedy spać-chyba wiele Wizażanek czuwało przed monitorem,żeby nie doszło do tragedii.
I nie chcę myśleć co by się stało,gdyby ta Wizażanka nie podzieliła się na Wizażu swoim problemem.
Wizażanki odwaliły kawał dobrej roboty...

Cieszę się,że Wizażanki można znaleźć dosłownie wszędzie-dzięki temu mamy szansę odpowiednio wcześnie zareagować i własnie zapobiegać tragediom..
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 01:30   #36
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: śmierć wizażanki:(

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
O tak,tamtego wątku nie sposób zapomnieć.

Również nie mogłam wtedy spać-chyba wiele Wizażanek czuwało przed monitorem,żeby nie doszło do tragedii.
I nie chcę myśleć co by się stało,gdyby ta Wizażanka nie podzieliła się na Wizażu swoim problemem.
Wizażanki odwaliły kawał dobrej roboty...

Cieszę się,że Wizażanki można znaleźć dosłownie wszędzie-dzięki temu mamy szansę odpowiednio wcześnie zareagować i własnie zapobiegać tragediom..
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:24.