Problem z trawieniem (?) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-26, 06:06   #31
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Nosferatku, w sumie to pytałam nie po to by się wzorować (mam swoją dietę), ale chciałam się dowiedzieć, czy to jest dieta na stałe. Czy myślisz, że po jakimś czasie będziesz mogła jeść "zakazane" produkty? Moja dieta zakłada, że tak, z tym, że ja ostatnio naginam zasady i podejrzewam, że tak pięknie to u mnie nie będzie.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 07:45   #32
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Nosferatku, w sumie to pytałam nie po to by się wzorować (mam swoją dietę), ale chciałam się dowiedzieć, czy to jest dieta na stałe. Czy myślisz, że po jakimś czasie będziesz mogła jeść "zakazane" produkty? Moja dieta zakłada, że tak, z tym, że ja ostatnio naginam zasady i podejrzewam, że tak pięknie to u mnie nie będzie.
Prawde mowiac - watpie.

Licze, ze zaczne troche lepiej tolerowac papryke, ktora uwielbiam. I sezam, ktory tez uwielbiam.
Na to, ze poprawi sie moja tolerancja dla drozdzy piekarskich, nawet nie licze, a na tym, zeby moj organizm zaczal magicznie tolerowac slodziki, konserwanty i smieciowe zarcie - jakos mi nie zalezy.


Inna sprawa jest taka, ze po wyczyszczeniu michy ze "swiezego jedzonka prosto z fabryki", czyli z wysokoprzetworzonych produktow i zignorowaniu zalecen pana doktora, okazalo sie, ze moge jesc naprawde mnostwo rzeczy! A "zakazane" jem okazjonalnie.

W ogole te zalecenia lekarskie dla ludzi z ZJD to jakas kpina. Jeszcze nie slyszalam o osobie, ktorej taka typowa "zalecana" dieta by pomogla. Pomagaja leki, a nie jedzenie buleczek. Mi buleczki akurat szkodzily bardziej, niz cokolwiek innego.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 07:48   #33
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Prawde mowiac - watpie.

Licze, ze zaczne troche lepiej tolerowac papryke, ktora uwielbiam. I sezam, ktory tez uwielbiam.
Na to, ze poprawi sie moja tolerancja dla drozdzy piekarskich, nawet nie licze, a na tym, zeby moj organizm zaczal magicznie tolerowac slodziki, konserwanty i smieciowe zarcie - jakos mi nie zalezy.
Miałam na myśli naturalne jedzenie, oczywiście. Bo ja np. nadal nie toleruję wiele warzyw, owoców itp. I jestem ciekawa czy mimo nieprzestrzegania surowo mojej diety będę mogła kiedykolwiek jeść to wszystko.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."

Edytowane przez akot80
Czas edycji: 2014-11-26 o 08:02
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 08:46   #34
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Miałam na myśli naturalne jedzenie, oczywiście. Bo ja np. nadal nie toleruję wiele warzyw, owoców itp. I jestem ciekawa czy mimo nieprzestrzegania surowo mojej diety będę mogła kiedykolwiek jeść to wszystko.
Ja tak samo jestem ciekawa... Ale widzę że powoli coś tam się zalecza bo czasami zjem surową marchewkę czy porcję warzyw gotowanych do obiadu i jest oki, chyba że podbudowana tym przegnę
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 09:21   #35
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Dziewczyny, podajcie mi nazwy leków, które bierzecie!
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 09:30   #36
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Problem z trawieniem (?)

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;49092546]Dziewczyny, podajcie mi nazwy leków, które bierzecie![/QUOTE]
Ja brałam controloc i debretin ponad pół roku (plus jakies tam inne na wzdęcia itp), jeszcze miałam zapas na kolejną wizytę ale po przejściu na dietę i pierwszych efektach wyrzuciłam je po prostu do kosza.
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 21:33   #37
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez Mirianka Pokaż wiadomość
Ja tak samo jestem ciekawa... Ale widzę że powoli coś tam się zalecza bo czasami zjem surową marchewkę czy porcję warzyw gotowanych do obiadu i jest oki, chyba że podbudowana tym przegnę
No właśnie ja przegięłam. Za szybko wprowadzam kolejne jedzenie i wzdęcia nadal mam. Ale chociaż zaparcia się skończyły.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-03, 14:11   #38
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
No właśnie ja przegięłam. Za szybko wprowadzam kolejne jedzenie i wzdęcia nadal mam. Ale chociaż zaparcia się skończyły.
A u mnie tolerancja okazjonalnych "grzeszków" całkiem dobra.
Dalej pobolewa mnie brzuch i mam wzdęcia, jeżeli zjem kanapkę z mcdonalda (tak, jestem tylko człowiekiem) albo chleb przez parę dni pod rząd, ale istnieje znaczna różnica między "pobolewa i mam wzdęcia" a "brzuch na granicy eksplozji i ból uniemożliwiający poruszanie się".

A. Surowa papryka powoli przestaje być problemem. Czyli wyczyszczenie miski działa!
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 18:08   #39
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
A u mnie tolerancja okazjonalnych "grzeszków" całkiem dobra.
Dalej pobolewa mnie brzuch i mam wzdęcia, jeżeli zjem kanapkę z mcdonalda (tak, jestem tylko człowiekiem) albo chleb przez parę dni pod rząd, ale istnieje znaczna różnica między "pobolewa i mam wzdęcia" a "brzuch na granicy eksplozji i ból uniemożliwiający poruszanie się".

A. Surowa papryka powoli przestaje być problemem. Czyli wyczyszczenie miski działa!
Bardzo to optymistyczne co piszesz. Mam nadzieję, że i u mnie to zadziała. Ile jesteś już na takiej diecie?
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 14:29   #40
MonikaEM1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Przy zaparciach ważna jest odpowiednia dieta. Należy pić dużo płynów, bo to na pewno pomoże. Nie wolno zaniedbywać zdrowego stylu życia
xxx
__________________
<ciach_reklama>

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-02-13 o 14:53 Powód: reklama
MonikaEM1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 14:01   #41
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Jestem na etapie odstawiania cukru, nie jest to takie łatwe jak mi się wydawało, ksylitol byłby idealny ale też mi nie służy pewnie z tych samych powodów.
Wyczytałam że trzeba się przyzwyczaić, bardzo wątpię chyba że trwa to latami. Słodzę głównie miodem i syropem Paola. Nie jest to może idealne wyjście ale też uważam że lepsze niż sztuczne słodziki, co do stevii też podzielam opinię.
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-16, 14:25   #42
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez izyda30 Pokaż wiadomość
Jestem na etapie odstawiania cukru, nie jest to takie łatwe jak mi się wydawało, ksylitol byłby idealny ale też mi nie służy pewnie z tych samych powodów.
Wyczytałam że trzeba się przyzwyczaić, bardzo wątpię chyba że trwa to latami. Słodzę głównie miodem i syropem Paola. Nie jest to może idealne wyjście ale też uważam że lepsze niż sztuczne słodziki, co do stevii też podzielam opinię.
Przeciez miód i syrop to też sam cukier sacharoza i fruktoza... Spróbuj stewię taką w kryształkach bez maltodekstryny - jest naprawdę superJa używam jeszcze erytrolu - jest o niebo łagodniejszy od ksylitolu
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 20:48   #43
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Doskonale o tym wiem , tyle że odwyk nie jest łatwy, stopniowo powinnam się jakoś odzwyczaić, erytrolu nie widziałam, gdzie to kupić?
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 07:07   #44
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez izyda30 Pokaż wiadomość
Doskonale o tym wiem , tyle że odwyk nie jest łatwy, stopniowo powinnam się jakoś odzwyczaić, erytrolu nie widziałam, gdzie to kupić?
oj wiem zdarza mi się nawet teraz erytrol/erytrytol kupisz spokojnie na allegro - polecam z Ekogram Zielonki albo Intenso bodajze
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 11:10   #45
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Cytat:
Napisane przez izyda30 Pokaż wiadomość
Jestem na etapie odstawiania cukru, nie jest to takie łatwe jak mi się wydawało, ksylitol byłby idealny ale też mi nie służy pewnie z tych samych powodów.
Wyczytałam że trzeba się przyzwyczaić, bardzo wątpię chyba że trwa to latami. Słodzę głównie miodem i syropem Paola. Nie jest to może idealne wyjście ale też uważam że lepsze niż sztuczne słodziki, co do stevii też podzielam opinię.
Rozumiem zamianę cukru na miód. Wiadome, że miód też zawiera cukry, ale przynajmniej jest produktem nieprzetworzonym i ma jakieś wartości. Natomiast zupełnie nie rozumiem zamiany cukru na syrop. To już lepiej żebyś słodziła najzwyklejszym białym cukrem niż tym syropem. Czytałaś jego skład? Bo ja tak... na pierwszym miejscu syrop glukozowo-fruktozowy, potem cukier, dalej soki z koncentratów (a koncentraty często zawierają cukier i syrop g-f), potem aromaty i barwniki...
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 12:30   #46
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Problem z trawieniem (?)

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;5035086 8]Rozumiem zamianę cukru na miód. Wiadome, że miód też zawiera cukry, ale przynajmniej jest produktem nieprzetworzonym i ma jakieś wartości. Natomiast zupełnie nie rozumiem zamiany cukru na syrop. To już lepiej żebyś słodziła najzwyklejszym białym cukrem niż tym syropem. Czytałaś jego skład? Bo ja tak... na pierwszym miejscu syrop glukozowo-fruktozowy, potem cukier, dalej soki z koncentratów (a koncentraty często zawierają cukier i syrop g-f), potem aromaty i barwniki...[/QUOTE]

ma, o ile jest rozpuszczany w chłodnej wodzie. Jeśli słodzimy nim gorącą herbatę, to zostaje z niego tylko cukier i miodowy smak.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 21:49   #47
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Nie, wrzątku miodem nie słodzę, natomiast zauważyłam lekką, ale to minimalną poprawę tolerancji ksylitolu, może to faktycznie oragnizm musi się przestawić??? Myślałam że mnie facet w głąba robi i się będzie cieszył jeśli z wc nie wyjdę
Ogólnie....jestem na głodzie, źle znoszę brak cukru...?
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 15:09   #48
sylwka19g
Przyczajenie
 
Avatar sylwka19g
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 15
Dot.: Problem z trawieniem (?)

polecam przeczytać Ci ten artykuł - możliwe, że będzie pomocny
http://www.motywacjanonstop.pl/2014/...trawienie.html

słyszałam też, że na trawienie bardzo fajnie wpływa picie wody z cytryną naczczo..
sylwka19g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 13:10   #49
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Zgadzam się, pije codziennie rano od kilku tygodni i widze znaczna roznice, a tez cierpiałam z powodu zwolnionego metabolizmu
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-18, 07:05   #50
Denwer455
Raczkowanie
 
Avatar Denwer455
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 147
GG do Denwer455
Dot.: Problem z trawieniem (?)

Aby poprawić trawienie pij napary z takich ziół jak: rumianek, koper włoski, mięta. Pij je regularnie, co najmniej przez 3 tygodnie. W aptece można kupić preparaty, które zawierają wyciągi z ziół. Poprawią one trawienie, złagodzą wzdęcia i wyregulują prace wątroby.

Szukaj preparatów z ostropestem plamistym, witaminami z grupy B (regenerują wątrobę), symetikonem (na wzdęcia), piołunem (na trawienie).
__________________
Kodeks pracy i prawo ogólnie - http://kodekspracy.blogspot.com/
Denwer455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-18 08:05:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:36.