Pomoc przy diecie 1400 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-25, 17:20   #1
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784

Pomoc przy diecie 1400


Witajcie
Potrzebuję pomocy w ułożeniu diety 1400 kcal.
Obliczyłam http://potreningu.pl/calculators/bmr i przy mojej wadze, wzroście itp. wyszło, że potrzebuję ok. 1819 kcal. Przy utrzymaniu wagi : 15% białka: 273 kcal = 68 g
55% węglowodanów: 1000 kcal = 250 g
30% tłuszczu: 546 kcal = 61 g
Jednak zależy mi na redukcji, chciałabym zrzucić ok 5 - 7 kg.
Stąd stwierdziłam, że obetnę te 1819 kcal o 400.
Do diety dodam regularne półgodzinne bieganie (jako, że moja kondycja umarła śmiercią naturalną) i 15 minutowe ćwiczenia z Mel B.
Wracając do układania menu - jestem straszną marudą i lubię proste rozwiązania w postaci kurczak/tuńczyk, brązowy ryż, kasza jaglana, ziemniaki, wszelkie warzywa (ale bez tych abstrakcyjnych, które ciężko dostać w pobliskim sklepie spożywczym), za owocami nie przepadam.
Nie ukrywam, że do tej pory twierdziłam, że dieta kosztuje. Chciałabym zorganizować sobie posiłki tak aby mój portfel nie ucierpiał za bardzo, a i jedzenie nie zabierało mi wiele czasu.
Tak więc - chciałam zapytać czy któraś z Was mogłaby podzielić się ze mną swoim jadłospisem w granicach 1400 kcal? Prawdę mówiąc mogłabym jeść codziennie to samo, byle nie było w tym udziwnień. Wiem, że wiele dziewczyn nie chce wpadać w rutynę i urozmaica posiłki, tworzy wspaniałe puddingi, tarty i wiele innych cudów, ja jednak - wole prosto i tanio.

Myślę, że mam pomysł na śniadania - prawdopodobnie będą to musli z suszonymi owocami i mleko, kanapki z pełnoziarnistego chlebka i wędliny, warzywa, serki wiejskie. Obiad też nie wydaje mi się straszny, piersi, ryby, węgle...
Jednak największy problem to drugie śniadanie i kolacja. Kompletnie nie mam pomysłów. Chciałabym jeść dziennie 4 posiłki. Przeglądnęłam pół internetu w poszukiwaniu gotowego planu 1400 kcal, ale większość przepisów zwyczajnie mi nie pasuje.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."

Edytowane przez DagmaraRose2000
Czas edycji: 2015-03-25 o 17:25
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-25 18:20:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:13.