Krzywe nogi - operacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-18, 10:49   #1
tg2d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6

Krzywe nogi - operacja


Witam, zawsze bylam przekonana ze operacje są na wszystko TYLKO nie na nogi... ALE... dowiedzialam sie ostatnio ze podobno istnieją operacje na nogi:

- jedna polega na jakims lamaniu kosci i czyms tam - efekt super
- druga mniej bolesna - korekcja lydki - ze to podobno bardzo dobry efekt daje - zwlaszcza jak wada polega na "odstepie" miedzy lydkami...

chcialabym sie doradzic czy to faktycznie daje jakis efekt?
tg2d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 11:37   #2
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Krzywe nogi - operacja

Cytat:
Napisane przez tg2d Pokaż wiadomość
Witam, zawsze bylam przekonana ze operacje są na wszystko TYLKO nie na nogi... ALE... dowiedzialam sie ostatnio ze podobno istnieją operacje na nogi:

- jedna polega na jakims lamaniu kosci i czyms tam - efekt super
- druga mniej bolesna - korekcja lydki - ze to podobno bardzo dobry efekt daje - zwlaszcza jak wada polega na "odstepie" miedzy lydkami...

chcialabym sie doradzic czy to faktycznie daje jakis efekt?
Operacja polegająca na założeniu aparatu Ilizarowa - można zarówno wydłużyć, jak i wyprostować nogi. Druty od aparatu są wwiercane w kość (nadmiar kości jest też usuwany), cały stelaż nosi się kilka miesięcy i codziennie trzeba przekręcać śrubki (o określoną ilość stopni). O innych metodach nie słyszałam.
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 20:56   #3
tg2d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Dot.: Krzywe nogi - operacja

i jaka jest cena zabiegu? orientujesz sie moze?
tg2d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 14:00   #4
justys1358
Zakorzenienie
 
Avatar justys1358
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 8 637
GG do justys1358
Dot.: Krzywe nogi - operacja

Tez mam krzywe nogi. Bardzo mnie to meczy Nie wychodze w spodnicy sama, tylko z moim Narzeczonym, ale tez bardzo nie chetnie, bo nie chce by ktos patrzył sie na mnie/na nie. Gdybym miała duzo kasy to bym zrobiła sobie operacje, a tak to do konca zycia musze sie użerac z tymi koslawcami.
justys1358 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 19:00   #5
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Krzywe nogi - operacja

Cytat:
Napisane przez listopadowa80 Pokaż wiadomość
Operacja polegająca na założeniu aparatu Ilizarowa - można zarówno wydłużyć, jak i wyprostować nogi. Druty od aparatu są wwiercane w kość (nadmiar kości jest też usuwany), cały stelaż nosi się kilka miesięcy i codziennie trzeba przekręcać śrubki (o określoną ilość stopni). O innych metodach nie słyszałam.


Widziałam o tym niedawno program, okropne blizny zostają po tym, w miejscach gdzie pręt 'wystaje' ze skóry. Są to takie dość głębokie kratery.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 23:07   #6
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Krzywe nogi - operacja

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość

Widziałam o tym niedawno program, okropne blizny zostają po tym, w miejscach gdzie pręt 'wystaje' ze skóry. Są to takie dość głębokie kratery.
Bo nie ma tak pięknie
Niestety coś za coś - i nie chodzi tylko o szpecące blizny, ale założenie takiego aparatu - na ok 6 m-cy na jedną nogę, a potem kolejne pół roku na drugą nogę (bo nie można w tym samym czasie założyć Ilizarowa na obie kończyny) wiąże się niestety z bólem, cierpieniem... Czy warto
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 23:38   #7
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Krzywe nogi - operacja

Cytat:
Napisane przez listopadowa80 Pokaż wiadomość
Bo nie ma tak pięknie
Niestety coś za coś - i nie chodzi tylko o szpecące blizny, ale założenie takiego aparatu - na ok 6 m-cy na jedną nogę, a potem kolejne pół roku na drugą nogę (bo nie można w tym samym czasie założyć Ilizarowa na obie kończyny) wiąże się niestety z bólem, cierpieniem... Czy warto
Ja w zasadzie mam proste nogi, ale raczej nie zdecydowałabym się. Wolałabym krzywusy, albo jakąś inną metodę prostowania.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-01, 09:52   #8
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Krzywe nogi - operacja

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Ja w zasadzie mam proste nogi, ale raczej nie zdecydowałabym się. Wolałabym krzywusy, albo jakąś inną metodę prostowania.
Nie słyszałam o innej metodzie prostowania, ale na chłopski rozum - nawet jeśli są inne to i tak trzeba by ingerować w kości, co nieodłącznie wiąże się z pozostawieniem blizn i bólem
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 00:56   #9
mikaela112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Krzywe nogi - operacja

a wiesz co Ci powiem?? ja nie mam jakiś specjalnie krzywych nóg no ale proste to one nie są, szczególnie łydki wystające. ale lubię właśnie te moje "krzywe" nogi.

moja koleżanka ma nogi w kształcie litery X i ma bardzo fajny charakterystyczny sposób chodzenia.

to co jest naszą wadą może się stać znakiem rozpoznawczym, zależy jak się na to patrzy

no, ale decyzja należy do Ciebie )
Pozdrawiam
mikaela112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 12:01   #10
samanta000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 24
Dot.: Krzywe nogi - operacja

podam tylko ten link,zobaczcie sami http://www.ortop.com.pl/ortopedia/pr..._11/index.html
samanta000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 16:06   #11
anika_s
Wtajemniczenie
 
Avatar anika_s
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 381
Dot.: Krzywe nogi - operacja

efekt- SUUPER!!!!! ja mam właśnie taki problem (
anika_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-07, 23:34   #12
szatynka17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2
Dot.: Krzywe nogi - operacja

Cytat:
Napisane przez anika_s Pokaż wiadomość
efekt- SUUPER!!!!! ja mam właśnie taki problem (
duzo czytałam i niby na krzywe nogi (szpotawe kolana) w późnym juz wieku gdy kosci przestały rosnac została tylko operacja niestety zorientowałam sie i kosz operacji w granicy 8-15 tys to zalezy w jakim stopniu , jakułozone sa kosci itp.. rozmawiałam z lekarzem ortopeda i oczywscie jesli ktos kocha sport to póxniej bedzie musiał sie ograniczyc ale zanim zdecyduje sie na operacje bo mam jakies watpliwosci polecił mi abym zakupiła sobie STABILIZATOR JEDNOSZYNOWY SZPOTAWO/KOŚLAWEGO STAWU KOLANOWEGO po długim czasie noszenia lekarz stweirdził ze w jakims stopniu moze zmniejszyc wade aczkolwiek trzeba nosic go cały czas ( wiadomo mozna zdjac by odpoczac na pare godzinek) ale po kilkumiesiecznym chodzeniu moze zmniejszyc wade wiec jesli ktos ma krzywizne kolan w niewielkim stopniu to moze obejsc sie bez operacji, niestety koszt tez wysoki tego stabilizatora ale 90% tanszy od operacji wiec moze warto sprobowac tego? czy któras z dziewczyn moze nosiła cos takiego czy pomogoło?? tutaj daje linka z stronka wlasnie tego stabilizatora na kolana szpotawe badź koslawe...
http://www.orliman-polska.pl/sites/k...121D_6121I.htm

szatynka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 11:49   #13
7654321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 21
Dot.: Krzywe nogi - operacja

do szatynka 17 - a moglabys powiedziec gdzie chodzisz do ortopedy? oczywiscie mam taki sam problem jak ty, ale zastanawiam sie czy mi moglby pomoc troche taki stabilizator czy moze za stara juz jestem. Bo jak ty masz 17 lat to chyba kosci ci jeszcze rosna, wiec pewnie wiecej da sie zrobic bez operacji. pozdrawiam
7654321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 23:14   #14
szatynka17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2
Dot.: Krzywe nogi - operacja

kochana ja mieszkam na ślasku u ortopedy byłam w miejscowosci knurów, a mam 21 lat wiec kosci juz nie rosna i jakos nie bardzo wierze w ten stabilizator bo skoro majac nogi szpotawe kośc piszczelowa jest wygięta wiec zostaje tylko ją złamac i ustawic odpowiednio a stabilizator raczej nie przesunie kosci w zaden sposób tak mysle na chłopski rozum., ale zaniedługo mam kolejna wizyte u ortopedy i bedzie porównywał zdjecia kolan z przed 6 lat i terazniejsze i jesli szpotawosć kolan sie powiekszyła to wtedy tylko operacja ( osteotomia) wiecej sie dowiem bo to juzbedzie konkretna gadka wiec potem napisze co i jak...

Edytowane przez szatynka17
Czas edycji: 2010-03-05 o 23:15
szatynka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 00:08   #15
kinga2405
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: Krzywe nogi - operacja

Cytat:
Napisane przez szatynka17 Pokaż wiadomość
kochana ja mieszkam na ślasku u ortopedy byłam w miejscowosci knurów, a mam 21 lat wiec kosci juz nie rosna i jakos nie bardzo wierze w ten stabilizator bo skoro majac nogi szpotawe kośc piszczelowa jest wygięta wiec zostaje tylko ją złamac i ustawic odpowiednio a stabilizator raczej nie przesunie kosci w zaden sposób tak mysle na chłopski rozum., ale zaniedługo mam kolejna wizyte u ortopedy i bedzie porównywał zdjecia kolan z przed 6 lat i terazniejsze i jesli szpotawosć kolan sie powiekszyła to wtedy tylko operacja ( osteotomia) wiecej sie dowiem bo to juzbedzie konkretna gadka wiec potem napisze co i jak...
Witam Cie chciałam sie zapytac co zdecydował lekarz...czy wada sie poglebila czy nie...bedzie operacja czy nie ??? sama mam krzywe nogi, co spedza mi sen z powiek ... mam dosyc tego chcialabym sie obudzic z prostymi kiedys ...
kinga2405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 14:27   #16
soulife
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 150
Dot.: Krzywe nogi - operacja

Szpotawe kolana to choroba jak kazda inna, fizycznie moze nie doskwierac, ale za to co robi z psychika... Dziewczyny, w takim przypadku mozliwa jest osteotomia i mozna ja wykonac nieodpłatnie (choc nie wiem czy w kazdym przypadku). Sama operacja to powazna sprawa, ból "po" jest niesamowity, rekonwalescencja długa, ale efekt to wynagradza. Myślę, ze jesli naprawde nie umiecie sie ze swoimi nogami pogodzic, powinnyscie odwiedzic jakiegos dobrego ortopede

soulife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:35.