Prowadzenie zajęć z wizażu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-30, 18:46   #1
LeeeLooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5

Prowadzenie zajęć z wizażu


Witajcie
Zostałam poproszona o poprowadzenie zajęć z wizażu (w tym kosmetyka) w niewielkiej ok 5 osobowej grupie młodych dziewczyn (20-25lat). Spotkanie jest 8-godzinne.
Część zajęć chciałabym poświęcić na kosmetykę (tu: wykłady ogólne + makijaż w praktyce tzn, dziewczyny będą się pod moim okiem malować) drugą część na wizaż ( tu: odpowiedni strój do sytuacji np. rozmowa kwalifikacyjna, metody kamuflażu defektów i podkreślania atutów - problem w tym, że jestem świeżo upieczoną kosmetyczką i niestety mam niewielkie doświadczenie jeśli chodzi o wizaż.. Zastanawiam się co jest ogólnie najważniejsze w wizażu - o czym powinnam powiedzieć? Proszę o podpowiedzi jak mogą wyglądać takie zajęcia
LeeeLooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 19:37   #2
madjenka
Raczkowanie
 
Avatar madjenka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 455
GG do madjenka
Dot.: Prowadzenie zajęć z wizażu

Jedno 8-godzinne spotkanie i to wszystko co wypisałaś chcesz zmieścić? Serio? Moim zdaniem to nierealne. Może napiszę jak ja bym to załatwiła gdybym miała do dyspozycji tylko 8 godzin.

Pierwsza część,, (maksymalnie 2 godziny) to omówienie podstawowych typów cery i sposobów jej pielegnacji, oraz budowa skóry.
Druga część to praktyka- wizaż. Nie oszukujmy się zostanie Ci max. 5-6 godzin (przeciez będziecie miały na pewno chociaz jedną małą przerwe), więc zdążysz ogarnąc 2-3 makijaże. Ja bym z mojej strony proponowała:
-makijaż pierwszy: make-up typu "no make-up" z przejściem do makijażu dziennego
-makijaż drugi: makijaż ślubny na przykładzie makijażu typu "banan"
-makijaż trzeci: makijaż wieczorowy na przykładzie makijaży typu "smoky eye".

Jeśli uda Ci się to przerobić na jednych 8-godzinnych zajęciach to mozesz sobie pogratulować. Moim zdaniem nie ma co się rozwodzic nad pierdołami typu "ubiór odpowiedni do okazji". Zaś łączenie stylizacji, wizażu i kosmetologii na jednych krótkich zajęciach jest moim zdaniem totalnie bez sensu. Te dziewczyny nic z tego nie wyniosą, lepiej przerobic mniej i porządnie niż liznąć wszystkiego po trochu. Z całym szacunkiem, ale chyba nie jesteś odpowiednią osoba do prowadzenia takich zajęć skoro kompletnie nie wiesz jak się za to zabrać.
__________________
Moje staaaaaaare pazurki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...99#post6155099
ZAPRASZAM




madjenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 21:10   #3
LeeeLooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5
Dot.: Prowadzenie zajęć z wizażu

Dzięki za odpowiedź.
No niestety jest to tylko 8 godzin... Chcę podkreślić, że spotkanie to nie ma być profesjonalnym kursem makijażu czy wizażu, a bardziej "babskimi pogaduchami" na których będą mogły się dowiedzieć o PROSTYCH zasadach w makijażu i zasadach pielęgnacji cery. Nie widzę w ogóle sensu wykonywania makijażu ślubnego... Zdaję sobie z tego sprawę, że część praktyczna pochłonie większą część czasu, ale nie pozwolę żeby mi brakło czasu na kilka zdań o tym jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną - a w ich sytuacji jest to ważne.
Rozumiem, że zadanie pytania na forum podważyło moje kompetencje... no, ale muszę się nie zgodzić, gdyż specyfika spotkania i grupy dziewczyn wymaga odpowiedniej wiedzy i nawet super doświadczona wizażystka mogła by się nie sprawdzić.. Jeśli będziemy kontynuować wątek wyjaśnię dlaczego
LeeeLooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 21:24   #4
madjenka
Raczkowanie
 
Avatar madjenka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 455
GG do madjenka
Dot.: Prowadzenie zajęć z wizażu

W pierwszym poście była informacja o "poprowadzeniu zajęć z wizażu", dlatego tak wygląda moja odpowiedź, bo dla mnie (wizażystki po wielu kursach , pokazach i szkoleniach), kwintesencją wizażu jest własnie makijaż ślubny, dzienny i wieczorowy A dobieraniu ubioru do okazji nie ma nic wspólnego z wizażem a ze stylizacją.
Jeśli to ma być bardziej luźna lekcja dla młodych dziewczyn bez wykształcenia kosmetycznego to Twoja propozycja będzie pewnie bardziej na miejscu, w takim razie zwracam honor
__________________
Moje staaaaaaare pazurki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...99#post6155099
ZAPRASZAM




madjenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 09:19   #5
LeeeLooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5
Dot.: Prowadzenie zajęć z wizażu

Myślałam, że nie popełnię błędu pisząc "prowadzenie zajęć z wizażu", gdyż z tego co mi wiadomo wizaż to nie tylko makijaż, ale ogólne kreowanie wizerunku w tym stylizacja ubiorem. Ale dowiedziałam się czegoś nowego Dzięki za zainteresowanie tematem.

Już ogólnie wiem mniej więcej jak poprowadzę te zajęcia, bo oczywiście z książek i neta można się dowiedzieć sporo na temat wizażu, ale nadal chętnie dowiedziałabym się czegoś od Was o ogólnym kreowaniu wizerunku, żeby czegoś istotnego nie pominąć
LeeeLooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 14:23   #6
madjenka
Raczkowanie
 
Avatar madjenka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 455
GG do madjenka
Dot.: Prowadzenie zajęć z wizażu

Z tego co mi wiadomo wizaż nie jest ogólnym kreowaniem wizerunku, a już na pewno nie stylizacją ubiorem. Chyba, że całe zycie byłam wprowadzana w błąd :p W sumie wystarczy wpisac w jakąś wyszukiwarke "wizaż" i dowiedzieć się co dokładnie oznacza to pojęcie. Chociaż znając życie, różne strony będą podawać sprzeczne informacje. Mnie uczono, że wizaż obejmuje makijaż, tuszowanie defektów ciała lub np. tatuaży, analizę kolorystyczną, znajomość podstawowych typów urody, rodzaje cer i sposoby ich pielęgnacji, historię makijażu... Lekko zahacza o tematy typu jak wyglądał makijaż i ubiór kobiety na przełomie lat. Jednak nie uczyłam sie nigdy ogólnej stylizacji czy zasad ubioru na żadnym z kursów.
Z jakiegoś powodu wyróżniamy odrębne zawody typu wizażysta, stylista, charakteryzator, kosmetyczka. Każde z tych słów oznacza inny zakres obowiązków.
Dlatego "zajęcia z wizażu" mogą wprowadzić w błąd
Pozdrawiam i życzę udanego weekendu.
__________________
Moje staaaaaaare pazurki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...99#post6155099
ZAPRASZAM




madjenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:09.