cukrzyca ciazowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-22, 15:05   #1
peka11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 164

cukrzyca ciazowa


Witam Mamusie mam takie pytanie, jestem w 37 tc tzn 36+0 kilka tygodni temu mialam robiony test obciazenia glukoza wszystko wyszlo w normie, 2 tyg temu lekarz postanowil zrobic mi powtorke, i wyszlo ze cukrzyca jednak jest dziecko wieksze o 2 tygodnie. Ale nic,nie wspomnial nawet o cc. Naczytalam sie ze porod naturalny przy cukrzycy jest noebezpieczny dla matki i dziecka itp itd. jak to jest faktycznie? Dodam ze kolejna wizyte mam za 2 tygodnie

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Nikt nic?
peka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 19:12   #2
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: cukrzyca ciazowa

Ja mialam cukrzyce ciązową, cukier na czczo w w normie, po 2 godz. 180, wiec nieduzo przewyzszoną normę. To, na co musisz zwrocic uwage, poza oczywiscie mierzeniem cukru, to niestety sam poród. Nie wiem, na ile masz podwyzszone cukry, moze niewiele jak ja, ale powinnas zrobic usg przed samym porodem, czasem zdarza sie makrosomia plodu, czyli dziecko po prostu wieksze jest. Moje mialo 3,5 kg, wiec nie bylo wieksze, jednak powyzej 4 kg, to przynajmniej w szpitalu na karowej zalecenie do cc. W klinicznych kaza rodzic bez wzgledu na wage dziecka. A teraz do rzeczy..ja mialam powiklaną ciąźe, bo malo wod plodowych, wiec nalozyly sie dwie rzeczy cukrzyca plus lezenie w szpitalu na patologii, bo gdyby ktg wyszlo zle, to od razu mialam rodzic. Lezalam 3 tyg. W miedzyczasie mialam proby oksy, 3 razy wywolywali mi ciaźe, bo ktg czasem bywalo slabe. Natomiast zakladajac, ze nie masz malej ilosci wod plodowych i poza cukrzycą wszystko jest ok, to albo urodzisz normalnir, albo dadzą Ci oksytocynę. Jak wiesz, trzeba byc na czczo caly porod, ja dostalam oksy o 11, i tak jechalam na tej oksytocynie do 23, w miedzyczasie robilo mi sie slano, bo cukrzyca powoduje spadki cukru i jak jest nisko, to kreci sie w glowie i jest slabo, nie masz sily. Mi zaczęli podawac w dwoch kroplowkach glukozę i oksy, jakby Tobie bylo slabo, to tez popros o glukoze. MOim mankamentem bylo to, ze powod byl wywolywany, wiec rozwarcie nie nastepowalo. A jednych oksy dziala, na innych nie. Poozna od razu mi mowila, ze nie urodze naturalnie, ale poszla ze zmiany o 19 i zostalam sama. Przy cukrzycy powinnas wykupic swoja polozna, ona o Ciebie zadba. Ja w koncu nie wykupilam, bo trafilam na patologie, troche sie zestresowalam i pomyslalam, ze co jak co, ale jakos to bedzie. No i bylo tak, ze po tej calej oksytocynie o 23 doszlo do nieprawidlowych wynikow ktg, wlasciwie wezwalam lekarke i mowilam, ze ja czuję, ze cos jest nie tak, bo czulam silny strach, ale oni ze to normalne, ze tak spadlo tetno dziecka bo to odruch jakistam, ale po kilku minutach wpadli i zabrali mnie na cc. Corka byla sina. Wiec, jezeli pytasz, jak sie zabezpieczyc, to mowie Ci, wykup swoja polozna, w razie czego pros o glukozę i jezeli po 5 godzinach nie nastapi rozwarcie, to zapytaj polozna, co sądzi, ja bym prosila o cc. Jezeli w trakcie porodu bedziesz czula i obserwowala na monitorze, ze cos jest nie tak, to wolaj lekarza od razu i rób raban. Kobieta sama najlepiej czuje, co dzieje sie z jej cialem. Zadbaj tez o znieczulenie, bo jest bardzo trudno wytrzymac na oksytocynie. Nie chce Cie straszyc, nie zrozum mnie zle, po prostu radze Ci, jak dobrze sie zabezpieczyc, bo porody przy cukrzycy sa po prostu czasem trudniejsze ze wzgledu na spadek cukru.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 19:21   #3
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: cukrzyca ciazowa

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
bo porody przy cukrzycy sa po prostu czasem trudniejsze ze wzgledu na spadek cukru.
każdy przypadek inny, każda kobieta inna, każdy szpital rządzi się swoimi prawami.
Też leżałam na pato, też miałam małowodzie, też miałam cukrzycę (też ledwo przekroczona norma, a jednak potem miałam 3 jednostki insuliny na dobę).
Indukowali mi poród od 7ej rano. Urodziłam o 20:45. Jadłam wszystkie posiłki, obowiązkowo mierzyli mi cukier. Czyli chyba z założenia rodziłam SN...

W moim szpitalu, dla mojego doktora kontrolowana cukrzyca nie jest żadnym wskazaniem do cc.
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 19:26   #4
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: cukrzyca ciazowa

Na inflanckiej nie mozna bylo jesc posilkow, bo w razie cc, to trzeba byc na czczo. To, ze kazdy porod jest inny, to napewno, ja mialam taki, jak moja mama, czyli rozwarcie nie nastepowalo. A szpital kliniczny, wiec parcie na sn, ponoc szpital dostaje wiecej srodkow za porod naturalny i stad parcie na rodzenie sn.
kazdy szpital ma swoje zasady, tylko problem jest taki, ze nikt ich nie zna przed porodem.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 19:45   #5
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: cukrzyca ciazowa

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
ponoc szpital dostaje wiecej srodkow za porod naturalny


to fakt - nikt przed porodem nie wie jak będzie...
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 19:48   #6
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: cukrzyca ciazowa

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
Na inflanckiej nie mozna bylo jesc posilkow, bo w razie cc, to trzeba byc na czczo. To, ze kazdy porod jest inny, to napewno, ja mialam taki, jak moja mama, czyli rozwarcie nie nastepowalo. A szpital kliniczny, wiec parcie na sn, ponoc szpital dostaje wiecej srodkow za porod naturalny i stad parcie na rodzenie sn.
kazdy szpital ma swoje zasady, tylko problem jest taki, ze nikt ich nie zna przed porodem.
Ja rodziłam w szpitalu klinicznym, a cesarek było od groma. Na 7 dziewczyn, które przewinęły się przez salę, w której leżałam po porodzie, tylko 2 urodziły sn.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 20:43   #7
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: cukrzyca ciazowa

No to u nas bylam tylko ja i jedna dziewczyna, wszystkie urodzily naturalnie.co szpital, to tradycja wiem jednak,,ze szpitale kliniczne mialy, przynajmniej 4 lata temu, parcie na sn, nawet w szpitalu na zelaznej. Bylam u dyrektora, prosilam o cc, mowil, ze są powiklania i lepiej rodzic naturalnie. W kazdym szpitalu są inne zasady.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-22, 22:20   #8
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: cukrzyca ciazowa

Też miałam cukrzycę ciążową, jednak dieta, na którą przeszłam pozwoliła zapanować nad poziomem cukru. Syn nie była duży - ważył 3100, tyle co córka podczas ciąży bez cukrzycy.
Mankamentem była utrata wagi przy tej diecie. Pod koniec ciąży miałam w sumie 6 kg na plusie. Czułam się świetnie, poród SN, bez komplikacji, dziecko zdrowe.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 20:57   #9
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: cukrzyca ciazowa

Cytat:
Napisane przez peka11 Pokaż wiadomość
Witam Mamusie mam takie pytanie, jestem w 37 tc tzn 36+0 kilka tygodni temu mialam robiony test obciazenia glukoza wszystko wyszlo w normie, 2 tyg temu lekarz postanowil zrobic mi powtorke, i wyszlo ze cukrzyca jednak jest dziecko wieksze o 2 tygodnie. Ale nic,nie wspomnial nawet o cc. Naczytalam sie ze porod naturalny przy cukrzycy jest noebezpieczny dla matki i dziecka itp itd. jak to jest faktycznie? Dodam ze kolejna wizyte mam za 2 tygodnie

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Nikt nic?
Ja miałam cukrzycę ciążową, dziecko urodziłam naturalnie, dość małe bo 3380g. Cukrzyca odkryta gdzieś około 22-24 tc. Miałam tylko ustaloną dietę, dzięki temu bardzo niedużo przybrałam w ciąży. Ja i córka jesteśmy zdrowe

Nie było wskazań do cesarskiego cięcia a poród przebiegał bez komplikacji.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 20:59   #10
peka11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 164
Dot.: cukrzyca ciazowa

Ja jestem w 36 tc i juz teraz mala wazy ±3300
peka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 22:43   #11
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: cukrzyca ciazowa

Klarissa, przechodziłyśmy cukrzycę w tym samym czasie Bardzoi wtedy pomoglas, nie zapomnę Twojego wsparcia
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-24, 10:33   #12
Miska1477
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Międzyrzecz
Wiadomości: 48
Dot.: cukrzyca ciazowa

Ja na szczęście nie miałam cukrzycy ciążowej, ale wiem że to dość popularne schorzenie.
Miska1477 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 17:24   #13
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: cukrzyca ciazowa

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Klarissa, przechodziłyśmy cukrzycę w tym samym czasie Bardzoi wtedy pomoglas, nie zapomnę Twojego wsparcia
Pamiętam
I moje dziecię cukry ma zawsze w porządku, szkoda, że z resztą nie jest tak pięknie
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 20:34   #14
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: cukrzyca ciazowa

Dosc popularne, zazwyczaj cukry mozna utrzymac w normie samą dietą, dzieci rodzą sie zdrowe i wszystko jest w porządku. Problemem jest tylko przedluzajacy sie porod, jak nic nie mozna zjesc, tylko to wlasciwie, cukrzyca zazwyczaj przechodzi po ciazy.
Natomiast ile czlowiek sie nadenerwuje, to jego.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 17:15   #15
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: cukrzyca ciazowa

No i patrzcie, a'propos cesarek, jakie jest cisnienie na sn, ordynator nakazal porod naturalny przy ciazy blizniaczej, takze nadal podtrzymuje swoje stanowisko, ze jest nacisk na porody sn.
Trzeba wszystkiego samemu pilnowac przy naszych absurdalnych rozwiazaniach, jak lezalam na patologii, to nie wiem, czy uwierzycie, ale wypisali mnie po 7 dniach, kazali przyjsc rano na ktg, bylo dobre i znowu mnie przyjęli. Czemu? Nfz refundowalo pobyty do 7 dni, a potem jakos stawka sie obnizala. Wiec szpital wypisywal i przyjmowal na nowo.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 06:20   #16
peka11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 164
Dot.: cukrzyca ciazowa

Toz to ciekawe.... ja leze na patologii znow... przyszlam w niedziele 2 tyg temu wyszlam w zeszly piatek w czwartek znow na oddzial i moze w czwartek/piatek beda mnie ciac
peka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 09:08   #17
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: cukrzyca ciazowa

Cytat:
Napisane przez peka11 Pokaż wiadomość
Toz to ciekawe.... ja leze na patologii znow... przyszlam w niedziele 2 tyg temu wyszlam w zeszly piatek w czwartek znow na oddzial i moze w czwartek/piatek beda mnie ciac
A czemu polozyli Cie na patologie? Ktg? Widze, ze wypisuje Ciebie tak jak i mnie.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 10:21   #18
peka11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 164
Dot.: cukrzyca ciazowa

Dziecko w 37 tc juz mialo 3800 cukrzyca z insulina wlaczona. Choc wykryta dopiero 2 tyg temu niecale... itp
peka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-07 11:21:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:02.