Czym różnią się wycieniowane włosy od wystopniowanych ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-14, 20:22   #1
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Smile

Czym różnią się wycieniowane włosy od wystopniowanych ???


Mam nadzieję, że ktoś mi wytłumaczy, ew. załączy jakieś zdjęcia czy coś
Niestety po wystopniowaniu włosów niezmiernie mi się kręcą i puszą, a nie lubię mieć włosów równej długości, więc zastanawiam się, czy gdybym wycieniowała je zamiast stopniować, zmieniło by to postać rzeczy i włosy nie kręciły by się tak jak przy wystopniowaniu .

Liczę na waszą pomoc
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 00:07   #2
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Czym różnią się wycieniowane włosy od wystopniowanych ???

Z tego co mi się wydaje są to pojęcia używane naprzemiennie. Raz się powie wystopniowane a raz wycieniowane. Może ktoś bardziej kompetentny zna różnice lub takiej nie ma.
∑łosy stopniowane/cieniowane mają to do siebie, że się falują i wyginają we wsztstkie strony, zacznij je intensywnie nawilżać to dużo pomoże (olejki, maski, odżywki), sama od jakiegoś czasu dbam o włosy porządnie i się już nie falują tak jak to robiły kiedyś, a nawet zrobiły się prostsze i lepiej się układają bez pomocy dodatkowych urządzeń.
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 10:32   #3
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Czym różnią się wycieniowane włosy od wystopniowanych ???

Cytat:
Napisane przez xblackxshadowx Pokaż wiadomość
Z tego co mi się wydaje są to pojęcia używane naprzemiennie. Raz się powie wystopniowane a raz wycieniowane. Może ktoś bardziej kompetentny zna różnice lub takiej nie ma.
∑łosy stopniowane/cieniowane mają to do siebie, że się falują i wyginają we wsztstkie strony, zacznij je intensywnie nawilżać to dużo pomoże (olejki, maski, odżywki), sama od jakiegoś czasu dbam o włosy porządnie i się już nie falują tak jak to robiły kiedyś, a nawet zrobiły się prostsze i lepiej się układają bez pomocy dodatkowych urządzeń.
Dziękuję za odpowiedź, biorę się za nawilżanie
Mam tylko jeszcze jedno pytanie - czy olejować włosy mogę olejkiem rycynowym ? Bo tylko ten mam w domu a nie wiem gdzie mozna kupic inne, u mnie w miescie nie ma sklepu ze zdrowa zwynoscia itd. Aha i czy on bardzo przyciemnia ??
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 13:00   #4
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Czym różnią się wycieniowane włosy od wystopniowanych ???

Ja olejuję rycynowym czasem całe włosy na noc, a czasem tylko końcówki i jakoś nie zauważyłam ciemnienia, chociaż może to jest bardziej widoczne na jasnych włosach.

A co do innych olejków to na pewno n a allegro lub internetowych sklepach z naturalnymi kosmetykami, z tego co czytalam to dość fajny est olej kokosowy Vatika, moze tež być taki biały w słoiczku. Vatike można kupić np. Na helfy.pl i pewnie na welu innyc stroach.
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 15:44   #5
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Czym różnią się wycieniowane włosy od wystopniowanych ???

Cytat:
Napisane przez xblackxshadowx Pokaż wiadomość
Ja olejuję rycynowym czasem całe włosy na noc, a czasem tylko końcówki i jakoś nie zauważyłam ciemnienia, chociaż może to jest bardziej widoczne na jasnych włosach.

A co do innych olejków to na pewno n a allegro lub internetowych sklepach z naturalnymi kosmetykami, z tego co czytalam to dość fajny est olej kokosowy Vatika, moze tež być taki biały w słoiczku. Vatike można kupić np. Na helfy.pl i pewnie na welu innyc stroach.
Dziękuję za pomoc ;*
Właśnie jestem blondynką, ale z tego co czytałam na forach to ten olejek nie przyciemna znacznie nawet jasnych wlosow, wiec spróbuję
Nie zastanawiałam się nigdy nad tym, czy mam suche itd wlosy, ale teraz jakos sobie pomyslalam ze moze faktycznie ma to jakies znaczenie No bo np gdy mam tluste wlosy, to wgl sie nie pusza, jest ich jakby mniej, lepiej sie ukladaja i tak nie kreca. Wiec moze po 'kuracji nawilżającej' jakoś dojdę z nimi do ładu

Dziękuję ślicznie, naprawdę duuużo mi pomogłaś ;*
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 17:16   #6
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Czym różnią się wycieniowane włosy od wystopniowanych ???

Nie ma za co
Na pewno włosy będą się inaczej zachowywać jak będą nawilżone i odżywione, oby to nastąpiło jak najszybciej u Ciebie
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 10:26   #7
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Czym różnią się wycieniowane włosy od wystopniowanych ???

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że ktoś mi wytłumaczy, ew. załączy jakieś zdjęcia czy coś
Niestety po wystopniowaniu włosów niezmiernie mi się kręcą i puszą, a nie lubię mieć włosów równej długości, więc zastanawiam się, czy gdybym wycieniowała je zamiast stopniować, zmieniło by to postać rzeczy i włosy nie kręciły by się tak jak przy wystopniowaniu .

Liczę na waszą pomoc
ja stopniowaniem nazywam stopniowanie przy twarzy (coś jakby pazurki), a cieniowaniem włosy pocieniowane na długości. Nie mam pojęcia, czy to dobrze, ale jakoś tak mi się kojarzy

Co do cieniowania, stopniowania etc. to mam ten sam problem dlatego dążę do włosów ściętych na prosto
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-16, 15:11   #8
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Czym różnią się wycieniowane włosy od wystopniowanych ???

Hm.. no wiesz, ja też się nad tym zastanawiałam, zeby sciac zwyczajnie, na prosto, no ale jednak wole miec cieniowane
Dzieki za odpowiedz, mysle ze z tymi różnicami z cieniowaniem a stopniowaniem masz rację, bo np zdjecia w googlach pokazują to, co opisałaś
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.