A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukujących - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-05, 20:22   #301
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

o! Lorri wielkie dzieki. Ostatnio tez wlasnie nad tym dumałam, zaciekawiona jak to jest z tymi ekstraktami.
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 09:21   #302
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

zadawalam juz pytanie na watku o edm ale bez echa przeszlo wiec zadam jeeszce raz ktos sie nie zastanawial czy z formuly intensive edm mozna zrobic formule o-glo? bo tak sobie rozmyslalam ze jedna od drugiej napewno rozni sie iloscia tlenkow kryjacych i rodzajem miki. teoretyzujac( o jak bardzo to lubie robic) dodajac do formuly intensive jedna z transtarentnych mik o wykonczeniu blyszczacycm( nie iskrzacym!) np taka http://www.kolorowka.com/71,sericite-mica.html przy czym stezenie tlenkow kryjacych by sie zmnieszylo mozna by bylo otrzymac formule o-glo? ktos sie nad tym zastanawial?
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 14:55   #303
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

U mnie kręcenia ciąg dalszy, dziś zrobiłam różyk... żywa pomarańczka
Ciekawa jestem jak bedzie zachowywac sie na ryjcu dzis akurat nigdzie sie nie wybieram wiec nie bedzie testów. Ale planuje kolejne zamowienie na kolorowce i kilka odcieni mik i tlenków własnie na róże plus skladniki na korektor głównie hydratyzowaną zielen chromową. Chce zrobić sobie swojego minta

Kurcze szkoda że tak mało z was kreci swoje proszki, bo ciekawa jestem jakie macie pomysły, jakie kolorki lubicie, jakie przepisy. A przecież ile czarownic tyle pomysłów. Brakuje mi inspiracji
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 21:07   #304
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Ja jestem ciekawa, czy nasze Mieszaczki Mineralne maja nowe przepisy na primery mnie nie udalo sie wyprodukowac primera, ktory by nie wysuszal, czy raczej nie powodowal uczucia napiecia i suchosci... slaba ze mnie Mieszażanka
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 13:01   #305
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

a ja sobie ukrecilam balsam nawilzajaco-rozswietlajacy najprosciej na swiecie dodalam mike ivory lace i oriental beige do tego balsamu http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-wrazliwej.htm ( ktory swoja droga uwielbiam razem z lano balsamem)

i teraz pytanko czy na bacie tego balsamu mozna sobie zrobic filtr sloneczny? dodajac tlenku cynku? czy sa jakies przeciwwskazania?
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 14:44   #306
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
a ja sobie ukrecilam balsam nawilzajaco-rozswietlajacy najprosciej na swiecie dodalam mike ivory lace i oriental beige do tego balsamu http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-wrazliwej.htm ( ktory swoja droga uwielbiam razem z lano balsamem)

i teraz pytanko czy na bacie tego balsamu mozna sobie zrobic filtr sloneczny? dodajac tlenku cynku? czy sa jakies przeciwwskazania?
Nie proponuję. Balsam ma kwaśne pH (jest konserwowany m.in. benzoesanem sodu, który wymaga pH do 4.5, stąd dodatek kwasu cytrynowego). Emulsja powinna mieć wyższe pH (ok. 7), żeby filtr był stabilny.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2010-07-26 o 14:46
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 12:59   #307
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Ja generalnie od kwietnia ciągle robię sobie mniej więcej ten sam podkład o składzie:
30% matowa mika
20% puder jedwabny
20% dwutlenku tytanu
10% tlenku cynku
10% Krzemionka
5% azotek boru
pigmenty
kilka kropli oleju jojoba


Przez pierwszy tydzień skóra mi się do niego przyzwyczajała i nie do końca mi się podobał ale teraz tak się z nim polubiłam, że nawet nie chce mi się specjalnie eksperymentować. Raz zamiast azotku boru dałam stearynian magnezu i większej różnicy nie było. No i dosypywałam też odrobinę miki z tlenkiem srebra dla bardziej satynowego efektu.
Lada dzień szykują mi się kolejne zakupy bo skończyła mi się matowa mika. Ogólnie po pierwszych zakupach okazało się, że to co jest mi najbardziej potrzebne tego kupiłam najmniej a to czego zużywam malutko mam po 30g .
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-25, 14:16   #308
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
skrobia-czym ją barwić

Używam skrobii kukurydzianej modyfikowanej dry-flo do matowienia filtra aby go nie destabilizować (od kiedy Avene ma parsol nie używam pudrów). Próbowałam mieszać ją najpierw z cynamonem a teraz z mączką chleba świętojańskiego, aby nie była taka biała (mnie dry-flo bieli niestety), ale zarówno cynamon (z kamisa) jak i mączka mają takie czarne grudki, tzn, cynamon czarne a mączki nie sposób idealnie rozetrzeć.
Co robić? Czym zabarwić dry-flo aby nie zawierało składników destabilizujących (jak większość pudrów) ?

Zastanawiam się nad pudrami z Biochemii Urody (bambusowy i inne). Czy one nie bieklą tak jak dry-flo?
alice' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 20:54   #309
milva37
Raczkowanie
 
Avatar milva37
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 154
Dot.: skrobia-czym barwić

ja używam samej skrobii, bieli oczywiście, ale ja straszny bladzioch z natury jestem, więc dla mnie to nie problem
ostatnio, natchniona przez wizażanki, dodałam cynamon do dry flo i w pierwszej chwili byłam wściekła - niby Kamis miał nie mieć tych czarnych kropek, a miał!!!
schowałam skrobię do lodówki i dałam sobie spokój na jakiś czas. ale przedwczoraj, zmuszona brakiem innych środków matujących, sięgnęłam po dry flo. nie wiem czy próbowałaś ją nakładać po dodaniu cynamonu, ale jak ja się pudruję to przesypuję sobie odrobinkę skrobi na wieczko od opakowania. no i na koniec miziania patrzę, a tu czarne kropeczki zostały na wieczku!!! nie wiem czy wszystkie, ale na twarzy ich nie widziałam. więc może spróbuj.
poza tym używam krzemionki z kolorówki, ale nie wiem czy ona nie destabilizuje filtrów, ale napewno tak nie bieli. puder bambusowy z jedwabiem z BU też miałam i bielił sporo mniej niż dry flo.
mam nadzieję, że pomogłam cokolwiek
__________________
wymiana kosmetyczna -> KLIK

Edytowane przez milva37
Czas edycji: 2010-08-25 o 20:56
milva37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 20:56   #310
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: skrobia-czym barwić

Ja mieszam skrobię z pudrem różanym Hesh, takim:
http://www.helfy.pl/puder-z-platkow-...ne-platki-rozy
Można także rozważyć różową albo czerwoną glinkę.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 22:29   #311
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: skrobia-czym barwić

Skrobię można łatwo zabarwić tlenkami żelaza. Gotowe mieszanki do kupienia w sklepie kolorówka.com:
http://www.kolorowka.com/pigmenty-matowe,35.html

Najbardziej neutralny jest, zdaje się, tlenek cynamonowy.
Tabela odcieni:
http://www.kolorowka.com/tabela-barw...owych,135.html

Najlepiej mieszać "metodą woreczkową": wsypujemy skrobię do woreczka strunowego, dodajemy odrobinę pigmentu, starannie zamykamy woreczek i miętolimy/rozcieramy proszek palcami - im dłużej, tym lepszy będzie efekt. Na koniec odcinamy róg woreczka i przesypujemy zawartość do pojemnika.

Tak na marginesie, to jest temat raczej na forum mineralne.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2010-08-25 o 22:33
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-25, 23:04   #312
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: skrobia-czym barwić

tak jak pisze niezamienna_juz_na_nic ja mieszam czerwoną, białą, różową i żółtą glinkę, aż wyjdzie mi dobry odcień.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 08:05   #313
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: skrobia-czym barwić

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Tak na marginesie, to jest temat raczej na forum mineralne.
Święta racja, Lorri, dziękuję. Przesuwam.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 06:08   #314
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Cytat:
Napisane przez vesper Pokaż wiadomość
mam elektryczny młynek do kawy ale nie wiem czy to by się nadawało spróbuje narazie z próbkami nie są aż tak bardzo jasne ale tż mówi ,że blado wyglądam
Elektryczny młynek do kawy jest OK. Najlepsza jest elektryczna rozdrabniarka do tytoniu.

Ja zmajstrowałam sobie mieszarkę do minerałów z takiej ubijaczki do pianki na kawie i pustej tuby po pastylkach musujących.

EDIT:
Zrobiłam temu fotkę. Sorry ze brudne ale wczoraj wieczorem robiłam sobie puder.
Mieszadło kosztowało 5 złoty na bazarku, pojemnik z "odzysku".
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki

Edytowane przez Eenax
Czas edycji: 2010-08-27 o 06:47
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 19:43   #315
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Eenax, młynki do tytoniu są niestety wykonane z bardzo kiepskich materiałów, nie wiadomo, z jakiego metalu są noże (jedna z Wizażanek już tu wspominała, że jej się powyginały), także osobiście raczej nie polecam.

Natomiast patent ze spieniaczem jest bardzo fajny. Robiłam w ten sposób próbki pudrów, z tym że używałam małego słoiczka z przezroczystego szkła (żeby było widać efekty miksowania). Niestety moje mieszadełko zakończyło swój żywot, zanim zdążyłam przetestować tę metodę na podkładach.

Próbowałaś w ten sposób robić podkłady "od zera", czy tylko mieszałaś/barwiłaś gotowce?
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-06-30 o 14:44
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 21:04   #316
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Od zera jeszcze nie robiłam. Za duża jeszcze jestem laiczką w sprawach minerałów by sie tego podejmować.
Na razie tylko 'podbarwiam" już istniejące podkłady (1-2g jednorazowo).

Do młynka do tytoniu miałam krótki dostęp "u maniaka" tytoniowego (był masywny i solidnie wykonany).
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki

Edytowane przez Eenax
Czas edycji: 2010-08-27 o 21:07
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 09:48   #317
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Talking Dot.: skrobia-czym barwić

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
tak jak pisze niezamienna_juz_na_nic ja mieszam czerwoną, białą, różową i żółtą glinkę, aż wyjdzie mi dobry odcień.
Dziękuję wszystkim, zapytam tylko: czy ta czerwona glinka jest raczej brązowa ? Bo jak zmieszam białą skrobię z czeronym to różowe mi wyjdzie chyba ?
alice' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 11:28   #318
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: skrobia-czym barwić

Cytat:
Napisane przez alice' Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim, zapytam tylko: czy ta czerwona glinka jest raczej brązowa ? Bo jak zmieszam białą skrobię z czeronym to różowe mi wyjdzie chyba ?
no taka intensywnie czerwona, trzeba dodać trochę żółtej, ewentualnie zielonej i dopasować sobie kolor do karnacji
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 17:34   #319
arat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 269
Dot.: skrobia-czym ją barwić

Ja do podbarwiania używam mieszanek koloryzujących z Silk Naturals, kupionych z ich podkładami. Są droższe niż czyste pigmenty, ale też ogromnie wydajne i do tego dają się bardzo łatwo i równomiernie wymieszać z pudrem. Stosuję je również do podbarwiania jedwabiu z TKB, który czasem mieszam ze skrobią lub używam zamiast niej.
arat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-14, 16:45   #320
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

http://www.youtube.com/user/agabil1#p/u/6/YGGqFn8OwbM pomocy czy ktos zna przepis na ten korektor co ma Aga na tym filmiku? podobno mieszanina olei i proszkow
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 18:09   #321
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
http://www.youtube.com/user/agabil1#p/u/6/YGGqFn8OwbM pomocy czy ktos zna przepis na ten korektor co ma Aga na tym filmiku? podobno mieszanina olei i proszkow
obejrzalam ten filmik i rowniez chetnie sie dowiem jak przerobic moj intensive fair EDMu na plynny, mozna czyms innym niz olejami?
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 19:42   #322
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
obejrzalam ten filmik i rowniez chetnie sie dowiem jak przerobic moj intensive fair EDMu na plynny, mozna czyms innym niz olejami?
Można, ale trzeba by konserwować. Do mieszania z minerałami nadają się oleje trwałe, np. jojoba lub skwalan. Można też dodać odrobinę masła shea. Olejki eteryczne trzeba dawkować bardzo ostrożnie, przy małej ilości proszku lepiej sobie odpuścić, zwłaszcza jeżeli korektor ma być używany w okolicy oczu.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 20:21   #323
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Można, ale trzeba by konserwować. Do mieszania z minerałami nadają się oleje trwałe, np. jojoba lub skwalan. Można też dodać odrobinę masła shea. Olejki eteryczne trzeba dawkować bardzo ostrożnie, przy małej ilości proszku lepiej sobie odpuścić, zwłaszcza jeżeli korektor ma być używany w okolicy oczu.
dziekuje za odpowiedz
korektor chcialam na twarz, w okolice oczu mam z pixie ktory w moim przypadku na cala buzie sie nie nadaje bo jest za tlusty i za ciemny, dlatego pomyslalam o olejkach eterycznych, a nie olejach ktore na dodatek zapychaja. sladowe ilosci konserwantu chyba da sie przezyc

obojetne jakiego olejku uzyje? i jaki konserwant bylby najlepszy?
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 20:38   #324
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

ktos zna przepis? bo szukalam i nie znalazlam na ta chwile nic
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 22:13   #325
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowiedz
korektor chcialam na twarz, w okolice oczu mam z pixie ktory w moim przypadku na cala buzie sie nie nadaje bo jest za tlusty i za ciemny, dlatego pomyslalam o olejkach eterycznych, a nie olejach ktore na dodatek zapychaja. sladowe ilosci konserwantu chyba da sie przezyc

obojetne jakiego olejku uzyje? i jaki konserwant bylby najlepszy?
Pisałam o konieczności konserwowania w kontekście składników zawierających wodę (myslałam, że o to Ci chodzi). Nie musisz dodawać konserwantu, gdy dodajesz tylko oleje i olejki eteryczne.

Ten korektor, którego używa Aga na filmie, wygląda na dość mocno kremowy, nie uzyskasz takiego efektu, stosując tylko olejki eteryczne (ich stężenie musi być bardzo małe), jeśli bardzo chcesz dodać więcej, to musiałabyś wybrać olejek z drzewka herbacianego lub/i lawendowy, ale taki korektor powinien być stosowany tylko punktowo. Oleju jojoba bym się specjalnie nie obawiała, zresztą olejki eteryczne zmieszane w dużej ilości z pigmentami mogą również zapychać.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2010-09-14 o 22:15
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 07:54   #326
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Pisałam o konieczności konserwowania w kontekście składników zawierających wodę (myslałam, że o to Ci chodzi). Nie musisz dodawać konserwantu, gdy dodajesz tylko oleje i olejki eteryczne.

Ten korektor, którego używa Aga na filmie, wygląda na dość mocno kremowy, nie uzyskasz takiego efektu, stosując tylko olejki eteryczne (ich stężenie musi być bardzo małe), jeśli bardzo chcesz dodać więcej, to musiałabyś wybrać olejek z drzewka herbacianego lub/i lawendowy, ale taki korektor powinien być stosowany tylko punktowo. Oleju jojoba bym się specjalnie nie obawiała, zresztą olejki eteryczne zmieszane w dużej ilości z pigmentami mogą również zapychać.
myslalam wlasnie o olejku z drzewa herbacianego, a potrzebuje go wlasnie do stosowania punktowego. wyszukam olej z najmniejszym prawdopodobienstwem zapchania i tez dodam(moze wiesiolek albo neem).jak wyjdzie mi cos ciekawego to dam znac. w poszukiwaniu korektora idealnego juz nawet jestem w stanie sama go ukrecac.
i jeszcze raz dziekuje

moze Agabil podzieli sie swoim przepisem na korektor, jak przeczyta
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 08:39   #327
SugaMama1988
Zadomowienie
 
Avatar SugaMama1988
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
GG do SugaMama1988
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

w filmiku Aga mówi że korektor zrobiła Adusiadu więc może do niej napisz po recepturę na korektor
__________________
Alicja w krainie czarów.

SugaMama1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 09:22   #328
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

no to juz nie doslyszalam:P, dzieki
ale pomyslalam ze sama sprobuje cos wykrecic, to wtedy bardziej cieszy
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 21:33   #329
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez SugaMama1988 Pokaż wiadomość
w filmiku Aga mówi że korektor zrobiła Adusiadu więc może do niej napisz po recepturę na korektor


Gdyby ktoś był zainteresowany moim korektorem to TU można o nim przeczytać
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 20:16   #330
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez adusiadu Pokaż wiadomość


gdyby ktoś był zainteresowany moim korektorem to tu można o nim przeczytać
dziekujemy!
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-17 11:19:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.