Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-22, 16:48   #4981
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ale wczoraj zaszalalam z kwasami. Az jestem ciekawa, co z tego wyjdzie.
Zaliczylam 2 tury peelingu migdalowego i 2 warstwy Uriage z kwasami pomiedzy nimi. Jak na pierwszy raz z peelingiem migdalowym, to mozna powiedziec, ze dalam czadu
Dzisiaj jestem "naciagnieta" jak baba po liftingu. Ale o dziwo nie zanotowalam zadnych czerwonych plackow lub innych podraznien.

Na zlagodzenie pieczenia zaaplikowalam mieszanke Alantanu, Alantanu+, olejku Nuxe i oleju migdalowego. Przeszlo momentalnie.
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 21:02   #4982
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Ale wczoraj zaszalalam z kwasami. Az jestem ciekawa, co z tego wyjdzie.
Zaliczylam 2 tury peelingu migdalowego i 2 warstwy Uriage z kwasami pomiedzy nimi. Jak na pierwszy raz z peelingiem migdalowym, to mozna powiedziec, ze dalam czadu
troche poszalałaś
nie znam Uriage , takie cos znalazłam , to to ?

http://www.domzdrowia.pl/77265,uriag...aha-40-ml.html
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 22:04   #4983
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
troche poszalałaś
nie znam Uriage , takie cos znalazłam , to to ?

http://www.domzdrowia.pl/77265,uriag...aha-40-ml.html
tak, to ten fajny kremik, tylko bardzo lagodny
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 13:35   #4984
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

no.... buźka w końcu zaczęła wyglądac normalnie... wysuszone ,,placki" juz praktycznie sa niewidoczne.... skóra jeszce troszke chropowata, delikatnie się złuszcza, ale myśle, ze jeszce 2-3 dni i bedzie OK

Ale faktycznie, stosowanie 40% migdałka co tydzień to dla mnie zbyt hardcorowa metoda

I tak mysle, że teraz zrobię godzieś za 2 tygodnie, żeby na święta wyglądać ładnie
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 08:51   #4985
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
no.... buźka w końcu zaczęła wyglądac normalnie... wysuszone ,,placki" juz praktycznie sa niewidoczne.... skóra jeszce troszke chropowata, delikatnie się złuszcza, ale myśle, ze jeszce 2-3 dni i bedzie OK

Ale faktycznie, stosowanie 40% migdałka co tydzień to dla mnie zbyt hardcorowa metoda

I tak mysle, że teraz zrobię godzieś za 2 tygodnie, żeby na święta wyglądać ładnie
każdy następny peeling działa już mocniej
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-27, 12:52   #4986
dorota_
Raczkowanie
 
Avatar dorota_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 114
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
wczoraj sobie zrobiłam 3 migdałka, ale po tygodniowej przerwie i nie wiem czy nie przesadziałam...
pamiętacie... żaliłam sie, ze sie nie łuszzce... wczoraj wieczorem posiedziałam z kwasem 10 minut i dzisiaj rano przeżyłam lekki szok
W miescach, które miałam bardziej przesuszone mam czerwone placki ..... jak myslicie, czy to mi szybko zejdzie ? bo w sobotę idę na wesele a nie chiałabym wyglądać jak łaciata krowa
Goniu, chciałabym Cie zapytać o opinię na temat tego zestawu z migdałkiem z allegro, który kupiiłas. tez sie nad nim zastnawiam. jak do tej pory miałam 3 mikrodermabrazje i jeden migdał w gabinecie kosmetycznym. Efekty fajnie ale niestety drogo to wychodzi a jesli można osiągnać podobny efekt w domu to byłoby miło. jak możesz to napisz ile trzymasz kwas i czy bardzo sie łuszczysz?
__________________
Moje kosmetyki na wymianę:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=280425
dorota_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-27, 16:43   #4987
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dorota_ Pokaż wiadomość
Goniu, chciałabym Cie zapytać o opinię na temat tego zestawu z migdałkiem z allegro, który kupiiłas. tez sie nad nim zastnawiam. jak do tej pory miałam 3 mikrodermabrazje i jeden migdał w gabinecie kosmetycznym. Efekty fajnie ale niestety drogo to wychodzi a jesli można osiągnać podobny efekt w domu to byłoby miło. jak możesz to napisz ile trzymasz kwas i czy bardzo sie łuszczysz?

ja za pierwszym, a właściwie drugim razie (pierwszy u lekarza) trzymałam kwas 6 minut, praktycznie nie łuszzcyłam się w ogóle, cera była tylko napięta i rozświetlona. Ponad tydzień temu robiłam 3 raz migdałka i chciałam się łuszzcyć , więc trzymałam 10 minut.... teraz łuszzcyłam się delikatnie.... generalnie po migdałku można normalnie funkcjonować, wygląda się naprawdę nieźle oprócz moiich przesuszonych placków, ale to moja wina, bo wczęsniej te miejsca miałąm wysuszone przez Atrederm , acha i powiem Ci, że gorzej łuszcyłam się po Atredermie, praktycznie przez 2 dni chodziłam z wyraźnie odstającymi skórkami a że używam tylko puder sypki to nie wyglądałam zbyt estetycznie

tak jak wcześniej napisałam, kupiłam ten sam zestaw co miała moja lekarka.... moim zdaniem efekty są takie same
Zabieg u lekarza kosztował mnie 150 zł, na all odlewka zabiegu kosztuje około 30zł i jak tak patrze to wystarcza to na 3-4zabiegi
__________________
21 lat z WIZAŻEM





Edytowane przez Gonia
Czas edycji: 2010-11-27 o 16:58
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-27, 20:22   #4988
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ile mniej więcej zabiegów będę potrzebowała na usunięcie tego? Dodam, że mam skórę dość cienką i ciężko się łuszczę. Retinoidy, antybiotyki nic mi nie robią, jedynie coś mi schodzi jak mocno nadtlenkiem benzoilu sobie pojadę...
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-27, 21:49   #4989
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
Ile mniej więcej zabiegów będę potrzebowała na usunięcie tego? Dodam, że mam skórę dość cienką i ciężko się łuszczę. Retinoidy, antybiotyki nic mi nie robią, jedynie coś mi schodzi jak mocno nadtlenkiem benzoilu sobie pojadę...

stosowałaś retinoidy wewnętrznie czy zewnętrznie ?

Moim skromnym zdaniem migdałkiem trądziku nie usuniesz.... trzeba znaleźć przyczynę trądziku.... badałaś hormony ?
__________________
21 lat z WIZAŻEM





Edytowane przez Gonia
Czas edycji: 2010-11-27 o 21:51
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-28, 12:07   #4990
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Nie chodzi mi o usunięcie trądziku tylko o ślady. Mam obecnie kilka syfków. To wszystko to plamki, jednka głupia krostka goi się u mnie kilka miesięcy i długo pozostaje czerwony ślad, niektóre mają już ponad rok. Poza tym mam takie małe blizenki i chciałam to złuszczyć. Doustnych retinoidów nie brałam, ogólnie mam wrażenie, że te wszystkie leki pogarszają tylko mój stan. Jak sie uspokoję, myję twarz wodą mineralna i używa jakichś dobrych kosmetyków to się leczy. Tylko latem strasznie się pogarsza. Nie miałam robionych badań hormonalnych, moja dermatolog uważa, że nie ma wskazań, że to problemy hormonalne. Okres mam bardzo regularny, żadnych włosków zbędnych itd.
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-28, 13:15   #4991
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
ja za pierwszym, a właściwie drugim razie (pierwszy u lekarza) trzymałam kwas 6 minut, praktycznie nie łuszzcyłam się w ogóle, cera była tylko napięta i rozświetlona. Ponad tydzień temu robiłam 3 raz migdałka i chciałam się łuszzcyć , więc trzymałam 10 minut.... teraz łuszzcyłam się delikatnie.... generalnie po migdałku można normalnie funkcjonować, wygląda się naprawdę nieźle oprócz moiich przesuszonych placków, ale to moja wina, bo wczęsniej te miejsca miałąm wysuszone przez Atrederm , acha i powiem Ci, że gorzej łuszcyłam się po Atredermie, praktycznie przez 2 dni chodziłam z wyraźnie odstającymi skórkami a że używam tylko puder sypki to nie wyglądałam zbyt estetycznie

tak jak wcześniej napisałam, kupiłam ten sam zestaw co miała moja lekarka.... moim zdaniem efekty są takie same
Zabieg u lekarza kosztował mnie 150 zł, na all odlewka zabiegu kosztuje około 30zł i jak tak patrze to wystarcza to na 3-4zabiegi

Ja też kupiłam ten zestaw plus maske. Pierwszy raz robiłam sobie kwas w czwartek i jestem bardzo zadowolona. Delikatne łuszczenie w niczym mi nie przeszkadzało. Dodam, że to był mój pierwszy peeling kwasowy
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-28, 14:50   #4992
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
Nie chodzi mi o usunięcie trądziku tylko o ślady. Mam obecnie kilka syfków. To wszystko to plamki, jednka głupia krostka goi się u mnie kilka miesięcy i długo pozostaje czerwony ślad, niektóre mają już ponad rok. Poza tym mam takie małe blizenki i chciałam to złuszczyć. Doustnych retinoidów nie brałam, ogólnie mam wrażenie, że te wszystkie leki pogarszają tylko mój stan. Jak sie uspokoję, myję twarz wodą mineralna i używa jakichś dobrych kosmetyków to się leczy. Tylko latem strasznie się pogarsza. Nie miałam robionych badań hormonalnych, moja dermatolog uważa, że nie ma wskazań, że to problemy hormonalne. Okres mam bardzo regularny, żadnych włosków zbędnych itd.
umiejscowienie sugerowałoby problemy hormonalne, ale skoro mówisz, że to tylko ślady, to sytuacja jest inna.
stosowałaś epiduo? to połączenie nadtlenku benzoilu z retinoidem, fajna maść.

a co do peelingów, myślę, że kilkanaście. te ślady są niestety intensywnie czerwone, więc wszystko będzie dłużej trwało...
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-28, 15:37   #4993
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Ja też kupiłam ten zestaw plus maske. Pierwszy raz robiłam sobie kwas w czwartek i jestem bardzo zadowolona. Delikatne łuszczenie w niczym mi nie przeszkadzało. Dodam, że to był mój pierwszy peeling kwasowy

na pewno bedziesz zadowolona , ja jestem

też myślałam nad tą maską, ale w sumie też żel wystarczająco łagodzi .... chociaż nie wiem czy przy następnym zamówieniu nie skusze się na nią
__________________
21 lat z WIZAŻEM





Edytowane przez Gonia
Czas edycji: 2010-11-28 o 15:39
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-28, 19:38   #4994
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
umiejscowienie sugerowałoby problemy hormonalne, ale skoro mówisz, że to tylko ślady, to sytuacja jest inna.
stosowałaś epiduo? to połączenie nadtlenku benzoilu z retinoidem, fajna maść.

a co do peelingów, myślę, że kilkanaście. te ślady są niestety intensywnie czerwone, więc wszystko będzie dłużej trwało...
Mam krostki nie tylko na policzkach również na czole, skroniach, brodzie itd. Epiduo mam, zaskórniki sobie nim niszczę. W jaki sposób leczy się trądzik hormonalny tabletkami anty?
Moja skóra jest jakaś wybitnie wolnogojąca i cienka. U moich koleżanek nawet po wielkiej guli po kilku dniach nie ma śladu, a u mnie jest, jest i jest.... chociaż muszę przyznać, że kiedyś szybciej się goiło.
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-28, 20:30   #4995
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Czesc dziewczyny, przyszlam po radę, co do stężenia kwasu. Chcę zrobić peeling migdałowy, ale na skórę dekoltu - miałam tam na początku pazdziernika paskudny wysyp i zostało troche przebarwien. Skóra jest juz przez tydzien przygotowywana tonikiem 5%, co właściwie nie dało zadnych efektów w stylu łuszczenia czy zaczerwienia. Czy biorac pod uwagę to, ze skóra dekoltu jest mniej delikatna niz twarzy mogę jej teraz od razu pojechac jakim wiekszym stężeniem typu 20 - 30%? Czy raczej też iść stopniowo od 10% i podwyższać dajmy na to o 5 przy każdym peelingu?
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-28, 22:28   #4996
charlize14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 36
GG do charlize14
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

cześć
Jestem po 2ch zabiegach kwasem pirogronowym...ale moja skóra jakby nie reagowała. Nie jest ani napięta, ani się nie łuszczy;(
a ze względu na paskudne ropniaki nie mogę wejść na twarz z innym kwasem.
Którejś z Was już to się przytrafiło?

<załamana>
charlize14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-01, 13:43   #4997
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
Mam krostki nie tylko na policzkach również na czole, skroniach, brodzie itd. Epiduo mam, zaskórniki sobie nim niszczę. W jaki sposób leczy się trądzik hormonalny tabletkami anty?
Moja skóra jest jakaś wybitnie wolnogojąca i cienka. U moich koleżanek nawet po wielkiej guli po kilku dniach nie ma śladu, a u mnie jest, jest i jest.... chociaż muszę przyznać, że kiedyś szybciej się goiło.
tak, niestety tabletkami anty. mówię niestety, bo często okazuje się, że to pomaga tylko na czas ich brania...
mam to samo, i dokładnie - kiedyś goiło się szybko, a teraz... stąd na twarzy dużo czerwonych plamek...

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny, przyszlam po radę, co do stężenia kwasu. Chcę zrobić peeling migdałowy, ale na skórę dekoltu - miałam tam na początku pazdziernika paskudny wysyp i zostało troche przebarwien. Skóra jest juz przez tydzien przygotowywana tonikiem 5%, co właściwie nie dało zadnych efektów w stylu łuszczenia czy zaczerwienia. Czy biorac pod uwagę to, ze skóra dekoltu jest mniej delikatna niz twarzy mogę jej teraz od razu pojechac jakim wiekszym stężeniem typu 20 - 30%? Czy raczej też iść stopniowo od 10% i podwyższać dajmy na to o 5 przy każdym peelingu?
ja bym zrobiła 20. jak będzie bardzo szczypało, to zmyjesz po prostu, a jak nie, to potrzymasz długo.

swoją drogą zastanawiałam się, czy lepiej robić mocniejsze stężenie i trzymać kilka minut, czy słabsze i trzymać np 40 minut?
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 09:50   #4998
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam witam, dostrzegłam ostatnią denko w moim mazidłowym kwasie migdałowym i chyba dojrzałam żeby wyrpóbować kwas glikolowy, gdyż przeczytałam, że wpływa na cyrkulację krwi, a mam problem z naczynkami.
Kwas migdałowy to taka zabaweczka, bardzo miło się go używa, udało mi się nie zrobić nim krzywdy, wyeliminował mi większość pryszczy na twarzy, ale jest tak delikatny że niestety nie radzi sobie z blizenkami i dziurkami po pryszczach ropnych, które miałam masowo kilka lat temu. Nie łudze się, że znikną i po glikolu, ale ze względu właśnie na wrażliwość mojej skóry, chciałabym choć trochę poprawić jej stan, zwłaszcza lewy policzek na którym mam istne pobojowisko po kwasie tca z przed roku, ktory poskutkował na mnie tak, że dostałam takiego wysypu ropniaków, i to takich okropnych - jeden przy drugim, tak, że blizna/przebarwienie zlaly się ze sobą tworząc jedną nierówną dość sporą podziurawioną plamę Myślę, że wiecie co mam na myśli...
Tylko, że przy glikolu już obowiązkowe filtrowanie, a ja szczerzę mówiąc już się trochę od tego odzwyczaiłam :P Macie doświadczenie z glikolem?
__________________
www.obsesya.blog.pl
helpme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 11:25   #4999
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Angry Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez helpme Pokaż wiadomość
Witam witam, dostrzegłam ostatnią denko w moim mazidłowym kwasie migdałowym i chyba dojrzałam żeby wyrpóbować kwas glikolowy, gdyż przeczytałam, że wpływa na cyrkulację krwi, a mam problem z naczynkami.
Kwas migdałowy to taka zabaweczka, bardzo miło się go używa, udało mi się nie zrobić nim krzywdy, wyeliminował mi większość pryszczy na twarzy, ale jest tak delikatny że niestety nie radzi sobie z blizenkami i dziurkami po pryszczach ropnych, które miałam masowo kilka lat temu. Nie łudze się, że znikną i po glikolu, ale ze względu właśnie na wrażliwość mojej skóry, chciałabym choć trochę poprawić jej stan, zwłaszcza lewy policzek na którym mam istne pobojowisko po kwasie tca z przed roku, ktory poskutkował na mnie tak, że dostałam takiego wysypu ropniaków, i to takich okropnych - jeden przy drugim, tak, że blizna/przebarwienie zlaly się ze sobą tworząc jedną nierówną dość sporą podziurawioną plamę Myślę, że wiecie co mam na myśli...
Tylko, że przy glikolu już obowiązkowe filtrowanie, a ja szczerzę mówiąc już się trochę od tego odzwyczaiłam :P Macie doświadczenie z glikolem?

Ja po TCA tez miałam masakre na twarzy i dlatego glikolu boje sie uzywac , wole dłużej poużywac migdałka, fakt, ze może efekty są mniejsze ale na pewno migdałek jest bezpieczniejszy
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-02, 12:55   #5000
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

No właśnie i ja miałam taki zamiar, ale juz mi się zpowrotem spodobało i kusi mnie na tego glikola. Narazie na sam tonik ale wiadomo jak to jest.... A czy można stosować tonik migdałowy z glikolowym naprzemiennie? Tzn. Na przykład 2 dni migdał, 2 dni glikol? Jakoś tak
__________________
www.obsesya.blog.pl
helpme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 13:23   #5001
Aaliyah1981
Zadomowienie
 
Avatar Aaliyah1981
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Southampton
Wiadomości: 1 451
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez helpme Pokaż wiadomość
No właśnie i ja miałam taki zamiar, ale juz mi się zpowrotem spodobało i kusi mnie na tego glikola. Narazie na sam tonik ale wiadomo jak to jest.... A czy można stosować tonik migdałowy z glikolowym naprzemiennie? Tzn. Na przykład 2 dni migdał, 2 dni glikol? Jakoś tak

ja stosuje kwas glikolowy o stezeniu 50% i jak narazie (odpukac) jestem bardzo zadowolona .Jutro robie moje 5-te zluszacnie tym kwasem .


Mysle,ze mozesz stosowac toniki naprzemiennie ale obserwoj skore jak bedzie za bardzo podrazniona to odczekaj troszke lub uzywaj tonikow co ktorys dzien.

Co do filtra to ja zawsze mialam problem bo czulam sie jakbym miala gruba warstwe masla na buzi az do teraz ...kupilam serum C i teraz filtr slicznie sie wchlania prawie do matu a nakladam go naprawde gruba warstwa.Rano nakladam sermum C potem po jakims czasie filtr i jest super
__________________
[B]''PSI LOS'' POMYSL CZASEM O CIERPIENIU ,KTOREGO WOLISZ NIE WIDZIEC...http://www.youtube.com/watch?v=dly3siDise4/B]
Psy, którym bujne serce do człowieka zabiło. Na różańcach z cierpienia wymadlają swą miłość...
ludzie kochaja zwierzeta ale ...
http://pl.youtube.com/watch?v=mM6N26H4JEI



Aaliyah1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 14:54   #5002
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Aaliyah1981 Pokaż wiadomość
Co do filtra to ja zawsze mialam problem bo czulam sie jakbym miala gruba warstwe masla na buzi az do teraz ...kupilam serum C i teraz filtr slicznie sie wchlania prawie do matu a nakladam go naprawde gruba warstwa.Rano nakladam sermum C potem po jakims czasie filtr i jest super
serum z mazideł? czy jakieś sklepowe?
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 16:00   #5003
Aaliyah1981
Zadomowienie
 
Avatar Aaliyah1981
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Southampton
Wiadomości: 1 451
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
serum z mazideł? czy jakieś sklepowe?

ja akurat mam serum z witamina C ktore dostalam do kompletu z kwasem glikolowym ,serum ma prosty sklad cos w stylu tego z mazidel ..jesli masz dostep do tego z mazidel to mysle ,ze powinnas byc zadowolona
__________________
[B]''PSI LOS'' POMYSL CZASEM O CIERPIENIU ,KTOREGO WOLISZ NIE WIDZIEC...http://www.youtube.com/watch?v=dly3siDise4/B]
Psy, którym bujne serce do człowieka zabiło. Na różańcach z cierpienia wymadlają swą miłość...
ludzie kochaja zwierzeta ale ...
http://pl.youtube.com/watch?v=mM6N26H4JEI



Aaliyah1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 19:09   #5004
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Uhh!! Już nie mogę się doczekać aż dorwę pieniądze i zrobie zamówienie na mazidlach!!!
Lece teraz na bratku, pokrzywie i skrzypie (staram sie oczyscic skore od wewnatrz) i za kilka dni tudziez tydzien jak juz pozbede sie niespodzianek po ziolkach - walne mocne stezenie kwasu.
Dawno sie nie kwasilam
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-02, 22:30   #5005
madzikownia
Raczkowanie
 
Avatar madzikownia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 349
Wyślij wiadomość przez MSN do madzikownia
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

witam wszystkich dwa dni temu byłam na migdałku 40% i teraz postanowiłam sam sobie zrobić podobnie jak Gonia zakupiłam sobie na allegro cały zestaw i odczekam 1.5 tyg i powtórzę zabieg. Jeżeli chodzi o łuszczenie to już wieczorem po porannym zabiegu zaczeła mi się łuszczyć skóra i rano nic..miałam nałożony jakieś 15min. Używam kremu Avene z filtrem 50 bo tak mi kazała kosmetyczka czy to dobry wybór kremu??
madzikownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 10:02   #5006
Aaliyah1981
Zadomowienie
 
Avatar Aaliyah1981
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Southampton
Wiadomości: 1 451
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez madzikownia Pokaż wiadomość
witam wszystkich dwa dni temu byłam na migdałku 40% i teraz postanowiłam sam sobie zrobić podobnie jak Gonia zakupiłam sobie na allegro cały zestaw i odczekam 1.5 tyg i powtórzę zabieg. Jeżeli chodzi o łuszczenie to już wieczorem po porannym zabiegu zaczeła mi się łuszczyć skóra i rano nic..miałam nałożony jakieś 15min. Używam kremu Avene z filtrem 50 bo tak mi kazała kosmetyczka czy to dobry wybór kremu??

mysle ,ze to dobry wybor wiele dziewczyn na wizazu chwali sobie ten filtr .Dodatkowo na plus jest to ,ze ladnie pielegnuje skore dzieki wodzie termalnej z Avene wiec nadaje sie w sam raz kiedy bedziesz poddawac sie zabiegom zluszczania .Aha na filtr avene mozna tez nakladac cala kolorowke bo nie ma destabilizujacych sie filtrow wiec jesli nie mozesz zrezygnowac z makiazju na dzien mozesz byc spokojna ,ze niczym tego filtra nie zdestabilizujesz .-oczywiscie uwazac jak nakladasz makijaz zeby poprostu filtra nie zetrzec .Ja osobiscie uzywam Soltana i tez jestem bardzo zadowolona fajnie pielegnuje skore ....nie wiem jak to jest z makijazem bo sie zupelnie nie maluje .Ale wyprobowalam wiele filtrow i ten soltan narazie najbardziej mi odpowiada


edit : Dorotka1980 mnie poprawila ,ze nowa wersja Avene ma jednak w skladzie parsol wiec jesli jednak zdecydujesz sie na nakladanie makijazu sprawdz sklad tego kremu avene czy go posiada czy nie
__________________
[B]''PSI LOS'' POMYSL CZASEM O CIERPIENIU ,KTOREGO WOLISZ NIE WIDZIEC...http://www.youtube.com/watch?v=dly3siDise4/B]
Psy, którym bujne serce do człowieka zabiło. Na różańcach z cierpienia wymadlają swą miłość...
ludzie kochaja zwierzeta ale ...
http://pl.youtube.com/watch?v=mM6N26H4JEI




Edytowane przez Aaliyah1981
Czas edycji: 2010-12-03 o 10:25
Aaliyah1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 10:16   #5007
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Aaliyah1981 Pokaż wiadomość
Aha na filtr avene mozna tez nakladac cala kolorowke bo nie ma destabilizujacych sie filtrow wiec jesli nie mozesz zrezygnowac z makiazju na dzien mozesz byc spokojna ,ze niczym tego filtra nie zdestabilizujesz .
A niekoniecznie! Aveny są parsolowe (chyba że masz jeszcze starą wersję)

Ja jestem na razie po małych stężeniach migdała max25% (5lub6 aplikacji sobie zrobiłam) i jeszcze nigdy nie schodziła mi skóra z policzków W jednej aplikacji nakładam sobie 2-4warstwy i nic. Może jeszcze to są za słabe stężenia? Zawsze tylko czoło, nos i broda się łuszczą.
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 10:21   #5008
Aaliyah1981
Zadomowienie
 
Avatar Aaliyah1981
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Southampton
Wiadomości: 1 451
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
A niekoniecznie! Aveny są parsolowe (chyba że masz jeszcze starą wersję)

Ja jestem na razie po małych stężeniach migdała max25% (5lub6 aplikacji sobie zrobiłam) i jeszcze nigdy nie schodziła mi skóra z policzków W jednej aplikacji nakładam sobie 2-4warstwy i nic. Może jeszcze to są za słabe stężenia? Zawsze tylko czoło, nos i broda się łuszczą.

ojej to przepraszam za wprowadzanie w blad ten co mialam byl bez tego parsolu w skladzie .Ale obecnie uzywam soltana bo ma fajny sklad no i cenowo wychodzi duzo taniej

a ile trzymasz na buizu migdalka ??? nakladasz jedna warstwe czy odczekujesz i nakladasz 2-ga?
__________________
[B]''PSI LOS'' POMYSL CZASEM O CIERPIENIU ,KTOREGO WOLISZ NIE WIDZIEC...http://www.youtube.com/watch?v=dly3siDise4/B]
Psy, którym bujne serce do człowieka zabiło. Na różańcach z cierpienia wymadlają swą miłość...
ludzie kochaja zwierzeta ale ...
http://pl.youtube.com/watch?v=mM6N26H4JEI




Edytowane przez Aaliyah1981
Czas edycji: 2010-12-03 o 10:23
Aaliyah1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 13:03   #5009
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
A niekoniecznie! Aveny są parsolowe (chyba że masz jeszcze starą wersję)

Ja jestem na razie po małych stężeniach migdała max25% (5lub6 aplikacji sobie zrobiłam) i jeszcze nigdy nie schodziła mi skóra z policzków W jednej aplikacji nakładam sobie 2-4warstwy i nic. Może jeszcze to są za słabe stężenia? Zawsze tylko czoło, nos i broda się łuszczą.
nie tylko stezenie, ale i ph jest wazne - pisalam o tym kilka razy;
Po ostatnim migdalku - w ktorym popracowalam nad ph - luszczylam sie dwa tygodnie... to drobne luszczenie, jednak po raz pierwszy tak dlugo trwalo.

Aaliyah - czy mozesz prosze opisac przebieg zabiegu kwasem glikolowym? jak przygotowujesz skore, co nakladasz potem itd.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2010-12-03 o 13:05
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 13:47   #5010
Aaliyah1981
Zadomowienie
 
Avatar Aaliyah1981
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Southampton
Wiadomości: 1 451
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
nie tylko stezenie, ale i ph jest wazne - pisalam o tym kilka razy;
Po ostatnim migdalku - w ktorym popracowalam nad ph - luszczylam sie dwa tygodnie... to drobne luszczenie, jednak po raz pierwszy tak dlugo trwalo.

Aaliyah - czy mozesz prosze opisac przebieg zabiegu kwasem glikolowym? jak przygotowujesz skore, co nakladasz potem itd.

postaram sie opisac

1.uzywam kwasu glikolowego o stezeniu 50% ,zabiegi wykonuje raz na tydzien w kazdy piatek wieczorem (daje sobie dwa dni na wypadek jakiejs wpadki ,zeby wrazie czego sie podkurowac do poniedzialku)

2.przed samym zabiegiem dokladnie oczyszczam buzie z filtra i zanieczyszczen (do tego uzywam zelu do ciala dla dzieci bez sls,sl i parabenow ) ,osuszam buzie i odrazu zabieram sie do nakladania kwasu (licze na to ,ze dzialanie bedzie silniejsze bo naleze do tych osob z bardziej oporna skora na roznego rodzaju zabiegi).

3.nakladam kwas specialnym pedzelkiem dolaczonym do zestawu -zaczynam od czola potem kwas nakladam na reszte buzi i szyje na koncu pod oczy (czekam kilka sekund i zaczynam masowac cala buzie -mam na rekach rekawiczki lateksowe takie jakich uzywa sie np w gabinetach ).po ok 1 minucie nakladam kolejna warstwe kwasu ,znowu wcieram intensywnie -ta warstwa juz daje sie we znaki wiec najczesciej chlodze buzie zimnym nawiewem suszarki .Kwas pozostawiam na buzi tyle ile daje rade wytrzymac lub jesli widze ,ze cos niepokojacego sie dzieje wtedy przerywam zabieg.Czasami daje rade 5 minut czasami nawet 15 .

kwas neutralizuje nakladajac specialny zel ,ktory byl dodany do zestawu o ph 8 z alantanina i aloesem .

4.zmywam dokladnie buzie ciepla woda oszuszam recznikiem i nakladam krem z zestawu
sklad :

Niacinamide 4%, N-Acetyl Glucosamine 2%, Water, Rosewater, Glycerine, Hyaluronic Acid, MSM, Almond Oil, Apricot Kernel Oil, Emulsifying Wax, Cetyl Esters. Potassium Sorbate.

5.Rano kiedy wstaje nakladam serum z vitamina C 10% takze z zestawu o
skladzie :
L-ascorbic Acid, Vitamin E Acetate, Ferulic Acid, Water, Apricot Kernel Oil, Almond Oil, Lemon Oil, Emulsifying Wax, Cetyl Esters Glycerine.

zabezpieczam sie filtrem boots Soltan 50+ ochrona przed promieniami uva 5 gwiazdek

Serum C swietnie nadaje sie pod baze dla kremu z filtrem wczesniej wszystko mi sie mazalo ,przyklejalo i lepilo do buzi filtr ledwo co sie wchlanial teraz nie wyobrazam sobie serum c pod filt nie nalozyc.


A teraz kilka uwag o bserwacji po zabiegu . Trzeba uwazac na sluzowke nosa moze wystapic podraznienie ,jesli ktos ma atopowe zapalenie skory (ja do takich osob naleze) na poczatku zaoserwuje pogorszenie tzn z miejsc dotknietych atopowymi zmianami saczylo mi sie tak jakby osocze zrobily sie najpierw ranki potem strupki ,skora byla w tych miejscach mocno zciagnieta .Ale po zejsciu stropkow nie bylo juz sladu po zmianach atopowych a dodam ,ze meczylam sie z nimi jakis czas -niestety zdaza mi sie raz na kilka lat ,ze to cholerstwo mi wyjdzie w okolicach platkow nosa .
Trzeba tez uwazac na usta i kaciki ust ja juz sobie 2-u krotnie zalalam kwasem ten obszar i potem robia sie bardzo nieprzyjemne ''zajady'' w kacikach ust(efekt po zjedzeniu duzej ilosci ananasa lub grejpfruta) wiec przestrzegam.lepiej jakos ten obszar zabezpieczyc -moze tlustym kremem lub wazelina


Moja pielegnacje zminimalizowalam do minimum czyli serum C rano na to filtr (zero makijazu) . Oczyszczam buzie delikatnym zelem . Na noc stosuje narazie krem z zestawu .

Dzis wykonalam 4 zabieg planuje ok 8 zabiegow potem siegnac po cos mocniejszego .

Nie wiem czy cos jeszcze pominelam jesli sa jakies konkretne pytania prosze o pytanie .
__________________
[B]''PSI LOS'' POMYSL CZASEM O CIERPIENIU ,KTOREGO WOLISZ NIE WIDZIEC...http://www.youtube.com/watch?v=dly3siDise4/B]
Psy, którym bujne serce do człowieka zabiło. Na różańcach z cierpienia wymadlają swą miłość...
ludzie kochaja zwierzeta ale ...
http://pl.youtube.com/watch?v=mM6N26H4JEI



Aaliyah1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:15.