Butelko mleczka żegnamy Cię :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-16, 12:56   #31
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Moja jest niejadkiem ALE poszła do żłobka i panie mówią ze zjada ładnie wszystko bez problemu. Wiec to dodatkowy argument dla mnie ze brak mleka czy kaszki jej nie zaszkodzi. Zjada serki, ser żółty, nawet do twarogu sie przekonała wiec nabial jest.

Smoczka do ssania pozbylam sie odcinając końcówkę.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 13:54   #32
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Obcięłam końcówkę, córka bardzo przeżywała, że się zepsuł próbowała go kleić klejem biurowym, rozpaczała, wzywała na pomoc nawet sąsiadów, całą noc przepłakała... A następnego wieczora powiedziała "smoczuś się zepsuł, trudno co zrobić" westchnęła ciężko, przytuliła się i poszła do spania... Zostawiłam tego zepsutego, bo jeszcze przez jakieś 2 tygodnie pytała o niego, więc jej za każdym razem pokazywałam, że owszem mamy smoczusia ale zepsutego, musiałam też naściemniać, że drugi się zgubił (córka dobrze pamiętała, że ma zapasowego ) .
Czyli starsza była no nic nie śpieszno mi to przeryczanej nocy

oja kaszek nie lubi
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 14:47   #33
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Obcięłam końcówkę, córka bardzo przeżywała, że się zepsuł próbowała go kleić klejem biurowym, rozpaczała, wzywała na pomoc nawet sąsiadów, całą noc przepłakała... A następnego wieczora powiedziała "smoczuś się zepsuł, trudno co zrobić" westchnęła ciężko, przytuliła się i poszła do spania... Zostawiłam tego zepsutego, bo jeszcze przez jakieś 2 tygodnie pytała o niego, więc jej za każdym razem pokazywałam, że owszem mamy smoczusia ale zepsutego, musiałam też naściemniać, że drugi się zgubił (córka dobrze pamiętała, że ma zapasowego ) .
u mnie z odstawieniem od smoka (corka miala wtedy 18 mcy) bylo dokladnie tak samo- tylko ze ona przegryzla a ja oderwalam do konca i tez byl placz w zasadzie 1 noc, potem pare razy pytala o smoka- ale jakos przebolala.
balam sie ze bedzie chciala do niego wrocic jak urodzilam blizniakow- miala wtedy 2lata 4mce. ale jakos sie udalo, tzn dostaal swojego smoka zeby chlopcom ni e podbierala - ale juz nie bardzo pamietala po co on w buzi ma byc

moze pozegnac butle w ten sam sposob- stluc, uszkodzic smoka- zeby juz nie bylo mozliwosci powrotu?
moja corka generalnie od okolo 15 mcy nie pila mleka, wlasciwie odkad odstawilam od piersi. tez jest niejadkiem - chudzina, ale pilnuje zeby miala zbilansowana zdrowa diete, nie chce mleka to wciskam jogurty, nabial i jakos zyje

moze z jedzenia kaszki zrobic zabawe- np rysowanie po kaszce na gesto pedzelkiem z sokiem czy cos w tym stylu, tak jak dziewczyny pisaly rurki smakowe do mleka? moja mala bardzo cieszy jak sobie sama "robi" kakao tzn wsypuje proszek do mleka i miesza, wtedy wypije duzo wiecj niz jak ja jej zrobie. wiem ze jak dziecko nic nie je to czlowiek sie cieszy ze cokolwiek wcisnie ale moze nie upeirac sie przy tym mleku z butli tylko je czyms rozsadnym zastapic- piszesz ze je nabial w zlobku, moze sie nie upieraj

[/COLOR]aha jeszcze jedno- mozecie krytykowac ale dobre 3 miesiece zupki blizniakom podawalam przez butle. powod- bylam sama a karmienie 2 wiercoacych sie brzdacow z lyzeczki zajmowalo i kuchnia po nim wygladala jak pobojowisko. zmiksowanej zupki potrafili zjadac i po 180 ml.
kolo 9 mca zaczelam karmic lyzeczka i poczatkowo zuzycie zupy spadlo bardzo...z 200 na lepka zeszli do kilku- kilkunastu lyzeczek i dosc. no ale stopniowo coraz wiecej i od jakiegos czasu zjadaja cala porcje lyzka bez problemow. Julka moze z corcia tez tak bedzie ze najpierw cofniecie sie do kilku lyczkow a potem mala sie rozkreci?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2012-10-16 o 14:49
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 15:37   #34
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Nie moge za bardzo, bo u mnie butla poleciała przez pół pokoju jak Młody piersiowy miał 5 miesięcy.

Jechałam na Doidy cup, az zaczeły brzydko wygladac i moja madra mama poszła do sklepu i kupiła kolorową szklanke, bo Młody pił z naszej szklanki. Szlanka był strzał w 10 - Młody pokazuje palcem na tygryska, kubusia, cykcyka (zegarek).

Moze kup jakiś kolorowy kubek z rysunkami. ALbo niech sama wybierze
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 16:41   #35
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Moja jest niejadkiem ALE poszła do żłobka i panie mówią ze zjada ładnie wszystko bez problemu. Wiec to dodatkowy argument dla mnie ze brak mleka czy kaszki jej nie zaszkodzi. Zjada serki, ser żółty, nawet do twarogu sie przekonała wiec nabial jest.

Smoczka do ssania pozbylam sie odcinając końcówkę.
to z moja to samo, w domu niejadek, ale w zlobku ponoc je pieknie. ale mnie sie cos w to wierzyc nie chce, bo za czysta wtaca do domu a i jak wraca to od razu pedem do lodowki i mama jesc! szkoda tylko ze oczami je

smoka tez pozbbylam sie przez odciecie koncowki tak, zeby go nawet zebami chwycic nie mogla. ZERO placzu, pierwsza noc zasnela ze zmeczenia bo co chwila jej ten smok wypadal a ona go wkladala jedyne co w tym bylo malenkim minusem to to, ze nie chciala mi tego gryza oddac jak zasypiala to musiala go trzymac w rece. ale jakos po czasie rozeszlo sie po kosciach i sama go wywalila do smieci.
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 20:02   #36
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Doidy gdzieś mam ale chyba nie ma to sensu skoro ona swietnie pije z normalnego kubka? Czy ma sens?
nie ma
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 20:06   #37
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Stokrotko tak myślałam ale wolalam sie upewnić, bo może czegoś nie wiem

Dziś próba do kitu. Była awantura, "obrazam sie" i nie będę jeść. Butla za to wciagnieta ekspresowo...
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-16, 20:44   #38
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Julka ile twoja córka dokładnie ma? bo nie kojarzę

ehhh ja o odstawieniu butli nawet nie myślę,
i pewnie będziemy pić do 3 lat, chyba, ze młoda sama się zbuntuje przeciwko mleku

na razie kocha mleczko

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Obcięłam końcówkę, córka bardzo przeżywała, że się zepsuł próbowała go kleić klejem biurowym, rozpaczała, wzywała na pomoc nawet sąsiadów, całą noc przepłakała... A następnego wieczora powiedziała "smoczuś się zepsuł, trudno co zrobić" westchnęła ciężko, przytuliła się i poszła do spania... Zostawiłam tego zepsutego, bo jeszcze przez jakieś 2 tygodnie pytała o niego, więc jej za każdym razem pokazywałam, że owszem mamy smoczusia ale zepsutego, musiałam też naściemniać, że drugi się zgubił (córka dobrze pamiętała, że ma zapasowego ) .
Ile miała jak to zrobiłaś?

Ja przez to, że młoda poszła do żłobka to porzuciłam sprawę odsmoczkowania.
A teraz to nam się chyba bunt 2 latka zaczyna, i smok czasami jedyna rzecz, która ja uspokoi.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 20:46   #39
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Iza 2,5 roku, ona jest z maja.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 07:15   #40
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Chciałabym...

__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 07:45   #41
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Mój syn ma rok i 10 m i zdarzają się dni kiedy oprócz mleka nie chce jesc NIC. Wczoraj miał dzien mleczny i juz czuje ze dzis powtórka z rozrywki. Jak mu mowie ze mleko sie skonczyło i nie ma dzis juz wiecej to płacze i każe mi isc do biedronki i kupic. Ech...
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-17, 08:13   #42
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Cytat:
Napisane przez GoodNight Pokaż wiadomość
Mój syn ma rok i 10 m i zdarzają się dni kiedy oprócz mleka nie chce jesc NIC. Wczoraj miał dzien mleczny i juz czuje ze dzis powtórka z rozrywki. Jak mu mowie ze mleko sie skonczyło i nie ma dzis juz wiecej to płacze i każe mi isc do biedronki i kupic. Ech...
Mam to samo, tylko parę miesięcy dalej....
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 08:19   #43
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

U mnie tez sie czasem zdarzają takie dni, wtedy wola butle co 4 godziny jak w zegarku
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 08:55   #44
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
U mnie tez sie czasem zdarzają takie dni, wtedy wola butle co 4 godziny jak w zegarku
U mnie zdarzają się coraz częściej Juz nie wiem co robic. Ide dzis na szczepienie to moze sie czegos dowiem ale co ona mi powie?? :/
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 09:00   #45
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Wiesz ale moim zdaniem fakt ze dziecko czasem woli wypić mleczko niż zjeść kotleta nie jest powodem do zmartwień moja ma 2,5 roku i pozwalam jej na takie dni, nie odmawiam i nie mam z tym problemu.

Porozmawiaj z pediatra, powiedz jak często to sie zdarza, co jecie poza tym piciem mleczka normalnie. Na pewno sie uspokoisz
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 20:21   #46
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Moj starszy syn za mlekiem nigdy nie przepadal, sam sie odstawil od piersi jak mial 6 msc a potem pil jakies mikre ilosci mod mleka, ze 2 razy dziennie po ok 80-100 ml. W zwiazku z tym nawet nie pamietam jak i kiedy pozegnal sie z butla, ale dlugo robilam mu kaszki na MM, do 3 rz chyba.

Mlodszy (obecnie 16 msc) to inna historia, on kocha swoje mleko, tak jak Julka pisala o swojej malej tak i moj reaguje jak widzi butle z mlekiem, najwieksze szczescie swiata i tez ma dni, ze nie tknie nic oprocz mleka, z reguly gdy mu bardzo dokuczaja zeby.

mlody budzi sie kolo 6, wtedy dostaje mleko (ok200ml), wypija i spi do okolo 7.30-8
Potem ok 11 wypija kolejna flache i spi
I wieczorem to samo

Pamietam jazdy jakie mialam ze starszym, zeby mu wcisnac to mleko, bo byl okropnym niejadkiem, nie dzialalo nic, wiec teraz ciesze sie jak glupia, ze mlodszy lubi i pije mleko, nie mam zamiaru mu na razie odbierac tej jego najwiekszej milosci
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 23:31   #47
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Czyli starsza była no nic nie śpieszno mi to przeryczanej nocy
Ja to zrobiłam tuż przed 2 urodzinkami, w pierwszy dzień swojego urlopu - bo tak pomyślałam, że jakby miała ryczeć przez tydzień to nie wytrzymam gdy w perspektywie wstawianie do pracy, więc wybrałam urlop. Po drugie była to też zmiana miejsca spania, bo wyjechaliśmy i moim zdaniem to sprzyjało wprowadzeniu zmiany, że "nie jesteśmy w domu, to śpimy inaczej niż w domu".

A po powrocie już nie było problemu

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
u mnie z odstawieniem od smoka (corka miala wtedy 18 mcy) bylo dokladnie tak samo- tylko ze ona przegryzla a ja oderwalam do konca i tez byl placz w zasadzie 1 noc, potem pare razy pytala o smoka- ale jakos przebolala.
balam sie ze bedzie chciala do niego wrocic jak urodzilam blizniakow- miala wtedy 2lata 4mce. ale jakos sie udalo, tzn dostaal swojego smoka zeby chlopcom ni e podbierala - ale juz nie bardzo pamietala po co on w buzi ma byc
Moja też miała takiego nadgryzionego
Wyjdzie mi dokładnie taka sama różnica wieku między dziećmi, mam nadzieję, że córka nie zawoła smoka, to znaczy i tak go nie dostanie już, raczej postawię na tłumaczenie, że "ty już jesteś duża" itd.

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Ile miała jak to zrobiłaś?

Ja przez to, że młoda poszła do żłobka to porzuciłam sprawę odsmoczkowania.
A teraz to nam się chyba bunt 2 latka zaczyna, i smok czasami jedyna rzecz, która ja uspokoi.
Miesiąc niecały przed 2 urodzinami
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 09:44   #48
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

pocieszacie mnie swoimi wypowiedziami myślę, że na Boże Narodzenie chyba mu odstawię "ciuciu" staram mu ograniczać 'narkotyk', kocha go serdecznie
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 09:51   #49
Imilka
Raczkowanie
 
Avatar Imilka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 251
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Patrilla moja tez kochała, nigdzie sie bez niego nie ruszyła, spał w specjalnym pudeleczku jak go nie ssala.. Miesiąc sie zegnala i sie udało
Imilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-18, 10:06   #50
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość

Moja też miała takiego nadgryzionego
Wyjdzie mi dokładnie taka sama różnica wieku między dziećmi, mam nadzieję, że córka nie zawoła smoka, to znaczy i tak go nie dostanie już, raczej postawię na tłumaczenie, że "ty już jesteś duża" itd.
Klarissa ja sie w ogole balam ze mala sie cofnie- nie tylko jesli chodzi o smoka ale tez siku w majty, wymaganie obslugi jak dzidzius, wozek itd...

no i niestety- poczatki byly idealne, chlopcy malo absorbujacy a ja mialam dla niej sporo czasu ale od kilku miesiecy corka "choruje" na zazdrosc, domaga sie butelki- a jak sie nie zgodzilam to chociaz kaszki z kubeczka (juz z rok nie jadla)
no i co chwila slysze- ty mnie ubierz bo ja nie umiem ty mnie nakarm itd. bawi sie w gaworzenie, wlazi do lozeczka no i ogolnie robi wszystko zeby na siebie zwrocic uwage
ja wiem ze sie powinno starszemu dziecku wiecej czasu i uwagi poswiecac niz mlodszemu zeby ta zazdrosc zniwelowac- ale jestem najczesciej sama z trojka bo ja pracuje do 16 a maz na popoludnia i nocki. chlopcy ostatnio ciagle chorzy z rak mi nie zlazili a jak juz uda mi sie ich na podloge odlozyc to zaraz sie wspinaja na wszelkie mozliwe krzesla, lawy, otwieraja szafki i szuflady i tez zeza dostaje usilujac ich obu na raz upilnowac. zal mi corki ze dla niej mam tak malo czasu ale co zrobic...macie pomysly na jakies zabawy z trojka dzieci- trzylatka i prawie roczniakami- zeby ja jakos wciagnac?????
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2012-10-18 o 10:16
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 10:25   #51
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość

Porozmawiaj z pediatra, powiedz jak często to sie zdarza, co jecie poza tym piciem mleczka normalnie. Na pewno sie uspokoisz
Byłam na szczepieniu. Syn waży prawie 14kg. Waga i wzrost na 75c . No i po tym co powiedziałam lekarzowi stwierdził ze jest ok Z butlą dac mu jeszcze spokój.

Edytowane przez GoodNight
Czas edycji: 2012-10-18 o 10:51
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 10:38   #52
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

julka mój ma 3,8 a ciagle wieczorem i rano flacha musi być bo ja nie ma to nie zje nic i nie ma rady, na próbach zmnian i kombinacjach spadł 2 kg z wagi, dałam spokój , na razie nie przeszkadza mi to w niczym, zgryz ma prawidłowy, z butelka nie spi, wypija kaszke w równe 25 sekund ta sama kaszke łyzeczką meczył około godziny i tak zjadł tylko połowe - szkoda zachodu, woel dziecko pojedzone zadowolone i za przeproszeniem swiety spokój niz walke i ciagłe płacze
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 20:48   #53
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Dziewczny a jakby tak podkreślać, ze maluszki piją z butelki, bo nie ogą jeść lodów, zupki pomidorowej tudzież innych smakołyków, ze nie mogą się bawić w to czy tamto. Zeby podkreślać, ze bycie niemowlakiem jest nudne, nie tak jak starszakiem
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 21:02   #54
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Niestety u nas ten argument tak sobie dziala ale sprobowac zawsze warto, zwlaszcza jesli macie w otoczeniu jakies niemowlaki ktore moglyby unaocznic
U nas mimo 2 zywych przykladow do corki nie docieralo
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2012-10-19 o 21:12
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 21:07   #55
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Wczoraj na szczepieniu pediatra powiedziała mojemu mężowi, że mamy młodą zacząć oduczć od smoka, i zrezygnować z butli,
że juz czas.


Eeee a jeszcze przedwczoraj pisałam tutaj, że nie myślę o odstawieniu butli, a teraz mam mętlik.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 18:36   #56
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Wczoraj na szczepieniu pediatra powiedziała mojemu mężowi, że mamy młodą zacząć oduczć od smoka, i zrezygnować z butli,
że juz czas.


Eeee a jeszcze przedwczoraj pisałam tutaj, że nie myślę o odstawieniu butli, a teraz mam mętlik.
z punktu rozowju dziecka ,to kiepski czas- 1,5 roku ,czyli wzmozona potrzeba ssania i chęć "powrotu do mamy"....
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 07:40   #57
Imilka
Raczkowanie
 
Avatar Imilka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 251
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Wczoraj malam dała sie namówić na kolacje.
Zjadla jajecznicę z 3 jaj ! Pól bułki z masłem, odrobine wędliny, kawałek świeżego ogorka, trochę seria homogenizowanego. Myślałam ze sie objadla jak bak a ona po wszystkim mówi " a teraz czas na mleczko!" i wypila jeszcze 210 mleka. Patrzylam czy nie zwróci. Oczywiście przez butelkę, z kubka nie chciała aż w końcu rzuciła nim i cała kuchnia w mleku
Imilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 20:09   #58
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
z punktu rozowju dziecka ,to kiepski czas- 1,5 roku ,czyli wzmozona potrzeba ssania i chęć "powrotu do mamy"....
dziekuję za informację, bardzo,
faktycznie ostatnio zaczęła więcej ssać smoka,
myślałam, że przez zęby
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 20:19   #59
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
dziekuję za informację, bardzo,
faktycznie ostatnio zaczęła więcej ssać smoka,
myślałam, że przez zęby
nie ma sprawy tak mi się przypomnialo -wiele osob uwaza,ze to dobry wiek,bo dziecko juz nie jest bardzo małe,trochę kuma ale jeszcze nie za dużo ,a wlasnie 18 m-cy to taki czas kumulacji potrzeb dziecka ,jest taka książka,z resztą polecana na wizazu juz nie raz „Rozwój dziecka od 0 do 10 lat” (zupelnie neutralna,nic o ap itd tam nie znajdziesz ) ,jej autorzy wskauzją na charakterystyczną silną w tym okresie potrzebę ssania (smoczka,kciuka,piersi) - i z tego co piszą nie warto z tym walczyć,bo przynosi więcej szkody niz pozytku.

Ja na to patrzę z jeszcze innej strony -jesli przyjać,ze ssanie piersi przez np. 3 -latka nie jest niczym "niezdrowym" to ssanie (smoczek /butelka) tez niczym takim nie jest. Wiadomo,ze nie non stop ze smokiem w buzi czy z butlą do spania ,ale tez bez przesady w drugą stronę,potrzeby dziecka butelkowego są takie same jak piersiowego.... Jasne,ze fajnie jak pije z kubka itd. ale nic na siłę,według mnie to gra nie warta świeczki.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684

Edytowane przez stokrotka_to_ja
Czas edycji: 2012-10-21 o 20:24
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 20:40   #60
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Butelko mleczka żegnamy Cię :)

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Jasne,ze fajnie jak pije z kubka itd. ale nic na siłę,według mnie to gra nie warta świeczki.
ja jestem podobnego zdania,
uczmy się pić z kubka,
nie chodzi ze smokiem cały czas, ale jak potrzebuje to jej daję,
a ilość posiłków z butelki jakoś tak sama naturalnie się zmniejszyła z biegiem czasu,

i nigdy jeszcze jej niczego nie "oduczałam", więc w sumie nie wiedziałbym jak się za to zabrać

masz w pdf?
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-24 20:02:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:53.