kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-06, 19:43   #1
Arjana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 113

kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata


Witam,
to jest mój drugi wątek odnośnie działki z wjazdem od południa, kupiliśmy już tą działkę, bo lokalizacja super,łanda okolica itd.

jesteśmy zdecydowani na domek parterowy : 2 sypialnie, salon, kuchnia, łazienka, pomieszczenie gospodarcze -taki standardzik w minimalistycznym wydaniu

to był nasz ideał:

http://z500.pl/projekt/7/Z7,maly-dom...raktyczny.html


jednak zależy nam na słonecznych pomieszczeniach tzn. mnie zależy
konkretnie na salonie i pokoju córeczki,
więc chciałabym odwrócić dom o 180 stopni i wyjście balkonowe miałabym od strony ulicy, ale i tak chcemy naokoło zieleń,i minimalna linia zabudowy w wydanych warunkach to 7metrów, więc możemy przesunąc jeszcze troszkę i będdzie np. 10 metrów z przodu na słoneczny taras,
a z tyłu przy wejściu zrobiłabym werandę, np. na letnie grillowanie


mój TŻ chce koniecznie stawiać tak jak jest w planie czyli wejściem od ulicy, żeby mieć więcej przestrzeni z tyłu, wyjście balkonowe na ogród i widok na dziecko jak sie bawi (wszystko chce za domem).

Proszę o podpowiedzi, jak wybrnąć z tej sytuacji,
bo na indywidualny projekt nas nie stac (słyszałam że to około 10.tyś)


według mojej wersji domek od ulicy wyglądałby tak:
Z7_view1_1338_0_none_normal.jpg

czyli raczej na opak


a może zrezygnować z tego projektu całkowicie,
w grę wchodzą jeszcze:

http://www.dobredomy.pl/projekt/rademenesII

http://www.dobredomy.pl/projekt/julian


z góry dziękuję za odpowiedzi,
bo jesteśmy na takim etapie nie potrafienia się dogadać, że codziennie kończy się kłótnią, i każde z nas ma jakieś "ale"
Arjana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 21:05   #2
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

Projekt indywidualny to 10 tys. za całość od podstaw, a tu masz 2 tys. za projekt (czyli zbiór kartek), 2 tys. za adaptację, 2 tys. za projekty przyłączy itd. W sumie niewiele mniej, a już naprawdę mało przy ogólnych kosztach budowy domu, to ledwie promil kosztów, a decydujący o tym, jak będziecie mieszkać przez wiele lat, może całe życie. Na tak podstawowej sprawie jak dobry projekt i zaplanowanie działki nie ma co oszczędzać paru tysięcy, bo zemści się to wielokrotnie w późniejszym czasie.

Planujecie budowę garażu? Wasz projekt wydaje się sensownym małym domkiem, ale brakuje mu jakiegoś pomieszczenia gospodarczego i miejsca na narzędzia i sprzęty ogrodnicze, więc jakiś budynek gospodarczy będzie wam w przyszłości potrzebny.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 21:09   #3
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

Jeżeli chcesz mieć 2 sypialnie, a w tym projekcie są 3 to zrób z najmniejszej kuchnię i będziesz miała duży słoneczny salon i taras z tyłu (taki kompromis). Albo zamień miejscami salon z kuchnią, wtedy taras będzie z przodu i w salonie będzie słońce, a wejście i tak zostanie z przodu (kompromis nr 2).

Ja podzielam zdanie twojego męża, że wejście z przodu jest praktyczniejsze.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 08:47   #4
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

Nie rozumiem jak można nazwać idealnym projektem projekt który nie nadaje się na działkę, którą posiadacie, to generalnie się dla mnie wyklucza i nie mieści się w moim sposobie pojmowania idealnego projektu.

Dopasowanie domu do stron świata to bardzo ważna rzecz i niezrozumiała jest dla mnie wasza postawa gdzie kłócicie się nad projektem, który nie nadaje się na działkę z wjazdem od południa. Projekt domu dobiera się pod działkę to jest taka podstawowa zasada. Generalnie zgadzam się z Elfią, że najlepszym wyjściem dla was jest projekt indywidualny, zapominasz że przy projekcie gotowym duże pieniądze płaci się za adaptację, a przy indywidualnym masz wszystko dokładnie tak jak chcesz.

Dwa pozostałe wrzucone projekty też są niegłupim rozwiązaniem, jest i wejście i salon od południa i dodatkowy taras od północy i to jest typ projektu, którego powinniście poszukiwać. Naprawdę nie ma się o co kłócić, bo żadne rozwiązanie które podajesz dotyczące "waszego" projektu nie jest dobre i trzeba znaleźć rozwiązanie kompromisowe czyli inny projekt.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 12:37   #5
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

Cytat:
Napisane przez Arjana Pokaż wiadomość


mój TŻ chce koniecznie stawiać tak jak jest w planie czyli wejściem od ulicy, żeby mieć więcej przestrzeni z tyłu, wyjście balkonowe na ogród i widok na dziecko jak sie bawi (wszystko chce za domem).
dobrze mowi
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 13:51   #6
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

Według mnie dom odwrócony o 180 st. z wejściem z tyłu to niezbyt dobry pomysł. Ja też wolałabym mieć więcej ogrodu z tyłu- tak jak mówi Twój TŻ. Po co od frontu mają dzieci biegać.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 18:40   #7
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Nie rozumiem jak można nazwać idealnym projektem projekt który nie nadaje się na działkę, którą posiadacie, to generalnie się dla mnie wyklucza i nie mieści się w moim sposobie pojmowania idealnego projektu.
Dla wielu ludzi idealny projekt, to taki, którego wizualizacja jest ładna. To że jest w ogóle niedostosowany do ich potrzeb, ani nie jest funkcjonalny to są sprawy drugorzędne.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 20:31   #8
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;46347662]Dla wielu ludzi idealny projekt, to taki, którego wizualizacja jest ładna. To że jest w ogóle niedostosowany do ich potrzeb, ani nie jest funkcjonalny to są sprawy drugorzędne. [/QUOTE]
A później setki takich wizualizacji wyrasta na przedmieściach i okolicznych wioskach... zwykle wyglądając dużo słabiej, niż upiększona wizualka.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 20:32   #9
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

jeżeli mpzp pozwala na kalenicę prostopadłą do drogi, możesz umiejscowić dom w ten sposób, z wejściem od wschodu.
na południową ścianę dajesz to wielkie okno i z tej strony robisz taras.
a od północy nie masz żadnych otworów okiennych, i tadaaammmm domek prawie jak pasywny

albo szukaj projektu z wjazdem od południa.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wjazd od południa.jpg (13,6 KB, 18 załadowań)
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 21:41   #10
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 01:03
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 08:28   #11
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;46347662]Dla wielu ludzi idealny projekt, to taki, którego wizualizacja jest ładna. To że jest w ogóle niedostosowany do ich potrzeb, ani nie jest funkcjonalny to są sprawy drugorzędne. [/QUOTE]

Taaak, w sumie fakt. Bo ludzie zapominają, że wizualizacja wizualizacją, ale nie jest mus budowania takiego jak w wizualizacji, bo kolor dachówki, tynku, kształt barierek czy elementy dekoracyjne można sobie dobrać dowolnie.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-09, 11:21   #12
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

ja też jestem zdania , że wejście powinno być od drogi
a twój mąż upiera się tylko nad tym wejściem czy chce także mieć taras od północy
bo ja chcę mieć taras od południa i zachodu ale znam ludzi co wolą od pólnocy, bo chcą odpoczywać w cieniu no i wtedy byś miała większy problem
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 18:45   #13
Arjana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 113
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

Dzięki Dziewczyny za wszystkie odpowiedzi...
oboje chcemy żeby dom był funkcjonalny i tani w budowie, bo będzie systemem gospodarczym, przy wzięciu kredytu jedynie na wykończenie....
więc na razie odkładamy pieniądze, a TŻ chce mieć przed oczami już wybrany projekt i motywacje itd -tworzy sobie wizje, jak tam wszystko urządzimy, no i będzie budować z przyjaciółmi więc żeby nie było zbyt skomplikowanie (prostokąt, z dachem dwuspadowym, bez garażu itp.)



Wiem, że kiedyś był taki wątek , gdzie oceniało się projekty domów.. ale nie mogę znaleźć aktualnego, tylko zamknięte wątki....
jest jeszcze coś takiego?

bo chciałabym prosić o opinie o:

http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Olbia/ (bez garazu)

http://projekty.muratordom.pl/projek...v,2875,0,0.htm


http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Lucca_III/

w tych dwóch ostatnich projektach drzwi wejściowe przesunełabym na zachód, wchodziłoby się w tym samym miejscu,ale z lewej strony, żeby równie łatwo wyjść sobie za dom
nie wiem czy dobrze kombinuję....


Proszę o komentarze
Arjana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 09:07   #14
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

Jak dla mnie wszystkie są w jakimś stopniu bez sensu w Twojej sytuacji, ale najlepszy jest pierwszy, bo:
- ma tak umiejscowione wejście, że można bezkolizyjnie wejść od razu do sypialni, bez przełażenia przez cały salon,
- ma duże pomieszczenie gospodarcze, które musi być też kotłownią - w tym zmieści się i półka na zapasy i piec i nawet pralka,
- ma sporą łazienkę, do której wszystko wejdzie (i wanna, i bidet jakbyś go chciała),
- fajna opcja tarasów z 3 stron domu, skoro nie możecie się dogadać to jest jakieś wyjście.

A nie zdecydowałabym się na niego, bo nie ma sensu kupować projektu domu z garażem, jeżeli nie chcecie robić garażu (oczywiście to moja opinia, ale te wszystkie projekty które wklejasz są do siebie w gruncie rzeczy podobne, więc pewnie można coś wybrać bez kombinowania). Poza tym musisz sprawdzić czy Twój plan lub dwz dopuszcza taki spadek dachu i jeżeli nie to czy sprzedawca projektu pozwala na zmianę w tym zakresie.

Pozostałe projekty... drugi mógłby być, nie podoba mi się ta krzywa ścianka z wiatrołapu, nie lubię takich rozwiązań. Trzeci moim zdaniem jest najgorszy, łazienka jest bardzo mała i nie ma kosztem czego jej powiększyć.
Ale jeżeli chcesz wejście od zachodu, to czemu po prostu nie obrócisz domu (jak już ktoś radził, o ile plan pozwala) kalenicą do drogi, wtedy będziesz mieć dom w orientacji wschód-zachód. Pomieszczenia od zachodu są też super fajnie nasłonecznione, a w sypialniach od wchodu wstaje się ze słońcem.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 12:32   #15
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata


aaaaa to jeszcze taki ci podeślę
http://www.kbprojekt.pl/592/paniewo
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 13:34   #16
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

Domki, które wklejasz wyglądają jak nieprzemyślane mieszkania w bloku. Przechodzenie z pokoju do pokoju, pokoje tak małe, że nawet miejsca na szafę w nich nie ma, a garderoby też brak. Czy ta działka jest taka mała, żeby domek też był taki mały? Rozumiem oszczędności, ale pokój w domu niemający nawet 10m.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 14:21   #17
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;46451272]Domki, które wklejasz wyglądają jak nieprzemyślane mieszkania w bloku. Przechodzenie z pokoju do pokoju, pokoje tak małe, że nawet miejsca na szafę w nich nie ma, a garderoby też brak. Czy ta działka jest taka mała, żeby domek też był taki mały? Rozumiem oszczędności, ale pokój w domu niemający nawet 10m. [/QUOTE]

Dla mnie też domki wielkości mieszkania są dziwnym pomysłem (zwłaszcza z 2 sypialniami ), ale widocznie jest zainteresowanie takimi skoro tyle projektów do wyboru.


Ja bym na miejscu autorki jednak zrobiła dom z poddaszem użytkowym, nawet jakby to poddasze miało zostać niewykończone jakiś czas.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 10:38   #18
Arjana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 113
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;46451272]Domki, które wklejasz wyglądają jak nieprzemyślane mieszkania w bloku. Przechodzenie z pokoju do pokoju, pokoje tak małe, że nawet miejsca na szafę w nich nie ma, a garderoby też brak. Czy ta działka jest taka mała, żeby domek też był taki mały? Rozumiem oszczędności, ale pokój w domu niemający nawet 10m. [/QUOTE]

żaden z nich nie ma przejścia z pokoju do pokoju, a że do kuchni się wchodzi przez salon to uważam za lepsze niż otwarty zakątek kulinarny w salonie, jakie nieraz widziałam , jakby zamiast mebli pokojowych, ktoś wstawił kuchene :/
a kto będzie sprzątac i ogrzewać dom 200m ?
dla mnie , dla TŻ i naszej córeczki wystarczy spokojnie taki domek do 90m.
Całe życie mieszkałam w domu kostce (120m) , i było OK, a w nich to dopiero jest nieprzemyślane wszystko, czasem gorzej niż w mieszkaniu, ale jest się u siebie, bez czynszu, ma się ogród itd.

Dom (choćby najmniejszy ) jest zawsze lepszy od mieszkania, chyba że stoi 20 lub więcej kilometrów od cywilizacji .... i trzeba codziennie dojeżdzac do pracy więcej niż godzinę w jedną stronę....

Nasza działka ma śwetną lokalizację (dla nas oczywiście, bo komuś innemu mogloby to nie pasowac), tylko musimy dobrze rozmieścić pokoje wewnątrz, bo strona zachodnia też odpada jeśli chodzi o nasłonecznienie, bo mamy sąsiada z wielką chacjendą
a działka ma prawie 800 metrów, więc uważam że spokojnie wystarczy.



Nie wiem po co budować dom powyżej 150 metrów dla tak małej rodzinki jak moja, bo budowanie dla pokoleń nie ma sensu -widzę to po swoim osiedlu, dzieci chcą iść na swoje,więc zamiast teraz pakować w wielki dom, żeby miała duży pokoj jako dziecko i nastolatka (ja mialam w domku pokoj 11m i nie narzekałam) to wolę jej pomóc finansowo w jej wyborze(czy to mieszkanie, czy domek) zamiast spłacać do końca życia kredyt.

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Dla mnie też domki wielkości mieszkania są dziwnym pomysłem (zwłaszcza z 2 sypialniami ), ale widocznie jest zainteresowanie takimi skoro tyle projektów do wyboru.


Ja bym na miejscu autorki jednak zrobiła dom z poddaszem użytkowym, nawet jakby to poddasze miało zostać niewykończone jakiś czas.
a możesz podać mi przykład czemu domek z 2 sypialniami to zły pomysł?
znam mnóstwo osób ktore mieszkają w domach około 150m, i niekorzystają z niektórych pomieszczeń w ogóle... :/
a budowa dla gości, lub żeby sie pokazać ludziom to nie dla mnie...

Edytowane przez Arjana
Czas edycji: 2014-05-15 o 10:31
Arjana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 11:03   #19
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

Cytat:
Napisane przez Arjana Pokaż wiadomość
a możesz podać mi przykład czemu domek z 2 sypialniami to zły pomysł?
znam mnóstwo osób ktore mieszkają w domach około 150m, i niekorzystają z niektórych pomieszczeń w ogóle... :/
a budowa dla gości, lub żeby sie pokazać ludziom to nie dla mnie...
Mogę Ci podać nawet kilka przykładów czysto życiowych dla których warto mieć przynajmniej 3 pokoje poza salonem i żadnym z nich nie będą goście:
- najprostszy przykład - wasza rodzina może się powiększyć, rozumiem że tego nie planujecie teraz, ale możecie zmienić zdanie lub tego nie planować
- częsta sytuacja - kiedyś może się zdarzyć, że będziecie musieli zamieszkać ze schorowanym i wymagającym pomocy rodzicem, dla wszystkich najbardziej komfortowo jest mieć wtedy dodatkowy pokój, zwłaszcza że taka opieka może trwać latami
- któreś z was rzuci pracę na etacie i założy działalność i będzie potrzebować pokoju do pracy i przechowywania papierów - takich przypadków też znam sporo
- również możliwe - wasza córka założy wcześnie rodzinę czy z wyboru czy z przypadku i przez jakiś czas zamieszka jednak z wami
- o dodatkowym miejscu do przechowywania rzeczy, którego w takim domu jest malutko to nawet nie wspominam, bo to oczywista sprawa
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-15, 11:08   #20
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 00:48
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 12:13   #21
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

Cytat:
Napisane przez Arjana Pokaż wiadomość
żaden z nich nie ma przejścia z pokoju do pokoju, a że do kuchni się wchodzi przez salon to uważam za lepsze niż otwarty zakątek kulinarny w salonie, jakie nieraz widziałam , jakby zamiast mebli pokojowych, ktoś wstawił kuchene :/
a kto będzie sprzątac i ogrzewać dom 200m ?
dla mnie , dla TŻ i naszej córeczki wystarczy spokojnie taki domek do 90m.
Całe życie mieszkałam w domu kostce (120m) , i było OK, a w nich to dopiero jest nieprzemyślane wszystko, czasem gorzej niż w mieszkaniu, ale jest się u siebie, bez czynszu, ma się ogród itd.

Dom (choćby najmniejszy ) jest zawsze lepszy od mieszkania, chyba że stoi 20 lub więcej kilometrów od cywilizacji .... i trzeba codziennie dojeżdzac do pracy więcej niż godzinę w jedną stronę....

Nasza działka ma śwetną lokalizację (dla nas oczywiście, bo komuś innemu mogloby to nie pasowac), tylko musimy dobrze rozmieścić pokoje wewnątrz, bo strona zachodnia też odpada jeśli chodzi o nasłonecznienie, bo mamy sąsiada z wielką chacjendą
a działka ma prawie 800 metrów, więc uważam że spokojnie wystarczy.



Nie wiem po co budować dom powyżej 150 metrów dla tak małej rodzinki jak moja, bo budowanie dla pokoleń nie ma sensu -widzę to po swoim osiedlu, dzieci chcą iść na swoje,więc zamiast teraz pakować w wielki dom, żeby miała duży pokoj jako dziecko i nastolatka (ja mialam w domku pokoj 11m i nie narzekałam) to wolę jej pomóc finansowo w jej wyborze(czy to mieszkanie, czy domek) zamiast spłacać do końca życia kredyt.

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------


a możesz podać mi przykład czemu domek z 2 sypialniami to zły pomysł?
znam mnóstwo osób ktore mieszkają w domach około 150m, i niekorzystają z niektórych pomieszczeń w ogóle... :/
a budowa dla gości, lub żeby sie pokazać ludziom to nie dla mnie...
To mi się chyba otwarły jakieś inne projekty, chyba, że salon to nie pokój.

Czy ja coś mówię, że najlepiej powiększyć dom z 60m do 200m? Chodziło mi o to, że spokojnie w takim domku można zrobić pokoje ok 14m2 (moim zdaniem najlepszy metraż), a nie cisnąć się na 9m2 gdzie jeszcze muszą wejść szafy, które zabierają nie mało miejsca, a muszą być bo innego miejsca do przechowywania nie ma.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 18:50   #22
Arjana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 113
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;46466348]To mi się chyba otwarły jakieś inne projekty, chyba, że salon to nie pokój.

Czy ja coś mówię, że najlepiej powiększyć dom z 60m do 200m? Chodziło mi o to, że spokojnie w takim domku można zrobić pokoje ok 14m2 (moim zdaniem najlepszy metraż), a nie cisnąć się na 9m2 gdzie jeszcze muszą wejść szafy, które zabierają nie mało miejsca, a muszą być bo innego miejsca do przechowywania nie ma.[/QUOTE]
aaa tak, masz rację , że w filigranowym i lucca przechodziło się przez salon..

Nie rozważam kwestii zamieszkania z rodzicem, bo: mojego TŻ mama mieszka ze swoim najmłodszym synem i jego żoną, i to koniec jego rodziny.
a moi rodzice mieszkają w domu 120m, który odziedziczy moja córka,
więc chyba rozumiecie czemu na razie chcemy budować taki malutki i to wystarcza




Ale Dziewczyny, teraz tak się napaliłam na ten projekt:
ma właściwie wszystko co chciałabym, (a w tym pokoiku 9m, można zrobić własnie jakiś składzik )


http://projekty.muratordom.pl/projek...2,0,0.htm?c=40


tylko, oczywiście muszę mieć jakaś zmianę po swojemu więc, wyrównałabym bryłę domu do prostokąta, likwidując wnękę na taras, a wydłużyłabym dach z tyłu żeby częściowo zrobić zadaszenie ale nie kosztem wnętrz w domu
Arjana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 19:40   #23
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

Cytat:
Napisane przez Arjana Pokaż wiadomość
aaa tak, masz rację , że w filigranowym i lucca przechodziło się przez salon..



Nie rozważam kwestii zamieszkania z rodzicem, bo: mojego TŻ mama mieszka ze swoim najmłodszym synem i jego żoną, i to koniec jego rodziny.

a moi rodzice mieszkają w domu 120m, który odziedziczy moja córka,

więc chyba rozumiecie czemu na razie chcemy budować taki malutki i to wystarcza









Ale Dziewczyny, teraz tak się napaliłam na ten projekt:

ma właściwie wszystko co chciałabym, (a w tym pokoiku 9m, można zrobić własnie jakiś składzik )





http://projekty.muratordom.pl/projek...2,0,0.htm?c=40





tylko, oczywiście muszę mieć jakaś zmianę po swojemu więc, wyrównałabym bryłę domu do prostokąta, likwidując wnękę na taras, a wydłużyłabym dach z tyłu żeby częściowo zrobić zadaszenie ale nie kosztem wnętrz w domu

Ładny domek.
Ale tył domu to północ tak, a tam sporo okien.
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 23:15   #24
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

Cytat:
Napisane przez Arjana Pokaż wiadomość
aaa tak, masz rację , że w filigranowym i lucca przechodziło się przez salon..
Nie rozważam kwestii zamieszkania z rodzicem, bo: mojego TŻ mama mieszka ze swoim najmłodszym synem i jego żoną, i to koniec jego rodziny.
a moi rodzice mieszkają w domu 120m, który odziedziczy moja córka,
więc chyba rozumiecie czemu na razie chcemy budować taki malutki i to wystarcza
Ale Dziewczyny, teraz tak się napaliłam na ten projekt:
ma właściwie wszystko co chciałabym, (a w tym pokoiku 9m, można zrobić własnie jakiś składzik )
http://projekty.muratordom.pl/projek...2,0,0.htm?c=40
tylko, oczywiście muszę mieć jakaś zmianę po swojemu więc, wyrównałabym bryłę domu do prostokąta, likwidując wnękę na taras, a wydłużyłabym dach z tyłu żeby częściowo zrobić zadaszenie ale nie kosztem wnętrz w domu
Kuchnia malutka- 6 m (ja mam 8m i za mała), wąska- ciąg roboczy prawie o szerokości zlewu czyli 80 cm-90 cm, wejdzie tam 1 osoba, a i tak będzie jej niewygodnie pracować, np. nie będzie przejścia po otworzeniu zmywarki- można powiększyć kosztem pokoju nr6, skoro i tak ma być składzikiem.

Edytowane przez 95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Czas edycji: 2014-05-18 o 23:55
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 11:01   #25
loloona_79
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 747
Dot.: kłótnia z TŻ -dom a kierunki świata

Dodam jeszcze do zalet domu większego niż 2 sypialnie:
- jeżeli jest poza miastem i prowadzicieżycie towarzyskie, jakieś grile czy inne takie, to wygodnie jest mieć pokój "gościnny", by mogli przenocować, a w pozostałym czasie go wykorzystywać np rozstawiając suszarkę z praniem by nie stała w salonie ( a na zewnątrz nie zawsze można)

Poza tym też bym zostawiła więcej miejsca w ogrodzie, by widok z balkonu był na ogród.
__________________
Udany sex to taki, po którym nawet sąsiedzi wychodzą zapalić....
loloona_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-20 12:01:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:44.