Nie umiem się uczyć - zrezygnować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-11, 13:18   #1
smerfna11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 175

Nie umiem się uczyć - zrezygnować?


Witam. Mam pewien problem i sama nie wiem co mam zrobić. Nie zaliczę jednego przedmiotu i pozostaje mi albo rezygnacja albo warunek. Jestem na drugim roku informatyki.
Zabrakło mi dosłownie 2 punktów, by zaliczyć..
Jeśli zrezygnuje z tych studiów to już żadne inne nie wchodzą w rachubę.
Problem polega na tym, że sama nie wiem co robić.

Nie potrafię się uczyć, nie potrafię skoncentrować. Kiedy innym wystarcza parę dni, ja nieraz potrzebuję paru tygodni, by coś ogarnąć.
Nie chcę i nie potrafię ściągać , ale dobija mnie myśl, że ja mimo usilnych starań nie zaliczam lub zaliczam za X podejściem. Nie wiem co ma ze sobą zrobić. Jestem za tępa? Coś ze mną nie tak? Ogólnie przyswajanie czegokolwiek zajmuje mi sporo czasu także w innych dziedzinach.


Wszyscy myślą, że albo olewam albo jestem jakimś dziwakiem, a ja siedzę nad czymś nieraz 3 x dłużej niż większość..

W podstawówce dobrze się uczyłam, ale tak mniej więcej od gimnazjum zaczęłam mieć problemy. Tylko, że dopiero teraz je naprawdę widzę.

Miał ktoś tak? Pokonał to?
smerfna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 13:31   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Nie umiem się uczyć - zrezygnować?

Zapewne to gdzieś w podświadomości mam zakodowane "jestem taka i owaka i na pewno nie zaliczę" albo mysli że Anka się nie uczy i ma 5 a ty siedzisz i zaliczysz za 2 razem, przede wszystkim nie dopuszczać myśli że się jest gorszym, po drugie czytać czytać i jeszcze raz czytać. Poszukaj może znajdziesz gdzieś wytłumaczone w formie video danego zagadnienia.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 14:04   #3
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Nie umiem się uczyć - zrezygnować?

Powymądrzam się jak by mi ktoś kiedyś powiedział, że nie jest możliwym znać szczegółowo 5000stron tekstu to bym go wyśmiala. Dzisiaj natomiast stwierdzę tylko tyle? ja się uczę 100 stron dziennie na pięć razy po 20 stron i powtarzam powtarzam, powtarzam a potem znów powtarzam nie nam tekstu na pamieć ale nikt mnie z niego nie zagnie
A co do Ciebie-kolega ma dużo racji postawiłaś w swoim umyśle blokadę, która CIę paraliżuje, więc wytłumacz sobie skoro inni to zdali to znaczy, że jest to możliwe rownież dla Ciebie. Powodzenia
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 14:49   #4
BlueDecoria
Rozeznanie
 
Avatar BlueDecoria
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 756
Dot.: Nie umiem się uczyć - zrezygnować?

Zgadzam się z przedmówcami; jest jeszcze jedna rzecz, która u mnie się sprawdza - czasami trzeba nabrać dystansu do pewnych rzeczy, 'wrzucić na luz', bo zdarza się, że ślęcząc bez przerwy nad książkami, myśląc tylko o sesji, zaliczeniach itd., wywołujemy skutek odwrotny do zamierzonego, wolniej zapamiętujemy, przestajemy myśleć racjonalnie, pozwalamy na to, by stres zżerał nas od środka. Dlatego ważny jest odpoczynek, zrobienie sobie 'dnia bez nauki'. Wtedy (przynajmniej w moim przypadku), łatwiej jest przyswoić wiedzę.
BlueDecoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 18:49   #5
funAngielskiego
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 4
Dot.: Nie umiem się uczyć - zrezygnować?

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Nie poddawaj sie. Trzeba podchodzic do tego troche z luzem. Dzien bez nauki dla mnie tez dziala. Np dzien przed matura poszedlem grac w pilke. Ja do egzaminu uczylem sie "na ostatnia chwile" i wtedy zawsze zdawalem. Jesli masz serio taki problem to moze idz do psychloga poprostu. To nie jest nic zlego. Mam znajomych, ktorym psychlog duzo pomogl w nauce. Sa rozne techniki, psycholog Ci powie co moze zle robisz, powie jak sie zrelaksowac. Probuj
funAngielskiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-11 19:49:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:06.