szara, brzydka cera z przebarwieniami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-25, 12:41   #1
marakuja01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Angry

szara, brzydka cera z przebarwieniami


Witam wszystkich

Zwracam się do Was, gdyż już nie mogę na siebie patrzeć, a dokładniej na swoją cerę...
Mam dość jasną karnację, zimą skóra jest dość problemowa. Co jakiś czas wyskakuje mi jakieś małe paskudztwo, czego efektem są różowe plamki i punkty na twarzy.
Marzy mi się gładka, jasne i promienna cera. Co tu zrobić? Podkład nigdy nie chce pożadnie pokryć tych przebarwień.
Co do dbania o cerę, do zmywania makijażu i codziennego oczyszczania używam płynu miceralnego, na dzień, stosuję tonik i krem ziaji (antybakteryjny, prrzeciw pryszczom), na noc zamiast kremu antybakteryjnego, używam witaminowego, tłustego, również z ziaji.
Co jeszcze mogę zrobić? Może zmienić coś w mojej diecie, by poprawić wygląd skóry?
Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam
__________________
[ross_i]990494[/ross_i]
marakuja01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 13:35   #2
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: szara, brzydka cera z przebarwieniami

a jesteś pewna że to są przebarwienia a nie problemy cery naczynkowej ?
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 13:41   #3
kobietka04
Raczkowanie
 
Avatar kobietka04
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 30
Dot.: szara, brzydka cera z przebarwieniami

Po czym dokładnie zaczęłaś obserwować, że Twoja cera się zmienia? Pytam bo ja mam problem z przebarwieniami i są mocniejsze albo w ogóle zaczynają wychodzić przy słońcu.
kobietka04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 14:26   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: szara, brzydka cera z przebarwieniami

Może spróbuj peelingów. Enzymatyczny z Ziaji jest całkiem fajny. Natomiast jeśli chodzi o wypryski (po których mogą zostać przebarwienia), to może właśnie kremy tej firmy im "pomagają". Często w składzie mają parafinę. Nie wiem jak u ciebie, ale ja muszę unikać parafiny na niektórych partaich twarzy. Oczywiście przyczyną może być jakikolwiek inny składnik, chociaż prafina należy do skutecznych zapychaczy.
Kremy z filtrem to też dobry pomysł, ale nie przyniosą szybkich efektów. Dopiero po dłuższym stosowaniu zapobiegną powstawaniu nowych przebarwień pod warunkiem, że powstawały one pod wpływem promieniowania UV.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 16:54   #5
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: szara, brzydka cera z przebarwieniami

Jeżeli chodzi o pozbycie się przebarwień to warto spróbować enzymatycznego peelingu z 12% kwasem glikolowym. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-a-12-aha.html Obowiązkowo należy stosować jednak filtry minimum 50+ przez cały rok, nie tylko latem. Jest to dość kontrowersyjny kosmetyk, na jednych działa świetnie (usuwając przebarwienia), na innych wcale. Jestem jeszcze w fazie testowania go, ale zaczynam się obawiać, że będę należec do tej drugiej grupy. Nie zauważyłam, aby rozjaśniał plamki, wygładził skórę twarzy, ale taki efekt osiągnęłabym zwyczajnym peelingiem mechanicznym. A dodatkowo chyba mnie zapycha. Piszę chyba, bo odkąd go używam, pojawiło mi się na twarzy kilka podskórnych grudek, dość dużych i bolesnych. Nie wiem czy to wina Glyco, ponieważ takie krostki pojawiały się u mnie zawsze, choc nie z taką częstotliwością jak teraz. Będę obserwować. Nie mniej, krem ma wiele zwolenniczek, które twierdzą, że czyni cuda. Spróbuj, może akurat Tobie będzie odpowiadał.
__________________
naturalna pielęgnacja.

Edytowane przez sensualitat
Czas edycji: 2012-12-26 o 19:00
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 21:09   #6
marakuja01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: szara, brzydka cera z przebarwieniami

Mam 18 lat, wszystko związane jest z drobnymi wypryskami, którym toważyszą ogromne, czerwone place, które nie chcą znikać z mojej twarzy. W obliczu bardzo jasnej karnacji, niemiłosiernie rzucają się w oczy. Dodatkowo ta szarość...
__________________
[ross_i]990494[/ross_i]
marakuja01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 21:01   #7
zwyklyprzypadek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 12
GG do zwyklyprzypadek Send a message via Skype™ to zwyklyprzypadek
Dot.: szara, brzydka cera z przebarwieniami

jasna cera i kilkanaście czerwonych plam na policzkach- znam to . W dodatku mam tłustą cerę, jest ziemista, bez energii... hmm. stosowałam wiele leków i nic. Chyba to wina złej diety
zwyklyprzypadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-02, 19:56   #8
kobietka04
Raczkowanie
 
Avatar kobietka04
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 30
Dot.: szara, brzydka cera z przebarwieniami

Radziłabym przejść się z tym do dermatologa.
kobietka04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 22:30   #9
nieufna Mika
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: szara, brzydka cera z przebarwieniami

Ja jak miałam problemy z cera i wypryskami to stosowałam sudokrem, który ładnie mi je wysuszał. Teraz nie mam już z nimi problemu, ale zauważyłam, że od dymu tytoniowego (moi rodzice dużo palą), klimy w pracy suchego powietrza w domu (na full mam odkręcone kaloryfery) skóra zrobiła się taka matowa, szara. Do tego jeszcze mam zmarszczki pod oczami. Źle to wygląda. Poczytałam trochę i zaczęłam używać kremu z kwasem hialuronowym, piję dużo wody i zaczęłam pomagać organizmowi się nawilżyć łykając relastan. Po dwóch miechach widzę poprawę. Twarz mam promienna, wygładzoną i taką naciągniętą. Lepiej zdecydowanie się czuję i czekam na wiosnę Powodzonka!
nieufna Mika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:44.