Mam nadczynność tarczycy, czy muszę uważać na coś? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-11, 09:25   #1
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476

Mam nadczynność tarczycy, czy muszę uważać na coś?


Chorzy na nadczynność tarczycy mają liczne dolegliwości, a przede wszystkim odczuwają stałe osłabienie, uczucie gorąca, nerwowość, szybkie lub nierówne kołatanie serca, drżenie rąk. Mimo dobrego apetytu chudną. Ponadto w chorobie G-B dochodzi do powiększania się tarczycy i wytrzeszczu oczu. W nielicznych przypadkach wytrzeszcz przybiera tak znaczne rozmiary, że upośledza wzrok.
Mam wszystko tylko nie chudnę... ja tak do tej pory próbowałam co mi się podoba z dietami ale nie zwracałam uwagi na tą chorobę, a powinnam ?
__________________
Życie jest piękne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 10:24   #2
zadziorna19
Raczkowanie
 
Avatar zadziorna19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: trzebnica
Wiadomości: 295
GG do zadziorna19
Dot.: Mam nadczynność tarczycy, czy muszę uważać na coś?

Cytat:
Napisane przez seemore
Chorzy na nadczynność tarczycy mają liczne dolegliwości, a przede wszystkim odczuwają stałe osłabienie, uczucie gorąca, nerwowość, szybkie lub nierówne kołatanie serca, drżenie rąk. Mimo dobrego apetytu chudną. Ponadto w chorobie G-B dochodzi do powiększania się tarczycy i wytrzeszczu oczu. W nielicznych przypadkach wytrzeszcz przybiera tak znaczne rozmiary, że upośledza wzrok.
Mam wszystko tylko nie chudnę... ja tak do tej pory próbowałam co mi się podoba z dietami ale nie zwracałam uwagi na tą chorobę, a powinnam ?
powinnaś zwracać uwagę na skladniki diety... to znalazlam w necie:
Proponowane leczenie:
Konieczne jest dostarczenie organizmowi dodatkowych ilości białek i witamin, zwłaszcza z grupy B, niezbędnych do metabolizmu. Środki stymulujące, takie jak alkohol, papierosy, kawa i czarna herbata przyspieszają metabolizm; powinny być wyeliminowane z diety.


Proponowane witaminy i minerały (przyjmowane codziennie z posiłkami)
Witaminy
Minerały
Multiwitaminy
B-kompleks - 300 mg
B1 - 100 mg
B2 - 10 mg
B5 - 50mg
B6 - 10 mg
C - 180mg
E - 200 j.m.
Multiminerały
Wapń - 1000 mg
Magnez - 300 mg
Potas - 2000 mg


i jeszcze to :
Potrzebna dieta
Musisz dostarczać organizmowi więcej energii i jeść 5-6 posiłków dziennie oraz podporządkować się następującym zasadom:
1. Jedz więcej białka; mleka i jego przetworów, jaj, chudego mięsa, wędlin (drobiowych, polędwicy) oraz chudych ryb (dorsz, sandacz).
2. Wszystkie posiłki powinny być bogate w witaminy, zwłaszcza A (marchew, papryka, pomidory, brzoskwinie), C (natka pietruszki, cytrusy, czerwona papryka), B1 (produkty zbożowe, jaja, kasza) oraz składniki mineralne takie jak wapń (mleko i jego przetwory).
3. Wybieraj potrawy lekkostrawne, unikaj tłustych i smażonych. Najlepiej gotuj na parze, piecz w folii lub duś bez obsmażania.
4. Ogranicz ilość tłuszczu. Najzdrowsze są oleje roślinne.
5. Nie jedz zbyt często kapusty, brukselki, brokułów, kalarepy, chrzanu i rzodkiewki - zawarte w nich substancje sprzyjają rozrostowi wola.
6. Do minimum ogranicz napoje z kofeiną, czyli kawę, herbatę i coca colę.
__________________
Kobiety najbardziej wabi to co jest zakazane...

Motto: Nic tak nie smakuje, jak świadomość, że jest sie szczuplym...

zadziorna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 11:13   #3
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: Mam nadczynność tarczycy, czy muszę uważać na coś?

Środki stymulujące przyspieszają metabolizm.... ale mnie o to chodzi bo nie chudnę.
__________________
Życie jest piękne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 11:27   #4
anikab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9
Dot.: Mam nadczynność tarczycy, czy muszę uważać na coś?

a może nie masz nadczynności tarczycy tylko cos innego? Ja leczę nadczynność już 9 lat i właśnie kończę 3 nawrót. Każdy nawrót zaczyna się mniej więcej tak: nie odchodzę od lodówki, cały czas coś żuję a mimo to chudnę nawet 2 kg tygodniowo - a wyjściowo nie jestem zbyt obfitych kształtów. Lekarka kazała mi stosować dietę wysokobiałkową żeby dostarczać organizmowi tego co mu najszybciej ubywa czyli wapnia. Zła dieta w nadczynności podobno grozi osteoporozą. Aha i jeszcze ogólnie pojęty oszczedny tryb życia - bo serducho strasznie się przy tym męczy.
anikab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 12:09   #5
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: Mam nadczynność tarczycy, czy muszę uważać na coś?

Ej ludziee w necie coś znalazłam, jedno zdanie... "zażywam Letrox ze względu na niedoczynność tarczycy" Ja to biorę. Czy to możliwe żebym cały czas żyła w takiej nieświadomości ? No ale jeśli bym miała niedoczynność to powinnam tyć strasznie a ja tak minimalnie i to tylko waga. Wyglądam ok. Ja już nic nie rozumiem. Czyli co ? Biorę leki na niedoczynność, waga raczej się nie rusza a mam objawy nadczynności. Bym się spytała mojego endokrynologa ale on jest tak stuknięty że szkoda gadać...
__________________
Życie jest piękne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 13:21   #6
zadziorna19
Raczkowanie
 
Avatar zadziorna19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: trzebnica
Wiadomości: 295
GG do zadziorna19
Dot.: Mam nadczynność tarczycy, czy muszę uważać na coś?

to ja juz sie pogubiłam... to wkoncu nadczynność czy niedoczynnosc? Moja kuzynka ma nadczynność je olbrzymie ilości a i tak chudnie... może ten lek dziala w dwie strony?? najlepiej skonsultuj sie z lekarzem, jeżlei ten ci nie odpowiada to zmien go... zdrowie najwazniejsze
__________________
Kobiety najbardziej wabi to co jest zakazane...

Motto: Nic tak nie smakuje, jak świadomość, że jest sie szczuplym...

zadziorna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 21:00   #7
cattiv@
Raczkowanie
 
Avatar cattiv@
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 38
Dot.: Mam nadczynność tarczycy, czy muszę uważać na coś?

a jak ja mam powiekszone wole (tz.jablko adama na szyi),czesto jest mi slabo to jest niedoczynnosc czy nadczynnosc tarczycy?
cattiv@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 05:44   #8
zadziorna19
Raczkowanie
 
Avatar zadziorna19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: trzebnica
Wiadomości: 295
GG do zadziorna19
Dot.: Mam nadczynność tarczycy, czy muszę uważać na coś?

powiększone wole to niedoczynność... google nie gryzie poszukaj może dowiesz sie czegoś wiecej
__________________
Kobiety najbardziej wabi to co jest zakazane...

Motto: Nic tak nie smakuje, jak świadomość, że jest sie szczuplym...

zadziorna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 09:20   #9
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: Mam nadczynność tarczycy, czy muszę uważać na coś?

No nie wiem, ja mam wątpliwości, moja mam jest na 100% pewna że mam nadczynność. Postaram się pójść jak najszybciej do lekarza i go przycisne porządnie aż mi wszystko ładnie wyśpiewa. I podniosę wątek. Na razie dziękuję i przepraszam za kłopot.
__________________
Życie jest piękne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 13:03   #10
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Mam nadczynność tarczycy, czy muszę uważać na coś?

Hm... ja czekam na wizytę u endokrynologa - mam zbyt niski poziom TSH (0,11)... czy to oznacza nad- czy niedoczynność?
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 16:14   #11
sylssa
Raczkowanie
 
Avatar sylssa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 219
GG do sylssa
Dot.: Mam nadczynność tarczycy, czy muszę uważać na coś?

Cytat:
Napisane przez okretka
Hm... ja czekam na wizytę u endokrynologa - mam zbyt niski poziom TSH (0,11)... czy to oznacza nad- czy niedoczynność?
To oznacza nadczynność.

Właśnie odebrałam wyniki i mam TSH 6,871 [uIU/ml], to jest troche ponad normę (norma 0,27 - 4,2).
Czy ktoś moze mi powiedzieć czy poważnie wybiegam ponad normę?? Jak wygląda leczenie niedoczynności tarczycy?? Czy tylko leki? I czy będzie konieczna operacja.....
__________________
...musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież jest ktoś kto też w to wierzy...


...on Cię wybrał dawno temu... wymyślił Cię sobie...


...i spotkasz go - powie Ci, że to Ty...

sylssa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-28, 21:37   #12
Merida_94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3
Question Dot.: Mam nadczynność tarczycy, czy muszę uważać na coś?

anikab też zdiagnozowano u mnie sporą nadczynność schudłam już z 4kg, a dzisiaj jest mój pierwszy dzień stosowania Thyrozolu. Czy stosowałaś możę ten lek? Czy wiesz jak to jest z tymi lekami na nadczynność waga rośnie czy jest w normie, a jeśli rośnie to z powodu tych leków (przez ich skład) czy ze złych nawyków żywieniowych danego pacjenta? Będę bardzo wdzięczna za pomoc i odpowiedź!! :co nfused:
Merida_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 11:47   #13
JohnLena
Zadomowienie
 
Avatar JohnLena
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 474
Dot.: Mam nadczynność tarczycy, czy muszę uważać na coś?

Cytat:
Napisane przez Merida_94 Pokaż wiadomość
anikab też zdiagnozowano u mnie sporą nadczynność schudłam już z 4kg, a dzisiaj jest mój pierwszy dzień stosowania Thyrozolu. Czy stosowałaś możę ten lek? Czy wiesz jak to jest z tymi lekami na nadczynność waga rośnie czy jest w normie, a jeśli rośnie to z powodu tych leków (przez ich skład) czy ze złych nawyków żywieniowych danego pacjenta? Będę bardzo wdzięczna za pomoc i odpowiedź!! :co nfused:
Ja schudłam ok 10 kg przy nadczynności, zaczęłam tyć dopiero po terapii I131. Po kilku dniach stosowania thyrozolu dostałam bardzo swędzącej wysypki na całym ciele, myślałam, że umrę. Po wzięciu wapna i Zyrtecu minęła w ciągu pół godziny
Jak będziesz cały czas miała zdrowe nawyki to nie przybędzie Ci dużo.
__________________

Я свободен, словно птица в небесах,
Я свободен, я забыл, что значит страх.




Sowa, córka piekarza
JohnLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 20:08   #14
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Mam nadczynność tarczycy, czy muszę uważać na coś?

Zrobiłam tsh i wyszło mi 0,931. Powinnam odwiedzić lekarza?
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-08 21:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:07.