Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-03, 13:19   #691
renia0809
Wtajemniczenie
 
Avatar renia0809
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 495
Dot.: Pojawiające się pieprzyki

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
A jak myślisz? Czy wskazane jest wystaweianie znamion na zwększoną dawkę pormieniowania UVA prowadzącą do powstawania nowotworów?
sorry ale wyluzuj, trochę grzeczności nie zaszkodzi, jakby wiedziała to by nie pytała, nikt ci nie karze odpowiadać
__________________
Ja mam kryzys permanentny. Jestem typem depresyjnym, trudno jest mi się cieszyć z czegokolwiek, widzę świat w ciemnych barwach. Jest fajnie, bo pijemy herbatę, gadamy, jest ładna pogoda, ale mam w sobie czarną dziurę, która cały czas promieniuje. R. Więckiewicz
renia0809 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 20:53   #692
karamba
Rozeznanie
 
Avatar karamba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 630
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Witam!
Mam kilka "brzydkich" pieprzyków, niektóre "czuję" inne po prostu są podejrzane z wyglądu<wystające/zaczerwienione itd>.
Byłam u dermatologa w poradni i zaproponował robienie co miesiąc im zdjęć, nie skorzystałam bo to zbyt kłopotliwe dla mnie.
Na TVN STYLE w jakimś tam zdrowotno-urodowym programie pokazywali kiedyś takie urządzenie do sprawdzania czy pieprzyki są "bezpieczne" czy nie. Coś tam się do nich przykładało i było od razu wiadomo.

Czy może wiecie coś na ten temat?
karamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 14:51   #693
karlaa916
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

witam was!

Mam problem bo mialam wczoraj usuwanie pieprzykow a wlasciwie brodawek na twarzy, i nie mam pojecia jak to bedzie dalej wygladalo. Czy mial ktos z was juz ZAMRAZANE takie zmiany?
jesli sie znajdzie taka osoba to prosze o opisanie mi jak dlugo sie to goi bo poki co brodawki sie powiekszyly... za ile dni zrobia sie mniejsze i ten strupek? ciagle chodze do lusterka i patrze czy cos sie zmienilo, bardzo mnie to irytuje ze niewiem co dalej? JAK DLUGO BD TRZEBA CZEKAC AZ ZROBI SIE STRUPEK??

PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ.
karlaa916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 12:39   #694
mintcream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

witam serdecznie i na wstępie chciałam oznajmić, iż... zaczynam panikować!
błagam powiedzcie mi, że nie każdy nieregularny pieprzyk to czerniak?!

otóż mam na ramieniu maleńki pieprzyk, dość nieregularny i niejednolity. Niedługo wybieram się go usunąć i strasznie się boję, że to coś groźnego... Tylko chodzi o to, że mam go odkąd pamiętam. Prawdopodobnie od dziecka. Nie zmienia swojego wyglądu od dłuższego czasu i już nie wiem co o nim sądzić..
skierowanie dostanę dopiero w środę, a usunę go pewnie jeszcze później. chyba nie będę spać po nocach :|
mintcream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 19:19   #695
Cataharis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

nie ma co panikowac, ze kazdy pieprzyk, czy plama to rak. Ja od zawsze mialam pierzyka na plecach na wysokosci zapiecia stanika. Kiedys sobie go niezle podraznilam i pieprzyk jakby zrobil sie wiekszy. Nic z nim nie robilam, bo sie balam. Ponad dwa lata temu ogladal go lekarz, powiedzial, ze nie wyglada groznie, jednak ze wzgledu na ciagle podraznianie kazal usunac. Nie usunelam, bo raz, ze mieszkam w UK, dwa zaszlam w ciaze i jakos przestalam o nim myslec.
Jakies pol roku temu ogladalam wiadomosci, ze zle zdiagnozowano wycietego pierzyka u mlodej dziewczyny, ktora teraz umiera na raka. Pot mnie zalal i tak sie wystraszylam, ze na drugi dzien bylam u lekarza. Jednak jak kiedys ktos tu pisal, nie tak latwo dostac sie w UK do spiecjalisty. Obejrzala go moja rodzinna i powiedziala,ze wyglada ok, jednak rozniez ona zalecala usniecie. Ununal mi go chirurg, wynik histo byl ok. Jednak na twarzy mialam jeszcze plame, ktora przywiozlam jako pamiatke w wakacji, lekarka ogladala chyba z 10 min te plame pod okiem i coz wziela ciekly azot i mi ja zamrozila. Z plama nic sie nie dzialo, nie bylo babla, krwawienia itp, zrobila sie ciemniajsza i po jakims czasie wysuszona skora odpadla. Problem w tym, ze niestety lekarka nie zrobila tego fachowo i boki plamy zostaly, a dwa kurcze jestem niepewna, czy ona powinna to zrobic. Ehh juz po fakcie, jednak przy najblizszym wyjezdzie do Pl musze isc do mojego dermatologa, zeby rzucil na to okiem. Nie mam blizny, tylko srodek plamy jest po prostu jasniejszy.... Gdy panikuje, maz mi mowi,ze jestem glupia itp jednak nie chcialabym, ze by to okazalo sie rakiem czy cos ....
Cataharis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 21:18   #696
marta0078
Raczkowanie
 
Avatar marta0078
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 114
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Od dziecka mam na czole dziwny pieprzyk. Jest dość mocno wystajacy, ma taki stożkowaty kształt a na końcu tej "górki" jest maleńka brązowa kropka. Wygląda to tragikomicznie. Najgorsze jest że z daleka wydląda jak mega pryszcz i zdaża się że ludzi mnie pytają czemu sobie go nie "wycisnę" niestety jest on naprawdę mało estetyczny. Dlatego mam pytanie: czy myślicie że mogę go usunąć np. laserem, słyszałam też o wymrażaniu?
marta0078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 17:00   #697
Lala29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Witam. A ja mam inne pytanie .Ja miałam usuwane znamie [laser CO2]koło prawego ucha. Dokładnie 21.01.2009r i juz mam blizne..i pytanie ile ona się bedzie teraz goić? jesli ktoś miał usuwane laserem niech mi szybciutko odpowie ! W tą środe planuje pojsc do lekarza,aby mi przypisał jakąś maść! Pozdrawiam wizażystki ;]]
Lala29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-20, 00:05   #698
anollik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

tez chcialabym usunac sobie pieprzyki laserem ale slyszalam ze moga pozniej odrosnacmyslalam tez o elektrokoagulacji.. miala ktoras z was moze usuwane pieprzyki ta metoda?moglybyscie polecic mi dobra klinike albo specjaliste w wawie?
anollik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 20:45   #699
asia08368
Rozeznanie
 
Avatar asia08368
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: "prawie" Warszawa ;)
Wiadomości: 527
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Hej odkopuję wątek
miałam niedawno usuwany pieprzyk (1,5 tygodnia temu). usunęłam go ze względów estetycznych - był brzydki, wypukły, średnica m/w 4 mm...
usunął mi go mój dermatolog za darmo
od dawna myślałam o usunięciu, wstydziłam się chodzić z czymś takim na ramieniu, nosić bluzki na ramiączkach (miałam go na prawym ramieniu w miejscu, gdzie przeważnie robi sie szczepionki)
ogólnie sam zabieg był zupełnie bezbolesny - dostałam miejscowe znieczulenie zastrzyk i po sekundzie lekarz wyciął to świństewko. po paru godzinach czułam lekkie drętwienie, ale nic bardzo bolesnego. najgorsze było zdejmowanie szwów. tak się dziwnie ułożyły, jakby ściaśniły, że nikt nie mógł ich zdjąć! dopieo udało się to przy n-tej próbie, przy okazji nożyczki znów rozwaliły mi ramię :/ więc blizna i tak będzie duża...
więcej nie mam zamiaru nic usuwać, mam jeszcze dużo pieprzyków [rodzinne...] ale nie przeszkadzają mi tak jak tamten
asia08368 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 20:50   #700
overclocker
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

gdzie najlepiej sie udac w sprawie usuniecia pieprzykow
do onkologa czy dermatologa?
overclocker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 12:51   #701
asia08368
Rozeznanie
 
Avatar asia08368
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: "prawie" Warszawa ;)
Wiadomości: 527
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Ja byłam u dermatologa. Jeśli pieprzyk wygląda nieciekawie to dermatolog wysyła do onkologa - mojego tate tam wysłali, na szczęscie okazało się że jego znamię to nic groźnego
asia08368 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-08, 16:24   #702
ppatus
Przyczajenie
 
Avatar ppatus
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 28
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Hej, słuchajcie mam taki problem.
Mam znamie na ramieniu ok. 3 cm dlugosci 2cm szerokości.
Bardzo chcialabym się go pozbyć.
Mam zamiar iśc z tym do dermatologa.
Wiecie moze jakim sposobem moznaby to najlepiej usunac, tak żeby nie było blizny?
Z gory dzieki za odpowiedzi
__________________

ppatus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 16:56   #703
asia08368
Rozeznanie
 
Avatar asia08368
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: "prawie" Warszawa ;)
Wiadomości: 527
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Przy wycięciu blizna zostanie na pewno. Ja miałam pieprzyk taki bardziej okrągły, ok. 0,5 cm średnicy, a blizna jest od niego większa tyle, że ja miałam problem ze zdjęciem szwów, przy ich zdejmowaniu skóra jeszcze bardziej sie rozwaliła... i teraz mam ślad [jeszcze czerwony] tak mniej więcej 1 cm na 0,5cm
asia08368 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 21:26   #704
ppatus
Przyczajenie
 
Avatar ppatus
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 28
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

A da się znamię usunąć w inny sposób niż wycięcie?
Pomóżcie
__________________

ppatus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 16:22   #705
aguleczka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Usuwanie Pieprzyków

Mam pytanko 2 miesiace temu wycielam pieprzyka mialam na policzku byl usowany chirurgicznie mialam szfy teraz juz prawie nic nie widac :Ale ostatnio spuchla mi blizna troszke i zaczelo mnie bolec oko mialam robione badania po wycieciu i wszystko dobrze nie mam komurek rakowych Ale mam pytanie czy moze cos sie zrobic jesli badania wyszly dobrze !!!!!!!
aguleczka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 16:41   #706
sylwus12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

jestem tu pierwszy raz poniewaz mam problem ;/ mam pieprzyka w intymnym miejscu a dokladnie na wardze sromowej ;/;/ Bardzo sie go wstydze.Chcialabym go usunac ale sie boje. Mam 15 lat i jestem troche wstydliwa. Pomuzcie mi chcialabym go usnunac ,sama nie chce isc do dermatologa a nie mam z kim..
sylwus12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 18:51   #707
kkaarroollaa
Raczkowanie
 
Avatar kkaarroollaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 204
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Gdzie można zbadać czy pieprzyk jest groźny. Chodzi mi o Kraków bądź Kielce. Chciałabym załatwić tą sprawę jak najszybciej, najlepiej prywatnie bo wiadomo jakie są kolejki państwowo Nie podoba mi się jeden z pieprzyków, zrobiła się wokół niego jasnobrązowa obwódka. Bardzo mnie to niepokoi.
kkaarroollaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 01:06   #708
lovebites
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 214
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Ja swoj "pieprzyk" czy jak to nazwać bo sama nie wiem , ale mam to od urodzenia. Bylam u dermatologa a ona stwierdzila ze to nic. Ale wiadomo kiedy to nic bedzie czyms. Dlatego mam juz umowiona wizyte u chirurga by zbadac co to wogle jest. A estetycznie ... nie przeszkadza mi to. Nawet polublam ja :P ale mysle ze zawsze lepiej zapobiegawczo

sylwus12 wez mame pod pache i idz razem z nia
__________________
Dziewczyny klikajcie codziennie

http://www.pustamiska.pl
http://www.pajacyk.pl


Myślę jak osoba dorosła, mówię jak osoba dorosła, ale nadal patrzę oczami dziecka
lovebites jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 11:27   #709
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

na podbiciu stopy, na pięcie pojawiła mi sie brązowa kropka, nie jest to brud bo zmyc sie nie da, robiłam peeling i scieralam stope tarką ale to cos nie zeszło
teraz sie powiększyło , jest w kształcie zaokrąglonego prostokącika o wymiarach ok 5mm na 2mm.
przeczytałam w internecie ze czerniak złosliwy czasami pojawia sie na podbiciu stopy i teraz panikuje ;/
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-30, 19:31   #710
elaaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cześć mam od urodzenia dużą brązową plamę na nodze średnica około 7 cm .Jak myślicie moge ją potraktować kremami rozjaśniajacymi na piegi???
elaaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 09:42   #711
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Możesz - ale efektu nie zobaczysz. Krem wybielający nie usunie takiej zmiany, a na dodatke moga pojawić się odbarwienia. Taka zmianę - możesz usunąć albo za pomocą lasera lub najbezpieczniej wyciąć chirurgicznie - jeżeli jest to rozległy pieprzyk, zabieg będzie refundowany
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 16:04   #712
oooAsiaooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 338
Question Od czego powstają pieprzyki?

Witam. Mam pytanie do osób, które wiedzą coś na ten temat. Od czego powstają pieprzyki? i w jaki sposób można zapobiegać ich powstawaniu? bardzo ich nie lubie i uważm, że trochę szpecą moje ciało.
__________________
"I wanna know what love is...
I want you to show me I wanna feel what love is
I know you can show me."
oooAsiaooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 20:53   #713
tygrysek007
Raczkowanie
 
Avatar tygrysek007
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 137
Dot.: Od czego powstają pieprzyki?

od słońca

noś długie rękawy i smaruj się wysokimi filtrami
__________________
nałogowa leniuchowiczka
tygrysek007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 21:07   #714
diamelen
mała księżniczka
 
Avatar diamelen
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 1 127
Dot.: Od czego powstają pieprzyki?

mi dermatolog powiedziała, że to kwestia po części indywidualnych predyspozycji (genów) i jakiegos wirusa, który juz jak raz sie pojawi to bedzie z nami do konca zycia...

chyba nie wiele wiecej oprocz odpowiedniej higieny i kremow z duzym filtrem i praktycznie całkowitej rezygnacji z opalania (to tez rada mojej p. dermatolog) nie pomoze...
__________________
W oczekiwaniu na szczęście...


diamelen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 16:50   #715
wikakika
Rozeznanie
 
Avatar wikakika
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 614
Thumbs down zalamka

Mam ten sam problem, mam okropnie duzo pieprzykow na calym ciele. Mój facet twierdzi, ze je wszystkie kocha a ja nienawidze ich a nawet zaczelam sie ich wstydzic
Tak ogolnie to czasami mówi na mnie biedronka przez te pieprzyki
wikakika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 10:32   #716
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Unhappy Znamiona - problem :(

Witam, założyłam już wątek na chirurgii plastycznej, ale tam nikt za bardzo nie umie mi pomóc. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie mógł podzielić się swoją wiedzą.

Parę dni temu usuwałam znamiona barwnikowe laserem u chirurga onkologa. Były duże, tak ok. 7 mm. Kazał mi stosować na to tribiotic i ewentualnie rumianek. Problem w tym, że to wcale nie chce się goić a miejsce to jest leciutko zaczerwienione.
I tutaj mam do Was prośbę, czy używałyście może po takim zabiegu jakichś kremów czy maści przyspieszających gojenie ran?
Ile czasu Wam się to goiło?
Bardzo proszę o odpowiedź
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 11:42   #717
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Znamiona - problem :(

Co to znaczy że nie chce się goić? czy ranki krwawią, ropieją? Jeżelio tak idz do lekarza. Nie masz co na własna rekę ekspertymentowac z gojeniem się ran - to nie bezpieczne. Z rumiankiem ostrożnie. Co prawda fajnie odświeża, ale równiez uczula. Dla pewności zazywaj witaminę K oraz A+E - skóra powinna szybciej się regenerować
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 12:20   #718
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Znamiona - problem :(

A ja polecam Ci opatrunek hydrożelowy (aqua-gel) - to taka galaretka, którą się nakłada na ranę.

Wg opisu: tworzą efektywną barierę przed zakażeniem zewnętrznym rany, natomiast są przepuszczalne dla tlenu i leków. Charakteryzują się dobrą adhezją do zdrowej skóry i rany, lecz bez tendencji do przyklejania się. Zmiana opatrunku jest łagodna i bezbolesna dla pacjenta, nie uszkadza młodego, narastającego naskórka. Wraz ze zmienianym opatrunkiem z rany usuwane są wydzieliny oraz martwe tkanki.

I ja się z tym zgadzam bo miałam z nimi kilka razy do czynienia (bogate doświadczenia rodzinne )

Kosztuje to parę zł za sztukę i są różne rozmiary. Można też podzielić taki opatrunek na kilka razy tylko dokładnie go zabezpieczyć przed wysychaniem.
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 13:18   #719
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: Znamiona - problem :(

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Co to znaczy że nie chce się goić? czy ranki krwawią, ropieją? Jeżelio tak idz do lekarza. Nie masz co na własna rekę ekspertymentowac z gojeniem się ran - to nie bezpieczne. Z rumiankiem ostrożnie. Co prawda fajnie odświeża, ale równiez uczula. Dla pewności zazywaj witaminę K oraz A+E - skóra powinna szybciej się regenerować
Gdyby ropiały lub coś niepokojącego się z nimi działo to zamiast pytać na forum udałabym się od razu do lekarza Chodzi mi o to, że one tak jakby "zatrzymały się w rozwoju" , leciutko zaróżowione, nie bolą nic się z nimi nie dzieje. Z rumiankiem będę ostrożna w takim razie. Dziękuję za odpowiedź

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Cytat:
Napisane przez tennyo4 Pokaż wiadomość
A ja polecam Ci opatrunek hydrożelowy (aqua-gel) - to taka galaretka, którą się nakłada na ranę.

Wg opisu: tworzą efektywną barierę przed zakażeniem zewnętrznym rany, natomiast są przepuszczalne dla tlenu i leków. Charakteryzują się dobrą adhezją do zdrowej skóry i rany, lecz bez tendencji do przyklejania się. Zmiana opatrunku jest łagodna i bezbolesna dla pacjenta, nie uszkadza młodego, narastającego naskórka. Wraz ze zmienianym opatrunkiem z rany usuwane są wydzieliny oraz martwe tkanki.

I ja się z tym zgadzam bo miałam z nimi kilka razy do czynienia (bogate doświadczenia rodzinne )

Kosztuje to parę zł za sztukę i są różne rozmiary. Można też podzielić taki opatrunek na kilka razy tylko dokładnie go zabezpieczyć przed wysychaniem.
Hmm bardzo ciekawe jest to co piszesz, chyba się przejdę do apteki i wypytam o takie cudo. A nie wiesz czy są może jakieś przeciwwskazania do stosowania? Na tych ranach właściwie nie mam naskórka (zewnętrznej warstwy skóry) i nie wiem czy takim opatrunkiem nie mogłabym sobie zaszkodzić
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 18:04   #720
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: Znamiona - problem :(

Proszę pomóżcie, ile to się może goić? Może Pan dr mi odpowie?
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-07 13:42:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.