matura z matematyki w 2010r. - OPINIE. - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Pokaż wyniki sondy: Czy ucząc sie do matury z matmy pójdziesz na kurs czy przygotujesz sie sama?
kurs/korepetycje 79 41,80%
sama w domu 110 58,20%
Głosujący: 189. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-14, 11:41   #1111
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez lotta6 Pokaż wiadomość
wierze

Ja widze jak niektorzy wyciagaja kalkulator, bo 14*5 to za trudne obliczenie w pamieci I potem slysze zachwyt, ze umiem to w pamieci policzyc
raz bylam w kappahlu i taka kobieta po 50stce przyszła . była akurat promocja, że 25 procent taniej. kobieta ta wyjęła komorkę i pomnożyła kwotę razy 25 i zaczęła wyzywać pracownice, że co to za obniżka, że są oszustami itp.
__________________
La dolce vita!
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 11:50   #1112
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez ejMala Pokaż wiadomość
raz bylam w kappahlu i taka kobieta po 50stce przyszła . była akurat promocja, że 25 procent taniej. kobieta ta wyjęła komorkę i pomnożyła kwotę razy 25 i zaczęła wyzywać pracownice, że co to za obniżka, że są oszustami itp.
Takich ludzi to sie nie powinno wypuszczac z podstawowki
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 12:11   #1113
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez lotta6 Pokaż wiadomość
Takich ludzi to sie nie powinno wypuszczac z podstawowki
ale jednak wypuścili i to za czasów kiedy matura była czymś, a w podstawówce trzeba było się uczyć, a nie bawić.
__________________
La dolce vita!
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 12:12   #1114
sugarcane
Zadomowienie
 
Avatar sugarcane
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 295
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Matura z matmy tego nie zmieni To tak, jakby lekcje polskiego i obowiązkowa matura z tego przedmiotu miały wyplenić wszystkie błędy językowe, a wciąż ludzie mówią "wziąŚĆ" zamiast "wziąĆ", "TĄ książkę" zamiast "TĘ książkę", ortografia kuleje, itp, itd.
Nie ma co się niezdrowo podniecać, ja dalej nie wiem ile to 30% z 70 i żyję
sugarcane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 12:18   #1115
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez sugarcane Pokaż wiadomość
Matura z matmy tego nie zmieni To tak, jakby lekcje polskiego i obowiązkowa matura z tego przedmiotu miały wyplenić wszystkie błędy językowe, a wciąż ludzie mówią "wziąŚĆ" zamiast "wziąĆ", "TĄ książkę" zamiast "TĘ książkę", ortografia kuleje, itp, itd.
Nie ma co się niezdrowo podniecać, ja dalej nie wiem ile to 30% z 70 i żyję
z tego co wiem to teraz nie można nie zdać z powodu ortografii a dzięki maturze chyba każdy wie, że był taki ktoś jak Mickiewicz i chyba każdy zna nazwy kilku epok
__________________
La dolce vita!
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 12:31   #1116
sugarcane
Zadomowienie
 
Avatar sugarcane
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 295
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Tak samo raczej nie można nie zdać z powodu nieznajomości policzenia w głowie procentów. Na maturze będą wszystkie wzory, czas i raczej uda się policzyć parę procent. IMO ortografia i umiejętność wysławiania są nieco ważniejsze niż policzenie własnoręcznie czegoś, co możemy policzyć na kalkulatorze.
I tak na nic nam ta licytacja
sugarcane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 12:34   #1117
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez sugarcane Pokaż wiadomość
Tak samo raczej nie można nie zdać z powodu nieznajomości policzenia w głowie procentów. Na maturze będą wszystkie wzory, czas i raczej uda się policzyć parę procent. IMO ortografia i umiejętność wysławiania są nieco ważniejsze niż policzenie własnoręcznie czegoś, co możemy policzyć na kalkulatorze.
I tak na nic nam ta licytacja
ale chyba i to i to jest ważne nie można mówić jak to polski jest potrzebny, a matematyka się nie przydaje. W dzisiejszym życiu to raczej policzenie jest ważniejsze, bo świat polega na cyferkach, na rachunkach, na cenach, a nie każdy z tego kalkulatora umie korzystać. Niektórzy wielcy 'humaniści' nie wiedzą co to jest procent, więc można nie zdać przez niepoliczenie procentów.
__________________
La dolce vita!

Edytowane przez ejMala
Czas edycji: 2010-03-14 o 12:35
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-14, 13:11   #1118
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

zabawne są te dywagacje
poziom absolwentów szkół średnich jest co raz niższy - ale nie podejrzewałam, że aż tak
co to za licytacja cyferki kontra słowa?
po maturze można nie wiedzieć co to całki czy nie znać teorii autobiografizmu, ale "wymieni kilka epok", "wie co to procenty"?! litości
parę lat temu, to się osiągało wyższy poziom po zawodówce

rozumiem, że x lat po zakończeniu edukacji można nie pamiętać jak powinno się rozwiązywać zadania dotyczące funkcji kwadratowej, ale powinno się pamiętać co to => podobnie w odniesieniu do wiedzy podstawowej ze wszystkich przedmiotów
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 14:41   #1119
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
zabawne są te dywagacje
poziom absolwentów szkół średnich jest co raz niższy - ale nie podejrzewałam, że aż tak
co to za licytacja cyferki kontra słowa?
po maturze można nie wiedzieć co to całki czy nie znać teorii autobiografizmu, ale "wymieni kilka epok", "wie co to procenty"?! litości
parę lat temu, to się osiągało wyższy poziom po zawodówce

rozumiem, że x lat po zakończeniu edukacji można nie pamiętać jak powinno się rozwiązywać zadania dotyczące funkcji kwadratowej, ale powinno się pamiętać co to => podobnie w odniesieniu do wiedzy podstawowej ze wszystkich przedmiotów
ale wierz mi, że niektórzy nie znają podstawowych rzeczy. Nauczyciele wolą przepuścić ucznia do następnej klasy i mieć spokój. Teraz w podstawówce uczą czego? Tabliczki mnożenia, którą ja miałam pod koniec 1 klasy. A w liceum? Usunęli tyle rzeczy z programu nauczania, nauka kiedyś a dziś różni się i to bardzo.

i to raczej nie są dywagacje tylko odpowiedzi na krytykę matematyki na maturze. Poziom szkolnictwa w Polsce jest coraz niższy i może właśnie ta matematyka, której pseudo humaniści tak się boją sprawi, że poziom choć trochę wzrośnie?
__________________
La dolce vita!

Edytowane przez ejMala
Czas edycji: 2010-03-14 o 14:48
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 15:01   #1120
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez ejMala Pokaż wiadomość
ale wierz mi, że niektórzy nie znają podstawowych rzeczy. Nauczyciele wolą przepuścić ucznia do następnej klasy i mieć spokój. Teraz w podstawówce uczą czego? Tabliczki mnożenia, którą ja miałam pod koniec 1 klasy. A w liceum? Usunęli tyle rzeczy z programu nauczania, nauka kiedyś a dziś różni się i to bardzo.

i to raczej nie są dywagacje tylko odpowiedzi na krytykę matematyki na maturze. Poziom szkolnictwa w Polsce jest coraz niższy i może właśnie ta matematyka, której pseudo humaniści tak się boją sprawi, że poziom choć trochę wzrośnie?
Ale tak naprawdę co z tego, ze poziom jest niższy? Jak dla mnie to dobrze, tylko poszli trochę w złą stronę. Dobrze, ze wywalili sporo rzeczy, bo nie trzeba byc chodzącą encyklopedią, aby być wykształconym i rozwiniętym człowiekiem. Z tego co wiem w innych krajach dzieciaki uczą sie bardziej wykorzysywac wiedze w praktyce. Suche wkuwanie według mnie w niczym juz na poziomie liceum nie pomaga. W ciagu 10 lat i tak wiekszosc zapomni jaki byl wzor funkcji kwadratowej. Czyli tak praktycznie nic konkretnego nie wynosi się z lo, same bzdury.
I wybaczcie, ale dla mnie większym wstydem jest nieumiejętność udzielania pierwszej pomocy(resuscytacji np. ) niz nieznajomość wielomianów. Wielomiany w zyciu nie pomogą, za to taka umiejętnosc moze uratować komuś zycie. Oczywiscie w teorii, bo szkoły albo nie mają czasu albo chęci, zeby uczyć dzieci w praktyce tego typu rzeczy.
Wazniejsze jest, aby znało jakiś wzór, czy wielkie dzieło ktore tak naprawdę wielkie nie jest. :
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 15:29   #1121
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;17874331]Ale tak naprawdę co z tego, ze poziom jest niższy? Jak dla mnie to dobrze, tylko poszli trochę w złą stronę. Dobrze, ze wywalili sporo rzeczy, bo nie trzeba byc chodzącą encyklopedią, aby być wykształconym i rozwiniętym człowiekiem. Z tego co wiem w innych krajach dzieciaki uczą sie bardziej wykorzysywac wiedze w praktyce. Suche wkuwanie według mnie w niczym juz na poziomie liceum nie pomaga. W ciagu 10 lat i tak wiekszosc zapomni jaki byl wzor funkcji kwadratowej. Czyli tak praktycznie nic konkretnego nie wynosi się z lo, same bzdury.
I wybaczcie, ale dla mnie większym wstydem jest nieumiejętność udzielania pierwszej pomocy(resuscytacji np. ) niz nieznajomość wielomianów. Wielomiany w zyciu nie pomogą, za to taka umiejętnosc moze uratować komuś zycie. Oczywiscie w teorii, bo szkoły albo nie mają czasu albo chęci, zeby uczyć dzieci w praktyce tego typu rzeczy.
Wazniejsze jest, aby znało jakiś wzór, czy wielkie dzieło ktore tak naprawdę wielkie nie jest. :[/QUOTE]

Ja, z moich lekcji matematyki wyniosłam jedynie, że zero razy zero razy zero daje zero. Nic poza tym w moim, podobno jednym z lepszych, lo nie wyniosłam. Jedynie z chemii i polskiego coś tam wyniosłam, ale to bardziej same ciekawostki. I nie dlatego, że się nie uczę. Uczę się, całkiem sporo, ale sama w domu... bo w szkole szczerze mówiąc z przekazywaniem wiedzy uczniom jest kiepsko.

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Cytat:
Napisane przez ejMala Pokaż wiadomość
Usunęli tyle rzeczy z programu nauczania, nauka kiedyś a dziś różni się i to bardzo.
Nie tylko z matmy dużo usunęli, z biologi i chemii też.
__________________


Edytowane przez wanitatywna
Czas edycji: 2010-03-14 o 15:28
wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-14, 15:35   #1122
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez wanitatywna Pokaż wiadomość
Ja, z moich lekcji matematyki wyniosłam jedynie, że zero razy zero razy zero daje zero. Nic poza tym w moim, podobno jednym z lepszych, lo nie wyniosłam. Jedynie z chemii i polskiego coś tam wyniosłam, ale to bardziej same ciekawostki. I nie dlatego, że się nie uczę. Uczę się, całkiem sporo, ale sama w domu... bo w szkole szczerze mówiąc z przekazywaniem wiedzy uczniom jest kiepsko.

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------



Nie tylko z matmy dużo usunęli, z biologi i chemii też.
Tyle co ja przykładowo z historii. Wszystko co umiem, to tyle, ile się nauczyłam w gimnazjum (swoją drogą sporo). Ale już z geografii czy biologii odwrotnie, miałam świetne lekcje.
Cóż, specyfika nauczyciela, jeden się do tego nadaje, ma to przysłowiowe powołanie i przekaże uczniom jak najwięcej, a drugi ->

Ja potwierdzam to, co pisałam parę miesięcy temu: Polski, matematyka i język obcy są najważniejsze, człowiek z maturą będzie miał podstawową wiedzę i bardzo dobrze. Że ta wiedza będzie niska to inna sprawa.
A jeszcze inna, że widzę, ile osób np u mnie w szkole nie zda
Sporo z tego, to właśnie wina nauczycieli. Najlepszych dostają klasy mat-fiz, a reszta się męczy z takim, co to nie umie NIC nauczyć i lament, bo matematyka obowiązkowa.

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

Cytat:
Napisane przez wanitatywna Pokaż wiadomość
Nie tylko z matmy dużo usunęli, z biologi i chemii też.
Widocznie stwierdzili, że dzieci za tępe i się nie nauczą

Tylko czemu np. w Niemczech poniżej połowy (nie jestem pewna, ale czytałam chyba coś o 30%) osób po zdaniu matury idzie na studia. A u nas - mało kto nie idzie
__________________


Edytowane przez parodia
Czas edycji: 2010-03-14 o 15:33
parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 15:39   #1123
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
A jeszcze inna, że widzę, ile osób np u mnie w szkole nie zda
U mnie, pewnie, pani dyrektor obmyśla plan jak usadzić kilka osób, które mogą potencjalnie nie zdać. W naszej szkole jeszcze nikt, nigdy przez te 70 lat jak ona istnieje, nie oblał matury.

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Sporo z tego, to właśnie wina nauczycieli. Najlepszych dostają klasy mat-fiz, a reszta się męczy z takim, co to nie umie NIC nauczyć i lament, bo matematyka obowiązkowa.
O właśnie! W moim lo, mat-fiz ma genialnego nauczyciela, a my - językowe - dostaliśmy takiego, co sam robi błędy w zadaniach i pół godziny myśli nad tym, co źle zrobił.
__________________

wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 15:44   #1124
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez wanitatywna Pokaż wiadomość
Nie tylko z matmy dużo usunęli, z biologi i chemii też.
mówiłam o wszystkich przedmiotach

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Cytat:
Napisane przez wanitatywna Pokaż wiadomość
U mnie, pewnie, pani dyrektor obmyśla plan jak usadzić kilka osób, które mogą potencjalnie nie zdać. W naszej szkole jeszcze nikt, nigdy przez te 70 lat jak ona istnieje, nie oblał matury.
naprawde? :O
__________________
La dolce vita!
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 15:45   #1125
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;17874331]Ale tak naprawdę co z tego, ze poziom jest niższy? Jak dla mnie to dobrze, tylko poszli trochę w złą stronę. [/QUOTE]
no tak, lepiej być głupszym niż mądrzejszym
Cytat:
Napisane przez Doli
Z tego co wiem w innych krajach dzieciaki uczą sie bardziej wykorzysywac wiedze w praktyce.
owszem, ale tam wiedza teoretyczna przeplata się z praktyczną
u nas nie ma do tego warunków - nie ma laboratoriów, sprzętu, odpowiedniego wyposażenia
Cytat:
Napisane przez Doli
Suche wkuwanie według mnie w niczym juz na poziomie liceum nie pomaga. W ciagu 10 lat i tak wiekszosc zapomni jaki byl wzor funkcji kwadratowej. Czyli tak praktycznie nic konkretnego nie wynosi się z lo, same bzdury.
konkrety to są w szkole zawodowej
LO daje wiedzę ogólną, przynajmniej podstawy fizyki, chemii, biologii, języków, itd.
Cytat:
Napisane przez Doli
I wybaczcie, ale dla mnie większym wstydem jest nieumiejętność udzielania pierwszej pomocy(resuscytacji np. ) niz nieznajomość wielomianów. Wielomiany w zyciu nie pomogą, za to taka umiejętnosc moze uratować komuś zycie. Oczywiscie w teorii, bo szkoły albo nie mają czasu albo chęci, zeby uczyć dzieci w praktyce tego typu rzeczy.
nie ma większej i mniejszej ignorancji i głupoty
szkoła również nie uczy jak wiązać sznurówki, umyć okna i malować paznokcie
szkoła to nie niańka i nie koncert życzeń
Cytat:
Napisane przez Doli
Wazniejsze jest, aby znało jakiś wzór, czy wielkie dzieło ktore tak naprawdę wielkie nie jest. :
sądzisz, że masz odpowiednie kompetencje, aby wygłaszać tego typu sądy?
Cytat:
Napisane przez wanitatywna Pokaż wiadomość
Ja, z moich lekcji matematyki wyniosłam jedynie, że zero razy zero razy zero daje zero. Nic poza tym w moim, podobno jednym z lepszych, lo nie wyniosłam. Jedynie z chemii i polskiego coś tam wyniosłam, ale to bardziej same ciekawostki. I nie dlatego, że się nie uczę. Uczę się, całkiem sporo, ale sama w domu... bo w szkole szczerze mówiąc z przekazywaniem wiedzy uczniom jest kiepsko.
czyli uczysz się, ale nie pamiętasz to się trzeba nauczyć uczyć
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 15:45   #1126
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez wanitatywna Pokaż wiadomość
U mnie, pewnie, pani dyrektor obmyśla plan jak usadzić kilka osób, które mogą potencjalnie nie zdać. W naszej szkole jeszcze nikt, nigdy przez te 70 lat jak ona istnieje, nie oblał matury.

O właśnie! W moim lo, mat-fiz ma genialnego nauczyciela, a my - językowe - dostaliśmy takiego, co sam robi błędy w zadaniach i pół godziny myśli nad tym, co źle zrobił.
U mnie o ile dwa lata temu powiat miał najwyższą zdawalność w województwie (a "powiat" to moje lo i słabe technikum), to w tamtym roku z polskiego parę osób z humana nie zdało. Ale jak się naprzyjmuje byle dużo osób i lecą wszyscy, którzy normalnie by mogli pomarzyć o ogólniaku, to co się dziwić
Ale wiem, że kilka-kilkanaście osób też może nie zdać właśnie ze względu na maturę....

To tak samo, jak pisałam o tej historii. Ja miałam beznadziejnego nauczyciela, a humany w innych rocznikach ( u mnie inteligentnie zrobili trzy i przez to wszystkie słabe) dyrektora, który świetnie uczy
Kiedyś się zastanawiałam, czy nie mogą po prostu zwolnić nauczyciela, jeśli jest "nieskuteczny"
__________________


Edytowane przez parodia
Czas edycji: 2010-03-14 o 15:46
parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 15:51   #1127
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
To tak samo, jak pisałam o tej historii. Ja miałam beznadziejnego nauczyciela, a humany w innych rocznikach ( u mnie inteligentnie zrobili trzy i przez to wszystkie słabe) dyrektora, który świetnie uczy
Kiedyś się zastanawiałam, czy nie mogą po prostu zwolnić nauczyciela, jeśli jest "nieskuteczny"
w wielu szkołach nauczyciele są przyjmowani po znajomości, więc nawet jeśli wyniki są złe, matura źle poszła to ten nauczyciel zostaje, bo lubi go dyrektor ;p u nas tak jest z nauczycielką matmy, którą uczą uczniowie, a nie ona uczniów. w dodatku ma klasy matematyczne
__________________
La dolce vita!
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 16:24   #1128
mesarka
MUSEarka
 
Avatar mesarka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rivia
Wiadomości: 10 557
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
no tak, lepiej być głupszym niż mądrzejszym
owszem, ale tam wiedza teoretyczna przeplata się z praktyczną
u nas nie ma do tego warunków - nie ma laboratoriów, sprzętu, odpowiedniego wyposażenia
konkrety to są w szkole zawodowej
LO daje wiedzę ogólną, przynajmniej podstawy fizyki, chemii, biologii, języków, itd.

nie ma większej i mniejszej ignorancji i głupoty
szkoła również nie uczy jak wiązać sznurówki, umyć okna i malować paznokcie
szkoła to nie niańka i nie koncert życzeń
sądzisz, że masz odpowiednie kompetencje, aby wygłaszać tego typu sądy?

Cała Twoja wypowiedź mi się bardzo podoba i mam takie samo zdanie jak Ty.

Cytat:
Napisane przez wanitatywna Pokaż wiadomość
U mnie, pewnie, pani dyrektor obmyśla plan jak usadzić kilka osób, które mogą potencjalnie nie zdać. W naszej szkole jeszcze nikt, nigdy przez te 70 lat jak ona istnieje, nie oblał matury.
To to już jest jechanie po opinii i kombinowanie.

Cytat:
Napisane przez ejMala Pokaż wiadomość
w wielu szkołach nauczyciele są przyjmowani po znajomości, więc nawet jeśli wyniki są złe, matura źle poszła to ten nauczyciel zostaje, bo lubi go dyrektor ;p u nas tak jest z nauczycielką matmy, którą uczą uczniowie, a nie ona uczniów. w dodatku ma klasy matematyczne
U nas w szkole jeżeli chodzi o anglistów jest tak, że jest 2 dobrych a z 8 beznadziejnych. Uczniowie, którzy dostali tych gorszych, a chcą coś z angielskiego umieć idą na korki. Dzięki korkom dostają lepsze oceny, podnosi się więc średnia klasy. Skoro średnia klasy się podnosi = nauczyciel jest dobry. I Ci gorsi dostają grupy zaawansowane. Jestem tego najlepszym przykładem. Jestem na zaawansowanym poziomie w szkole, chodziłam dwa lata na korki i moja ukochana pani anglistka jak zobaczyła moją próbną maturę, którą sprawdzała, to mi zaczęła wykreślać motywy, których się nauczyłam na korkach i których[ byłam w 100% pewna] dobrze użyłam. Odcięła mi punkty za coś, co miałam dobrze, bo jej SIĘ WYDAWAŁO, że jest źle.
__________________
Muse
21.08.2010 Kraków CLMF
28.08.2011 Reading Festival
23.11.2012 Łódź
14.07.2013 Berlin
14.06.2015 Warszawa OWF

21.08.2016 Kraków LMF
22.06.2019 Kraków
mesarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 16:55   #1129
mapet_show
Raczkowanie
 
Avatar mapet_show
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 180
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Co do opinii odnośnie poziomu szkół i matury:
Czasami ucze się ze starych książek mojego taty do matematyki(pisał mature 20 lat temu) i trzeba przyznać, że wtedy materiału było więcej, ale odnoszę też wrażenie że był odrobinę łatwiejszy-mam na myśli maturę rozszerzona oczywiście. Szczerze mówiąc wolałabym chyba opanować więcej materiału i mieć solidne podstawy niż tak jak teraz uczyć sie matematyki tak naprawdę jedynie przez 2 lata, a teraz powtarzać cały materiał

Co do poziomu szkół to wydaje mi się takie zamknięte koło. Szkoła jest wysoko w rankingach>>idą do niej uczniowie którym zależy>>okazuje się że nauczyciele nie spęłniają ich oczekiwań>>idą na korki>>dostaja dużo punktów na maturze>>szkoła jest nadal wysoko w rankingach.

Oczywiście w dużym uproszczeniu. Chodzę do takiej i szkoły i co prawda udaje mi się radzić sobie bez korków, co nie zmienia faktu, że nauczycieli którym coś zawdzięczam jest naprawdę niewielu. Dla mnie największym problemem jest brak wymagań w stosunku do uczniów. Większość nauczycieli z którymi się stykam i uważam że nie nadają się do tego zawodu to ludzie którym po prostu się nie chce. I jeżeli ktoś kto ma kierować pracą, nada jej jakiś rytm tego nie robi to nawet jeśli klasa chce(a zazwyczaj są to tylko jednostki) to naprawdę cięzko zdziałać coś w takiej grupie. Smutne, że pewnie duża część z tych nauczycieli po lekcjach sama dorabia udzielając korepetycji i pewnie wkładając w to więcej zaangażowania.
mapet_show jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-14, 19:18   #1130
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
no tak, lepiej być głupszym niż mądrzejszym
Wyrywacz mi zdania z kontekstu. Poziom wiedzy teoretycznej może być niższy gdyby było więcej wiedzy praktycznej. Tak jak napisałam poszli w złą strone, bo obniżyli poziom, ale nie dali niczego w zamian. Tego to nie popieram.
Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość

konkrety to są w szkole zawodowej
LO daje wiedzę ogólną, przynajmniej podstawy fizyki, chemii, biologii, języków, itd.
Tylko ze wiedzę potrzebną do czego? I nie chodzi mi o takie rzeczy, jak budowa człowieka, wzór alkoholu etylowego, czy dzieła Mickiewicza, bo taka wiedze to ma każdy po gimnazjum. Według mnie LO powinno też "przygotowywac do zycia" plus te ogólne rzeczy, a nie pozostać tylko na ogólnych i cieszyć się, ze młodzież zna budowę tasiemca.

I proszę Cie porównywać pierwszą pomoc do malowania paznokci?
Szkoła wlasnie powinna uczyc takich rzeczy jak pierwsza pomoc przedmedyczna. Co prawda jest to w programie, ale znowu wracamy do punktu wyjscia- brak czasu, pieniędzy, uczniowie maja gdzies takie przedmioty jak PO, bo matematyka najważniejsza, wiec wychodzi, jak wychodzi.
A co do moich kompetancji, to dyskucje na temat kanonu lektur są od zawsze, wiec rowniez ludzie kompetentni wypowiadają sie negatywnie na temat konkretnych dzieł.
A co do tej nauki, to nie skomentuje. W ciagu paru lat zawsze sie pozapomina sporo informacji, bo tak to juz bywa, ze coś niepowtarzane jest zapominane.

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2010-03-14 o 19:19
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 19:51   #1131
kochanica_szatana
Zakorzenienie
 
Avatar kochanica_szatana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 3 421
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

No ale wzoru na deltę i miejsca zerowe to ja chyba nigdy nie zapomnę
kochanica_szatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 21:04   #1132
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez kochanica_szatana Pokaż wiadomość
No ale wzoru na deltę i miejsca zerowe to ja chyba nigdy nie zapomnę
A ja wątku martyrologii w Dziadach

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;17880776]Tylko ze wiedzę potrzebną do czego? I nie chodzi mi o takie rzeczy, jak budowa człowieka, wzór alkoholu etylowego, czy dzieła Mickiewicza, bo taka wiedze to ma każdy po gimnazjum. Według mnie LO powinno też "przygotowywac do zycia" plus te ogólne rzeczy, a nie pozostać tylko na ogólnych i cieszyć się, ze młodzież zna budowę tasiemca. [/QUOTE]
Podejrzewam, że z mojej klasy z gimnazjum 60-70% nie ma pojęcia o innych dziełach Mickiewicza poza Panem Tadeuszem.
Przygotować do życia to ma podstawówka i gimnazjum, liceum ma zrobić z tych ludzi wykształcone społeczeństwo, gotowe do podjęcia studiów
I nie znam wzoru na alkohol etylowy (takie lekcje chemii) ani budowy tasiemca (na podstawie z biologii jest głównie człowiek)
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 20:27   #1133
kate b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 193
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Dla mnie szczerze mówiąc cały ten spór human kontra ścisły jest żałosny. Każdy ma inne priorytety, dla jednego wazna jest matma dla innego japoński. To, że jest taka a nie inna matura musimy zaakceptować i tyle...
kate b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 05:47   #1134
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez kate b Pokaż wiadomość
Dla mnie szczerze mówiąc cały ten spór human kontra ścisły jest żałosny. Każdy ma inne priorytety, dla jednego wazna jest matma dla innego japoński. To, że jest taka a nie inna matura musimy zaakceptować i tyle...
ale to nie jest spór human kontra ścisły. To jest spór między tymi, którzy uważają, że matura z matmy jest niepotrzebna, bo matma nigdy im się nie przyda, a tymi, którzy są zadowoleni z tego faktu.
__________________
La dolce vita!
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 10:48   #1135
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez kate b Pokaż wiadomość
Dla mnie szczerze mówiąc cały ten spór human kontra ścisły jest żałosny. Każdy ma inne priorytety, dla jednego wazna jest matma dla innego japoński. To, że jest taka a nie inna matura musimy zaakceptować i tyle...
gratuluję rozsądku
Cytat:
Napisane przez ejMala Pokaż wiadomość
ale to nie jest spór human kontra ścisły. To jest spór między tymi, którzy uważają, że matura z matmy jest niepotrzebna, bo matma nigdy im się nie przyda, a tymi, którzy są zadowoleni z tego faktu.
z tej perspektywy matura w ogóle jest "niepotrzebna" - skoro niepotrzebna to po co ją zdawać naprawdę nie każdy musi mieć maturę
egzamin na prawo jady też mi się "niepodoba", ale skoro chciałam mieć prawo jazdy, to musiałam go zdać - proste
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 12:34   #1136
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
I nie znam wzoru na alkohol etylowy (takie lekcje chemii) ani budowy tasiemca (na podstawie z biologii jest głównie człowiek)
Szkoda, że nie znasz budowy tasiemca, bo jest naprawdę fascynująca!
__________________

wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 12:48   #1137
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
z tej perspektywy matura w ogóle jest "niepotrzebna" - skoro niepotrzebna to po co ją zdawać naprawdę nie każdy musi mieć maturę
egzamin na prawo jady też mi się "niepodoba", ale skoro chciałam mieć prawo jazdy, to musiałam go zdać - proste
Dokładnie, dobre porównanie - kto chce musi zdać tą podstawę podstawy. Ale osoby, które tej matmy nie chcą ("no przecież funkcja kwadratowa mi się nie przyda, ale gdzież by tam matematyka rozwijała? no skąd" ) mogą wyrazić swoje zdanie
Cytat:
Napisane przez wanitatywna Pokaż wiadomość
Szkoda, że nie znasz budowy tasiemca, bo jest naprawdę fascynująca!
Z pewnością
__________________


Edytowane przez parodia
Czas edycji: 2010-03-19 o 12:50
parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 16:10   #1138
sugarcane
Zadomowienie
 
Avatar sugarcane
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 295
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość

z tej perspektywy matura w ogóle jest "niepotrzebna" - skoro niepotrzebna to po co ją zdawać naprawdę nie każdy musi mieć maturę
egzamin na prawo jady też mi się "niepodoba", ale skoro chciałam mieć prawo jazdy, to musiałam go zdać - proste
ale matura jest przepustką na studia, a niektórzy chcą tam iść. i niekoniecznie im się ta funkcja kwadratowa tam przyda, o karierze zawodowej nie wspominając.

problem nie leży w samej maturze z matematyki, ale niektórzy nauczyciele 'budzą się' w klasie maturalnej i zaczynają tej matmy uczyć. albo taka matura jest liczona w rekrutacji na studia humanistyczne. to jest problem, a nie sam fakt, że ta matura jest/

najlepszy paradoxis to ten z "Nad Niemnem". w programie jest jeden rozdział jednego tomu, ale temat maturalny z całości utworu był jakieś 3-4 lata temu na maturze ;p
sugarcane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 20:50   #1139
oooAsiaooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 338
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

korki, korki, korki mam nadzieje, że do 2012 zmienią ten okropny obowiązek :P
__________________
"I wanna know what love is...
I want you to show me I wanna feel what love is
I know you can show me."
oooAsiaooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 20:57   #1140
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez sugarcane Pokaż wiadomość
ale matura jest przepustką na studia, a niektórzy chcą tam iść. i niekoniecznie im się ta funkcja kwadratowa tam przyda, o karierze zawodowej nie wspominając.
trudno nie zawsze można mieć wszystko i tupać nóżką na to, co się nie podoba
może dlatego matura bywa nazywana egzaminem dojrzałości
gwarantuję, że na studiach będziesz miała również niezbyt fascynujące przedmioty, których przydatność śmiało można kwestionować
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:35.