praca siedząca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-22, 14:21   #1
dora26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7
Unhappy

praca siedząca


Witam,
Mój problem polega na tym, że pare miesiecy temu rozpoczełam pracę biurową, niestety siedzącą, przez 8 godzin w bezruchu.... + w domu mam dodatkową pracę i też na siedząco
zupełnie nie wiem jak się odzywiać, a zauważyłam, że zaczęłam tyć

Jak teraz jeśc i chudnąc nie mając czasu na treningi i gotowanie?

Przważnie mój jadłospis wygląda tak:
Wstaję o 6.00 - jem sniadanie, najcześciej pumpernikiel (1,2 kromki) z białym serem lub topionym, lub płatki z mlekiem
8.00 - kawa (czarba bez cukru i mleka)
ok. 10.00 - II śniadanie - 2,3 kawałki chlebka WASA + wędlina, plaster sera żółtego+jogurt naturalny
ok 13.00 - niby lunch - bułka z wędliną+owoc
ok 17 - obiad w domu - najczęściej są to warzywa na patelnię (szybko i mało kalorii ) do tego czasami jakieś mięso (kurak) lub makaron fit z jakimś sosem
na deser - truskawki lub inne owoce
po 19.00 kolacja - 2xWASA z twarogiem lub tuńczyk lub jajo na twardox2
pomiędzy posiłkami - zjem np. owoc, mały jogurt lub pije colę light (zastępuje mi słodycze)
RUCH - 2 na tydzień staram się wychodzić na rolki i troche jeżdże na rowerku stacjonarnym....

Czy ten jadłospis jest dobry?
Może czegos jem za dużo lub za mało i dlatego tyję? Juz sama nie wiem.....
Mam 26 lat i ważę 64 kg, 164 cm wzrostu.... przybyło mi 4 kg odkąd pracuję

help....
dora26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 08:42   #2
gocha06_75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 151
GG do gocha06_75
Dot.: praca siedząca

Nie jestem dietetykim, ale na moje oko jesz niemal wyłącznie węglowodany. Przy pracy biurowej murowana gruba pupa. Wiem coś o tym, bo sama przytyłam 5 kilo w 4 miesiące po powrocie do biura po urlopie wychowawczym. Schudłam dzięki diecie Cambridge (krótko, jako wstęp do zmiany nawyków i sposób na obkurczenie żołądka) i łączącej zasady Soutch Beach, Montignaca, diety niskokalorycznej i diety podanej na tym forum i forum SFD przez Smoczka. Poza tym stosowałam mało oryginalne sztuczki: przystanek lub dwa wczesniej wysiadka z autobusu i na piechote do pracy/do domu; rowerek stacjonarny RANO NA CZCZO min. 45 minut 3-4 razy w tygodniu, zero słodyczy i cukru ukrytego w gotowym jedzonku (nawet a kostkach knora i sosach sałatkowych jest cukier). W sumie ubyło mi 10 kilo, z czego 2 wróciły, bo sobie odpuściłam i wróciłam do starych nawyków (już niedługo się z nimi rozprawię ).
Powodzenia! Może jakiś dietetyk nam pomoże?
gocha06_75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 09:30   #3
dora26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7
Dot.: praca siedząca

Hm, rzeczywiście, strasznie dużo tych węgli...ale są najprostsze w przyrządzeniu
musze się jakoś wziąć za siebie, bo coraz gorzej jest...tyłek rośnie w oczach

Na początek postaram się jeść więcej mięsa, ryb i warzyw kosztem bułek, których trochę zjadam w ciągu dnia...słodycze udało mi się znacznie ograniczyć z czego jestem baaaardzo zadowolona, bo nie mogłam bez nich funkcjonować...o dziwo łatwo mi to poszło ale myślę, że palce maczały w tym tabletki anty, kóre zaczełam brać w tym miesiącu..częste mdłości powodują niechęć do jedzenia...poza słodyczami inne rzeczy też przestały mi smakować np. miód, płatki owsiane, kawa rozpuszczalna - bleee, nie moge nawet myśleć o tych produktach....

No najważniejsze: więcej ruchu!!!!!! tylko czy w taki gorąc można się w ogóle poruszać?
dora26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 12:59   #4
stefan666
Przyczajenie
 
Avatar stefan666
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 8
Dot.: praca siedząca

No ja bym namawiał na więcej ruchu. Można mieć rózne pomysły ale może na przykłąd rowerkiem do pracy. U mnie w firmie sporo osób tak robi. Nie wiem jak daleko masz do pracy. Poza tym zamiast tłustych czerwonych mięs to jakiś drób, rybki, no i naturalnie owoce i warzywa. Ja jeszcze w pracy (przed kompem cały dzień) mam swoją wodę, za zadanie mam wypić conajmniej tą jedną butelkę. Kiedy organizm ma dużo wody, mamy więcej energii się tak łatwo nie przegrzewamy. Jak masz więcej energii to nie musisz tyle jeść .
stefan666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 13:20   #5
...:::chin:::...
Rozeznanie
 
Avatar ...:::chin:::...
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tutaj...
Wiadomości: 708
Dot.: praca siedząca

a jak radzilibyscie schudnac 5 kilo jesli mam na to az 5 miesiecy? po prostu wiecej ruchu i zero slodyczy czy cos wiecej????
__________________
courage is being afraid but going on anyhow...
...:::chin:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 17:55   #6
...:::chin:::...
Rozeznanie
 
Avatar ...:::chin:::...
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tutaj...
Wiadomości: 708
Dot.: praca siedząca

Cytat:
Napisane przez Barbara Dąbrowska
5 kilogramów w 5 miesięcy...spokojnie! Racjonalna, urozmaicona dieta; regularne posiłki i systematyczny ruch. Uda się bez problemu! Postaraj się poza rezygnacją ze słodyczy zmniejszyć porcję, ale tylko nieznacznie no i ruch i jeszcze raz ruch.
Powodzenia!
dziekuje bardzo!!! tez mi sie wydawalo ze nie bedzie to wiekszy problem znam dziewczyny ktore potrafily schudnac 5 kilo w miesiac, ale po co, skoro w nastepnym miesiacu wracaly do poprzedniej wagi. no i boje sie roztepow !!!
jeszcze raz dziekuje!
__________________
courage is being afraid but going on anyhow...
...:::chin:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 21:12   #7
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: praca siedząca

ja polecam ograniczyc spozycie chleba, chociaz widze ze siegasz po wase. Wiem ze w pracy ciezko co innego wykombinowac niz chleb, ale ja ostatnio jak pracowalam szykowalam do pracy salatki. Takie nieskomplikowane, np tunczyk kukurydza, albo marchewka z jakbkiem, tym sie naprawde idzie najesc
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-06, 10:44   #8
stefan666
Przyczajenie
 
Avatar stefan666
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 8
Dot.: praca siedząca

Na luzie Ci się uda. Jedz pożądne posiłki, konkretne obiady, żadnych tam słodyczy na przetrwanie czy czegoś w tym stylu. Poruszać się trochę, może rowerek, basen, na piechotę do pracy . Uda Ci się
stefan666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 12:09   #9
...:::chin:::...
Rozeznanie
 
Avatar ...:::chin:::...
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tutaj...
Wiadomości: 708
Dot.: praca siedząca

od wczoraj zaczelam skakanke dzis ide na dluuuugi spacer!
__________________
courage is being afraid but going on anyhow...
...:::chin:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 14:21   #10
dora26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7
Dot.: praca siedząca

Dzięki za porady na pewno wykorzystam.....
Trochę już lepiej, waga spada, jest juz 62 kg było 64...
Zaczęłam jeść regularnie i zdrowo no i oczwyiście mniej niż wcześniej, słodycze ograniczyłam do minimum....
Kupiłam rolki i chodzę na spacery i narazie jest GIT!!! chodź głód doskiewiera czasami
dora26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 07:36   #11
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: praca siedząca

Zdecydowanie za dużo pieczywa.
Polecałabym może sałatki z warzyw z oliwą z oliwek i jogurty naturalne, gotowane mięso, pierś z kurczaka grillowana, nietłuste ryby
ryż, sałatki z ryżem są sycące
No i dużo ruchu, spacery, rower.
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-07, 11:44   #12
stefan666
Przyczajenie
 
Avatar stefan666
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 8
Dot.: praca siedząca

No to super, że ci się udaje. Tylko pamiętaj o piciu. Może tak się zdarzyć, że jak zaczniesz dużo pić to Ci trochę przybędzie ale to tylko woda. Wskoczysz na rower i sie okaże, że waga znowu w normie. Więc sie nie martw, śmigaj - długie spacery i wycieczki to mistrz, dotleniasz się znakomicie i serce się też ucieszy bo ćwiczy bez przeciążania.
grillowana pierś z kurczaka - mistrz
ryż - także, a mój ulubiony to pełnoziarnisty
stefan666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:02.