Problem... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-09, 11:30   #1
martuska888
Raczkowanie
 
Avatar martuska888
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 294

Problem...


Ehh... Sorki, że zaśmiecam trochę forum kolejnym wątkiem, ale muszę się gdzieś wyzalić. Pewnie nie jestem bardzo gruba, nie mam nadwagi, ale nie jestem zadowolona ze swojej figury... Mam 170 cm wzrostu, ważę prawie 60 kg, mam odstający brzuch, grube uda, krzywe nogi, wogóle nie jestem zgrabna, ani wysportowana - po chwili wysiłku już mam zadyszkę... Najgorsze że nie mam silnej woli, żeby nie tyle schudnąć co zacząć ćwiczyć, nie jeść słodyczy, a przynajmniej nie obżerać się nimi. Wczoraj była u rodziców znajoma i mówi do mnie: Marta, jesteś podobna do siostry... Chociaż nie, ona jest od ciebie szczuplejsza... I wogóle moja kolezanka dużo je - 5 kromek na śniadanie, chipsy,lody i inne słodycze, a ma figurę wręcz anorektyczki, przy 163 cm wzrostu waży trochę ponad 40 kg. A ja przed chwilą zjadłam półtora tabliczki czekolady i mam wyrzuty sumienia.
__________________

I nic we mnie i nic koło mnie
Kiedy się dziwić przestanę
Kiedy się dziwić przestanę
Będzie po mnie.

Wszystko jest możliwe.
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
martuska888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 15:05   #2
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Problem...

Gdy pokochasz siebie taka pozornie niedoskonałą wówczas będziesz mogła zmienić to co ci nieodpowiada.
Przypuszczam, po tym co przeczytałam, że wcale nie jest tak źle, a za to patrzysz na siebie bardzo krytycznie. Zaręczam ci ludzie których mijasz na ulicy nie zwracają uwagi na takie drobnostki jak odstający brzuch, czy boczki.
Spróbuj skoncentrować się na pozytywach, ja naprzykład uważam twój wzrost za idealny, możesz gdy zechcesz założyć szpilki a na codzień adidasy. Napewno sama zrajdziesz więcej plusów.


Martuska888 ja ważę i mierzę tyle samo co ty, a uśmiecham się do swojego odbicia w lustrze, bo jestem taka jaką siebie widzę.

P.S. Też mam slabość do czekolady- uwielbiam mleczną z orzechami laskowymi
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 16:16   #3
koosmaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 228
Dot.: Problem...

Wiem, ze to łatwo powiedzieć, trudniej zrobić ale przede wszystkim myślę, że powinnaś wyzbyć się wyrzutów sumienia i poczucia winy po zjedzeniu czegoś tuczącego i niezdrowego. To jest chyba największa pułapka. Przynajmniej u mnie. Jeśli sobie dziś czegoś zabronię i powiem nigdy więcej tego nie mogę zjeść to jest pewne, że jeszcze tego samego dnia będę miała na to tak silną ochotę, że zjem.
Ważne, żeby pamiętać, co dla nas dobre i zdrowe, ale świat sie nie zawali kiedy zrobimy sobie przyjemność wtedy kiedy naprawdę mamy na to ochotę. Inni widzą Cię 100 razy piękniejszą i szczuplejszą niż Ty sama siebie...i dobrze, że chcesz o siebie dbać. Największy błedem byłoby tylko tyć i tyć i samemu tego nie zauważać i się obżerac słodyczami i innymi takimi smakołykami, a znam i takie osoby ozdrawiam ciepło i głowa do góry.
koosmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 16:37   #4
Panna-Nikt
Raczkowanie
 
Avatar Panna-Nikt
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 53
Dot.: Problem...

oj, na pewno nie jest tak źle, jak myślisz ja bym Ci proponowała trochę więcej ruchu, a wakacje przecież temu sprzyjają - rowerek, spacery, pływanie, bieganie, masz mnóstwo możliwości Pozdrawiam i życzę powodzenia!!
__________________
"W życiu chodzi o to, żeby być trochę niemożliwym" (O. Wilde)
Panna-Nikt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 17:43   #5
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Problem...

Podobnie jak przedmówczyni polecam ruch To bardzo źle, że w takim wieku po chwili wysiłku masz już zadyszkę Teraz jesteś mloda więc pomyśl co będzie jak będziesz starsza i Twoja przemiana materii znacznie sie spowolni Na pewno możesz sobie znaleźć jakąś formę aktywności fizycznej która bedzie Ci sprawiała przyjemność. Ja na przykład kocham spacery, lubię jeździć na rowerze, pływać i tańczyć Trochę więcej ruchu, a na pewno niedługo Twoja sprawność, samopoczucie i figurka się polepszy

Edytowane przez Milka19
Czas edycji: 2006-07-09 o 21:00
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 20:51   #6
koosmaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 228
Dot.: Problem...

Cytat:
Napisane przez Milka19
Podobnie jak przedmówczyni polecam ruch To bardzo źle, że w takim wieku po chwili wysiłku masz już zadyszkę Teraz jesteś mloda więc pomyśl co będzie jak będziesz starsza i Toja przemiana materii znacznie sie spowolni Na pewno możesz sobie znaleźć jakąś formę aktywności fizycznej która bedzie Ci sprawiała przyjemność. Ja na przykład kocham spacery, lubię jeździć na rowerze, pływać i tańczyć Trochę więcej ruchu, a na pewno niedługo Twoja sprawność, samopoczucie i figurka się polepszy
Uwierz, że najgorsze są początki. Po jakimś czasie uprawiania sportu (jakiekolwiek- mogą być codziennie szybkie spacery) polubisz to, doda Ci to energii i już nie będziesz się musiała do tego zmuszać.
koosmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 11:58   #7
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Problem...

oh tak jak wszyscy mówia ruch , najelpiej kogos znajdz kolezanki i znimi zapisz sie na basen, chodzcie na rower, spacery ... a co do czekolady jak tak bardzo ja uwielbiasz to zjedź rano 2 kostki czekolady , i wieczorem 2 kostki a jak to nie wystarczy to po południu 2 kostki... albo wcinaj tic taki sa słodkie a jeden ma tylko 2 kcal )
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:52.