Kłopoty z tarczycą a starania o dzidziusia :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-17, 09:47   #1
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166

Kłopoty z tarczycą a starania o dzidziusia :)


Witam dziewczyny!
Piszę, bo może ktoś miał podobny problem i pomoże.
Ostatnio przy rutynowych badaniach krwi u lekarza ogólnego okazało się, że badanie TSH wypadło nienajlepiej ( podwyższone). Dostałam skierowanie do poradni endokrynologicznej, a tam dowiedzialam się, że najbliższe terminy sa na listopad 2011 :/
Ja czuję się dobrze, problem jedynie w tym, że od jakiegoś czasu staramy się zajść w ciążę. Jak na razie jeszcze jak ja to nazywam " na luzie" Czyli bez badań, lekarskich wizyt ( nie licząc tych kontrolnych itp).No i dowiedziałam się, że to TSH może mieć(negatywny) wpływ na moje starania, albo zaszkodzić dziecku gdyby się pojawiło.
Stąd moje pytanie, czy ktoś miał podobne problemy. Co najlepiej zrobić, pójść do normalnego gina,żeby mnie wysłał na jakieś badania, szukać ginekologa-endokrynologa, endokrynologa-prywatnie??Zrobić prywatnie jakieś badania ??
Siedze i myślę, przecież nie będę czekała na wizytę do listopada

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki
__________________
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 11:39   #2
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Kłopoty z tarczycą a starania o dzidziusia :)

Przy podwyższonym TSH możesz mieć problemy z zajściem w ciąże, z jej utrzymaniem jeśli w nią zajdziesz albo dziecko może okazać się chore. Może ale nie musi. Dlatego lepiej przed ciążą obniżyć poziom TSH.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 12:09   #3
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: Kłopoty z tarczycą a starania o dzidziusia :)

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Przy podwyższonym TSH możesz mieć problemy z zajściem w ciąże, z jej utrzymaniem jeśli w nią zajdziesz albo dziecko może okazać się chore. Może ale nie musi. Dlatego lepiej przed ciążą obniżyć poziom TSH.
Oczywiście domyślam się, że trzeba będzie obnizyc poziom TSH, chodzi mi o to czy ktoraś z Was miala takie klopoty i orientuje się czy zwykly ginekolog może wysłać mnie na szczegółowe badania w tym kierunku czy muszę szukać ginekologa-endokrynologa. Czy konieczna będzie wizyta w poradni endokrynologicznej.
Pozdrawiam
__________________
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 12:15   #4
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Kłopoty z tarczycą a starania o dzidziusia :)

Jeżeli staracie się o dziecko to lepiej wybrać się do ginekologa endokrynologa.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 11:31   #5
gumtree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: Kłopoty z tarczycą a starania o dzidziusia :)

W mojej ocenie jest to niedoczynność tarczycy i bezwzględnie musisz znaleźć najlepiej endokrynologa. Przy tym schorzeniu płód prawie napewno będzie "uszkodzony" a poza tym możesz mieć wogóle problemy z zajściem w ciążę. Mam chorobę Hashimoto która w linii prostej prowadzi do niedoczynności i wiem co nieco od mojej pani endokrynolog. Także nie starajcie sie dopóki nie ustabilizujesz TSH bo szkoda zdrowia i nerwów. Ustabilizowanie polega na łykaniu odpowiedniej ilości hormonów, które można a nawet trzeba brac równiez w ciąży. To nie szkodzi dziecku. Wszystko jednak pod ścisłą kontrolą lekarza. Nie żałuj kasy na prywatna wizytę bo w tym przypadku nie można.

Powodzenia
gumtree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 13:53   #6
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Kłopoty z tarczycą a starania o dzidziusia :)

Zabezpieczaj się koniecznie dopóki nie zaczniesz leczyć niedoczynności.


a co do pytania to nie, do ginekologa nie ma co iść, najlepiej ginekologo endokrynologa albo endokrynologa, ginekolodzy nie przypisują hormonów
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2011-01-18 o 13:54
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 14:45   #7
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Kłopoty z tarczycą a starania o dzidziusia :)

Przy podejrzeniu niedoczynności zaniechaj starań do wyjaśnienia sprawy - jeśli zależy Ci na czasie to udaj się prywatnie.
Niedoczynność nieleczona to nie tylko problemy z zajściem ale przed wszystkim częste poronienia i duże ryzyko niepełnosprawności umysłowej u dziecka. Nie warto ryzykować.
To może być wiele spraw, niekoniecznie niedoczynność, może być np niedobór jodu - ale to też bywa niebezpieczne dla dziecka.
To, że Ty czujesz się dobrze - nie ma tu nic do rzeczy.

"Zwykły ginekolog" - to zależy od niego. Jak masz w porządku gina to wypisze Ci skierowanie na tsh, t3 i t4 ale na USG arczycy i tak do specjalisty będziesz musiałą się wybrać, ginekolog nie ma specjalizacji endokrynologia, by ocenić stan tarczycy. ALE - są ginekolodzy endokrynolodzy, szukaj takiego u siebie.
Ne da się stwierdzić jednoznacznie niedoczynności bez ft3/ft4! Więc te miana i tak musisz wykonać (najlepiej w tym samym labo, w którym robiłaś badanie tsh)
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2011-01-18 o 14:48
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-18, 16:19   #8
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Kłopoty z tarczycą a starania o dzidziusia :)

Cytat:
Napisane przez nagaLy Pokaż wiadomość
Ne da się stwierdzić jednoznacznie niedoczynności bez ft3/ft4! Więc te miana i tak musisz wykonać (najlepiej w tym samym labo, w którym robiłaś badanie tsh)

a ja tego nie musialam robic)
musiałam za to przeciwciała
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 18:20   #9
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Kłopoty z tarczycą a starania o dzidziusia :)

Przeciwciała to głównie w kierunku Hashimoto a to już bardziej kwestia zespołu schorzeń niż samej niedoczynności. I jeśli nie ma podstaw ku temu, by H. podejrzewać, to wystarczy ft3/ft4 i dobrze wykonać USG tarczycy.
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2011-01-18 o 18:31
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 12:20   #10
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: Kłopoty z tarczycą a starania o dzidziusia :)

Bardzo Wam dziękuję za informacje. Umówiłam się już u endokrynologa na przyszły wtorek. Oczywiście wiem i jestem świadoma ( ale dopiero teraz jak poczytałam na temat niedoczynności), że muszę wstrzymać się ze staraniami o dziecko. Problem był tylko w tym, że właśnie podczas starań prosiłam lekarza ogólnego o takie podstawowe badania. Wtedy wyszło to wysokie STH, a kilka dni później zaczął spóźniać mi się okres. No i zaczęły się nerwy, no bo wiecie jak to jest. Jak się staramy to nic, a jak człowiek zaczyna chorować itp to BACH ciąza Znam wiele takich przypadków. Na szczęście czuję, że @ się zbliża więc jestem spokojniejsza i czekam na wizytę u lekarza.

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Cytat:
Napisane przez gumtree Pokaż wiadomość
W mojej ocenie jest to niedoczynność tarczycy i bezwzględnie musisz znaleźć najlepiej endokrynologa. Przy tym schorzeniu płód prawie napewno będzie "uszkodzony" a poza tym możesz mieć wogóle problemy z zajściem w ciążę. Mam chorobę Hashimoto która w linii prostej prowadzi do niedoczynności i wiem co nieco od mojej pani endokrynolog. Także nie starajcie sie dopóki nie ustabilizujesz TSH bo szkoda zdrowia i nerwów. Ustabilizowanie polega na łykaniu odpowiedniej ilości hormonów, które można a nawet trzeba brac równiez w ciąży. To nie szkodzi dziecku. Wszystko jednak pod ścisłą kontrolą lekarza. Nie żałuj kasy na prywatna wizytę bo w tym przypadku nie można.

Powodzenia
Ale mnie nastraszyłaś

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

Cytat:
Napisane przez nagaLy Pokaż wiadomość
Przy podejrzeniu niedoczynności zaniechaj starań do wyjaśnienia sprawy - jeśli zależy Ci na czasie to udaj się prywatnie.
Niedoczynność nieleczona to nie tylko problemy z zajściem ale przed wszystkim częste poronienia i duże ryzyko niepełnosprawności umysłowej u dziecka. Nie warto ryzykować.
To może być wiele spraw, niekoniecznie niedoczynność, może być np niedobór jodu - ale to też bywa niebezpieczne dla dziecka.
To, że Ty czujesz się dobrze - nie ma tu nic do rzeczy.
Masz rację, gdybym jednak czuła się źle lub miała jakieś objawy to pewno wcześniej zorientowałabym się, że coś jest nie tak. Chuda jestem strasznie i często lekarze pytali mnie o kłopoty z tarczycą podejrzewając nadczynność, a tu całkiem coś przeciwnego z wyników wychodzi.
__________________
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 15:56   #11
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: Kłopoty z tarczycą a starania o dzidziusia :)

No to jeszcze jedno pytanie. Skoro po weekendzie będę u lekarza ( prywatnie) to myślę, że może by tak zrobić już wcześniej jakieś badani. Wyczytałam tu np o ft3/ft4. Jak na razie mam tylko wyniki TSH. Podejrzewam, że zjawię się na wizycie i dowiem się, że mam zrobić badania i dopiero wrócić bo z samego TSH pewno nic nie wyczyta. Co proponujecie? Tak czy tak będę robić te badania na razie prywatnie więc mogłabym mieć już na wizycie jakieś wyniki. Pozdrawiam
__________________
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-19, 16:08   #12
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Kłopoty z tarczycą a starania o dzidziusia :)

jeśli i tak będziesz płacić, to zrób przed wizytą ft3 i ft4 i najlepiej w tym labo, co robiłaś tsh (o ile masz taką możliwość)
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 12:57   #13
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: Kłopoty z tarczycą a starania o dzidziusia :)

Hej
Zrobiłam już wszystkie badani, które zalecałyście ( FT3, Ft4, ANty tpo) Wyniki tych są w normie, zostaje tylko to podwyższone do ok 5,5 TSH
Teraz pytanie do zorientowanych w temacie Pań Wiem, że to może głupio brzmi,a le to dobrze czy źle że te inne rzeczy są w normie. Słyszałam, że one pomagają ustalić przyczynę niedoczynności. Więc jeśli tylko TSH jest podwyższone to co to znaczy? Zwykła niedoczynność bez podtekstów? Dzieki za info bo wizyta dopiero za miesiąc ;/
__________________
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 16:01   #14
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Kłopoty z tarczycą a starania o dzidziusia :)

Cytat:
Napisane przez goferek_go Pokaż wiadomość
Hej
Zrobiłam już wszystkie badani, które zalecałyście ( FT3, Ft4, ANty tpo) Wyniki tych są w normie, zostaje tylko to podwyższone do ok 5,5 TSH
Teraz pytanie do zorientowanych w temacie Pań Wiem, że to może głupio brzmi,a le to dobrze czy źle że te inne rzeczy są w normie. Słyszałam, że one pomagają ustalić przyczynę niedoczynności. Więc jeśli tylko TSH jest podwyższone to co to znaczy? Zwykła niedoczynność bez podtekstów? Dzieki za info bo wizyta dopiero za miesiąc ;/
Oznacza to tzw. subkliniczną niedoczynnośc tarczycy. Już coś się dzieje, ale jeszcze nie jest poważnie.
Skonsultuj sie z endokrynologiem.
Miałam identyczną sytuację przed pierwsza ciążą TSH coś koło 6, reszta wyników w normie.
Dostałam najniższą dawkę Euthyroksu (25 mikrogramów) i po 2 miesiącach pozwolenie na rozmnażanie
Zaszłam w ciążę bez problemów w pierwszym cyklu starań.
Dziecko zdrowe i piękne
Niestety w ciąży stan tarczycy znacznie się pogorszył. Doszłam do dawki 75.
Po ciąży stan zapalny i Hashimoto w pełnym rozkwicie. Obecnie biorę 50 Euthyroksu i 75 Novothyralu. Tarczycy praktycznie nie mam (skurczyła się do rozmiarów 2 ml).
Niestety musisz się liczyc z pogorszeniem swojego stanu zdrowia, ale przy regularnych badaniach hormonów i odpowiednich dawkach leków dziecko nie powinno miec żadnych problemów zdrowotnych.
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 23:28   #15
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: Kłopoty z tarczycą a starania o dzidziusia :)

Cytat:
Napisane przez Foka29 Pokaż wiadomość
Oznacza to tzw. subkliniczną niedoczynnośc tarczycy. Już coś się dzieje, ale jeszcze nie jest poważnie.
Skonsultuj sie z endokrynologiem.
Miałam identyczną sytuację przed pierwsza ciążą TSH coś koło 6, reszta wyników w normie.
Dostałam najniższą dawkę Euthyroksu (25 mikrogramów) i po 2 miesiącach pozwolenie na rozmnażanie
Zaszłam w ciążę bez problemów w pierwszym cyklu starań.
Dziecko zdrowe i piękne
Niestety w ciąży stan tarczycy znacznie się pogorszył. Doszłam do dawki 75.
Po ciąży stan zapalny i Hashimoto w pełnym rozkwicie. Obecnie biorę 50 Euthyroksu i 75 Novothyralu. Tarczycy praktycznie nie mam (skurczyła się do rozmiarów 2 ml).
Niestety musisz się liczyc z pogorszeniem swojego stanu zdrowia, ale przy regularnych badaniach hormonów i odpowiednich dawkach leków dziecko nie powinno miec żadnych problemów zdrowotnych.
Bardzo Ci dziękuję za wszystkie informacje Wizyta u endokrynologa pod koniec miesiąca. Mam nadzieję, że i ja dostanę już niebawem zieloną lampkę na rozmnażanie
__________________
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:07.