Tabletki antykoncepcyjne a pomiar temperatury bazowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-09, 20:07   #1
Eteei
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 15

Tabletki antykoncepcyjne a pomiar temperatury bazowej


Witam wszystkich!
Piszę w imieniu mojej siostry, która już jest kłębkiem nerwów Zbliża się jej ślub kościelny i ma nauki przedmałżeńskie. Dostała zadanie - ma nauczyć się naturalnej metody antykoncepcji i musi codziennie mierzyć swój cykl owulacyjny, pomiar temperatury i notowanie stanu śluzu, zaczynając od zaraz (trochę dziwne, nie powiem, ale ma to robić już od jutra rana).
Jest zrozpaczona, bo od 8 lat bierze tabletki antykoncepcyjne (ma 32 lata) a nie chce, żeby to się wydało, bo boi się,że do ślubu ją nie dopuszczą - powiedziała już, że nie stosowała nigdy takich tabletek. Więc tu rodzi się moje pytanie - co w takiej sytuacji począć? Zaproponowałabym swoją pomoc, ale odpadam z tego samego powodu...
Czy tabletki mają wielki wpływ na pomiar temperatury bazowej? Bo co do śluzu to wiadomo. Najlepiej tak, żeby wyszło jak najbardziej naturalnie. Szukałam w internecie przykładowych temperatur, są wykresy, ale każdy ten sam, więc aby nie wzbudzać podejrzeń tej babki która to zleciła ewentualnie można zmodyfikować delikatnie taki wykres?
Nie mam zbyt wielkiej wiedzy na ten własnie temat naturalnej antykoncepcji i obliczania tego, ani moja siostra, więc bardzo prosimy o pomoc!
Pozdrawiam
Eteei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 20:28   #2
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a pomiar temperatury bazowej

To niech powie na kursie że nie chce stosować NPR i nie chce mierzyć sobie temperatury. W jej przypadku to nie ma najmniejszego sensu. Nie mówili o tym na kursie? Nie wierzę. Zmiany temperatury ciała spowodowane są zmianami poziomu hormonów. U niej nie ma owulacji więc i poziom hormonów jest zaburzony - co wiąże się z tym, że pomiary temperatury nie są miarodajne.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest

Edytowane przez mezaga
Czas edycji: 2011-02-09 o 20:29
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 20:52   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a pomiar temperatury bazowej

Polecam odwagę i mniej hipokryzji.
Płaci za slub więc jej nie odmówią .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 22:01   #4
chomi
Raczkowanie
 
Avatar chomi
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 194
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a pomiar temperatury bazowej

jeśli już tak bardzo się boi przyznać, że bierze tabsy, to można pościemniać z jakimiś problemami hormonalnymi, albo wlasnie ze tabletki anty bierze na np. bolesne miesiaczki...

ewentualnie sprawdzić w necie jakie powinny być temperatury i wpisać jako swoje. bo z tabletkami, to temp. zgadzać się nie będzie, wiadomo

Edytowane przez chomi
Czas edycji: 2011-02-09 o 22:04
chomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 10:24   #5
aquana2607
Raczkowanie
 
Avatar aquana2607
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 79
GG do aquana2607
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a pomiar temperatury bazowej

Niby płaci, jednak na co jej ten ślub skoro odrzuca nauki... To nie jest płatna usługa, ksiądz może nie dopuścić do ślubu (ja nie brałam takowego i nie mam problemu i dobrze bo brała bym tylko dla rodziny). A wykres jak juz tak bardzo chcesz pokombinować można troszkę zmienić, wydłużyć o jeden dzień, przesunąć owulacje, to jak przerabianie pracy domowej kolegi.
__________________
“Death is a natural part of life. Rejoice for those around you who transform into the Force. Mourn them do not. Miss them do not. Attachment leads to jealously. The shadow of greed, that is.”

“Train yourself to let go of everything you fear to lose.”


Edytowane przez aquana2607
Czas edycji: 2011-02-10 o 10:26
aquana2607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 10:52   #6
ewcia 87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 178
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a pomiar temperatury bazowej

pewnie każdy po ślubie kieruje się nprem.. w necie są nawet przykładowe wykresy niech spisze.a jak ma wyrzuty, że bierze tabsy a tu ślub to niech odstawi tabsy. i nie rozumiem jak mają ją zmusić w poradnie, że ma zrobić wykres.oni uczą a już od pary chyba zależy czy zrobi wykres i przyniesie prosząc o pomoc w interpretacji. bez przesady, że za brak wykresu do ślubu ksiądz nie dopuści. w końcu ma kasę z tego.
ewcia 87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:56.