Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-25, 21:15   #151
Elmo88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 433
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Cytat:
Napisane przez EdziaEdka Pokaż wiadomość
eh zły mam dzisiaj dzień

babcia trafiła do szpitala a od wczoraj słysze w głowie jeden głos. rodzice dostali zaproszenie na slub córki przyjaciół i ona nie ma czasu " bo podjęła prace" ( do tej pory nie miała) i to zdanie "... bo podjęła pracę" słyszałam od wczoraj 11 razy... nie wiem w czym ma mi to pomóc

I tak całą noc nie spałam licząc w głowie jak bedziemy życ w przyszłym miesiącu...




Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Heh, przegladajac oferty na gumtree znalazlam takie ironiczne ogloszenie niezle obrazujace chore i totalnie wygórowane wymagania pracodawców za w przewazajacej wiekszosci przypadków głodowe pensje. Cytuję:

Witam serdecznie

Jestem studentem zaocznym i szukam pracy na jakimkolwiek stanowisku.
Biegle władam siedmiona językami (angielski, niemiecki, francuski, mandaryński, tybetański, suahili i duński).
Obecnie nie posiadam rodziny. Nie mam także znajomych, więc moge przesiadywać całymi dniami w pracy.
Jem mało, nie kupuję nowych ciuchów, przez tydzień chodzę w tej samej bieliźnie, więc zadowoli mnie praca nawet na pół etatu przy umowie na zlecenie 5,50 zł na godzinę.
Jako, że może wyżywić się powietrzem i trawą, przyjmę również pracę "na powietrzu".
Posiadam szereg kwalifikacji, ukończonych kursów i praktyk. Mając 21 lat, przez ostatnie 12 wiosen pracowałem w zagranicznej firmie, w której głównym zajęciem było parzenie kawy oraz zamiatanie podłogi. W ramach nadgodzin pracowałem w renomowanym niemieckim kamieniołomie dzięki czemu mogłem biegle wladać językiem używanym przez ludy germańskie.
Posiadam grupę inwalidzką i kartę rencisty. Posiadam uprawnienia do kierowania wózkiem widłowym (gazowym, spalinowym i elektrycznym).
Mam 10 letnie doświadczenie w programowaniu PHP,JAVA C++, C#,Asembler i ogólnie wszystko co tam istnieje.
Posiadam także wiedze pisania bazy danych w notatniku.
Jestem szczęśliwym posiadaczem prawa jazdy kategorii A,B,C,D,E,Z. Od ponad roku rozwijam swoje pasje w ekstremalnej jeździe czołgiem. Od niedawna odbyłem szkolenie w jeździe niemieckimi czołgami ciężkimi. Posadam także konto w World Of Warcraft gdzie rozwijam swoją postać Palladyna.
Posiadam szeroką wiedzę z zakresu informatyki: od wygrania partii w pasjansa po napisanie kilku zdań w Wordzie.
Uwielbiam kontakt z ludźmi, więc praca w Call center nie jest dla mnie straszna. Nie przeszkadza mi nawet cotygodniowa rotacja. W ostateczności mogę zostać płatnym mordercą (zleczenie prywatne lub mafia).
Dospozycyjność nawet w nocy.

Pozostałe umiejętności: umiejętność krecenia majonezu, ubijania piany, łowienia ryb, spawania, pracy pod presją czasu, umiejętność prasowania, wyciągania gila z nosa oraz pierdzenia w gacie.
Na etat na wizażu kwalifikacje za niskie
Elmo88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 08:17   #152
vivita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 31
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Gorszych rzeczy za przeproszeniem nie czytałam. Ja szukam byle jakiej pracy 3 lata, inne dziewczyna tutaj pisała, że szuka 4 lata , inna znów 6 lat. Ty chyba jesteś z dużego miasta, bo w małych miastach to jak nie masz znajomości, to żadnej pracy nawet w spożywczym nie dostaniesz.


Tak,jestem z dużego miasta.I też nie mam pracy.Ty w każdym swoim poście podkreślasz,że jesteś z małego miasta,gdzie nie ma szans na pracę.Za to oczywiscie w dużym mieście praca leży na ulicy.Jest stereotyp,że w dużym mieście tak łatwo o pracę,i wszyscy ściągają do miasta,czy to na studia,czy to za pracą,i WSZYSCY CHCĄ PRACOWAĆ.
vivita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 09:32   #153
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Znalazłam wczoraj wieczorem ogłoszenie, ze szukaja kogos do sklepu na weekendy. Zadzwonilam dosc pozno, babka odebrała, była miła, zaprosiła na rozmowe kwalifikacyjną. Mam tam po drodze, jak jade do uczelni, wiec raz, ze blisko, a dwa ze nie musialabym dodatkowo kupowac biletów, tylko jezdzic tam na karte, ktora i tak musze miec by jezdzic do uczelni. Do tego nie wymagaja znajomosci kasy fiskalnej, babka mowila ze sie szybko naucze, a ksiazeczke sanepidu ze sobie wyrobie jak mnie zatrudnią No i pensja jak na czasy, kraj i rodzaj pracy przyzwoita... Mam nadzieje, ze sie uda
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 11:18   #154
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Znalazłam wczoraj wieczorem ogłoszenie, ze szukaja kogos do sklepu na weekendy. Zadzwonilam dosc pozno, babka odebrała, była miła, zaprosiła na rozmowe kwalifikacyjną. Mam tam po drodze, jak jade do uczelni, wiec raz, ze blisko, a dwa ze nie musialabym dodatkowo kupowac biletów, tylko jezdzic tam na karte, ktora i tak musze miec by jezdzic do uczelni. Do tego nie wymagaja znajomosci kasy fiskalnej, babka mowila ze sie szybko naucze, a ksiazeczke sanepidu ze sobie wyrobie jak mnie zatrudnią No i pensja jak na czasy, kraj i rodzaj pracy przyzwoita... Mam nadzieje, ze sie uda


powodzenia
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 13:28   #155
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Znalazłam wczoraj wieczorem ogłoszenie, ze szukaja kogos do sklepu na weekendy. Zadzwonilam dosc pozno, babka odebrała, była miła, zaprosiła na rozmowe kwalifikacyjną. Mam tam po drodze, jak jade do uczelni, wiec raz, ze blisko, a dwa ze nie musialabym dodatkowo kupowac biletów, tylko jezdzic tam na karte, ktora i tak musze miec by jezdzic do uczelni. Do tego nie wymagaja znajomosci kasy fiskalnej, babka mowila ze sie szybko naucze, a ksiazeczke sanepidu ze sobie wyrobie jak mnie zatrudnią No i pensja jak na czasy, kraj i rodzaj pracy przyzwoita... Mam nadzieje, ze sie uda
powodzenia!

ja jestem załamana, bo nie ma żadnych ogłoszeń sensownych o pracę. Nie liczą telesprzedaży, ale jakoś do tego nawet nie składam. Kiedyś złożyłam i byłam nawet na rozmowie, ale... raczej nie chciałabym tego robić.
Kiepski okres z ogłoszeniami u mnie chyba teraz. Może w kwietniu będzie lepiej.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 13:39   #156
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

dostałam dziś zlecenie napisania pracy maturalnej
I znalazłam ofertę stażu dla 3 osób, jutro idę po skierowanie. Myślicie, że warto jeśli jest wiecej miejsc? http://www.pupdrawsko.pl/klient/oferta/1815.html
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 16:11   #157
Elmo88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 433
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
dostałam dziś zlecenie napisania pracy maturalnej
I znalazłam ofertę stażu dla 3 osób, jutro idę po skierowanie. Myślicie, że warto jeśli jest wiecej miejsc? http://www.pupdrawsko.pl/klient/oferta/1815.html
Próbuj z tym stażem, nie stracisz nic, możesz tylko zyskać powodzenia
Elmo88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-26, 19:38   #158
Iskierka007
Raczkowanie
 
Avatar Iskierka007
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 35
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Ja jutro idę do UP, choć nie wiem po co... chyba po to żeby dać im mój autograf jak zwykle. Ale dziewczyny jest nadzieja! W sobotę idę na rozmowę w sprawie stażu do sklepu z bielizną :p Zobaczymy co z tego wyniknie
Iskierka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 21:04   #159
marlenqa22
Zadomowienie
 
Avatar marlenqa22
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 326
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Cytat:
Napisane przez vivita Pokaż wiadomość
Tak,jestem z dużego miasta.I też nie mam pracy.Ty w każdym swoim poście podkreślasz,że jesteś z małego miasta,gdzie nie ma szans na pracę.Za to oczywiscie w dużym mieście praca leży na ulicy.Jest stereotyp,że w dużym mieście tak łatwo o pracę,i wszyscy ściągają do miasta,czy to na studia,czy to za pracą,i WSZYSCY CHCĄ PRACOWAĆ.
to skoro nie masz pracy dlaczego twierdzisz że bezrobotna osoba nie zasługuje żeby być w związku i należy ją zostawić? Tak przecież napisałaś do faceta, który chce pomóc swojej bezrobotnej dziewczynie.
Też uważasz że nic ci się nie należy jako bezrobotna?
__________________
Szczęśliwa żona od 02.08.2014r.

1 lipiec 2022- czekamy na Ciebie maleństwo
marlenqa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 21:13   #160
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Idę jutro na rozmowę w sprawie pracy jako opiekunka do dziecka. Oczywiście na czarno i za głodową stawkę. Ale idę, bo to tylko kilka godzin dziennie, wystarczy mi na opłacenie studiów i będę mogła dalej być zarejestrowana w PUPie, dzięki czemu może na jakiś staż się załapię za jakiś czas
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 21:35   #161
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Arya powodzenia
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-26, 21:51   #162
Elmo88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 433
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Cytat:
Napisane przez Iskierka007 Pokaż wiadomość
Ja jutro idę do UP, choć nie wiem po co... chyba po to żeby dać im mój autograf jak zwykle. Ale dziewczyny jest nadzieja! W sobotę idę na rozmowę w sprawie stażu do sklepu z bielizną :p Zobaczymy co z tego wyniknie
Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Idę jutro na rozmowę w sprawie pracy jako opiekunka do dziecka. Oczywiście na czarno i za głodową stawkę. Ale idę, bo to tylko kilka godzin dziennie, wystarczy mi na opłacenie studiów i będę mogła dalej być zarejestrowana w PUPie, dzięki czemu może na jakiś staż się załapię za jakiś czas
Dziewczyny powodzenia
Elmo88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 10:01   #163
kosmiteczka
Zadomowienie
 
Avatar kosmiteczka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
ja jestem załamana, bo nie ma żadnych ogłoszeń sensownych o pracę. Nie liczą telesprzedaży, ale jakoś do tego nawet nie składam. Kiedyś złożyłam i byłam nawet na rozmowie, ale... raczej nie chciałabym tego robić.
Kiepski okres z ogłoszeniami u mnie chyba teraz. Może w kwietniu będzie lepiej.
u mnie to samo.... nawet nie ma gdzie wysyłać cv. może po świętach się coś ruszy....


ps. pracowała któraś z Was w jakiejś firmie tak bardziej na stałe przez agencję pośrednictwa pracy? Ja pracowałam ale jako nastolatka, dorywczo przy wykładaniu towaru i wtedy mi to pasowało ale teraz nie wiem czy warto się pchać i aplikować w stałą pracę - przez agencję. Bo czyż nie po to zatrudniają przez agencję, żeby nie podpisać umowy o pracę i w razie czego wyrzucić kogoś z dnia na dzień?
__________________
"kobiety mają problemy z parkowaniem, bo mężczyźni przez całe życie im wmawiają, że 15 centymetrów to dużo"


COCO JAMBO I DO PRZODU

Edytowane przez kosmiteczka
Czas edycji: 2013-03-27 o 10:12
kosmiteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 12:56   #164
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

byłam po skierowanie i znowu na jakąś wiochę ;/ nie wiem jak mam się tam dostać, bo nie ma nawet połączenia, chyba do jednego miasta czy wsi i 3km piechotą? Bo nie wiem jak można inaczej tam się dostać
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 13:04   #165
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Cytat:
Napisane przez myboyismine Pokaż wiadomość
Arya powodzenia
Cytat:
Napisane przez Elmo88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny powodzenia
nie dziękuję Chociaż ja już po rozmowie, więc chyba nie zapeszę już.

Cytat:
Napisane przez kosmiteczka Pokaż wiadomość
ps. pracowała któraś z Was w jakiejś firmie tak bardziej na stałe przez agencję pośrednictwa pracy? Ja pracowałam ale jako nastolatka, dorywczo przy wykładaniu towaru i wtedy mi to pasowało ale teraz nie wiem czy warto się pchać i aplikować w stałą pracę - przez agencję. Bo czyż nie po to zatrudniają przez agencję, żeby nie podpisać umowy o pracę i w razie czego wyrzucić kogoś z dnia na dzień?
ja pracowałam, ale chyba nie można tego uznać, że na stałe, bo po 2 mies się zwolniłam sama.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 15:52   #166
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Do dziewczyn z klubu dołączam wam tutaj to zdjęcie torebki kupionej za całe 1 zł.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjecie0028-zielona torebka.jpg (59,5 KB, 85 załadowań)
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 16:30   #167
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Dostałam telefon nie wiem, czy to prawda. Może się rozmyślą
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 16:55   #168
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Szakal gratuluję! Trzymam kciuki

Dziewczyny, powodzenia na rozmowach!
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 17:30   #169
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Cytat:
Napisane przez kosmiteczka Pokaż wiadomość
ps. pracowała któraś z Was w jakiejś firmie tak bardziej na stałe przez agencję pośrednictwa pracy? Ja pracowałam ale jako nastolatka, dorywczo przy wykładaniu towaru i wtedy mi to pasowało ale teraz nie wiem czy warto się pchać i aplikować w stałą pracę - przez agencję. Bo czyż nie po to zatrudniają przez agencję, żeby nie podpisać umowy o pracę i w razie czego wyrzucić kogoś z dnia na dzień?
Ja pracowałam przez agencję pracy - przez 10 miesięcy (miałam umowę o pracę tymczasową, na początku podpisywaną na 1 miesiąc a później na 2-3 miesiące).
Ostatnio podpisałam już normalną umowę o pracę - z firmą, dla której pracowałam przez w/w agencję.
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2013-03-27 o 17:34
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-27, 17:36   #170
Andrzeej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 339
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Nie chciałbym się wymądrzać, chciałbym tylko podać garść porad. Mam nadzieję, że komuś pomogą.

Sam pracuję w małej / średniej firmie, w branży informatycznej, i czasami zdarza mi się siedzieć po drugiej stronie barykady - czyli jako zatrudniający. Wg mnie, najlepiej szukać pracy wśród znajomych. Rynek pracy to nie tylko wielkie korporacje, ale także firmy mniejsze, średnie. No a w tych naprawdę trudno zatrudnia się kogoś "z ulicy". Samemu przeprowadza się rekrutację, podczas której ciężko kogoś ocenić. W takiej sytuacji praktycznie zawsze jesli szukamy kogoś do pracy to najpierw pytamy się ... pracowników, czy kogoś znają, godnego polecenia.

Więc naprawdę warto jest pytać znajomych, kolegów, koleżanki. Jasne, większość też pewnie szuka pracy, ale czasem trafia się ktoś kto zna kogoś, kto szuka do pracy, i często jedno słowo potrafi naprawdę sporo.

Kiedyś też się obrażałem, że nic nie mogłem znaleźć przez ogłoszenia w internecie. Dzisiaj szczerze mówiąc, gdy coraz bliżej mi do pracodawcy , znacznie bardziej jestem skłonny uwierzyć zaufanemu pracownikowi, który mi powie, że zna dziewczynę, która jest solidna itd. itp. i która może przydałaby się w pracy, niż wziąć kogoś kompletnie z zewnątrz.

Więc jakkolwiek to zabrzmi - szukajcie wśród znajomych.

Całkiem niezła opcją jest też zarejestrować się na goldenline.pl . Tam zamieszczamy nasze CV (nie jest to portal stricte na temat pracy, są fora różnotematyczne - bardziej to taka sieć społecznościowa), no i nie wiedzieć czemu, różnorakiej maści headhunterzy upodobali sobie ten serwis. Często dostaję stamtąd oferty od headhunterów, choć fakt, akurat mam niezłe CV. No ale tak czy siak, można tam złapać kontakt z headhunterami i tym samym wiedzieć kogo np. szukają, znaleźć jakieś oferty pracy itd.

Czasem opłaca się też popatrzeć szerzej. Czy nasze umiejętności nie pozwalają nam na podjęcie pracy w zawodzie, o którym byśmy nigdy nie pomyśleli ? Podam przykład mojej siostry. Studiowała dziennie, dorabiała w kawiarniach. Powiedziałem jej, aby spróbowała sił jako ... tester oprogramowania. Branża IT ma to do siebie, że:
- jest niedobór ludzi (zwłaszcza programistów to fakt, ale IT to nie tylko programiści - to co zrobią programiści, ktoś inny musi zweryfikować, przetestować !)
- nie potrzeba papierka ze studiów
- można się samemu przyuczyć
- dział testów / QA (Quality Assurance) to w bardzo sporej mierze domena kobiet bo są zorientowane na detale, dociekliwe, lubią szukać dziury w całym ;D

No więc ta moja siostra lubi siedzieć na fejsie, płynnie obsługuje komputer (pisanie, podstawowe oprogramowanie typu pakiet office), coś tam na uczelni miewała jakieś tam różne programy, które nauczyły jej ogłady z komputerem. Zna angielski i ... polski No i gdzieś tam trafiła ogłoszenie, że firma szuka testera oprogramowania. Poszła, przyjęli ją i bardzo sobie chwali - pieniądze na pewno lepsze niż w tych wszystkich kawiarniach. Co tam robi ? tak naprawdę, w pewnym sensie to jest podobne do pracy biurowej. Tworzy dokumentację, wg okreslonego szablonu. Na podstawie tej dokumentacji (czyli np. kroków) potem testuje jakiś program (najczęściej po prostu jakąś stronę internetową, wypełnia jakieś formularze itd.) - jeśli coś nie działa tak jak w dokumentacji to zgłasza to w systemie (po prostu strona www gdzie się raportuje błędy - każdy kto obsługuje płynnie fejsa nauczy się tego w tydzień). No i potem to np. programiści robią. Potem ona to znowu sprawdza, raportuje, albo odhacza no i na tym jej praca polega.

Ok, czasem bywa tak, że pracodawcy oczekują konkretnych umiejętności informatycznych, ale całkiem często jest tak, że nie trzeba - czasem wystarczą bardziej "nie-informatyczne" umiejętności jak np. znajomość języka, rzetelność, dociekliwość.

Ot taki przykład, że czasem są pewne branże, które się wydają typowo męskie, ale jest tam też miejsce dla kobiet.
Andrzeej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 20:22   #171
Lilly_Lilly
Zakorzenienie
 
Avatar Lilly_Lilly
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 6 868
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

hej powiem wam ze juz mam dosc tych praktyk 8 godzin za darmo to jest jakas kpina
__________________
25.02.2012
Lilly_Lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 20:29   #172
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Ja byłam na rozmowie, ale babeczka powiedziała, że już kogoś znalazła..

Więc dalej siedzę w domu i się dołuję.

Na koncie 0.00zł, jestem na dodatek chora i żyć mi się nie chce..
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 20:42   #173
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Cytat:
Napisane przez Lilly_Lilly Pokaż wiadomość
hej powiem wam ze juz mam dosc tych praktyk 8 godzin za darmo to jest jakas kpina

No, lekka przeada...osiem h za free to nieciekawa sprawa. A swoją drogą, to Ty w avatarze :P? Już od X czasu chciałam zapytać.
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 22:39   #174
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

tez mialam kiedys praktyki, niemal zawsze 8 godz mnie tzrymali ale przynajmniej mialam ciekawie
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 09:11   #175
Nina343
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 154
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

amelsss
Mam tak samo jak ty chociaż dużo cv wysyłam. Chyba już 10 od początku tygodnia
Nina343 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 09:16   #176
Elmo88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 433
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Cytat:
Napisane przez Lilly_Lilly Pokaż wiadomość
hej powiem wam ze juz mam dosc tych praktyk 8 godzin za darmo to jest jakas kpina
A dali Ci w końcu jakies fajne zajecie? Bo jak się cos robi to jeszcze jest ok, gorzej się tak bimbać

Cytat:
Napisane przez amelsss Pokaż wiadomość
Ja byłam na rozmowie, ale babeczka powiedziała, że już kogoś znalazła..

Więc dalej siedzę w domu i się dołuję.

Na koncie 0.00zł, jestem na dodatek chora i żyć mi się nie chce..
Bedzie dobrze
Elmo88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 09:24   #177
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Cytat:
Napisane przez Andrzeej Pokaż wiadomość
Nie chciałbym się wymądrzać, chciałbym tylko podać garść porad. Mam nadzieję, że komuś pomogą.

Sam pracuję w małej / średniej firmie, w branży informatycznej, i czasami zdarza mi się siedzieć po drugiej stronie barykady - czyli jako zatrudniający. Wg mnie, najlepiej szukać pracy wśród znajomych. Rynek pracy to nie tylko wielkie korporacje, ale także firmy mniejsze, średnie. No a w tych naprawdę trudno zatrudnia się kogoś "z ulicy". Samemu przeprowadza się rekrutację, podczas której ciężko kogoś ocenić. W takiej sytuacji praktycznie zawsze jesli szukamy kogoś do pracy to najpierw pytamy się ... pracowników, czy kogoś znają, godnego polecenia.

Więc naprawdę warto jest pytać znajomych, kolegów, koleżanki. Jasne, większość też pewnie szuka pracy, ale czasem trafia się ktoś kto zna kogoś, kto szuka do pracy, i często jedno słowo potrafi naprawdę sporo.
Powiedz mi, co w takiej sytuacji mają zrobić osoby takie jak ja, które nie mają znajomych, rodziny, która mogła by im załatwić pracę. Czasami myślę, że powinnam skoczyć z mostu, skoro przez x lat nie potrafiłam znaleźć znajomości. Nigdy nie miałam i nie będę ich mieć.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 09:27   #178
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Do dziewczyn z klubu dołączam wam te zdjęcia. Zdjęcie pierwsze wyszło ni jak, nie oddaję uroku sukienki i nie widać jej dobrze, bo mój tel nie robi ładnych zdjęć . Zdjęcie drugie jest wyraźniejsze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0023- sukienka.jpg (71,9 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0025-1-spódnica.jpg (51,1 KB, 50 załadowań)
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 10:17   #179
marlenqa22
Zadomowienie
 
Avatar marlenqa22
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 326
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Cytat:
Napisane przez Andrzeej Pokaż wiadomość
Nie chciałbym się wymądrzać, chciałbym tylko podać garść porad. Mam nadzieję, że komuś pomogą.

Sam pracuję w małej / średniej firmie, w branży informatycznej, i czasami zdarza mi się siedzieć po drugiej stronie barykady - czyli jako zatrudniający. Wg mnie, najlepiej szukać pracy wśród znajomych. Rynek pracy to nie tylko wielkie korporacje, ale także firmy mniejsze, średnie. No a w tych naprawdę trudno zatrudnia się kogoś "z ulicy". Samemu przeprowadza się rekrutację, podczas której ciężko kogoś ocenić. W takiej sytuacji praktycznie zawsze jesli szukamy kogoś do pracy to najpierw pytamy się ... pracowników, czy kogoś znają, godnego polecenia.

Więc naprawdę warto jest pytać znajomych, kolegów, koleżanki. Jasne, większość też pewnie szuka pracy, ale czasem trafia się ktoś kto zna kogoś, kto szuka do pracy, i często jedno słowo potrafi naprawdę sporo.

Kiedyś też się obrażałem, że nic nie mogłem znaleźć przez ogłoszenia w internecie. Dzisiaj szczerze mówiąc, gdy coraz bliżej mi do pracodawcy , znacznie bardziej jestem skłonny uwierzyć zaufanemu pracownikowi, który mi powie, że zna dziewczynę, która jest solidna itd. itp. i która może przydałaby się w pracy, niż wziąć kogoś kompletnie z zewnątrz.

Więc jakkolwiek to zabrzmi - szukajcie wśród znajomych.

Całkiem niezła opcją jest też zarejestrować się na goldenline.pl . Tam zamieszczamy nasze CV (nie jest to portal stricte na temat pracy, są fora różnotematyczne - bardziej to taka sieć społecznościowa), no i nie wiedzieć czemu, różnorakiej maści headhunterzy upodobali sobie ten serwis. Często dostaję stamtąd oferty od headhunterów, choć fakt, akurat mam niezłe CV. No ale tak czy siak, można tam złapać kontakt z headhunterami i tym samym wiedzieć kogo np. szukają, znaleźć jakieś oferty pracy itd.

Czasem opłaca się też popatrzeć szerzej. Czy nasze umiejętności nie pozwalają nam na podjęcie pracy w zawodzie, o którym byśmy nigdy nie pomyśleli ? Podam przykład mojej siostry. Studiowała dziennie, dorabiała w kawiarniach. Powiedziałem jej, aby spróbowała sił jako ... tester oprogramowania. Branża IT ma to do siebie, że:
- jest niedobór ludzi (zwłaszcza programistów to fakt, ale IT to nie tylko programiści - to co zrobią programiści, ktoś inny musi zweryfikować, przetestować !)
- nie potrzeba papierka ze studiów
- można się samemu przyuczyć
- dział testów / QA (Quality Assurance) to w bardzo sporej mierze domena kobiet bo są zorientowane na detale, dociekliwe, lubią szukać dziury w całym ;D

No więc ta moja siostra lubi siedzieć na fejsie, płynnie obsługuje komputer (pisanie, podstawowe oprogramowanie typu pakiet office), coś tam na uczelni miewała jakieś tam różne programy, które nauczyły jej ogłady z komputerem. Zna angielski i ... polski No i gdzieś tam trafiła ogłoszenie, że firma szuka testera oprogramowania. Poszła, przyjęli ją i bardzo sobie chwali - pieniądze na pewno lepsze niż w tych wszystkich kawiarniach. Co tam robi ? tak naprawdę, w pewnym sensie to jest podobne do pracy biurowej. Tworzy dokumentację, wg okreslonego szablonu. Na podstawie tej dokumentacji (czyli np. kroków) potem testuje jakiś program (najczęściej po prostu jakąś stronę internetową, wypełnia jakieś formularze itd.) - jeśli coś nie działa tak jak w dokumentacji to zgłasza to w systemie (po prostu strona www gdzie się raportuje błędy - każdy kto obsługuje płynnie fejsa nauczy się tego w tydzień). No i potem to np. programiści robią. Potem ona to znowu sprawdza, raportuje, albo odhacza no i na tym jej praca polega.

Ok, czasem bywa tak, że pracodawcy oczekują konkretnych umiejętności informatycznych, ale całkiem często jest tak, że nie trzeba - czasem wystarczą bardziej "nie-informatyczne" umiejętności jak np. znajomość języka, rzetelność, dociekliwość.

Ot taki przykład, że czasem są pewne branże, które się wydają typowo męskie, ale jest tam też miejsce dla kobiet.
Ja mam znajomych którzy teoretycznie mogliby mi załatwić pracę, ale NIE CHCĄ.
Prosiłam nie raz, błagałam. Ludzie są okrutni i mają gdzieś że komuś jest ciężko. Masz szczęście że Ci się udało. Nic tylko pogratulować.
Nie myśl że siedzą tu osoby które nic nie robią, i tylko narzekają.
Roznosimy CV, prosimy wśród znajomych, działamy.
Ale nie jest to takie łatwe..
__________________
Szczęśliwa żona od 02.08.2014r.

1 lipiec 2022- czekamy na Ciebie maleństwo
marlenqa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 10:39   #180
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Depresyjny brak pracy.... Nasze żale i sukcesy!

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość
Ja mam znajomych którzy teoretycznie mogliby mi załatwić pracę, ale NIE CHCĄ.
Prosiłam nie raz, błagałam. Ludzie są okrutni i mają gdzieś że komuś jest ciężko. Masz szczęście że Ci się udało. Nic tylko pogratulować.
Nie myśl że siedzą tu osoby które nic nie robią, i tylko narzekają.
Roznosimy CV, prosimy wśród znajomych, działamy.
Ale nie jest to takie łatwe..
marlenqa, rozumiem Twoją trudną sytuację, ale ja też chyba nie polecałabym znajomych do pracy w mojej firmie. Różnie w życiu bywa i nie chciałabym kwasów potem - ze znajomym lub z pracodawcą. Znam przypadki, gdzie ktoś kogoś polecał, a potem siara straszna była. Moim zdaniem to spora odpowiedzialność polecić kogoś do pracy.
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-29 17:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:35.