Makijaż, demakijaż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-13, 07:16   #1
Roxi999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 14

Makijaż, demakijaż


Witam! Mam 17 lat. Dopiero zaczynam swoją "przygodę" z makijażem i związku z tym potrzebuje pomocy. Krem bb, baza, korektor, podkład, puder, makijaż oczu, róż, bronzer, rozświetlacz, usta. Demakijaż: plyn micelarny, mycie twarzy żelem do oczyszczenia twarzy (zamierzam kupić taki ze szczotką i dodatkowo ręcznik do twarzy) oraz woda termalna. Myśle by na noc zastosować olej kokosowy. Czy kolejność jest poprawa? Cos pominelam, cos jest zbędne? Proszę o pomoc. Pozdrawiam. Roxi
Roxi999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 07:32   #2
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Makijaż, demakijaż

Masz 17lat. Nie potrzebujesz nawet polowy z tego. Z miejsca wywalilabym baze, podklad roz i brazer, rozswietlacz Ewentualnie sam roz jak bardzo blada jestes.
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 07:37   #3
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Makijaż, demakijaż

Cytat:
Napisane przez Roxi999 Pokaż wiadomość
Witam! Mam 17 lat. Dopiero zaczynam swoją "przygodę" z makijażem i związku z tym potrzebuje pomocy. Krem bb, baza, korektor, podkład, puder, makijaż oczu, róż, bronzer, rozświetlacz, usta. Demakijaż: plyn micelarny, mycie twarzy żelem do oczyszczenia twarzy (zamierzam kupić taki ze szczotką i dodatkowo ręcznik do twarzy) oraz woda termalna. Myśle by na noc zastosować olej kokosowy. Czy kolejność jest poprawa? Cos pominelam, cos jest zbędne? Proszę o pomoc. Pozdrawiam. Roxi
Nie rozumiem pogrubionego trio. Po co jeszcze krem BB do bazy i podkładu
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 10:38   #4
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Makijaż, demakijaż

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Nie rozumiem pogrubionego trio. Po co jeszcze krem BB do bazy i podkładu
Może myśli, że krem BB to zwykły krem do twarzy
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 10:45   #5
Roxi999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 14
Dot.: Makijaż, demakijaż

Słyszałam od kilku koleżanek, ze sam krem BB nie wystarcza, wiec stąd rownież i podklad umieściłam w pytaniu. Ale jak pisalam dopiero zaczynam "przygodę" z malowanien, wiec proszę o wyrozumienie. Pozdrawiam.
Roxi999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 10:53   #6
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Makijaż, demakijaż

Cytat:
Napisane przez Roxi999 Pokaż wiadomość
Słyszałam od kilku koleżanek, ze sam krem BB nie wystarcza, wiec stąd rownież i podklad umieściłam w pytaniu. Ale jak pisalam dopiero zaczynam "przygodę" z malowanien, wiec proszę o wyrozumienie. Pozdrawiam.
to zależy od kremu, stanu skóry i efektu, jaki chce się osiągnąć. Masz BB polski czy azjatycki? Do azjatyckiego absolutnie nie używałabym już dodatkowo bazy, są wystarczająco sylikonowe. W ogóle na co dzień zamiast bazy proponuję po prostu dobry krem. W makijażu albo krem BB, albo podkład. Nie rób sobie z twarzy wielowarstwowej tapety, to co spod podkładu prześwituje, zakryj korektorem i przypudruj. Bronzer w makijażu dziennym, nałożony mało wprawnie, też nie będzie wyglądał dobrze - radzę z nim kombinować ale na wieczorne wyjścia.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 10:56   #7
Roxi999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 14
Dot.: Makijaż, demakijaż

Dziękuje bardzo a czy mozesz napisać mi cos wiecej na temat demakijaż ? Dobrze wszystko rozplanowalam ?
Roxi999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-13, 11:13   #8
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Makijaż, demakijaż

Cytat:
Napisane przez Roxi999 Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo a czy mozesz napisać mi cos wiecej na temat demakijaż ? Dobrze wszystko rozplanowalam ?
Specjalistką nie jestem, u mnie sprawdza się demakijaż najpierw jakimś żelem/pianką (spłukane wodą), po czym przetarcie płynem micelarnym. Na czystą twarz oczywiście krem. Wody termalnej nie używam.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 11:16   #9
Roxi999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 14
Dot.: Makijaż, demakijaż

Dziękuje bardzo. a czy zel bioliq clean jest odpowiedni ?
Roxi999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 11:22   #10
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Makijaż, demakijaż

Cytat:
Napisane przez Roxi999 Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo. a czy zel bioliq clean jest odpowiedni ?
Nie wiem - sprawdź opinie w necie, na KWC, mnie bardzo wiele kosmetyków uczula, więc nie jestem dobrym materiałem do badań w tej kwestii Różne skóry różnie reagują.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 11:27   #11
Roxi999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 14
Dot.: Makijaż, demakijaż

Demakijaż np żelem/pianka, plyn micelarny i wtedy oczyszczenie twarzy żelem do mycia twarzy. Dobrze zrozumiałam ? I przepraszam za aż tyle pytań, ale wole byc pewna.
Roxi999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-13, 11:29   #12
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Makijaż, demakijaż

Cytat:
Napisane przez Roxi999 Pokaż wiadomość
Demakijaż np żelem/pianka, plyn micelarny i wtedy oczyszczenie twarzy żelem do mycia twarzy. Dobrze zrozumiałam ? I przepraszam za aż tyle pytań, ale wole byc pewna.
Nie, ja oczyszczam np. żelem, spłukuję wodą, potem micelem. Acha, oczy zmywam na samym początku płynem dwufazowym do demakijażu oczu.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 11:32   #13
Roxi999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 14
Dot.: Makijaż, demakijaż

Dziękuje bardzo
Roxi999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 20:30   #14
simbami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 113
Dot.: Makijaż, demakijaż

Ja do zmycia oczu z doczepianymi rzęsami używam płynu micelarnego Ekspert czystej skóry z Bielendy. Jest bezpieczny również przy makijażu permanentnym. Bardzo dobrze wszystko schodzi, więc jak najbardziej warto zwrócić uwagę
simbami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 11:56   #15
kasiakluch
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 115
Dot.: Makijaż, demakijaż

Uzwywam plynu micelarnego, zaczynam od ust, potem oczy i reszta twarzy, caly zabieg powtarzam dwa razy
kasiakluch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 15:22   #16
kata_strofa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 69
Dot.: Makijaż, demakijaż

uzywam plynu micelarnego i olejku
kata_strofa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 14:30   #17
makeup_lover
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 162
Dot.: Makijaż, demakijaż

Jesteś bardzo młoda i na pewno nie potrzebujesz aż tylu produktów do makijażu. Uważam, że baza pod podkład i jakiś delikatny puder kompaktowy i tusz to zdecydowanie wystarczy! Im bardziej naturalnych produktów będziesz od początku używać tym lepiej. Polecam Ci bazę z serum emani. Jest naprawdę świetna, a składniki są wspaniałe. Dodatkowo, pamiętaj, że demakijaż jest bardzo ważny. Nigdy nie zasypiaj z makijażem, to strasznie źle wpływa na cerę. Ja lubię płyn micelarny z Tołpy i pastę raz na jakiś czas. Ale jak na tak młodą osobę nie maluj się jeszcze, bedziesz miała na to całe życie, bo potem to już raczej coraz bardziej trzeba..!
makeup_lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 12:13   #18
jodlowska1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 5
Dot.: Makijaż, demakijaż

Jakich kosmetyków używacie do zmywania makijażu? I jak wygląda Wasza dalsza pielęgnacja? Ja odkryłam niedawno fajny kosmetyk połączenie płynu micelarnego z olejkowym serum z eveline, nie miałam dużych oczekiwań co do tego produktu, ale jestem mega pozytywnie zaskoczona. Jak lubicie olejek arganowy, to kosmetyk dla Was.
jodlowska1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 12:36   #19
charlieandfog
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 3
Dot.: Makijaż, demakijaż

Myślę, że skoro zaczynasz, to np. baza nie jest konieczna. Chyba że masz, np. bardzo tłustą skórę i uważasz inaczej. Ja jednak ograniczyłabym liczbę kosmetyków do minimum. Fajnie, że zaczęłaś od kremu bb. A jaki aktualnie stosujesz?
Jeśli chodzi o demakijaż, to z własnego doświadczenia mogę Ci polecić olejek do demakijażu, najlepiej taki, który reaguje z wodą tworząc pianę (ja aktualnie używam z Biodermy, Atoderm, Huile de Douche). Usuwa makijaż naprawdę duuuuużo szybciej niż płyn micelarny i nie trzeba marnować dużo wacików kosmetycznych. Tylko po olejku zawsze stosuję jakiż żel, bo inaczej mnie zapycha (ja np. używam teraz żelu micelarnego z BeBeauty, niebieskiego). Ale już jak po olejku zastosuję żel, to nie ma problemu zapychania. A płynem micelarnym usuwam ewentualne resztki makijażu, szczególnie tuszu do rzęs. Mam nadzieję, że pomogłam.

__________________
Milena, http://one-cellar-door.blogspot.com
charlieandfog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-03, 13:06   #20
tomiska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 12
Dot.: Makijaż, demakijaż

Jeżeli chodzi o demakijaż to u mnie sprawdzają si ę tylko olejki, do tego skóra po demakijażu jest dobrze nawilżona Teraz używam olejku z vianka, co ciekawa dopiero zauważyłam, że to produkcja sylveco
tomiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 12:16   #21
milanaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 25
Dot.: Makijaż, demakijaż

Demakijaż to ważna sprawa i wydaje mi się, że musi przebiegać kilkuetapowo. Ja bardzo lubię wodę tonizującą z minerałami od eveline, to dobre zakończenie oczyszczania twarzy, bo ona mega nawilża skórę. Ja mam cerę suchą także dla mnie to ważna sprawa.
milanaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-01, 00:21   #22
kasiakks
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 6
Dot.: Makijaż, demakijaż

Właśnie ja mam strasznie suchą skórę i płyny micelarne bardzo wysuszały mi buzię. Używam toniku różanego nawilżająco-kojącego od eveline, to był strzał w dziesiątkę, bo skóra jest po nim naprawdę nawilżona, nie jest ściągnięta tak jak do tej pory.
kasiakks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-01 01:21:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.