Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XIII - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-09, 22:45   #241
Ciri32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 319
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XIII

Hejka mam takie pytanie, jestem przeziębiona biorę tabletki Maxim, biorę wszystkie regularnie jestem w końcówce drugiego tygodnia. W czwartek wzięłam tabletkę 19: 30 następnego dnia tj piątek kupiłam w aptece saszetki na przeziębienie, geloprosed z paracetamolem taki mają skład: paracetamol 1000 mg i chlorowodorek fenylefryny 12,2 mg. Pozostałe składniki: kwas askorbinowy, ksylitol, etyloceluloza, węglan sodu, kwas winowy, cytrynian magnezu, aspartam, stearynian magnezu i aromat czarnej porzeczki. Nie wiem ile ma witaminy c ale cała sazetka ma 1.6 g więc odliczając inne składniki nie może jej być więcej niż 400. Wzięłam jedna saszetkę w piątek około 10 rano i mniej więcej w tym czasie odbyłam też stosunek, bez prezerwatywy ale też bez końca w środku, następnie drugą saszetkę wzięłam około 16 a anty jak zwykle o 19:30, dzisiaj tj sobota wzięłam tylko jedna tą saszetkę około 11 i więcej już nie bo czytałam żeby nie przekraczać 3g paracetamolu na dzień. Tabletke anty dzisij wzielam i stalej porze.Żadnych innych leków nie brałam itd. Teraz moje pytanie czy nie zaszła jakaś interakcja ? Nie przekroczylam żadnej dawki, w ulotce też nie pisze nic o interakcji tego leku z anty, tylko środkach ostrożności o lekach które też się rozkładają w wątrobie i to mnie zmartwiło, to nie jest żaden antybiotyk zwykle saszetki bez recepty. Naczytałam się w internecie i teraz wariuje czy to możliwe że po tych dwóch saszetkach w piątek organizm pomyślał że nie wzięłam tabletki i odblokował owulacje czy coś? I martwię się tym stosunkiem mimo że był beż finału co o tym myślicie?

A raczej tak było napisane o tej wątrobie " - jednoczesnego leczenia się lekami, które wpływają na funkcjonowanie wątroby," I teraz sama nie wiem... niby nic nie przekroczyłam itd ale nie panikuje ze może tabletka z czwartku albo z piątku przez to źle zadziała
Ciri32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-14, 12:16   #242
Bryzka246
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 125
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XIII

W 26 dniu cyklu miałam ryzykowną sytuację. Wiem, że w takim momencie szanse na ciężę są niewielkie. Następnego dnia zaczęłam lekko krwawić (początek okresu), ale spanikowałam i wzięłam tabletkę dzień po. Niestety działy się po niej dziwne rzeczy, okres się praktycznie zatrzymał, miałam tylko bardzo leciutkie brązowe plamienia, po kilku dniach od nowa było lekkie krwawienie i znowu brązowe plamienie. Cała ta "miesiączka" trwała 10 dni, gdzie zazwyczaj mam 4 dniowe.
Teraz powinnam mieć kolejny okres, ale niestety nie mam i na nic się nie zanosi. Dzisiaj jest 5 dzień spóźnienia. Mam dość regularne.
Robiłam testy, jeden 10 dni po ryzykownej sytuacji, jeden w planowym dniu miesiączki. Oba negatywne, więc zakładam że na ciążę nie ma szans.
Miał ktoś może podobnie? Kiedy może pojawić się okres? Zwykle na tydzień przed bolą mnie piersi, teraz nie mam żadnych objawów. Martwię się.
Bryzka246 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 09:53   #243
Pelcia27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-11
Wiadomości: 1
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XIII

Część, jestem tydzień przed okresem, ale od kilku dni czuje dyskomfort po lewej stronie podbrzusza (mniej więcej tutaj gdzie jajnik) jest to może nie ból ale taki kłujący i promieniujący (do boku, pod zebra) dyskomfort.

Przed ostatnią miesiączkę miałam zupełnie normalna, jednak ostatnia była bardzo skąpa 2 dni!! Dodam że zażywam tabletki antykoncepcyjne Harmonet, a jeśli doszło do stosunku to był to stosunek przerywany. Denerwuje się że mogę być w ciąży, ale może to tylko nerwy. Proszę o odpowiedź.



0
Pelcia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 13:48   #244
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Pelcia27 Pokaż wiadomość
Część, jestem tydzień przed okresem, ale od kilku dni czuje dyskomfort po lewej stronie podbrzusza (mniej więcej tutaj gdzie jajnik) jest to może nie ból ale taki kłujący i promieniujący (do boku, pod zebra) dyskomfort.

Przed ostatnią miesiączkę miałam zupełnie normalna, jednak ostatnia była bardzo skąpa 2 dni!! Dodam że zażywam tabletki antykoncepcyjne Harmonet, a jeśli doszło do stosunku to był to stosunek przerywany. Denerwuje się że mogę być w ciąży, ale może to tylko nerwy. Proszę o odpowiedź.



0
Bierzesz regularnie tabletki ? Nie stosujesz leków, które mogą osłabić antykoncepcję? Jeszcze przy stosunku przerywanym dlaczego myślisz, że możesz być w ciąży?
Przy tabletkach cykle nie muszą być identyczne. Możesz mieć nawet cykl bez krwawienia.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-28, 19:15   #245
Klaudia1350
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 3
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Całe szczęście, że udało mi się odnaleźć ten wątek zanim forum zostało zamknięte. Nie wiem, jakie są szanse na odpowiedzi, ale spróbuję.
Otóż spóźnia mi się miesiączka, już okolo 2 tygodnie, nie mam żadnych typowych dla niej objawów, choć od właśnie 2 tygodni boli mnie podbrzusze. Nie stale a "chwyta" mnie parę razy dziennie, uczucie jakby właśnie skurczów w tej okolicy, zwłaszcza, jeśli dłużej postoję np. w pracy. Dodatkowo boli mnie też dół pleców, parę razy w ciągu ostatnich dni odczuwałam też mdłości, o przypadkowych porach. Dużo śpię, co wcześniej raczej rzadko miało miejsce po południu. Oprócz tego codziennie mam naprawę obfite, bardzo wodniste upławy, są bezwonne i wyglądają jak woda, nie mam przy tym jednak żadnych objawów infekcji takich jak pieczenie, czy swędzenie. Piersi wydają się lekko większe choć nie bolą. Zrobiłam mnóstwo testów ciążowych, różnych firm, rano jak i w innych porach dnia i nic. Wszystkie negatywne. Dodam też, że 3 dni temu zrobiłam test owulacyjny i wyszły dwie kreski choć jedna z nich była bardzo delikatna. Co myślicie? Jaka jest szansa, że jestem w ciąży? Muszę zaznaczyć, że zdarzyło mi się doprowadzić do pełnego stosunku, bez zabezpieczenia choć wtedy z moich wyliczeń wychodziło, że na 99 procent nie miałam wtedy dni płodnych. Mam również zespół policystycznych jajników, wcześniej nie rodziłam dzieci, mam 24 lata.
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.
Klaudia1350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-29, 14:40   #246
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Klaudia1350 Pokaż wiadomość
Całe szczęście, że udało mi się odnaleźć ten wątek zanim forum zostało zamknięte. Nie wiem, jakie są szanse na odpowiedzi, ale spróbuję.

Otóż spóźnia mi się miesiączka, już okolo 2 tygodnie, nie mam żadnych typowych dla niej objawów, choć od właśnie 2 tygodni boli mnie podbrzusze. Nie stale a "chwyta" mnie parę razy dziennie, uczucie jakby właśnie skurczów w tej okolicy, zwłaszcza, jeśli dłużej postoję np. w pracy. Dodatkowo boli mnie też dół pleców, parę razy w ciągu ostatnich dni odczuwałam też mdłości, o przypadkowych porach. Dużo śpię, co wcześniej raczej rzadko miało miejsce po południu. Oprócz tego codziennie mam naprawę obfite, bardzo wodniste upławy, są bezwonne i wyglądają jak woda, nie mam przy tym jednak żadnych objawów infekcji takich jak pieczenie, czy swędzenie. Piersi wydają się lekko większe choć nie bolą. Zrobiłam mnóstwo testów ciążowych, różnych firm, rano jak i w innych porach dnia i nic. Wszystkie negatywne. Dodam też, że 3 dni temu zrobiłam test owulacyjny i wyszły dwie kreski choć jedna z nich była bardzo delikatna. Co myślicie? Jaka jest szansa, że jestem w ciąży? Muszę zaznaczyć, że zdarzyło mi się doprowadzić do pełnego stosunku, bez zabezpieczenia choć wtedy z moich wyliczeń wychodziło, że na 99 procent nie miałam wtedy dni płodnych. Mam również zespół policystycznych jajników, wcześniej nie rodziłam dzieci, mam 24 lata.

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.
Jeśli od stosunku minęło 14 dni to testy domowe są wiarygodne. Jeśli chcesz się dodatkowo uspokoić to możesz zrobić badania z krwi.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-01, 17:22   #247
Ciri32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 319
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XIII

Hej, mam pytanie biorę od wczoraj wieczoru antybiotyk w ulotce nie pisze nic o interakcjach ale wiem że raczej wszystkie antybiotyki wpływają na antykoncepcję, biorę też tabletki antyalergiczne od wtorku, ostatni stosunek beż końca w środku, i mam pytanie czy te tabletki antyalergiczne i ten antybiotyk wpływają na stosunek z niedzieli, tabletki brane cały czas beż opóźnienia



---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------



Ostatni stosunek był w niedzielę, ale niepełny a i wczoraj po wzięciu antybiotyku godzinę po wzięłam tabletkę anty a dzisiaj czytałam że powinno być 4 godziny odstępy, czy tabletka mogła się nie wchłonąć odblokować owulacje a plemniki z niedzieli jeśli jakiekolwiek byłyby ponieważ był to stosunek beż końca w środku mogły dotrwać do wczoraj i coś mogło się zadziać?
Ciri32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-12-04, 15:59   #248
Ciri32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 319
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XIII

Czy może mi ktoś odpowiedzieć?

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć?
Ciri32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-13, 21:26   #249
Ciri32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 319
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XIII

??
Ciri32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-29, 10:58   #250
Ciri32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 319
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XIII

Mam pytanie troszkę nie na temat, biorę tabletki antykoncepcyjne przed miałam dość bolesny okres na tabletkach się to trochę uspokoiło ale od kilku miesięcy znowu ten sam problem w pierwszy dzień ból jest ogromy biorę dwie tabletki na raz żeby móc funkcjonować, kolejne dni są już lżejsze moja ginekolog stwierdziła że nie ma torbieli, zrostów ani stanów zapalnych i poleciła aby zrobić długo cykl, pół roku bez odstawienia tabletek, spotkałyście się z czymś takim? Internet mówi że max 3 miesiące, z drugiej strony ginekolog ma naprawdę dobre opinie i w sumie nie wiem co myśleć
Ciri32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-31, 18:14   #251
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Ciri32 Pokaż wiadomość
Mam pytanie troszkę nie na temat, biorę tabletki antykoncepcyjne przed miałam dość bolesny okres na tabletkach się to trochę uspokoiło ale od kilku miesięcy znowu ten sam problem w pierwszy dzień ból jest ogromy biorę dwie tabletki na raz żeby móc funkcjonować, kolejne dni są już lżejsze moja ginekolog stwierdziła że nie ma torbieli, zrostów ani stanów zapalnych i poleciła aby zrobić długo cykl, pół roku bez odstawienia tabletek, spotkałyście się z czymś takim? Internet mówi że max 3 miesiące, z drugiej strony ginekolog ma naprawdę dobre opinie i w sumie nie wiem co myśleć
Można spokojnie łączyć opakowania.
Nie ma czegoś takiego że max tylko 3 i trzeba robić krwawienie.
Ryzyko to plamienie lub krwawienie śródcykliczne
Możesz też się np. gorzej czuć. Możesz się czuć np. Bardziej opuchnieta.
To jest bardzo indywidualne.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-04-01, 13:47   #252
Ciri32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 319
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XIII

Hejka jestem na tabletkach maxim opisywałam to wyżej, właśnie nie zrobiłam dwóch przerw teraz wybrałam 6 tabletek z nowego opakowania i pojawiło się plamienie wczoraj i przedwczoraj oraz ból brzucha jajników pleców trochę jak na okres ale lżejszy czy to normalne co mam w takiej sytuacji zrobić? Dodam że tabletki biorę regularnie max przesunięcie to pół godziny co o tym myślicie?
Ciri32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-01 14:47:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:53.