Zapalenie pecherza czy dolegliwosc ginekologiczna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-04, 12:47   #1
intymka anonimka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 43

Zapalenie pecherza czy dolegliwosc ginekologiczna?


Zwracam sie do Was z pewnym problemem. Wiem, ze od diagnozowania jest lekarz, ale jestem w trakcie okresu, wiec teraz nie moge sie wybrac...

Otoz, od wczoraj odczuwam delikatne klucie w okolicy cewki moczowej, nie jest to stale, nastepuje co jakis (stosunkowo krotki) czas. Tak jakby ktos wbijal szpilke. Mocz raczej tez oddaje czesciej.
Moje pytanie z tematu odnosi sie do tego, iż jakis czas temu pojawily sie u mnie swedzace uplawy. Zamierzalam sie wybrac z tym do ginekologa wczesniej, ale sytuacja w jakiej sie znalazlam nie pozwolila mi na to, nie bylo czasu...

Czy aktualna dolegliwosc moze miec zwiazek z tymi uplawami, czy pojawila sie ona jako osobna dolegliwosc? Nigdy zadnego zapalenia pecherza moczowego nie mialam, stad moja totalna "zielonosc" w tej kwestii....

Do lekarza tak jak mowilam wybiore sie, ale po okresie...

Prosze o pomoc.
intymka anonimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 15:06   #2
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Zapalenie pecherza czy dolegliwosc ginekologiczna?

problemy z cewka moczowa moga sie wziac wlasnie z zakazenia drog rodnych
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 16:11   #3
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Zapalenie pecherza czy dolegliwosc ginekologiczna?

czy przy oddawaniu moczu też czujesz jakiś ból?

równie dobrze mogą to być po prostu skurcze...
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 18:52   #4
intymka anonimka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 43
Dot.: Zapalenie pecherza czy dolegliwosc ginekologiczna?

Przy oddawaniu moczu? Hmm moze jakies bardzo delikatne pieczenie, bolu nie.

Powiem jeszcze, ze dzis mam 3 dzien okresu. Okres u mnie zwykle trwa 5 dni, 6 dzien to juz takie bardzo skape krwawienie, ktorego nawet krwawieniem bym nie nazywala A dzis moje krwawienie jest bardzo skape - malo wydostaje sie na zewnatrz, a w srodku cos tam siedzi... (przepraszam za ta szczegolowosc).

Coraz mniej mi sie to podoba
intymka anonimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 09:24   #5
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Zapalenie pecherza czy dolegliwosc ginekologiczna?

Też niedawno (niecałe dwa tygodnie temu) miałam dziwne dolegliwości: pieczenie, swędzenie i ból, nie za bardzo umiałam je zlokalizować. Mimo okresu poszłam do ginekologa, bo myślałam, że już nie wytrzymam, takie to było uciążliwe. Nie badał mnie, tylko przepisał lek (przeciwgrzybiczy i przeciwbakteryjny) i kazał przyjść na kontrolę po skończeniu opakowania + parę dni. Lek mi pomógł, ale w czwartek idę obadać co i jak. Może mimo krwawienie idź do lekarza?
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 13:11   #6
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Zapalenie pecherza czy dolegliwosc ginekologiczna?

Cytat:
Napisane przez intymka anonimka Pokaż wiadomość
Przy oddawaniu moczu? Hmm moze jakies bardzo delikatne pieczenie, bolu nie.

Powiem jeszcze, ze dzis mam 3 dzien okresu. Okres u mnie zwykle trwa 5 dni, 6 dzien to juz takie bardzo skape krwawienie, ktorego nawet krwawieniem bym nie nazywala A dzis moje krwawienie jest bardzo skape - malo wydostaje sie na zewnatrz, a w srodku cos tam siedzi... (przepraszam za ta szczegolowosc).

Coraz mniej mi sie to podoba
Chyba jednak będziesz musiała iść do lekarza- nie ma co ignorować
Zapalenie pęcherza to peska w porównaniu z zapaleniem przydatków- ja to miałam i nie polecam więc musisz iść do ginekologa.
Mnie się zdaje, że jak odczuwasz pieczenia w trakcia siusania to moze być zapalenie pęcherza- ale ono w najróżniejszy sposób się objawia- miałam 3 razy i każdy był inny :/
Piszesz, że krew miesiączkowa nie wydostaje się na zewnątrz? Że częsć zostaje w środku? To już sama nie wiem- jesteś tego pewna?

Moim zdaniem powinnaś zaraz iść do lekarza- może się okazać, że masz i zapalenie pęcheraz i jeszcze coś innego Nie życzę Ci tego..
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 17:10   #7
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Zapalenie pecherza czy dolegliwosc ginekologiczna?

niestety mogło sie tak zdarzyć, jeżeli masz infekcje bakteryjną lub grzybiczą (o czym mogą swiadczyć upławy), ze patogeny z pochwy zaatakowały cewkę. sugerowałoby to jednak bardziej bakterie w takim przypadku. myślę, że powinnaś wykonać posiew z moczu i z pochwy i niech lekarz dobierze odpowiednie leczenie. ja to już bym poszła nawet w ostatnim dniu okresu do ginekologa. w każdym razie jak najszybciej się da. z cewki do pochwy jest bardzo blisko. warto zwracać uwagę na kierunek podcierania się, zeby był ku tyłowi, wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo przeniesienia bakterii z pochwy do w okolice cewki moczowej. póki co możesz łykac lacibios femina, ja tutaj już o nim pisałam, ale jest o tyle dobry, ze działa zarówno na pochwe jak i na problemy z pęcherzem. pij jak najwięcej herbat ziołowych i wody i warto zaopatrzyć się w żurawine. nie trzymaj moczu. prawdopodobnie dostaniesz leki i na pecherz i na infekcje, więc pamietaj o probiotykach dla siebie i o lekach dla partnera.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:29.