MĘSKI kosmetyk - balsam-odżywka do BRODY i skóry w pobliżu ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-29, 09:45   #1
Nixie
Rozeznanie
 
Avatar Nixie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 986

MĘSKI kosmetyk - balsam-odżywka do BRODY i skóry w pobliżu ;)


Drogie Wizażanki,

niedawno natknęłam się na męskie kosmetyki do pielęgnacji brody. Po zebraniu szczęki z podłogi, czego efektem była cena specyfików, przeczytaniu składu gotowego produktu postanowiłam zrobić mojemu TŻ prezent w postaci samodzielnie skomponowanego kosmetyku

Do tego chcę dokupić mu metalowe pudełeczko i zaprojektować na to naklejkę, by miał w pełni "profesjonalny":brzyd al: kosmetyk.

Proszę Was o pomoc w ustaleniu proporcji i doradztwie nt. składu.

Celem "mojego" masła/balsamu jest natłuszczenie, nawilżenie oraz ukojenie skóry z jakimś antybakteryjnym dodatkiem, by mógł nakładać to po goleniu, przycinaniu szczeciny

Gotowy produkt w składzie ma:
  • Shea Butter (Butyrospermum Parkii) Oil,
  • Apricot (Prunus Armeniaca) Kernel Oil,
  • Jojoba (Simmondsia Chinensis) Seed Oil,
  • Argan (Argania Spinosa) Oil,
  • Coconut (Cocos Nucifera) Oil,
  • Cera Alba,
  • Lanolin,
  • Essential Oils.
Czyli, jak widać, nic skomplikowanego

Na "mój" balsam wstępnie ustaliłam taki skład:
  1. Masło shea/ masło kakaowe/ masło kokosowe/ olej arganowy - wymiennie lub mieszanka (arganowy raczej jako dodatek, by balsamik nie był za rzadki
  2. Olej z awokado
  3. Olejek eteryczny - na pewno olejek z drzewa herbacianego
    Jakie dodatki zapachowe dobrać, żeby balsam nie miał słodko-babskiego zapachu? Choinkowo-męską nutę na pewno zrobi mi olejek herbaciany, co do tego: pomarańcza, piżmo?
  4. Humektant - kwas hialuronowy? Gliceryna?

    I teraz mam kilka pytań:

    Czy kwas hialu połączy się z olejami czy potrzebuję tu emulgatora? Czy tym emulgatorem w tym przypadku może być lanolina, czy nie da rady?

    Czy przykładowy powyższy skład wymaga konserwantu? Chcę zrobić tego ok. 100 ml co przy zapale mojego małżonka do kosmetyków starczy pewnie na rok:P Ile tego dodać?

    Jak myślicie, czy dodawać wosk pszczeli, który jest w gotowym produkcie?
Będą wdzięczna za wszelką pomoc
Nixie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 12:17   #2
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: MĘSKI kosmetyk - balsam-odżywka do BRODY i skóry w pobliżu ;)

Jeśli olejek eteryczny chcesz dodać dla zapachu, a niekoniecznie ze względu na właściwości to proponuję poszukać ładnego męskiego zapachu wśród zapachów kosmetycznych w Zielonym Klubie (http://zielonyklub.pl/olejki-zapachowe/)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 21:32   #3
Nixie
Rozeznanie
 
Avatar Nixie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 986
Dot.: MĘSKI kosmetyk - balsam-odżywka do BRODY i skóry w pobliżu ;)

OMG, ale strona...i ten wybór... chyba z tydzień będę nad tym siedzieć ogrom zapachów!

A co ze składem? Jakie proporcje dać?
Nixie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 10:47   #4
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: MĘSKI kosmetyk - balsam-odżywka do BRODY i skóry w pobliżu ;)

Tak ogólnie to kosmetyki do twarzy dla kobiet mogą spokojnie używać też faceci, po prostu firmy tworzą serie dla mężczyzn, bo się przyjęło, że używanie innych kosmetyków niż krem nivea przez facetów oznacza bycie ciotą, więc żeby faceci chętniej kupowali takie kremy to tworzy się serie dla facetów, chociaż składem się one jakoś specjalnie nie różnią. Także nie ma co przepłacać na kosmetyki ''dla facetów'' i można spokojnie kupować te ''dla bab''.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 11:53   #5
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: MĘSKI kosmetyk - balsam-odżywka do BRODY i skóry w pobliżu ;)

arsenic kiedyś podawała przepis na balsam z masła kakowego z kwasem hialuronowym i bez niczego (bez emulgatora) bardzo ładnie jej się to połączyło i nie rozwarstwiało

o tutaj jest
http://arsenicmakeup.blogspot.com/20...kolada-do.html

pomysł z samodzielnie zrobionym mazidłem dla mężczyzny bardzo dobry
sama łapię się na tym, że nie kupuję niektórych kosmetyków bo wolę zrobić sama sugerując się składami tych sklepowych

co do zapachów to ja bym dodała jednak jakiś olejek eteryczny który sam w sobie też ma działanie pielęgnujące i dobroczynne
sztuczny zapach to jednak taki pusty dodatek
może tymiankowy olejek eteryczny? (sama uwielbiam tymianek)
albo z tych "leśnych" cedrowy, jodłowy, jałowcowy itp.
ja używam olejków z etji ale w każdej innej firmie też znajdziesz bardzo fajne zapachowo i o świetnym działaniu olejki.
http://etja.pl/3-naturalne-olejki-eteryczne

co do dodatku wosku pszczelego to podejrzewam, że pełni rolę zagęszczacza i może też poniekąd emulgatora
nie wiem czy jest wymagany
ja bym dodała bo po prostu mam w go w domu ale może tragedii nie będzie jak się tego wosku nie doda

Edytowane przez kasiatoya
Czas edycji: 2014-10-30 o 12:01
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 07:25   #6
Nixie
Rozeznanie
 
Avatar Nixie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 986
Dot.: MĘSKI kosmetyk - balsam-odżywka do BRODY i skóry w pobliżu ;)

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Tak ogólnie to kosmetyki do twarzy dla kobiet mogą spokojnie używać też faceci, po prostu firmy tworzą serie dla mężczyzn, bo się przyjęło, że używanie innych kosmetyków niż krem nivea przez facetów oznacza bycie ciotą, więc żeby faceci chętniej kupowali takie kremy to tworzy się serie dla facetów, chociaż składem się one jakoś specjalnie nie różnią. Także nie ma co przepłacać na kosmetyki ''dla facetów'' i można spokojnie kupować te ''dla bab''.
No pewnie, że mogą, ale clue mojego pomysłu było to, by kosmetyk wykonać samodzielnie, to będzie prezent w ładnym personalizowanym opakowaniu. Kupiłam już metalową puszkę, na tym będzie naklejka w stylu vintage

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
arsenic kiedyś podawała przepis na balsam z masła kakowego z kwasem hialuronowym i bez niczego (bez emulgatora) bardzo ładnie jej się to połączyło i nie rozwarstwiało

o tutaj jest
http://arsenicmakeup.blogspot.com/20...kolada-do.html

pomysł z samodzielnie zrobionym mazidłem dla mężczyzny bardzo dobry
sama łapię się na tym, że nie kupuję niektórych kosmetyków bo wolę zrobić sama sugerując się składami tych sklepowych

co do zapachów to ja bym dodała jednak jakiś olejek eteryczny który sam w sobie też ma działanie pielęgnujące i dobroczynne
sztuczny zapach to jednak taki pusty dodatek
może tymiankowy olejek eteryczny? (sama uwielbiam tymianek)
albo z tych "leśnych" cedrowy, jodłowy, jałowcowy itp.
ja używam olejków z etji ale w każdej innej firmie też znajdziesz bardzo fajne zapachowo i o świetnym działaniu olejki.
http://etja.pl/3-naturalne-olejki-eteryczne

co do dodatku wosku pszczelego to podejrzewam, że pełni rolę zagęszczacza i może też poniekąd emulgatora
nie wiem czy jest wymagany
ja bym dodała bo po prostu mam w go w domu ale może tragedii nie będzie jak się tego wosku nie doda
To jest to! Dziękuję za przepis na HA, dodatek nawilżacza na pewno nie zaszkodzi

Olejki eteryczne będą dwa: herbaciany i cedrowy. Eterycznych z Etji nie miałam, ale mam od nich awokado, który jest świetny!

Wosk pszczeli już zamówiłam, tani był więc spoko:P

Mam nadzieję, że słodkie nuty twardych maseł shea i kakaowego dobrze się zgrają z zapachem cedru i herbacianego drzewka
Nixie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 11:24   #7
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: MĘSKI kosmetyk - balsam-odżywka do BRODY i skóry w pobliżu ;)

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Tak ogólnie to kosmetyki do twarzy dla kobiet mogą spokojnie używać też faceci, po prostu firmy tworzą serie dla mężczyzn, bo się przyjęło, że używanie innych kosmetyków niż krem nivea przez facetów oznacza bycie ciotą, więc żeby faceci chętniej kupowali takie kremy to tworzy się serie dla facetów, chociaż składem się one jakoś specjalnie nie różnią. Także nie ma co przepłacać na kosmetyki ''dla facetów'' i można spokojnie kupować te ''dla bab''.
Generalnie masz rację, jednak kosmetyki do pielęgnacji brody troszkę różnią się od specyfików do twarzy dla kobiet, więc jeśli chodzi o pielęgnację brody (takiej długiej, nie 3-dniowego zarostu czy 2-centymetrowej koziej bródki) to warto stosować inne mazidła, mój stosuje http://polska.gaiacreams.com/product/beardoil - dzięki temu broda jest w lepszej kondycji, do tego dochodzi masaż skóry pod brodą, co też stymuluje wzrost i wzmocnienie włosa.

Nixie, skład mazidła masz ok, ja bym wywali parę rzeczy, ale ogólnie jest w porządku. Olejki eteryczne też dobrze dobrane
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-04, 13:58   #8
Nixie
Rozeznanie
 
Avatar Nixie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 986
Dot.: MĘSKI kosmetyk - balsam-odżywka do BRODY i skóry w pobliżu ;)

Kretka666,

dziękuję co byś usunęła?

Fajny skład ma ten "Twój" bearoil, same olejki i ekstrakty

Wczoraj, typowo dla treningu, wykonałam pierwsze w życiu mazidło:

dałam:

- masło shea organiczne
- masło kakaowe organ.
- masło kokosowe organ.
_________

50% składu

oraz:
- żel hialuronowy 1%
- gliceryna
__________

razem pi razy oko 40%

+do tego trochę wosku pszczelego i lanoliny (nie wiem ile tego było)

+2 kapsułki witaminy E

Bez dodatków żadnych zapaszków Trzeba przyznać, że jak na totalną improwizację to wyszło mi takie fajne, lekkie, po rozpuszczeniu wodniste, "masełko". Ale nie testowałam tego dokładniej, dzisiaj będę sprawdzać organoleptycznie. Zastanawiam się czy nie przedobrzyłam z gliceryną, będzie jej ze 20%, a ZSK mówi, by dawac max. 15% - co myślicie?
Nixie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 14:03   #9
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: MĘSKI kosmetyk - balsam-odżywka do BRODY i skóry w pobliżu ;)

Cytat:
Napisane przez Nixie Pokaż wiadomość
Kretka666,

dziękuję co byś usunęła?

Fajny skład ma ten "Twój" bearoil, same olejki i ekstrakty
Lanolinę, jakoś tam niepotrzebnie wygląda, już wosk przecież jest

I pięknie pachnie Broda naprawdę lepiej wygląda naolejowana, w końcu to włosy, potrzebują pielęgnacji jak te na głowie

Będziesz konserwować czymś swoje mazidło?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 10:39   #10
Nixie
Rozeznanie
 
Avatar Nixie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 986
Dot.: MĘSKI kosmetyk - balsam-odżywka do BRODY i skóry w pobliżu ;)

Myślałam o tej witaminie E - czy wystarczy? Jeśli nie to czym to zakonserwować? Czy jest jakiś konserwant, który można kupić w aptece? Lanolinę chyba faktycznie sobie daruję
Nixie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 11:39:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:42.