wrastanie włosków:-((( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-25, 21:05   #1
agula801
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5

wrastanie włosków:-(((


Witam!

Mój problem zaczął się już 10 lat temu:-(( po tym jak kilka razy użyłam depilatora, zaczęły wrastać mi włosy na łydkach. Niestety próbowałam je spod skóry wyciskać, usuwać, powstały rany i ciemne plamy. Obecnie oprócz łydek włosy wrastają też w okolicach bikini. Jest to okropnie nieestetyczne. Całe lato muszę zakrywać nogi co jest trudne do zniesienia w upały. Obecnie do depilacji używam plastrów z woskiem, szoruję łydki szorstką myjką. Kiedy włosy pierwszy raz wrosły lekarz dermatolog zapisał mi dwie świetne maści/nie wiem czy miały działanie złuszczające,wybielające/ale podziałały wspaniale, teraz lekarz/w innej przychodni/stwierdził,ze mogę użyć tylko kremów wybielających, które jednak mi nie pomagają/Pharmaceris/;-(( bardzo proszę o radę, będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi!
Agnieszka
agula801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 21:23   #2
marika8
Przyczajenie
 
Avatar marika8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 21
Dot.: wrastanie włosków:-(((

Mi po wosku tez wloski wrastaly ,jak je wydlugywalam skora robila sie czerwona i mialam mini ranki, pozniej pare dni przed woskowaniem robilam peeling i pomoglo, wloski mi juz nie wrastaja.
marika8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 21:58   #3
agula801
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5
Dot.: wrastanie włosków:-(((

Jaki używasz peeling?możesz coś konkretnego polecić?
agula801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 13:44   #4
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: wrastanie włosków:-(((

ja tez sie tre peelingiem i pomaga! polecam peelingi dax cosmetics cukrowe lub joanny w malutkich buteleczkach.
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 16:26   #5
marika8
Przyczajenie
 
Avatar marika8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 21
Dot.: wrastanie włosków:-(((

Ja uwielbiam St Ives morelowy, ma grube granulki ,uzywam go do twarzy i do ciala ,rewelacja.Mam nadzieje ze pomoze
marika8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 16:30   #6
agula801
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5
Dot.: wrastanie włosków:-(((

Dzięki za odpowiedzi. Boję się ,ze sam peeling nie wystarczy. Mam mnóstwo ciemnych plam/tutaj chyba tylko krem wybielający?/ wrośniętych włosów itp...:-( będę peelingować,zobaczymy...
agula801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 22:09   #7
pinka90
Raczkowanie
 
Avatar pinka90
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 158
Dot.: wrastanie włosków:-(((

Przyłączam się do pytania. Może są jakieś kremy, które na to pomagają? Ja używałam specjalnego kremu Veet ale nie zauważyłam żeby jakoś pomagał :/
pinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-27, 11:41   #8
Liraeth
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Katowice/CK
Wiadomości: 1 477
Dot.: wrastanie włosków:-(((

Niestety mam podobny problem i od dwóch lat skrzętnie zakrywam moje łydki dermatolog przepisywał mi różne maści robione w aptece a ponad to krem pilarix i xserial 30. Niestety nie bardzo mi to pomogło. O peelingach nie ma mowy, bo wtedy jest jeszcze gorzej.
W te wakacje jednak nastąpił przełom. nie wiem na jak długo, bo w sumie samo mi się polepszyło! Sama nie mogę w to uwierzyć. Po prostu pojechałam na kajaki i chodziłam z przymusu z odsłoniętymi nogami i opaliły się trochę -problem praktycznie zniknął! :O (chyba że to zasługa dwutygodniowych kąpieli tylko i wyłącznie w rzekach ) Nie wiem czy nie powróci on razem z zejściem opalenizny, ale przynajmniej mam na jakiś czas spokój i nie wstyd aż tak bardzo tych łydek pokazać
Możesz spróbować też zwykłego panthenolu z witaminą E na oparzenia słoneczne, ma on właściwości łagodzące podrażnienia i po depilacji czy goleniu mnie pomaga na czerwone ślady.
Dobrze jest też, co zauważyłam u siebie nie przeginać ze zbyt częstą depilacją, bo wtedy problem się nasila. Aczkolwiek w wakacje jest to trochę nieprzydatna rada...
Liraeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 11:56   #9
Martini1981
Przyczajenie
 
Avatar Martini1981
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 14
GG do Martini1981
Dot.: wrastanie włosków:-(((

Ja mam ten sam problemTe krostki wygladaja bardzo nieestetycznie!Jednak wiecie co bardzo mi pomoglo?Smarowanie 2x dziennie zwykla woda utleniona,naprawde dziala i teraz nie sa juz tak widoczne.
Martini1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 14:26   #10
Liraeth
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Katowice/CK
Wiadomości: 1 477
Dot.: wrastanie włosków:-(((

A czy woda utleniona nie wysusza Ci skóry?
Liraeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 21:53   #11
agula801
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5
Dot.: wrastanie włosków:-(((

Kilka dni temu byłam z tym problemem u kosmetyczki.Pani powiedziała,zebym przestała używać plastrów z woskiem do depilacji/najbardziej inwazyjna metoda depilacji,podobno..ja zawsze myślałąm,ze najgorszy jest depilator?/, tylko krem /zupełnie nie działa u mnie:-(, po depilacji używać sudocremu, kupic sobie balsam z mocznikiem i peelingowac nogi codziennie/robię to bardzo intensywnieZaproponowała też zabieg kosmetyczny-epilacja/jak dobrze pamiętam/, który ma spowodować,ze włoski sie przebiją, plamy zbledną i jest szansa na super łydki w przyszłym roku.Koszt jednego zabiegu-200zł a muszę powtórzyć 5-6 razy...Na razie nie zdecyduje się na to...
agula801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-28, 17:47   #12
czekoladka233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 14
Dot.: wrastanie włosków:-(((

Witam!
Widzę, że nie jestam sama z tym problemem blizny, krosty, wrastajace włosy doprowadzaja mnie do szału!!!
Ale ani na chwilę nie rezygnuję z chodzenia w spodenkach spódniczkach trudno mam jak mam Tym bardziej pzry takiej pogodzie jak jest za oknem Nigdy nie depilowałam się depilatorem więc nie wiem skąd ta tendencja dodam, że mam bardzo sztywne i ciemne włoski najgorzej jest w okolicy bikini i ud!!
Odstawiłam pensetę przez którą nabawiłam się tego paskudztwa;/Choć z początku długo cieszyłam się idealna gładkością w tych miejscach!
Golę maszynką, delikatnie peelinguję bo gdy są świeże krosty i do tego peeling na nowo się je rozdrapuje!
Stosowałam sudocrem spełnił swoje zadanie! Maść cynkowa, i pasta cynkowa też fajnie goją i zasuszają.
Przemywam ranki codziennie spirytusem salicylowym i do tego maść z wit. A, próbowałam również maść na blizny CEPAN ale trzeba systematyczności której mi zabrakło;/
Może macie jakieś inne pomysły na walkę z bliznami?
Dołączam zdjęcia mojego "koszmaru"
Macie tak samo?!!!
czekoladka233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 18:57   #13
Liraeth
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Katowice/CK
Wiadomości: 1 477
Dot.: wrastanie włosków:-(((

Podobnie lub nawet gorzej :/ chociaż teraz jak pisałam wcześniej trochę mi się poprawiło. Chyba zainwestuję na początek w sudocrem bo jeszcze tego nie stosowałam a może pomoże...
Liraeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 14:15   #14
agula801
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5
Dot.: wrastanie włosków:-(((

Ja mam dużo gorzej..oprócz wrośnietych włosów,krost mam ciemne plamy,blizny i rany.Okropieństwo! Upały są dla mnie koszmarem, często chodzę na basen, bo mam małe dziecko...ale męczę się tam strasznie:-(
agula801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 14:37   #15
nowa_kacha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 152
Dot.: wrastanie włosków:-(((

Ja też mam podobny problem. Najgorzej jest w okolicach bikini;/ W dodatku krostki nigdy się nie goja, bo przy każdym goleniu dodatkowo je podrażniam, a chodzić zarośniętą to wstyd;/
Dlatego chyba wybiorę się na depilację laserową, żeby mieć święty spokój.
nowa_kacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 19:17   #16
pistacja555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: wrastanie włosków:-(((

Na wrastające włoski moja kosmetyczka poleciła mi serum przeciw wrastaniu włosków DEPILEVE. Mi bardzo pomaga.
Też mam problem z wrastającymi włoskami po depilacji woskiem, ale po tym specyfiku faktycznie duuużo mniejszy. Owszem wrosnie 1-2, ale to już nie stanowi problemu
Nigdy nie mogłam golić okolic bikini, bo mnie momentalnie koszmarnie wysypywało, więc nie wiem jak będzie skuteczny w takiej sytuacji. Ale po woskowaniu z czystym sumieniem mogę polecić.
Kupuję go u mojej kosmetyczki po 15 zł. To maleńka buteleczka, ale wystarcza mi przy codziennym smarowaniu do następnej wizyty, czyli na ok 3-4 tygodnie.
Stosowałam też krem SORAYA na bazie rumianku do łagodzenia podrażnień po depilacji. Też byłam zadowolona. Trochę gorzej było z VEET, choć i tak zmniejszała mi się ilość wrastających włosków.
Tak czy owak najlepsze jest to serum od kosmetyczki ))
pistacja555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 16:55   #17
melt_my_heart
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: myśli niespokojne
Wiadomości: 50
Dot.: wrastanie włosków:-(((

Witajcie

Problem wrastających włosków też nie jest mi obcy. Najgorzej oczywiście wrastały po depilatorze Dlatego przestałam stosować.
Obecnie stosuje maszynkę, z której też do końca nie jestem zadowolona, gdyż często zdarzają mi się różne podrażnienia itp historie.

Moje metody na wrastające włosy nie były i nie są w 100% skuteczne, ale może komuś pomogą.

Stosuję peelingi do ciała oraz wszelkie "drapaki" mam tu na myśli gąbki rękawice itp. Do tego nawilżający balsam najlepiej z mocznikiem. Ale uwaga nigdy od razu po goleniu tylko najlepiej na drugi dzień, albo po jakimś czasie ( po 1 godzinie lub 2) .

Oprócz tego stosuję mieszankę: woda + aspiryna + gliceryna
która ma przeciwdziałać wrastaniu włosków. Mi pomaga na swedzenie skóry które czasem po goleniu jest nie do zniesienia

Edytowane przez melt_my_heart
Czas edycji: 2010-08-01 o 17:34
melt_my_heart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 19:43   #18
guzia86
Przyczajenie
 
Avatar guzia86
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 6
Dot.: wrastanie włosków:-(((

witajcie
przyłączam się do waszego problemu,kiedy byłam w ciąży usuwałam włoski depilatorem,jak sie dzidzia urodzila juz nie za bardzo znajdowalam czas na depilator i zaczęłam tylko golić maszynką i wlasnie zaczely mi wrastac wloski trochę je wyciskam ale to boli. Ja również używam peelingów,może pomoże....
guzia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 20:00   #19
oooAsiaooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 338
Dot.: wrastanie włosków:-(((

też kiedyś używałam depilatora i też zaczęły mi wrastać włoski, robiły się stany zapalne i krostki, a w efekcie blizny, więc odpuściłam sobie depilatory...według mnie golenie jest najlepszą metodą, mimo że trzeba powtarzać często, nie mam już problemu. Maszynka ładnie usuwa martwy naskórek i odkrywa gładką, lśniącą skórę..Precz z depilatorami!!
__________________
"I wanna know what love is...
I want you to show me I wanna feel what love is
I know you can show me."
oooAsiaooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-09, 17:44   #20
pinka90
Raczkowanie
 
Avatar pinka90
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 158
Dot.: wrastanie włosków:-(((

A znacie jakis domowy sposob albo kremy na te ciemne plamki?
pinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 12:23   #21
crazy frog
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 17
Dot.: wrastanie włosków:-(((

O kurcze, dziewczyny, myślałam, ze tylko ja tak mam O naiwności! Nie wiem co zrobić, aby włoski nie wrastały, próbowałam już chyba wszystkiego, ale nic nie było skuteczne. Ktoś wyżej pisał, że ma problem z bliznami. Ja na blizny używałam maści Cepan. Kupowałam normalnie w aptece. Kiedyś nie była droga, jakieś 15 zł za opakowanie. Jak jest teraz nie wiem, sprawdźcie. Ale skuteczne było.
crazy frog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 00:56   #22
moodygirl
Raczkowanie
 
Avatar moodygirl
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 250
Dot.: wrastanie włosków:-(((

odświeżam wątek
parę tygodni przełamałam się i wydepilowałam pachy depilatorem. Ból niesamowity, ale byłam zadowolona, wiadomo - efekt dłuższy niż po maszynce. Problem zaczął się gdy włoski zaczęły odrastać.. W rezultacie pod jedną pachą mam 4, całkiem spore, czerwone krosty , z których wydobywa się ropa.. smaruje sudocremem, ale on tylko wysusza.

Wiem, że powinnam się wybrać do lekarza i zapewne to zrobię , ale najpierw chciałabym poznać Wasze opinie..
Co mam teraz z tym robić ?

Przeczytałam wątek i głównie podawane są tu maści, żele , peelingi etc których powinno się używać w celu zapobiegania wrastaniu włosków. A może macie jakieś sprawdzone produkty, które pomogą w moim przypadku ?

Edit : w innym wątku Wizażanka polecała Hydrocortisonum 0.5%.
Używała go może któraś z Was?
__________________
what is love?

Edytowane przez moodygirl
Czas edycji: 2010-09-02 o 01:01
moodygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:20.