Niszowe kierunki studiów. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-15, 13:52   #1
niebieskozieloneoko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15

Niszowe kierunki studiów.


Witam Wizażanki!
Chociaż jestem na etapie wyboru liceum, chciałabym zorientować się w kierukach studiów. Startuję o stypendium, gdzie wymagają dogłębnej wypowiedzi, a nie chcę niczego robić na chybił trafił.
Jakie znacie dość oryginalne i ciekawe kierunki, po których można dostać interesującą pracę? Nie chciałabym całego życia spędzić za biurkiem. Raczej nie mogłabym też iść na coś, co mnie interesuje, ponieważ jest to kierunek mało przyszłościowy. Jestem zdania, że można wykonywać każdy zawód, a resztę czasu poświęcać pasji. A ja właśnie ją posiadam.
Jestem raczej osobą wszechstronną. Chociaż wolę nauki humanistyczne, nieźle radzę sobie z matematyką, chemią, biologią, czy geografią. No, jedynie strasznie nienawidzę fizyki.
Macie jakieś pomysły?
niebieskozieloneoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 14:10   #2
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Niszowe kierunki studiów.

Niszowy kierunek studiów to np. archeologia podwodna, co nie oznacza, że będziesz po nich jakoś super zarabiać. Kierunki intratne pozostają bez zmian: informatyka, inżynieria, medycyna. Aczkolwiek tego ostatniego nie polecałabym wyłącznie jako źródło dochodów, nie chciałabym być leczona przez lekarza, który skończył medycynę tylko dla kasy.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 14:53   #3
zuzia_zuzia
Raczkowanie
 
Avatar zuzia_zuzia
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 359
Dot.: Niszowe kierunki studiów.

Haha czytam opis Twoich zainteresowan, niebieskozieloneoko, i jakbym czytala o sobie powiem tak: choc wiele osob na pewno sie ze mna nie zgodzi, ba! moze nawet mnie wysmieje, to ja uwazam, ze po KAZDYCH studiach mozna zarowno miec super prace, jak i nie miec zadnej. znam bezrobotnych, ktorzy ukonczyli prawo czy medycyne (albo po tych studiach nie pracuja w swoim zawodzie), a znam takich, ktorzy skonczyli najbardziej niszowe, albo wrecz przeciwnie - oblegane i teoretycznie oklepane, "bezsensowne" z materialnego punktu widzenia kierunki i sa naprawde specjalistami w swojej dziedzinie. wszystko zalezy od podejscia i checi.
ja przez cale LO planowalam isc na prawo. klasa humanistyczno-prawna, mielismy nawet zajecia z prawa... az w koncu doszlam do wniosku, ze to zupelnie nie dla mnie i ze wole w zyciu robic to, co mnie naprawde interesuje. skoro mam to robic przez kilkadziesiat lat, to niech nie bedzie to dla mnie meka tylko dlatego, ze "po tym duzo sie zarabia...".

i co? stanelo na kierunku niszowym... dzis studiuje arabistyke i afrykanistyke (2 kierunki) i jestem z nich baaardzo zadowolona. mowi sie, ze to cos zupelnie niepotrzebnego, ale z drugiej strony: ilu jest ludzi, ktorzy to wlasnie robia? NO WLASNIE. niewielu. ja wyszlam z takiego zalozenia i mam nadzieje, ze to byl dobry wybor. okaze sie

takze na Twoim miejscu zastanowilabym sie przede wszystkim, co mnie tak naprawde interesuje. co chce w zyciu robic. w czym jestem dobra. materialistyczne podejscie chyba nie zawsze sie oplaca...
__________________
http://www.next-stop-adventure.com

اذا ضحك لك الزمان فكن على حذر... لأن الزمان لا يضحك طويلا
zuzia_zuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 14:56   #4
michal321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 268
Dot.: Niszowe kierunki studiów.

Na politechnikach można znaleźć sporo "niszowych" kierunków po których jest szansa na dobrą pracę jednak na 80% z nich jest sporo fizyki.
michal321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 15:05   #5
Devojce
Raczkowanie
 
Avatar Devojce
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 272
Dot.: Niszowe kierunki studiów.

Cytat:
Napisane przez zuzia_zuzia Pokaż wiadomość
i co? stanelo na kierunku niszowym... dzis studiuje arabistyke i afrykanistyke (2 kierunki) i jestem z nich baaardzo zadowolona. mowi sie, ze to cos zupelnie niepotrzebnego, ale z drugiej strony: ilu jest ludzi, ktorzy to wlasnie robia? NO WLASNIE. niewielu. ja wyszlam z takiego zalozenia i mam nadzieje, ze to byl dobry wybor. okaze sie

takze na Twoim miejscu zastanowilabym sie przede wszystkim, co mnie tak naprawde interesuje. co chce w zyciu robic. w czym jestem dobra. materialistyczne podejscie chyba nie zawsze sie oplaca...
To są bardzo dobre kierunki. Gratuluje wyboru.
Devojce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 19:15   #6
zuzia_zuzia
Raczkowanie
 
Avatar zuzia_zuzia
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 359
Dot.: Niszowe kierunki studiów.

A dziekuje, dziekuje zobaczymy, co z tego jeszcze wyjdzie....
__________________
http://www.next-stop-adventure.com

اذا ضحك لك الزمان فكن على حذر... لأن الزمان لا يضحك طويلا
zuzia_zuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 19:31   #7
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Niszowe kierunki studiów.

Żeby być osobą bezrobotną po medycynie (w sensie ze zdanym LEPem) to trzeba się wyjątkowo postarać, inna rzecz to robienie specjalizacji na rezydenturze, bo z tym wesoło nie jest. To tak odnośnie tego, co napisała jedna z Wizażanek.

Niszowe i przyszłościowe? Przychodzą mi do głowy albo rzadko spotykane filologie (byle nie anglistyka/germanistyka, bo po tych jest problem), może jakieś kierunki politechniczne, typu nanotechnologia, aczkolwiek może być z nimi tak, jak z biotechnologią - wszystkim się wydaje, że mega przyszłościowe bo nowoczesne, a z pracą jest fatalnie.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 00:03   #8
zuzia_zuzia
Raczkowanie
 
Avatar zuzia_zuzia
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 359
Dot.: Niszowe kierunki studiów.

Tak, ale dochodzi jeszcze kwestia NADAWANIA SIE do wykonywania okreslonego zawodu.
Co z tego ze skoncze medycyne. Co z tego, ze bede nawet niezla na tych studiach.
Nie mialabym chyba zbytnio ochoty leczyc sie u lekarza, ktory robi to, bo musi, a nie z powolania, bo chce pomagac ludziom...

Niszowych przyszlosciowych jest wiele. Wszystko zalezy od tego, jak na to spojrzysz. Czasami te NISZOWE kierunki otwieraja wiecej mozliwosci, niz sie pozornie wydaje... Trzeba wiedziec gdzie i jak szukac...

A te, po ktorych z praca jest fatalnie - jasne zgadzam sie. Ale znam niestety wiele osob, ktore poszly na biotechnologie tylko po to, by skonczyc jakies studia mniej wiecej zwiazane z ich zainteresowaniami, a nie dostaly sie na to, co naprawde chcialy robic w zyciu. I nikt mi nie wmowi, ze DOBRY biotechnolog pracy nie bedzie miec.
__________________
http://www.next-stop-adventure.com

اذا ضحك لك الزمان فكن على حذر... لأن الزمان لا يضحك طويلا
zuzia_zuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 07:05   #9
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 755
Dot.: Niszowe kierunki studiów.

Ja w tym roku planuję składać papiery na logopedię. Przez technikum i roczną przerwę w nauce mam dwuletnią obsuwę dlatego cały czas myślę czy to przyszłościowy kierunek, który będzie dla mnie odpowiedni

Uczelni w Polsce, które wykładają logopedię jest niewiele co jest dobrym znakiem.
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 16:36   #10
Priesta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 350
Dot.: Niszowe kierunki studiów.

Ostatnio Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu zaoferowała moim zdaniem bardzo ciekawe kierunki studiów. Takie jak mediaworking czy też doradztwo i coaching. Wynikło to z zapotrzebowania rynku ponieważ brakuje takich specjalistów w Polsce (jak dotąd wiedzę tę można było zyskać wyłącznie na ciężko dostępnych unijnych szkoleniach). Tak więc jeśli jesteś zainteresowana możesz sobie poczytać o tych studiach na ich stronie. Pozdrawiam.
Priesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 22:02   #11
Typicalk
Raczkowanie
 
Avatar Typicalk
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 215
Dot.: Niszowe kierunki studiów.

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
Aczkolwiek tego ostatniego nie polecałabym wyłącznie jako źródło dochodów, nie chciałabym być leczona przez lekarza, który skończył medycynę tylko dla kasy.
Obawiam się, że w przyszłości będzie takich lekarzy coraz więcej, bo sporo osób do medycyny ciągnie głównie ze względu na zarobki.
__________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."
Typicalk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-22, 09:04   #12
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Niszowe kierunki studiów.

Cytat:
Napisane przez Typicalk Pokaż wiadomość
Obawiam się, że w przyszłości będzie takich lekarzy coraz więcej, bo sporo osób do medycyny ciągnie głównie ze względu na zarobki.
A mi tam bez różnicy z jakiego powodu ktoś został lekarzem. Ważne żeby mnie dobrze leczył.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 14:52   #13
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Niszowe kierunki studiów.

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
A mi tam bez różnicy z jakiego powodu ktoś został lekarzem. Ważne żeby mnie dobrze leczył.
Co mnie obchodzi, że ktoś jest lekarzem z powołania i pasji, kiedy bardziej szkodzi niż pomaga. To samo np. z politykami.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 12:40   #14
karita79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6
Dot.: Niszowe kierunki studiów.

A mi z niszowych intratnych kierunków, przychodzą do głowy jakieś specjalistyczne dziedziny medycyny, a i kuzyn np. skończył kilka lat temu Nawigację na Akademii Morskiej w Szczecinie, pracuje na morzu jako starszy oficer wachtowy i bardzo dobrze zarabia. Zdaję sobie sprawę, że Nawigacja raczej nie jest zbyt popularnym kierunkiem dla dziewczyn, ale w sumie dlaczego nie wybrać się np. na Geodezję i Kartografię albo na Logistykę (zwłaszcza gdy ma się zdolności organizacyjne).
karita79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 13:44   #15
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Niszowe kierunki studiów.

Cytat:
Napisane przez karita79 Pokaż wiadomość
A mi z niszowych intratnych kierunków, przychodzą do głowy jakieś specjalistyczne dziedziny medycyny.
Specjalistyczne dziedziny medycyny nie są nawet kierunkami studiów...
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 14:01   #16
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Niszowe kierunki studiów.

Cytat:
Napisane przez karita79 Pokaż wiadomość
ale w sumie dlaczego nie wybrać się np. na Geodezję i Kartografię albo na Logistykę (zwłaszcza gdy ma się zdolności organizacyjne).
Odnośnie GiK: bo jest już mnóstwo absolwentów i rynek jest przesycony, a jeśli chodzi o czystą kartografię, to już dawno odeszła do lamusa, teraz jest (a przynajmniej powinna być) częścią składową, np. GIS.
Chociaż wiem, że na niektórych uczelniach nadal uczą robiąc osobne kursy z niej, nie wiem w sumie po co.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-11 15:01:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:59.