Szkoły ponadgimnazjalne - Szczecin - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-27, 19:39   #1
Galaretkawproszku
Przyczajenie
 
Avatar Galaretkawproszku
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 7

Szkoły ponadgimnazjalne - Szczecin


Chciałabym kontynuować naukę w Szczecinie. Jestem spoza tego miasta, więc niewielu mam znajomych, którzy mogliby mi coś konkretnego powiedzieć o tamtejszych szkołach. Będę więc wdzięczna za każdą opinię, waszą, czy też ''zasłyszaną'' :P

Głównie myślałam nad LO2. Dostać się pewnie dostanę, szczególnie, że nie myślę o biol-chemie, a raczej o matematycznych profilach, które nie są aż tak oblegane. O szkole czytałam głównie pozytywne opinie. Zastanawiam się jedynie, czy wymagania są naprawdę aż takie wysokie. Czy nie będzie mi tam za ciężko, mimo że uczę się całkiem nieźle.

Prócz tego myślałam o LO9 i XVIII, ale praktycznie nic nie wiem o tych szkołach. Może znacie jeszcze jakieś, które cieszą się dosyć dobrą opinią? Najbardziej zależy mi na klasach z rozszerzoną matematyką i angielskim (Te dwa ''koniecznie'', ale może być też dodatkowo np. informatyka). Cicho zastanawiam się też nad technikum ekonomicznym, ale sama nie wiem .-.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź, opinię. I za przebrnięcie przez tę ścianę tekstu. Mam tendencję do rozpisywania się...
__________________
''Nadzieja ma wielką moc. Może nie ma w niej prawdziwej magii, ale jeśli wiesz, na co masz nadzieję, i pielęgnujesz ją wewnątrz siebie jak światło, możesz sprawić, że to się wydarzy, prawie jak za pomocą magii."
Laini Taylor
Galaretkawproszku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 21:56   #2
mollylolly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Dot.: Szkoły ponadgimnazjalne - Szczecin

Jestem właśnie w klasie maturalnej szczecińskiej XIII, ale sporo znajomych wybrało II i IX.
Jeśli chodzi o matematykę to najwyżej stoi chyba XIII właśnie, chociaż bez laureata kuratoryjnego konkursu gimnazjalnego (albo chociaż finalisty) może byś trudno się dostać.
Angielski świetny zarówno w XIII jak i w II. XIII co roku przygotowuje prawie 30 osób (ze 120 na roczniku) do CAE i CPE. II z kolei odnosi sukcesy w Olimpiadzie Języka Angielskiego, chociaż to chyba przede wszystkim przez osoby z klas IB. Nie wiem w jakim systemie naucza się języków w II, ale w XIII dzieli się cały rocznik na 8-9 grup według poziomu zaawansowania (ostatnia jest na A1/A2, najwyższa C2), to skuteczniejsze niż w innych szkołach.
II znana jest raczej z mocnego bio-chemu (z naciskiem na chem) niż matematyki.
Dużo osób po gimnazjum przy XIII wybiera jednak II LO ze względu na atmosferę - większe wsparcie dla inicjatyw uczniowskich (żeby wspomnieć niedawny Dzień Dla Życia), mniej presji na odnoszenie sukcesów w konkursach, mniej "lansowania szkoły".
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o II - mają uczniowskie forum internetowe, pomagają kandydatom bardzo chętnie. elo2.szczecin.pl czy jakoś tak
mollylolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 23:34   #3
Galaretkawproszku
Przyczajenie
 
Avatar Galaretkawproszku
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 7
Dot.: Szkoły ponadgimnazjalne - Szczecin

Dziękuję bardzo za odpowiedź
Szczerze mówiąc o XIII nawet nie myślałam. Wysoki poziom nauczania nie jest dla mnie ważniejszy od atmosfery. A akurat o tej szkole usłyszałam kilka niepochlebnych opinii. Być może niesłusznych.
Rozumiem, że II nie słynie z matematyki, ale skoro ogólnie trzyma dosyć wysoki poziom, to chyba nie jest z nią tam aż tak źle? Da radę po tym pisać maturę z R matematyką? :P

Co do forum to widziałam je już kiedyś, ale znaczna większość treści jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników, a znowuż rejestracja wymaga akceptacji konta przez administrację. A forum chyba nieaktywne, bo żadnej odpowiedzi nie otrzymałam .-.
__________________
''Nadzieja ma wielką moc. Może nie ma w niej prawdziwej magii, ale jeśli wiesz, na co masz nadzieję, i pielęgnujesz ją wewnątrz siebie jak światło, możesz sprawić, że to się wydarzy, prawie jak za pomocą magii."
Laini Taylor
Galaretkawproszku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 07:47   #4
marie_marie22
Zadomowienie
 
Avatar marie_marie22
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 168
Dot.: Szkoły ponadgimnazjalne - Szczecin

XIII cieszy się najlepszą opinią, za nią z tego co się orientuję (chyba że się zmieniło) jest II, IX.
O atmosferę oraz profile możesz pytać na szczecińskich forach. Pozdrawiam i powodzenia w wyborze
marie_marie22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 12:42   #5
mollylolly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Dot.: Szkoły ponadgimnazjalne - Szczecin

Cytat:
Napisane przez Galaretkawproszku Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź
Szczerze mówiąc o XIII nawet nie myślałam. Wysoki poziom nauczania nie jest dla mnie ważniejszy od atmosfery. A akurat o tej szkole usłyszałam kilka niepochlebnych opinii. Być może niesłusznych.
Rozumiem, że II nie słynie z matematyki, ale skoro ogólnie trzyma dosyć wysoki poziom, to chyba nie jest z nią tam aż tak źle? Da radę po tym pisać maturę z R matematyką? :P

Co do forum to widziałam je już kiedyś, ale znaczna większość treści jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników, a znowuż rejestracja wymaga akceptacji konta przez administrację. A forum chyba nieaktywne, bo żadnej odpowiedzi nie otrzymałam .-.
Aktywne, aktywne. Pamiętaj, że tym zajmują się uczniowie, nie profesjonaliści. Czasem trochę to trwa, w liceum bywa niezłe urwanie głowy.
Jest jak wszędzie. Zależy na którego nauczyciela trafisz, bo są i pasjonaci z powołaniem, i ludzie, który uczą tylko dlatego, że coś im w życiu nie wyszło. Ogólnie nie rozumiem, dlaczego tyle się mówi o presji, wyścigu szczurów i nie wiadomo czym jeszcze. Ja po 6 latach w ZSO 7 wcale tego nie czuję...
mollylolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 00:59   #6
Galaretkawproszku
Przyczajenie
 
Avatar Galaretkawproszku
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 7
Dot.: Szkoły ponadgimnazjalne - Szczecin

Dziękuję. Poszukam jakiś for

Ależ rozumiem, że ktoś może nie mieć czasu, ale zarejestrowałam się naprawdę dawno temu i do dzisiaj moje konto nie zostało zaakceptowane, więc pomyślałam, że forum zostało zwyczajnie opuszczone. Dzisiaj spróbowałam jeszcze raz, może coś się ruszy.

Problem z XIII jest też taki, że mam trochę gorszy dojazd, a wolałabym uniknąć przesiadek. Do II czy IX wystarczy mi jeden autobus, który jeździ co 10 minut, więc jest dosyć ''wygodnie''. A czy ktoś mógłby się wypowiedzieć jeszcze na temat IX? Jak tam leży matematyka?
__________________
''Nadzieja ma wielką moc. Może nie ma w niej prawdziwej magii, ale jeśli wiesz, na co masz nadzieję, i pielęgnujesz ją wewnątrz siebie jak światło, możesz sprawić, że to się wydarzy, prawie jak za pomocą magii."
Laini Taylor
Galaretkawproszku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-29 01:59:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.