PRZESUSZONA cera mimo nawilżania ! :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-21, 18:25   #1
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 755

PRZESUSZONA cera mimo nawilżania ! :(


Moja cera z natury jest mieszana z tendencją do trądziku, ale mimo to pamiętam o jej nawilżeniu. Od paru miesięcy mam z nią ogromny problem i proszę o pomoc bo stosowałam wiele metod.

1.Coś dziwnego się stało. Moja skóra strasznie się łuszczyła była wręcz atopowa przy czym dostałam nawrotu trądziku. Cera była niesamowicie wrażliwa i tak zaczerwieniona że nawet makijaż tego nie ukrywał.

2. j/w na początku lutego wrócił mi trądzik. Od nowa zaczęłam stosować EPIDUO i zaczęłam go trochę intensywnej stosować.

3. Do 20 lutego wyleczyłam trądzik (Epiduo 3-4 razy w tyg) a dziś Epiduo stosuję raz w tyg.

4. Od tamtego momentu na mojej twarzy non stop jest sucho.
Najgorzej jest z tym, że każdy podkład na mojej twarzy jest strasznie widoczny.

5. Raz w tyg. robię peeling DIY cukrowy i codziennie wieczorem Clarisonic Mia - szczoteczka z sonicznymi ruchami.

6. Na twarz stosuję :
- regularnie od 5 lat CETAPHIL codziennie
- 3 razy w tyg parówka z gliceryna na twarzy
-parówkę robię z SIEMIENIA LNIANEGO i potem dwa dni przemywam nim twarz
- bardzo często - gdy tylko mogę nakładam MAŚĆ Z WIT A
- po peelingu robię OCM z o. z oliwek

7. Makijaż :
- pod makijaż zawsze Cetaphil
- na twarz staram się używać podkładów nawilżających ale to jest ciężkie bo moja skóra po 2 uch godzinach świeci się.


Nie wiem co mam robić. Natłuszczam, nawilżam i to uczucie suchości znika, ale następnego dnia robię makijaż i wygląda to strasznie.

Co może być przyczyną takiego stanu ?
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 19:55   #2
EllisMeddle
Raczkowanie
 
Avatar EllisMeddle
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 105
Dot.: PRZESUSZONA cera mimo nawilżania ! :(

Mam to samo.. szczegolnie po zimie. Nawilzanie nic nie daje, mam wrazenie ze nic w moja skore nie wnika. Czekam na wizyte u dermatologa.
EllisMeddle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 20:08   #3
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: PRZESUSZONA cera mimo nawilżania ! :(

[1=0ded61e046991206639e8e1 572f46db6f3368a3a_62799cf 2a5728;51126052]Moja cera z natury jest mieszana z tendencją do trądziku, ale mimo to pamiętam o jej nawilżeniu. Od paru miesięcy mam z nią ogromny problem i proszę o pomoc bo stosowałam wiele metod.

1.Coś dziwnego się stało. Moja skóra strasznie się łuszczyła była wręcz atopowa przy czym dostałam nawrotu trądziku. Cera była niesamowicie wrażliwa i tak zaczerwieniona że nawet makijaż tego nie ukrywał.

2. j/w na początku lutego wrócił mi trądzik. Od nowa zaczęłam stosować EPIDUO i zaczęłam go trochę intensywnej stosować.

3. Do 20 lutego wyleczyłam trądzik (Epiduo 3-4 razy w tyg) a dziś Epiduo stosuję raz w tyg.

4. Od tamtego momentu na mojej twarzy non stop jest sucho.
Najgorzej jest z tym, że każdy podkład na mojej twarzy jest strasznie widoczny.

5. Raz w tyg. robię peeling DIY cukrowy i codziennie wieczorem Clarisonic Mia - szczoteczka z sonicznymi ruchami.

6. Na twarz stosuję :
- regularnie od 5 lat CETAPHIL codziennie
- 3 razy w tyg parówka z gliceryna na twarzy
-parówkę robię z SIEMIENIA LNIANEGO i potem dwa dni przemywam nim twarz
- bardzo często - gdy tylko mogę nakładam MAŚĆ Z WIT A
- po peelingu robię OCM z o. z oliwek

7. Makijaż :
- pod makijaż zawsze Cetaphil
- na twarz staram się używać podkładów nawilżających ale to jest ciężkie bo moja skóra po 2 uch godzinach świeci się.


Nie wiem co mam robić. Natłuszczam, nawilżam i to uczucie suchości znika, ale następnego dnia robię makijaż i wygląda to strasznie.

Co może być przyczyną takiego stanu ?[/QUOTE]


tylko skóra twarzy wariuje? włosy, skóra na ciele ok? masz przesuszone nogi? jak skóra na łokciach (jasna czy tzw. "brudne łokcie")? jak na większość odpowiedziałaś tak, to przebadaj tarczycę
jeśli nie, to może to wiosenne problemy, albo przesuszenie po epiduo, albo jeszcze coś innego
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 20:39   #4
bossnenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 45
Dot.: PRZESUSZONA cera mimo nawilżania ! :(

Próbowałaś innych kremów dedykowanych do skóry atopowej (dobry jest np. atoperal)? One bardzo mocno natłuszczają, ja mam teraz podobny problem, chociaż mam cerę mieszaną to teraz po zimie mi się mocno wysuszyła (w zasadzie na całej twarzy).
bossnenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 09:38   #5
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: PRZESUSZONA cera mimo nawilżania ! :(

Hej, rozumiem, że nie stosowałaś retinoidów doustnie?
Jeśli nie to wydaje mi się, że jest to objaw przesuszenia po zimie(klimatyzacja, grzejniki, wiatr) plus Epiduo i być może za mało piłaś wody.
Poza tym od razu co mi na myśl przyszło odstaw peeling cukrowy, postaw na złuszczanie enzymatyczne delikatne peelingi eznymatyczne ma np Pharmaceris.
Poza tym cetpahil może juz nie nawilżac tak jak kiedyś, bo skóra po 5 latach sie przyzwyczaiła. Polecam Ci zmienic na nawilzajacy Hydrabio z La roche (riche) plus na noc gruba warstwa Cicaplast (la roche), badz cicabio (biodema) badz Cicalfate (avene).
Zastanowiłabym się tez nad mascia z witamina A. Jesli ma w skladzie parafine (mineral oil) odstaw ja.

Nawrót tradziku prawdopodobnie był spowodowany przesuszeniem skóry/
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."

Edytowane przez amelj
Czas edycji: 2015-04-22 o 09:44
amelj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 12:18   #6
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 755
Dot.: PRZESUSZONA cera mimo nawilżania ! :(

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
tylko skóra twarzy wariuje? włosy, skóra na ciele ok? masz przesuszone nogi? jak skóra na łokciach (jasna czy tzw. "brudne łokcie")? jak na większość odpowiedziałaś tak, to przebadaj tarczycę
jeśli nie, to może to wiosenne problemy, albo przesuszenie po epiduo, albo jeszcze coś innego
tylko twarz wariuje ( Ciało i włosy są w porządku.

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Cytat:
Napisane przez amelj Pokaż wiadomość
Hej, rozumiem, że nie stosowałaś retinoidów doustnie?
Jeśli nie to wydaje mi się, że jest to objaw przesuszenia po zimie(klimatyzacja, grzejniki, wiatr) plus Epiduo i być może za mało piłaś wody.
Poza tym od razu co mi na myśl przyszło odstaw peeling cukrowy, postaw na złuszczanie enzymatyczne delikatne peelingi eznymatyczne ma np Pharmaceris.
Poza tym cetpahil może juz nie nawilżac tak jak kiedyś, bo skóra po 5 latach sie przyzwyczaiła. Polecam Ci zmienic na nawilzajacy Hydrabio z La roche (riche) plus na noc gruba warstwa Cicaplast (la roche), badz cicabio (biodema) badz Cicalfate (avene).
Zastanowiłabym się tez nad mascia z witamina A. Jesli ma w skladzie parafine (mineral oil) odstaw ja.

Nawrót tradziku prawdopodobnie był spowodowany przesuszeniem skóry/

Dziękuję za radę !
Myślałam już o zmianie Cetaphilu bo mam wrażenie że on już na mnie nie działa, ale nie wiedziałam na co.
A powiedz który z tych kóre wymieniałaś poleciłaś najbardziej na dzień ?

A wody to właściwie zawsze mało piłam więc mój organizm chyba jest do tego trochę przyzwyczajony. Ale może teraz trochę to zmienię.
Obecnie doustnie retinoidów nie brałam tylko epiduo.

I zastanawiałam się czy to nie po zimie bo nigdy tak nie miałam i chyba już troche za długo to trwa jak na efekt "po zimie".
A maść z wit A zawsze mi pomagała dlatego dziwię sie dlaczego teraz nie.

I posłucham z tym peelingiem zmienię go

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Cytat:
Napisane przez bossnenka Pokaż wiadomość
Próbowałaś innych kremów dedykowanych do skóry atopowej (dobry jest np. atoperal)? One bardzo mocno natłuszczają, ja mam teraz podobny problem, chociaż mam cerę mieszaną to teraz po zimie mi się mocno wysuszyła (w zasadzie na całej twarzy).
Nie próbowałam bo wiem że co za dużo to nie zdrowo. Nie chciałam nakładać stu kremów dlatego zadałam pytanie żeby zmienić jakiś krem Na pewno poczytam o tym który polecasz i niestety przesuszenie też mam na całej buzi.

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Cytat:
Napisane przez EllisMeddle Pokaż wiadomość
Mam to samo.. szczegolnie po zimie. Nawilzanie nic nie daje, mam wrazenie ze nic w moja skore nie wnika. Czekam na wizyte u dermatologa.
Jak wrócisz od niego to opowiedz jak było

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

SKŁAD MOJEJ WIT A :
Petrolatum, aqua, ceterayl alkohol, sorbitan sesquioleate, phenoxyethanol and ethylhexylglycerin, citrus limonum oil, retinyl palmitate, d-limonene, citral

Maść ochronna z Wit A Apteo Care
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 11:18   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: PRZESUSZONA cera mimo nawilżania ! :(

[1=0ded61e046991206639e8e1 572f46db6f3368a3a_62799cf 2a5728;51134635]

SKŁAD MOJEJ WIT A :
Petrolatum, aqua, ceterayl alkohol, sorbitan sesquioleate, phenoxyethanol and ethylhexylglycerin, citrus limonum oil, retinyl palmitate, d-limonene, citral

Maść ochronna z Wit A Apteo Care
[/QUOTE]


Mnie maść z wit A, robi taką maskrę ze żal patrzeć.
A na co dzień nie mam problemów z nadmierna suchością skóry.

U mnie to właśnie parafina w składzie tak bruździ.

Zadbaj też od wewnątrz- pij wodę, odstaw albo bardzo ogranicz kawę i herbaty(zielona też wysusza), jedz dużo owoców (jedzenie owoców pozwala nawilzyć tkanki lepiej niż picie wody, ponieważ jest to praktycznie gotowy "izotonik"), do nich dodaj zdrowe tłuszcze: avocado, tłuste ryby, orzechy, mango, "smalec" z kaczki jeśli coś smażysz to na nim. Jesli Cię stać- owoce morza - krewetki na skórę czynią cuda, ale niestety, są drogie.
Kup i łykaj kapsułki z tranem, olejem z wiesiołka, witaminę B- komplex (ale z umiarem, imo co drugi dzień wystarczy)

Spróbuj też dodać na noc jakiś krem typowo natłuszczajacy, bo skórę suchą, nalezy natłuszczać , nawilża się skórę tłustą.

Polecam też domową maseczkę: jogurt typu greckiego _pełnotłusty_ jako podstawa.
Jeszcze lepiej sprawdza sie tłusta _domowa!!!_ śmietana, ale nie sklepowa.
Wystarczy sam jogurt, ale mozna dodac do niego np:
- miód i cynamon, ale przy podrażnieniach z tym ostrożnie, zwłaszca z cynamonem, miód dodatkowo nawilża
- glony/algi - złagodzą, odzywią
- siemię mielone lekko namoczone w minimalnej ilosci ciepłęj wody..
- łyżkę mleka w proszku - ma delikatne właściwości złuszczające, dla podrażnionej skóry jest OK.

To bardzo łądnie natłuszcza i nawilża suchą skórę, można stosować nawet co drugi dzień.


P.S
Nie znam Twoich ewentualnych alergii, a niektóre z wymienionych wyżej produktów są wysokoalergizujace- musisz sama zadecydować co Ci może zaszkodzić a co możesz stosować.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-23, 15:33   #8
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: PRZESUSZONA cera mimo nawilżania ! :(

Dokładnie, maść z wit A bym jednak odstawiła na jakiś czas chociaż. Jest tam alkohol, czesto parafina. Na dzień polecam Ci La Roche Posay Hydraene Riche.
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."
amelj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 06:48   #9
antica2004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1
Dot.: PRZESUSZONA cera mimo nawilżania ! :(

[1=0ded61e046991206639e8e1 572f46db6f3368a3a_62799cf 2a5728;51126052]Moja cera z natury jest mieszana z tendencją do trądziku, ale mimo to pamiętam o jej nawilżeniu. Od paru miesięcy mam z nią ogromny problem i proszę o pomoc bo stosowałam wiele metod.

1.Coś dziwnego się stało. Moja skóra strasznie się łuszczyła była wręcz atopowa przy czym dostałam nawrotu trądziku. Cera była niesamowicie wrażliwa i tak zaczerwieniona że nawet makijaż tego nie ukrywał.

2. j/w na początku lutego wrócił mi trądzik. Od nowa zaczęłam stosować EPIDUO i zaczęłam go trochę intensywnej stosować.

3. Do 20 lutego wyleczyłam trądzik (Epiduo 3-4 razy w tyg) a dziś Epiduo stosuję raz w tyg.

4. Od tamtego momentu na mojej twarzy non stop jest sucho.
Najgorzej jest z tym, że każdy podkład na mojej twarzy jest strasznie widoczny.

5. Raz w tyg. robię peeling DIY cukrowy i codziennie wieczorem Clarisonic Mia - szczoteczka z sonicznymi ruchami.

6. Na twarz stosuję :
- regularnie od 5 lat CETAPHIL codziennie
- 3 razy w tyg parówka z gliceryna na twarzy
-parówkę robię z SIEMIENIA LNIANEGO i potem dwa dni przemywam nim twarz
- bardzo często - gdy tylko mogę nakładam MAŚĆ Z WIT A
- po peelingu robię OCM z o. z oliwek

7. Makijaż :
- pod makijaż zawsze Cetaphil
- na twarz staram się używać podkładów nawilżających ale to jest ciężkie bo moja skóra po 2 uch godzinach świeci się.


Nie wiem co mam robić. Natłuszczam, nawilżam i to uczucie suchości znika, ale następnego dnia robię makijaż i wygląda to strasznie.

Co może być przyczyną takiego stanu ?[/QUOTE]
Witam,
kremy i maści których używasz, nawilżają tylko naskórek, nie mają możliwości przeniknąć do skóry właściwej bo po prostu ich cząsteczki są zbyt duże. Potrzebujesz nawilżenia "od środka", możesz to łatwo zrobić stosując kolagen naturalny. Pomoże nie tylko na suchą cerę ale także na problemy z trądzikiem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej chętnie opowiem o tym cudownym preparacie. Pozdrawiam
antica2004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 20:37   #10
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 755
Dot.: PRZESUSZONA cera mimo nawilżania ! :(

dziękuję wszytkim za pomoc
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 13:22   #11
glizduha
Wtajemniczenie
 
Avatar glizduha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 2 374
Dot.: PRZESUSZONA cera mimo nawilżania ! :(

Jeśli mogę coś doradzić spróbuj kremu Arual, nazywają go aspiryną dla skóry
__________________
My kobiety jesteśmy aniołami,
jednakże kiedy podcina nam się skrzydła,
pozostaje nam latać na miotle






glizduha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-02, 11:39   #12
kamcia2703
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 29
Dot.: PRZESUSZONA cera mimo nawilżania ! :(

Wszystkim osobom borykającym się z przesuszeniem skróy polecam serum AVA aktywator młodości Hydranov - stosowałam już dosłownie wszystko, przy kłopotach z trądzikiem przesuszenie skóry jest mega uciążliwe, próbowałam maści z wit.A, maseczek, ampułkę z dermo-pharmy z kwasem hialuronowym (również polecam, ale efekt jest krótkotrwały), krem z Clareny (nie dość że drogi to jeszcze nieskuteczny). Dopiero to serum trwale nawilżyło moją skórę. Aby walczyć jednocześnie z przesuszeniem i trądzikiem nakładam serum na noc, a jak się wchłonie Effaclar Duo+, rano serum i filtr, i nigdy nie miałam tak nawilżonej skóry jak teraz. Polecam wypróbować, szczególnie że jak na taki produkt cena jest niewielka. Wiadomo że każda skóra jest inna, wiem po sobie ze trochę kosmetyków trzeba wypróbować zanim się trafi na odpowiedni produkt.
kamcia2703 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-02 12:39:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:32.