Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-02, 14:04   #91
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Od pierwszej konsultacji do drugiej z planem leczenia z dwa miesiące, później jakieś 3-4 do wizyty z zakładaniem Niestety ortodontka bardzo dobra i dojeżdżająca raz-dwa razy w tygodniu do mojego miasta (wojewódzkiego ), ale się na nią uparłam i nie żałuję
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 14:11   #92
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Cześć. Ile czasu zajęło Wam założenie aparatu od konsultacji? Ja idę do 4 ortodonty i tak dużo osób poleca, że być może w końcu trafię na odpowiedniego.

Zależy od wady ja już tydzień po konsultacji byłam zadrutowana
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 16:07   #93
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Cześć. Ile czasu zajęło Wam założenie aparatu od konsultacji? Ja idę do 4 ortodonty i tak dużo osób poleca, że być może w końcu trafię na odpowiedniego.
Miesiąc.

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Ankara28 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim nie wiem czy do was dołączę, bo jeszcze się zastanawiam nad aparatem
Chodzi o to, że mam krzywą dwójkę górną, reszta zębów jest prosta. Trochę mi to przeszkadza. Czy jest jakieś inne wyjście niż tradycyjny aparat?
Mysle ze sa inne metody, ale to orto Ci na ten temat odpowie. Byc moze reszte zebow proste ale np. Zgryz masz krzywy o wtedy aparat będzie konieczny.
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 16:08   #94
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Dziękuję, dziewczyny.

A czy na konsultacji jak jest jakiś ząb do leczenia przed założeniem - lepiej jest zrobić to u swojego ortodonty czy można gdzieś indziej? Bo często wtedy mają takie ceny... z kosmosu.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 16:10   #95
Ankara28
Zadomowienie
 
Avatar Ankara28
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość

Mysle ze sa inne metody, ale to orto Ci na ten temat odpowie. Byc moze reszte zebow proste ale np. Zgryz masz krzywy o wtedy aparat będzie konieczny.
Okej dzięki za odpowiedź. Muszę się zarejestrować w takim razie.
Ankara28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 16:58   #96
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Dziękuję, dziewczyny.

A czy na konsultacji jak jest jakiś ząb do leczenia przed założeniem - lepiej jest zrobić to u swojego ortodonty czy można gdzieś indziej? Bo często wtedy mają takie ceny... z kosmosu.
Możesz u swojego stomatologa, byleby wszystkie zęby były doprowadzone do porządku przed samym zacementowaniem aparatu
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 18:43   #97
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Ankara28 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim nie wiem czy do was dołączę, bo jeszcze się zastanawiam nad aparatem
Chodzi o to, że mam krzywą dwójkę górną, reszta zębów jest prosta. Trochę mi to przeszkadza. Czy jest jakieś inne wyjście niż tradycyjny aparat?
może clear aligner albo właśnie aparat ruchomy?
zgryz masz prawidłowy? Jeśli tak to sprawa powinna być prosta o ile nie zmieni się góra na tyle, że będziesz musiała mieć dopasowywany do niej dół.

Jak myślicie - czy ortodonta, który nie wspomniał o możliwości wydłużenia zębów aparatem (drugi mówił o tym) i powiedział, że tylko licówki to zrobią - czy jest dobry?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-02, 21:02   #98
Ankara28
Zadomowienie
 
Avatar Ankara28
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

[QUOTE=MalaArielka;5397907 2]może clear aligner albo właśnie aparat ruchomy?
zgryz masz prawidłowy? Jeśli tak to sprawa powinna być prosta o ile nie zmieni się góra na tyle, że będziesz musiała mieć dopasowywany do niej dół.[QUOTE]

Mam lekką wadę zgryzu. Czy to coś zmienia w doborze aparatu?

Edytowane przez Ankara28
Czas edycji: 2016-01-02 o 21:04
Ankara28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 21:32   #99
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Ankara28 Pokaż wiadomość

Mam lekką wadę zgryzu. Czy to coś zmienia w doborze aparatu?
Myślę, że może zmienić o tyle, że może być potrzeba zrobić dwa łuki zamiast jednego.

Edytowane przez MalaArielka
Czas edycji: 2016-01-02 o 21:38
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 21:54   #100
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Cześć. Ile czasu zajęło Wam założenie aparatu od konsultacji? Ja idę do 4 ortodonty i tak dużo osób poleca, że być może w końcu trafię na odpowiedniego.
Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Zależy od wady ja już tydzień po konsultacji byłam zadrutowana
To zależy od:
1)wolnych terminów u Twojego ortodonty
2)tego czy trzeba wykonać najpierw jakieś zabiegi np leczenie zębów

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Dziękuję, dziewczyny.

A czy na konsultacji jak jest jakiś ząb do leczenia przed założeniem - lepiej jest zrobić to u swojego ortodonty czy można gdzieś indziej? Bo często wtedy mają takie ceny... z kosmosu.
Ortodonta to Ci zębów nie będzie leczył Nieważne gdzie wyleczysz, obyś miała wyleczone, chociaż jak ja mam takie malutkie ubytki w miejscu gdzie nie ma zamków to mi kazali tego nie ruszać nawet.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 11:11   #101
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Ortodonta to Ci zębów nie będzie leczył
A dlaczego takie założenie? Niektórzy leczą jak trzeba
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-03, 11:47   #102
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
A dlaczego takie założenie? Niektórzy leczą jak trzeba
Moja orto nie zajmuje sie np. Leczeniem zebow, tylko.ortodoncja, ale sa oczywiście dentysci/ortodonci, ktorzy robia to i to ;-)
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 11:49   #103
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

U mnie mieli wyrwać dwa zęby i się pytali czy u nich będę wyrywać czy u kogoś innego. Dlatego pytam, czy każdemu ortodoncie można tak odmówić.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 12:29   #104
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
A dlaczego takie założenie? Niektórzy leczą jak trzeba
To nie wiedziałam. Wydawało mi się że ortodonci mają tak na maxa napięte grafiki, że przez myśl im nie przechodzi żeby jeszcze zęby leczyć
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 12:45   #105
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Tak dawno mnie tu nie było, że nawet nie zauważyłam wcześniej, że jest nowa część. Ostatnio bardzo dużo u mnie się działo. Nie wiem czy pamiętacie się miałam mieć wszczepiane mikroimplanty żeby zęby cofnęły się do tyłu. Na dole na razie tylko, po kilku tygodniach zrobił się stan zapalny i musiałam wyciągać jednego. W czwartek znowu będę miała go wszczepianego. W między czasie kawałek dwójki mi odleciało. Osjan do stomatologa i okazało się, że druga dwójka i obie jedynki są w kiepskim stanie i mam straszną próchnicę. Na jeden dzień zdjęłam łuk i zaczęłam leczenie jedynek, po spędzeniu 2,5 godziny na fotelu stomatolog powiedział mi, że obie jedynki i jedna dwójka jest martwa. W dodatku moje jedynki to więcej wypełnienia niż zębów. Wyszłam załamana. W grudniu na zęby wydałam prawie 1000 zł, czeka mnie jeszcze minimum 1,5 roku noszenia aparatu(nosze już rok i miesiąc) a ja martwię się, że jak go ściągnę to moje zęby będą w takim stanie, że za parę lat będę nosiła protezę. Przepraszam za tak długo post, musiałam komuś się wygadać.
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 13:14   #106
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Są ortodonci którzy przyjmują parę dni w tyg. jako ortodonci a pozostałe dni jako dentyści w sumie fajna sprawa jak w trakcie leczenia ortodontycznego mozna wyleczyć zęby u swojego orto ale na pewno, jeśli macie swojego sprawdzonego stomatologa, nie ma przymusu leczyć się u orto



April_20 współczuję... Trzymam kciuki za dobre zakończenie historii ortodontycznej!
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 13:16   #107
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Filifonka dziękuję
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 13:17   #108
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

U mnie pierwszy ortodonta na konsultacji policzył sobie: 2500 za łuk (a musze górę i dół) + wyrwanie dwóch osemek (jedna 700zl, druga 500zl). Wizyta co miesiąc, lub co dwa od 50 do 150 zł. I nie było możliwości wyrwania osemek u innego. Trochę drogo.

Kolejny ortodonta. 2000 zł za łuk. Wizyta co miesiąc do 100 zł. I wyrwanie 4 zębów. Ale niestety na wizycie jedyne co robi to dokręca i nie podoba mi się jej sposób "leczenia".
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 13:26   #109
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
U mnie pierwszy ortodonta na konsultacji policzył sobie: 2500 za łuk (a musze górę i dół) + wyrwanie dwóch osemek (jedna 700zl, druga 500zl). Wizyta co miesiąc, lub co dwa od 50 do 150 zł. I nie było możliwości wyrwania osemek u innego. Trochę drogo.

Kolejny ortodonta. 2000 zł za łuk. Wizyta co miesiąc do 100 zł. I wyrwanie 4 zębów. Ale niestety na wizycie jedyne co robi to dokręca i nie podoba mi się jej sposób "leczenia".
Jeśli ktoś każe Ci wyrywać ósemki i ma do tego podstawy to ok, ale rwać jakiś zdrowych czwórek czy piątek sobie nie daj
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-03, 14:13   #110
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś każe Ci wyrywać ósemki i ma do tego podstawy to ok, ale rwać jakiś zdrowych czwórek czy piątek sobie nie daj
Ja ogólnie mam za dużo zębów. Ósemki chcą usunąć, bo uważają, że i tak się nie przydają i z reguły się je wyrywa. Natomiast ten drugi ortodonta powiedział, że czwórki lub piątki (dwie) mi usunie, bo one zrobią miejsce dla tych zębów, które zejdą w to miejsce, a i tak są już plombowane, to dużo nie stracę. No i że zostaną one usunięte dopiero wtedy, jak po założeniu aparatu nie zaczną mi się zmieniać rysy twarzy. Bo jeśli coś się zacznie dziać, to je usuniemy. Natomiast tamten pierwszy ortodonta wspomniał tylko o usunięciu ósemek.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 14:25   #111
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
U mnie pierwszy ortodonta na konsultacji policzył sobie: 2500 za łuk (a musze górę i dół) + wyrwanie dwóch osemek (jedna 700zl, druga 500zl). Wizyta co miesiąc, lub co dwa od 50 do 150 zł. I nie było możliwości wyrwania osemek u innego. Trochę drogo.

Kolejny ortodonta. 2000 zł za łuk. Wizyta co miesiąc do 100 zł. I wyrwanie 4 zębów. Ale niestety na wizycie jedyne co robi to dokręca i nie podoba mi się jej sposób "leczenia".
Zapłaciłam za jeden łuk 2500, a mam dwa. Usunęłam wszystkie szóstki, fakt, że były po leczeniu kanałowym i bardzo zniszczone bo w innym wypadku miałabym usunięte czwórki. Każda wizyta 200. Teraz dochodzą mi 4 mikroimplanty czyli 3000. Leczenie ortodontyczne jest strasznie drogie. Jestem studentką i dorabiam tylko na pół etatu na śmieciówce, ciągle mam wrażenie, że wszystkie moje wydatki do ortodonta i inni lekarze bo ciągle mam problemy ze zdrowiem.
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 14:47   #112
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Tak dawno mnie tu nie było, że nawet nie zauważyłam wcześniej, że jest nowa część. Ostatnio bardzo dużo u mnie się działo. Nie wiem czy pamiętacie się miałam mieć wszczepiane mikroimplanty żeby zęby cofnęły się do tyłu. Na dole na razie tylko, po kilku tygodniach zrobił się stan zapalny i musiałam wyciągać jednego. W czwartek znowu będę miała go wszczepianego. W między czasie kawałek dwójki mi odleciało. Osjan do stomatologa i okazało się, że druga dwójka i obie jedynki są w kiepskim stanie i mam straszną próchnicę. Na jeden dzień zdjęłam łuk i zaczęłam leczenie jedynek, po spędzeniu 2,5 godziny na fotelu stomatolog powiedział mi, że obie jedynki i jedna dwójka jest martwa. W dodatku moje jedynki to więcej wypełnienia niż zębów. Wyszłam załamana. W grudniu na zęby wydałam prawie 1000 zł, czeka mnie jeszcze minimum 1,5 roku noszenia aparatu(nosze już rok i miesiąc) a ja martwię się, że jak go ściągnę to moje zęby będą w takim stanie, że za parę lat będę nosiła protezę. Przepraszam za tak długo post, musiałam komuś się wygadać.

Współczuję

Mnie też tu dawno nie było,ale nic nowego się nie dzieje Poza tym,że z jednego wyciągu doszłam już do czterech. Ciekawe co będzie dalej
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 16:26   #113
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Ja ogólnie mam za dużo zębów. Ósemki chcą usunąć, bo uważają, że i tak się nie przydają i z reguły się je wyrywa. Natomiast ten drugi ortodonta powiedział, że czwórki lub piątki (dwie) mi usunie, bo one zrobią miejsce dla tych zębów, które zejdą w to miejsce, a i tak są już plombowane, to dużo nie stracę. No i że zostaną one usunięte dopiero wtedy, jak po założeniu aparatu nie zaczną mi się zmieniać rysy twarzy. Bo jeśli coś się zacznie dziać, to je usuniemy. Natomiast tamten pierwszy ortodonta wspomniał tylko o usunięciu ósemek.
Są inne sposoby żeby zrobić miejsce i nie tak drastyczne jak ekstrakcja.
Ja bym wybrała mimo wszystko pierwszego specjalistę Nie masz możliwości iść jeszcze do kogoś?

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Zapłaciłam za jeden łuk 2500, a mam dwa. Usunęłam wszystkie szóstki, fakt, że były po leczeniu kanałowym i bardzo zniszczone bo w innym wypadku miałabym usunięte czwórki. Każda wizyta 200. Teraz dochodzą mi 4 mikroimplanty czyli 3000. Leczenie ortodontyczne jest strasznie drogie. Jestem studentką i dorabiam tylko na pół etatu na śmieciówce, ciągle mam wrażenie, że wszystkie moje wydatki do ortodonta i inni lekarze bo ciągle mam problemy ze zdrowiem.
Studnia bez dna Życzę powodzenia i trzymam kciuki za Twoje dalsze leczenie
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 16:45   #114
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Są inne sposoby żeby zrobić miejsce i nie tak drastyczne jak ekstrakcja.
Ja bym wybrała mimo wszystko pierwszego specjalistę Nie masz możliwości iść jeszcze do kogoś?



Studnia bez dna Życzę powodzenia i trzymam kciuki za Twoje dalsze leczenie
Ide we wtorek na konsultacje. I jeśli ten nie, to zapisze się do jeszcze jednego.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 18:09   #115
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Mam pytanie : czy jeśli chce się od ortodonty dowiedzieć ile będzie kosztowało założenie aparatu na moje zeby to musze zapłacić za konsultacje?
__________________
81 -> 70 -> 60 kg
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 18:16   #116
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Dusia - żeby określić koszty leczenia ortodonta musi zobaczyć Twoje prześwietlenia i ocenić Twoja wadę, wiec na konsultacje musisz iść. Chyba że chcesz znać tylko ogólne koszty np. ile kosztuje wizyta lub aparat. Takiej informacji może udzielą Ci telefonicznie lub na stronie internetowej (jesli orto taka ma) powinien być cennik.
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 18:30   #117
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Dusiia Pokaż wiadomość
Mam pytanie : czy jeśli chce się od ortodonty dowiedzieć ile będzie kosztowało założenie aparatu na moje zeby to musze zapłacić za konsultacje?
Niektórzy mają bezpłatną a niektórzy mają płatną. Koszt wizyty jest różny. Od 50 do 200 zł.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 18:56   #118
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
To nie wiedziałam. Wydawało mi się że ortodonci mają tak na maxa napięte grafiki, że przez myśl im nie przechodzi żeby jeszcze zęby leczyć
Są ortodonci,którzy leczą co zresztą bardzo ułatwia życie, bo czasem trzeba już do leczenia ten łuk zdjąć. Moja orto leczy w czasie kontroli, oczywiście po wcześniejszym umówieniu A więc można ;-)
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-04, 09:41   #119
Aparatka1289
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Dot.: Aparat na zęby Groupon- warto?

Cześć, nie opłaca się kupić aparatu na Grouponie, ponieważ cena aparatu jest tak atrakcyjna ze każdy myśli ze na tym zaoszczędzi a prawda jest taka ze wyda dwa razy więcej.
Swój aparat ortodontyczny kupiłam za 799 zł (zwykły metalowy )
i myślałam,że naprawdę zaoszczędzę a tu wyszło zupełnie inaczej nie dość ze moja ortodontka nie przedstawiła kosztów leczenia nie było nawet wstępnej ceny ile mnie to może wynieść ... ja oczywiście pytałam ale ona mówiła że o tym porozmawiamy jak już założymy aparat ...wiec stwierdziłam ze mogę jej zaufać ... założyła mi 1 łuk za wizytę za jeden łuk płaciłam 150 zł myślę sobie ok nie jest tak zle ... za miesiąc miałam zakładany dolny łuk za który zapłaciłam 2000 (zwykły metal ) i jak już miałam założone 2 łuki , poszłam na wizytę i za oba łuki brała ode mnie 300 zł byłam w szoku !!! spodziewałam się ze bd płaciła może 200 zł. ortodontka mnie o tym nie poinformowała a to jest naprawdę dużo tym bardziej ze wizyty mam co miesiąc .... dodam jeszcze ze to nie była jakaś super klinika czy coś zwykły mały pokoik a ona tam sama pracowała , nie dostawałam paragonów wiec miała ze mnie czysty pieniądz ... nie warto kupować na grouponie tym bardziej ze osoby które kupują aparaty ortodontyczne na tej stronie chcą jak najmniejszym kosztem wyprostować swoje zęby.
Aparatka1289 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-04, 11:09   #120
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
To nie wiedziałam. Wydawało mi się że ortodonci mają tak na maxa napięte grafiki, że przez myśl im nie przechodzi żeby jeszcze zęby leczyć
Zazwyczaj tak jest

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Ja jestem bardzo sceptycznie nastawiona do wyrywania zębów (oczywiście poza nieszczesnymi 8mkami). Na szczęście z tego co słyszę ortodonci odchodza o wyrywania zdrowych zebow,jeszcze kilka lat temu to byl chyba standard. Ostatnio spotkalam chlopaka ktory leczy sie.ponad dwa lata, wyrwano mu dwie czworki, teraz okazalo sie ze niepotrzebnie, leczenie sie nie powiodlo. Był na kilki konsultacjach i kazdy orto kaze mu zalozyc na nowo aparat, zrobic miejsce i wstawic implanty w miejsce wyrwanych 4ek. Strasznie mu wspolczuje
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.