Kredyt mieszkaniowy? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-22, 21:08   #61
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez Ami Pokaż wiadomość
Mi się ta toria trochę naciągana wydaje. Wnioski złożyliśmy z narzeczonym w 7 bankach. Kredyt dostaliśmy. Znajomi w trzech i też kredyt dostali. Mało kto dzisiaj składa do jednego banku.
a czym jest poparta ta teoria?
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 08:53   #62
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez Marinaaa Pokaż wiadomość
Ale w takim razie tym bardziej sie oplaca zalatwiac kredyt przez jednego doradce, bo on za nas znajdzie ten kredyt a my nie narazimy sie na mniejsza wiarygodnosc? Taki jest moj wniosek...
Dokładnie tak jest, najlepiej znaleźć sprawdzonego doradcę, np. takiego który pomógł naszym znajomym uzyskać kredyt i mu zaufać.
Doradcy finansowi znają dokładnie oferty hipoteczne i są 'na telefon' z doradcami w każdym banku więc bardzo łatwo mogą weryfikować wątpliwości klientów.
Płacą nam i tak banki więc szukających mieszkania ta i tak nic nie kosztuje
aaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 09:37   #63
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez aaww Pokaż wiadomość
Płacą nam i tak banki więc szukających mieszkania ta i tak nic nie kosztuje
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 09:49   #64
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Prawdziwie przemyślany komentarz ...
aaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 10:04   #65
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez aaww Pokaż wiadomość
Prawdziwie przemyślany komentarz ...
Niestety, Twoja wypowiedź nadaje się tylko do takiego komentarza. Poza tym nie będę się powtarzać - jest już wątek kredytowy na forum, i tam wyraziłam swoją opinię na temat "bezpłatnej" usługi doradztwa hipotecznego. Ale po co używać wyszukiwarki, skoro można co chwilę nowy wątek zakładać.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 10:34   #66
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Niestety, Twoja wypowiedź nadaje się tylko do takiego komentarza. Poza tym nie będę się powtarzać - jest już wątek kredytowy na forum, i tam wyraziłam swoją opinię na temat "bezpłatnej" usługi doradztwa hipotecznego. Ale po co używać wyszukiwarki, skoro można co chwilę nowy wątek zakładać.
Zauważ, że to nie ja założyłam ten wątek, zamieściłam w nim wpis po pewnym czasie od powstania.
Widzę też, że nie przekonują Cię argumenty o bezpłatnym doradztwie, a wystarczyłoby przeczytać choćby jedną umowę pośrednictwa, jaką zawieram z bankami.
Jeśli nie masz do takich dostępu- nie masz też prawa wypowiadać się w ten sposób o mojej działalności.
aaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 10:41   #67
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez aaww Pokaż wiadomość
Widzę też, że nie przekonują Cię argumenty o bezpłatnym doradztwie, a wystarczyłoby przeczytać choćby jedną umowę pośrednictwa, jaką zawieram z bankami.
Jeśli nie masz do takich dostępu- nie masz też prawa wypowiadać się w ten sposób o mojej działalności.
Dobrze, napiszę ostatni raz, żeby w tym wątku też to było - kto płaci bankowi ? Dobre wróżki ? Willy Wonka ? Same się drukują pieniążki ?

Nie. Ja płacę, Pani płaci, wszyscy płacimy. Więc jeśli bank płaci Tobie, a ja bankowi, to płacę też Tobie, za Twoje "bezpłatne" doradztwo.

Tak jak ktoś, kto kupuje mieszkanie deweloperskie przez biuro nieruchomości i niby nie płaci prowizji - prowizja dla agenta nieruchomości wliczona jest w cenę mieszkania (jestem pośrednikiem nieruchomości), którą płaci klient.


Amen. Skończyłam.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2008-12-23 o 10:43
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-23, 10:57   #68
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Dobrze, napiszę ostatni raz, żeby w tym wątku też to było - kto płaci bankowi ? Dobre wróżki ? Willy Wonka ? Same się drukują pieniążki ?

Nie. Ja płacę, Pani płaci, wszyscy płacimy. Więc jeśli bank płaci Tobie, a ja bankowi, to płacę też Tobie, za Twoje "bezpłatne" doradztwo.

Tak jak ktoś, kto kupuje mieszkanie deweloperskie przez biuro nieruchomości i niby nie płaci prowizji - prowizja dla agenta nieruchomości wliczona jest w cenę mieszkania (jestem pośrednikiem nieruchomości), którą płaci klient.


Amen. Skończyłam.
Oczywiście, zgadzam się z Tobą!
Moje wypowiedzi dążyły tylko do tego, żeby pokazać, że korzystanie z usług doradcy nie podwyższa kosztów kredytu, klient nie dopłaca żadnej "działki" do opłat pobieranych przez bank.
Klient płaci bankowi tak czy siak (np.prowizję),a bank potem swoim zyskiem dzieli się z doradcami i nikt tu niczego nie ukrywa.
aaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 11:02   #69
klaudiaaa86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 043
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

tylko nie POLBANK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

My mamy w ING i od momentu pierwszego przyjscia do przelania kasy na koncie minelo .....3 miesiace? jakos tak ! porazka, ciagle mieli jakies wąty i problemy...
co do polbanku to poszlismy na skarge bo dostala sie nam niekompetentna IDIOTKA zreszta jak pozniej poczytalismy rezenzje to dobrze ze sie wycofalismy choc umowa byla juz podpisana! porazka porazka porazka NIE NIE NIE !!
__________________
" If You find The Right Person Never let her go away"


http://www.suwaczek.pl/cache/fd6c8075da.png

Kocham Mojego Misia
23.09.2009r - Alanek
03.12.2009r. - Together forever
klaudiaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 11:06   #70
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Z doświadczenia wiem, że Polbank ma problemy nie tyle z przyznawaniem kredytów, co z ich późniejszą obsługą...
aaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 15:31   #71
Marinaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 62
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Drodzy panstwo proponuje troche wiecej szacunku i wyrozumialosci dla siebie na wzajem, probujemy tu wszyscy znalezc najlepsze rozwiazania w kwestii kredytow, mamy rozne zdania ale szanujmy sie! Ja tam uwazam, ze nawet jesli skladanie wnioskow nie zmniejsza naszej wiarygodnosci to dlaxczego by nie skorzystac z uslug doradcy, ktory zna sie na rzeczy a jeszcze mozemy go miec za darmo... Nie mniej chcialabym wrocic do oferty dom development bo mnie ona tutaj najbardziej zainteresowala poki co. Macie moze jakies doswiadczenia z ta firma? Moja siostra cioteczna kupowala od nich mieszkanie i byla zadowolona ale to mieszkanie jeszcze nie bylo obiete zadna z tych nowych ofert...
Marinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-23, 16:00   #72
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez Marinaaa Pokaż wiadomość
a jeszcze mozemy go miec za darmo...
Doradca nie jest darmowy, bardzo proszę czytać ze zrozumieniem.

Cytat:
Nie mniej chcialabym wrocic do oferty dom development bo mnie ona tutaj najbardziej zainteresowala poki co. Macie moze jakies doswiadczenia z ta firma? Moja siostra cioteczna kupowala od nich mieszkanie i byla zadowolona ale to mieszkanie jeszcze nie bylo obiete zadna z tych nowych ofert...
Bardzo proszę wybrać się z tym zapytaniem gdzieś indziej, to jest wątek o kredytach, nie o deweloperach.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 17:26   #73
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez dirt Pokaż wiadomość
a czym jest poparta ta teoria?
Własnym doświadczeniem. Wiedzą o postępowaniu doradców kredytowych - jeśli tylko jest taka możliwość, doradzają złożenie wniosku w 2-3 bankach. Świadomością, że w sytuacji gdy banki zmieniają politykę przyznawania kredytów hipotecznych z dnia na dzień (a tak ostatnio było), składanie do 1 banku jest bardzo ryzykowne. Teraz się to chyba powoli normuje... Na szczęście.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 16:18   #74
Marinaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 62
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Pragne zauwazyc, ze ja o temacie tego dewelopera pisze w kontekscie kredytu jaki on pomaga wziac a poza tym kwestia kredytow jest scisle zwiazana z samym kupnem mieszkania a takze z deweloperami wiec nie widze powodu zeby sie denerwowac, licze po prostu na dalsze opinie o tej ofercie...
Marinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 18:12   #75
frytr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Przecież to oczywiste, ze składa się do kilku banków, bo nie wiadomo czy będziemy wiarygodni i mieli zdolnosć kredytową w tym przez nas wybranym.
frytr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 17:11   #76
Marinaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 62
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Tak tylko po co latac po bankach jak moze nam ktos doradzic i tego oszczedzic..?
Marinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 09:07   #77
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez dirt Pokaż wiadomość
a czym jest poparta ta teoria?
Jestem w takim wieku, że praktycznie każdy mój znajomy/znajoma biorą lub brali niedawno kredyt mieszkaniowy i żaden z nich nie składał wniosku do jednego banku. Były taie osoby, że dzięki kilku wnioskom dostali kedyt, bo w jednym banku wnioske został odrzucony, a w drugim przyjęty.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Niestety, Twoja wypowiedź nadaje się tylko do takiego komentarza. Poza tym nie będę się powtarzać - jest już wątek kredytowy na forum, i tam wyraziłam swoją opinię na temat "bezpłatnej" usługi doradztwa hipotecznego. Ale po co używać wyszukiwarki, skoro można co chwilę nowy wątek zakładać.
Amen.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 15:42   #78
klara01
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 233
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez Marinaaa Pokaż wiadomość
Drodzy panstwo proponuje troche wiecej szacunku i wyrozumialosci dla siebie na wzajem, probujemy tu wszyscy znalezc najlepsze rozwiazania w kwestii kredytow, mamy rozne zdania ale szanujmy sie! Ja tam uwazam, ze nawet jesli skladanie wnioskow nie zmniejsza naszej wiarygodnosci to dlaxczego by nie skorzystac z uslug doradcy, ktory zna sie na rzeczy a jeszcze mozemy go miec za darmo... Nie mniej chcialabym wrocic do oferty dom development bo mnie ona tutaj najbardziej zainteresowala poki co. Macie moze jakies doswiadczenia z ta firma? Moja siostra cioteczna kupowala od nich mieszkanie i byla zadowolona ale to mieszkanie jeszcze nie bylo obiete zadna z tych nowych ofert...


Ja mam zdanie tylko takie ze Kredyt od dewelopera ułatwia formalności. Bez zbędnego wyczekiwania na decyzje w bankach można liczyć na zakup własnego mieszkania.
Moze powinien sie wypowiedziec ktoś kto juz miał doczynienia z tego typu kredytem.
klara01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 13:01   #79
Marinaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 62
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Właśnie ja cały czas liczę na to, że się znajdzie ktoś kto miał do czynienia z takim kredytem, bo wszystko mi się wydaje bardzo wygodne i korzystne, ale chciałabym poznać jakaś opinie popartą praktyką...
Marinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-02, 16:44   #80
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Dom Development, jak wielu innych developerów ma umowy z określonymi bankami. Firma, jak otaka, nie tyle ułatwia otrzymanie kredytu, co nieznacznie przyspiesza przeprowadzenie procedur związanych z rozpatrzeniem wniosku, ale tylko w części związanej z nieruchomością - w banku są dokumenty dotyczące mieszkania, które nabywasz, dokumenty dotyczące samego developera.
Kwestie związane z nieruchomością to tylko mały ułamek procesu badania wniosku przed wydaniem decyzji kredytowej. Najważniejsze są kwestie związane z Twoją udokumentowaną sytuacją materialną - dochody, obciążenia i inne.
A jeśli chodzi o sam dom development, to moim zdaniem, mają wywindowane ceny, zwłaszcza jeśli chodzi o te inwestycje, w których mieszkania są zlokalizowane na totalnych peryferiach czyli są adresowane do bardzo młodych osób w bardzo średniej sytuacji materialnej.
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 21:26   #81
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Jestem w takim wieku, że praktycznie każdy mój znajomy/znajoma biorą lub brali niedawno kredyt mieszkaniowy i żaden z nich nie składał wniosku do jednego banku. Były taie osoby, że dzięki kilku wnioskom dostali kedyt, bo w jednym banku wnioske został odrzucony, a w drugim przyjęty.
też jestem w takim wieku, w którym moi znajomi/ja nie dawno mieliśmy do czynienia z kredytem. z moich doświadczeń wynika składanie wniosków do jednego banku przez ludzi których znam.
ciekawe co na to statystyki?
ile osób ubiegających się o kredyt składa w kliku bankach a ile decyduje się od razu na jeden?
bo to, że ja ma takie doświadczenia a ty inne naprawdę nijak się ma do ogółu.
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 21:56   #82
Marinaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 62
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Ja nie twierdze, ze to jest tak, ze jak sie do nich zlozy wniosek to sie dostanie ten kredyt niezaleznie od sytuacji materialnej, ale wlasnie moga to przyspieszyc i maja dobry przeglad bankow no i napewno doradcy sie lepiej na tym wszystkim znaja niz ja- a ze im zalezy na pozyskaniu klienta to im zalezy zebym ten kredyt dostala...
Marinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 18:46   #83
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Przeczytałam cały wątek. Chyba jestem jakaś dziwna. Dopiero podpisalam umowę z bankiem. O kredyt starałam się w najgorszym możliwym momencie: w czasie kryzysu- warunki zmieniały się codziennie, jestem sama, mieszkanie od dewelopera, który nie traktował serio dostarczania dokumentów. Złożyłam tylko jeden wniosek- sama. Nie mam pensji menadżerskiej, lecz przyzwoitą. Kredyt dostałam, na franki.. Wprawdzie miałam 10% wkładu- co się naprawdę opłaca, wolę jakiś czas mieszkać w gołych ścianach

Ogólnie radzę umówić się z doradcą Expandera, który często ma fajne pomysły. Dobrze jest przejść się po bankach, oni wyliczają zdolność kredytową- tak naprawdę to jest najważniejsze i warunkuje dostanie kredytu. Pozytywnie na zdolność wpływa nawet 20-letnie auto oraz chęć ubezpieczenia na życie i od utraty pracy. Najważniejsze to spróbować, znaleźć to wymarzone M i zaryzykować.

Jeśli chodzi o współpracę deweloperów z bankami.. mój miał tak z trzema bankami, podobno gwarantowało oszczędność czasu, a tak naprawdę skompletowanie dokumentów trwało znacznie dłużej. Myślę, że to tylko jakiś chwyt marketingowy wielu deweloperów budowę finansuje z kredytu, a potem poleca ten bank. Bank ma podgląd do budowy i jest przychylniejszy dla klientów- czym lepsze warunki zaproponuje klientowi, tym szybciej deweloper sprzeda mieszkanie i spłaci kredyt.

Aha.. jeśli chodzi o doradców Expander itp. właściwie nie wierzę, żeby mieli jakieś specjalne preferencje dotyczące banków. Dostają prowizję od każdego banku miesięcznie- tak mi to kiedyś wytłumaczono. Polecono mi bank, który sama wybrałam w wyniku moich wędrówek po bankach(byłam w 10). Właściwie wszystko jedno kto im płaci, ważne, żeby podawali dobre wiadomości. Z "moim" doradcą nadal utrzymuję kontakt, pomimo iż zdecydowałam się wniosek złożyć samodzielnie- jako wieloletni klient banku wynegocjowałam lepsze warunki. To on mi doradził kiedy dokładnie podpisać umowę, wyliczał oprocentowanie.

No i chyba najważniejsze. Pamiętajcie, że nie posiadając kompletnie własnych pieniędzy nie da się w tym momencie dostać kredytu. Wnioskując o 100%(teraz chyba tylko w BGŻ i w PLN) pokrycie inwestycji musicie się liczyć z kosztami dodatkowymi- podatek 20% ceny nieruchomości, notariusz, prowizja dla banku(w tym momencie zawsze przy kredycie walutowym), dodatkowo wszystkie ubezpieczenia- niski wkład, tymczasowe zabezpieczenie.. o tym się początkowo nie myśli, a potem pochłania pieniądze na wymarzoną sofę
Powodzenia!
awusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 17:01   #84
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez dirt Pokaż wiadomość
Na przykład:
jedzenie - jakoś tak jak się kupuje jedzenie na 2 osoby nie wychodzi wcale wiele więcej niż dla jednej.
Że media wychodzą taniej, to rozumiem.
Ale jeśli robię obiad dla siebie, to zjem załóżmy 1 filet z kurczaka, 2 pieczarki, woreczek ryżu, pół paczki szpinaku. A dwie osoby zjedzą 2 filety z kurczaka, dwa woreczki ryżu, całą paczkę szpinaku i 4 pieczarki.
Dodaj do tego śniadania i kolacje razy dwa, i to pomnóż przez 30 dni.

Dwie osoby nie wydają na jedzenie więcej niż jedna?
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 20:02   #85
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez bąbelek_82 Pokaż wiadomość
Że media wychodzą taniej, to rozumiem.
Ale jeśli robię obiad dla siebie, to zjem załóżmy 1 filet z kurczaka, 2 pieczarki, woreczek ryżu, pół paczki szpinaku. A dwie osoby zjedzą 2 filety z kurczaka, dwa woreczki ryżu, całą paczkę szpinaku i 4 pieczarki.
Dodaj do tego śniadania i kolacje razy dwa, i to pomnóż przez 30 dni.

Dwie osoby nie wydają na jedzenie więcej niż jedna?
niekoniecznie.... zależy co się zjada,
kiepskie to wyliczenie - mi tam w praktyce wychodzi to inaczej...
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 09:04   #86
kasika84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 769
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Wydaje mi się, że niezależnie od tego co się zjada, za dwie osoby zawsze zapłaci się więcej niż za jedną! No chyba że ktoś je dużo, a nagle jak dochodzi druga osoba je o połowę mniej...
kasika84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 09:48   #87
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Z kosztami utrzymania jest tak, że faktycznie 2 osoby płacą więcej (w przeliczeniu na jedną osobę) niż 4 osoby. Po prostu kupuje się wieksze porcje, i tak trzeba to ugotować (bez róznicy ile jest w garnku), światło w domu nie pali sie tylko na pół pokoju przy jednej osobie tylko żarówka pobierze tyle samo prądu etc etc
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 16:14   #88
Marinaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 62
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Awusia radzisz się umowic z doradca expandera- a ty skorzystalas z jego uslug? JEstem ciagle ciekawa wrazen kogos kto osobiscie byl tam na rozmowie... A no i mialas szczescie majas wklad wlasny nawet 10%...
Marinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 21:00   #89
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez Marinaaa Pokaż wiadomość
Awusia radzisz się umowic z doradca expandera- a ty skorzystalas z jego uslug? JEstem ciagle ciekawa wrazen kogos kto osobiscie byl tam na rozmowie... A no i mialas szczescie majas wklad wlasny nawet 10%...
No właśnie, to to 10% nas blokuje ..
Bez wkładu dostać teraz kredyt graniczy z cudem, i jeśli się już dostanie to na tragicznych warunkach i niewielką kwotę.

p.s. Co to jest przyzwoita pensja? mnie się wydawało, że średnia krajowa już nią jest ..
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 22:24   #90
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
No właśnie, to to 10% nas blokuje ..
Bez wkładu dostać teraz kredyt graniczy z cudem, i jeśli się już dostanie to na tragicznych warunkach i niewielką kwotę.

p.s. Co to jest przyzwoita pensja? mnie się wydawało, że średnia krajowa już nią jest ..
nie wiem jaka przyzwoita jest prawde powiedziawszy


ale donosze ze bez problemu dostalo, bez wkladu wlasnego kilku moich znajomych z pensja jeden: powyzej 9tys netto na reke , kolezanka 11 tys na reke , inszy kolega 16 brutto .Szybko zalatwione, decyzja podjeta w chwile przez bank - w sumie 3 rozne banki. 3 singli.Dwoch dodatkowo na wykonczenie kase wzielo.

Wiec pewnie albo dalej banki daja na zasadzie loterii . Albo sie cos rusza w koncu
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2009-01-09 o 22:27
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:18.