Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-29, 18:38   #1
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007

Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)


Jak zwykle nie mam pojęcia, czy mój wątek jest w dobrym dziale. Jeśli nie, proszę o przeniesienie

Zwykle piszę tu kiedy potrzebuję porady, bo nie mam pojęcia co zrobić. Tu zawsze jest dużo osób, może ktoś miał kiedyś podobny problem. Mam 24 lata i niedawno dowiedziałam się, co chcę robić w życiu. Mój błąd życiowy polega na tym, że przez 5 lat studiowałam kosmetologię (2 lata studium + 3 lata studia ) i nie cierpię tego kierunku. Zawsze miałam ciągoty do języków ale mama twierdziła, że kiepsko się uczę to lepiej niech zostanę kosmetyczką - przynajmniej się dostanę na 100% i zawód będę mieć. No i tak zrobiłam. Dzisiaj wiem, że trzeba było nie dać się "omamić". No i teraz mój dylemat - marzę o filologii japońskiej. Odkryłam nawet jedną w Warszawie, na którą trzeba tylko zdać język japoński i wtedy w 2 lata mogę zrobić magistra. Ale... jestem z Krakowa, nie mam rodziny w Warszawie, nie wiem czy znajdę tam pracę przedpołudniową która nie będzie kolidować ze studiami, mieszkanie, które będę w stanie opłacić i w ogóle... Nie mam pojęcia co zrobić Trochę się sama wkopałam bo myślałam, że to studia zaoczne, a okazuje się, że wieczorowe. W Krakowie trzeba być po japonistyce by kontynuować studia, lub zaczynać od początku - co też już odpada bo rekrutacja dla osób ze starą maturą już jest zamknięta... Prywatnych uczelni w okolicach brak Nie wiem, co teraz. Czy ktoś może wie o jakiejś nowej szkole, albo o pracy w Warszawie? O ile w ogóle się dostanę... Właściwie nie wiem na co liczę... Może ktoś mi wynajdzie nową szkołę japońskiego... czy coś ;-) Czy w ogóle warto jeszcze studiować w takim wieku...?
Przepraszam za przydługawe rozwodzenie się, może komuś się nudzi na tyle by to przeczytać.
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 19:27   #2
Mańana
Raczkowanie
 
Avatar Mańana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 303
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

W każdym wieku warto studiować i spełniać swoje marzenia
Życzę powodzenia!

http://www.uczelnie.pl/nu.asp?p=526,109,44,1
Jeśli nie znajdziesz uzupełniających. Możesz zawsze zrobić licencjat i spełnić marzenia!
__________________


Edytowane przez Mańana
Czas edycji: 2009-05-29 o 19:30
Mańana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 20:02   #3
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
No i teraz mój dylemat - marzę o filologii japońskiej. Odkryłam nawet jedną w Warszawie, na którą trzeba tylko zdać język japoński i wtedy w 2 lata mogę zrobić magistra. Ale... jestem z Krakowa, nie mam rodziny w Warszawie, nie wiem czy znajdę tam pracę przedpołudniową która nie będzie kolidować ze studiami, mieszkanie, które będę w stanie opłacić i w ogóle... Nie mam pojęcia co zrobić Trochę się sama wkopałam bo myślałam, że to studia zaoczne, a okazuje się, że wieczorowe. W Krakowie trzeba być po japonistyce by kontynuować studia, lub zaczynać od początku - co też już odpada bo rekrutacja dla osób ze starą maturą już jest zamknięta... Prywatnych uczelni w okolicach brak Nie wiem, co teraz. Czy ktoś może wie o jakiejś nowej szkole, albo o pracy w Warszawie? O ile w ogóle się dostanę... Właściwie nie wiem na co liczę... Może ktoś mi wynajdzie nową szkołę japońskiego... czy coś ;-) Czy w ogóle warto jeszcze studiować w takim wieku...?
Przepraszam za przydługawe rozwodzenie się, może komuś się nudzi na tyle by to przeczytać.
Od tak chcesz iść na japonistykę? Jak dobrze znasz japoński? Ile kanji masz opanowanych, ile słów?
Japoński to niesamowicie wymagający język, nie ma sensu studiowanie go na kiepskiej uczelni, w dwa lata, byle mieć papier. Papier nic nie da, tu trzeba mieć wiedzę.
Na jakim poziome JLPT jesteś?
Musisz wiedzieć takie rzeczy, jeśli w ogóle chcesz mieć jakiekolwiek szanse utrzymania się.
A co do wieku, to zawsze warto studiowaćtrzeba tylko dobrze wybrać
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 21:12   #4
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Cytat:
Napisane przez Cathas Pokaż wiadomość
Od tak chcesz iść na japonistykę? Jak dobrze znasz japoński? Ile kanji masz opanowanych, ile słów?
Japoński to niesamowicie wymagający język, nie ma sensu studiowanie go na kiepskiej uczelni, w dwa lata, byle mieć papier. Papier nic nie da, tu trzeba mieć wiedzę.
Na jakim poziome JLPT jesteś?
Musisz wiedzieć takie rzeczy, jeśli w ogóle chcesz mieć jakiekolwiek szanse utrzymania się.
A co do wieku, to zawsze warto studiowaćtrzeba tylko dobrze wybrać
Hm... właśnie nie od tak To przemyślana decyzja. Japońskiego uczę się 2 lata w tej chwili, zdałam 4 poziom jlpt, w tym roku zdaję trzeci. Te 2 lata to nie taka kiepska uczelnia bo to Uniwersytet Warszawski. Gdybym w wakacje się sprężyła i poprosiła senseia żeby mnie przyuczył szybciej, może udałoby mi się spróbować na 2 poziom ( wiem, że jest między nimi ogromna przepaść, ale naprawdę nauka przychodzi mi łatwo bo z przyjemnością ). Na UW jest wymóg - zdanie egzaminu z japonskiego - pisemnego i ustnego na poziomie 2. Prawdę mówiąc uczę w tej chwili na kursie językowym, grupy początkujące i uwielbiam to. Im więcej mam do czynienia z tym językiem tym bardziej czuję, że chcę więcej i więcej. Docelowo chciałabym pracować jako tłumacz konferencyjny lub w ambasadzie...
Oglądałam też kulturoznawstwo dalekowschodnie na UJ, może spróbowałabym tam. Sporo japońskich zagadnień też mają + trochę języka. Niestety do Poznania mam stanowczo za daleko, choć wiem że to ponoć najlepsza uczelnia. Bardziej przejmuję się wiekiem, bo jak skończę będę miała 29 lat... Nie wiem czy jeszcze gdzieś będą mnie chcieli wtedy ;-) Dlatego szukałam czegoś co skróci czas pełnych studiów. Ale jak sie nie da to trudno...
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 22:16   #5
ningyo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Słowenia
Wiadomości: 135
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Jesli tylko wiesz czego chcesz to wszystko jest mozliwe. Masz kontakt z jezykiem wiesz jak wyglada wiec nie wiem w czym problem chyba jedynie w braku wiary w siebie i swoje sily. Dasz rade nie taki diabel straszny.
__________________
In the end there is no right, just variants of wrong
ningyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 22:40   #6
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

a na UJ przypadkiem nie ma tego kierunku? ;>
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 08:42   #7
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Cytat:
Napisane przez ningyo Pokaż wiadomość
Jesli tylko wiesz czego chcesz to wszystko jest mozliwe. Masz kontakt z jezykiem wiesz jak wyglada wiec nie wiem w czym problem chyba jedynie w braku wiary w siebie i swoje sily. Dasz rade nie taki diabel straszny.
Jedyny problem to w sumie wiek Powinnam już kończyć studia i brać się za pracę a nie zaczynać od początku ... Ale dzięki za pocieszenie
Cytat:
a na UJ przypadkiem nie ma tego kierunku? ;>
Jest... ale rejestracja osób ze starą maturą zakończyła się w kwietniu ;(
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-30, 08:50   #8
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Hm... właśnie nie od tak To przemyślana decyzja. Japońskiego uczę się 2 lata w tej chwili, zdałam 4 poziom jlpt, w tym roku zdaję trzeci. Te 2 lata to nie taka kiepska uczelnia bo to Uniwersytet Warszawski. Gdybym w wakacje się sprężyła i poprosiła senseia żeby mnie przyuczył szybciej, może udałoby mi się spróbować na 2 poziom ( wiem, że jest między nimi ogromna przepaść, ale naprawdę nauka przychodzi mi łatwo bo z przyjemnością ). Na UW jest wymóg - zdanie egzaminu z japonskiego - pisemnego i ustnego na poziomie 2. Prawdę mówiąc uczę w tej chwili na kursie językowym, grupy początkujące i uwielbiam to. Im więcej mam do czynienia z tym językiem tym bardziej czuję, że chcę więcej i więcej. Docelowo chciałabym pracować jako tłumacz konferencyjny lub w ambasadzie...
Oglądałam też kulturoznawstwo dalekowschodnie na UJ, może spróbowałabym tam. Sporo japońskich zagadnień też mają + trochę języka. Niestety do Poznania mam stanowczo za daleko, choć wiem że to ponoć najlepsza uczelnia.
o To od razu lepiej wygląda)
JA też zdaję JLPT 3 w tym roku, no chyba, że przez wakacje douczę się kanji i pójdę na 2. Robię to jako kaprys,bo studiuję m.in. ten język, wiec 'papier' i wiedzę mieć będę tak czy siak.
Jeśli chcesz się nauczyć języka, to idź na filologię, nie inny kierunek, gdyż tam położą nacisk na kulturę, etc., nie na sam język.
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 08:56   #9
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Cytat:
Napisane przez Cathas Pokaż wiadomość
o To od razu lepiej wygląda)
JA też zdaję JLPT 3 w tym roku, no chyba, że przez wakacje douczę się kanji i pójdę na 2. Robię to jako kaprys,bo studiuję m.in. ten język, wiec 'papier' i wiedzę mieć będę tak czy siak.
Jeśli chcesz się nauczyć języka, to idź na filologię, nie inny kierunek, gdyż tam położą nacisk na kulturę, etc., nie na sam język.
Studiujesz w Krk? W sumie dla Ciebie chyba lepiej iść na 2jlpt, bo to ostatni rok. Za rok może być dużo trudniej, bo nie wiadomo jak będzie całość wyglądała.
Słyszałam, że z kulturoznawstwa można się przenieść na japonistykę, więc nie traciłabym w ten sposób tego roku. Podstawy językowe mam już więc myślę, że nie będzie problemu z przeniesieniem i nadrobieniem materiału. I tak ciągle planuję chodzić na kurs - to dużo pomaga bo ma się kontakt z rodowitym Japończykiem Resztę i tak robię w domu ( kanji i ćwiczenia gramatyczne ). Ale muszę zadzwonić i zapytać o szczegóły. Kultura Japonii też mnie bardzo interesuje więc to nie byłby stracony rok
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 09:51   #10
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Mi nie pozostaje nic innego jak polecic Ci kulturoznawstwo dalekowschodnie na UJ japonskiego jest co prawda tylko 4.5h tygodniowo, ale poziom jest ok, duzo kanji, kolokwia co tydzien, takze jak chcesz sie nauczyc to sie nauczysz bez problemu no i sa stypendia
Nie wiem jak jest z przeniesieniem z kult. na filologie, ale znam osoby ktorym o wiele bardziej podoba sie na kulturoznawstwie niz filo japonskiej

A co do samej filo japonskiej, to jest jeszcze Wyzsza Szkola Czegostam w Lodzi, gdzie jest filologia japonska, ale jest to platne [400-500zl miesiecznie].
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 13:53   #11
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Studiujesz w Krk? W sumie dla Ciebie chyba lepiej iść na 2jlpt, bo to ostatni rok. Za rok może być dużo trudniej, bo nie wiadomo jak będzie całość wyglądała.
Ja? Nie, studiuję w Poznaniu, ale nie japonistykę Za rok ma dojść kolejny poziom, między 3 i 2 JLPT, to ponoć ma być jedyna zmiana
Zobaczę, jaki postęp z 'kandziami' zrobię przez wakacje i wtedy zdecyduję
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-30, 16:01   #12
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

April - przeraziłaś mnie pierwszym postem, bo myślałam, że to będzie kolejny wątek osoby, której wpadł szalony pomysł do głowy, ale po paru wypowiedziach sytuacja wygląda już o wiele bardziej pozytywnie
Skoro zakończyła się rejestracja, to może zaczniesz od kulturoznawstwa na UJ, a potem ewentualnie przeniesiesz? W trakcie studiów rozmawiałam z ludźmi z tego pierwszego kierunku w autobusie na Ruczaj i bardzo sobie chwalili, języka też mieli dużo. Po co się przeprowadzać, skoro masz na miejscu takie możliwości? Na pewno pod względem finansowym też będzie Ci łatwiej pozostać.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 18:29   #13
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Cytat:
Napisane przez Cathas Pokaż wiadomość
Ja? Nie, studiuję w Poznaniu, ale nie japonistykę Za rok ma dojść kolejny poziom, między 3 i 2 JLPT, to ponoć ma być jedyna zmiana
Zobaczę, jaki postęp z 'kandziami' zrobię przez wakacje i wtedy zdecyduję
No właśnie krążą plotki, że nie wiadomo jaki będzie nowy test. Obiło mi się też o uszy, że "kandzie" ;-) mają być pisemne a nie jak do tej pory na zasadzie testu - co znacznie utrudnia sprawę. Zwłaszcza, że człowiek zdenerwowany pisze... koślawo No przynajmniej ja tak mam. Ale to nie potwierdzone informacje - mam nadzieję, że się nie sprawdzą.

Cytat:
April - przeraziłaś mnie pierwszym postem, bo myślałam, że to będzie kolejny wątek osoby, której wpadł szalony pomysł do głowy, ale po paru wypowiedziach sytuacja wygląda już o wiele bardziej pozytywnie
Skoro zakończyła się rejestracja, to może zaczniesz od kulturoznawstwa na UJ, a potem ewentualnie przeniesiesz? W trakcie studiów rozmawiałam z ludźmi z tego pierwszego kierunku w autobusie na Ruczaj i bardzo sobie chwalili, języka też mieli dużo. Po co się przeprowadzać, skoro masz na miejscu takie możliwości? Na pewno pod względem finansowym też będzie Ci łatwiej pozostać.
Bo to w sumie jest szurnięty pomysł, żeby się całkiem przekwalifikowywać ale cóż... Faktycznie myślę, że zrobię tak jak mówisz - muszę się tylko dowiedzieć dokładnie co i jak z przeniesieniem potem. Ale i tak wyjdzie mi to taniej niż mieszkanie w Warszawie. Pierwszy raz w życiu nie mogę się już doczekać...

Cytat:
Mi nie pozostaje nic innego jak polecic Ci kulturoznawstwo dalekowschodnie na UJ japonskiego jest co prawda tylko 4.5h tygodniowo, ale poziom jest ok, duzo kanji, kolokwia co tydzien, takze jak chcesz sie nauczyc to sie nauczysz bez problemu no i sa stypendia
Nie wiem jak jest z przeniesieniem z kult. na filologie, ale znam osoby ktorym o wiele bardziej podoba sie na kulturoznawstwie niz filo japonskiej

A co do samej filo japonskiej, to jest jeszcze Wyzsza Szkola Czegostam w Lodzi, gdzie jest filologia japonska, ale jest to platne [400-500zl miesiecznie].
Jak to się stało, że nie widziałam tego posta wcześniej? :O 4,5h to bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że jestem na poziomie około 3kyu mając zajęcia 2h tygodniowo W tym tempie 4,5 h może zdam kiedyś 1kyu ;-) Mam znajomych na kulturoznawstwie i zaocznym i dziennym i są zadowoleni ale myślę, że gdybym się kiedyś pokusiła o tłumacza przysięgłego czy coś, potrzeba mi dyplomu filologa. Stąd takie parcie u mnie stricte na język. A czy na Kulturoznawstwie są możliwe wyjazdy do Japonii?

Edytowane przez April007
Czas edycji: 2009-05-30 o 18:36
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 18:36   #14
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

A tak z ciekawości: co napisałaś w podpisie?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 18:54   #15
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
A tak z ciekawości: co napisałaś w podpisie?
Pozostałości wrażenia z anime SE Lain ;-) Sytuacja, w której Lain rozmawia przez internet z koleżanką, która tydzień wcześniej popełniła samobójstwo, w wolnym tłumczeniu:
- Why did you die?
-God is here.
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 19:11   #16
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Nie napiszę Ci o japońskim ani o japonistyce, bo nie mam o tym większego pojęcia. Chciałam tylko zapytać, z czym Ci się tak spieszy?

Mam w tym ukryty cel Tak się składa, że rok temu też zaczęłam drugi kierunek (w wieku 24 lat ), który jest dla mnie totalną zachcianką. I jakoś specjalnie mnie nie martwi to, że jak go skończę, będę miała 29 lat. Do tej pory nawet ani razu o tym nie pomyślałam. Tak szczerze mówiąc, to z przyjemnością zaczęłabym jeszcze jakieś, albo podyplomówkę. To chyba jakiś nałóg
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 19:42   #17
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

A może przejdź się do dziekanatu filologii japońskiej i zapytaj się czy jest możliwość dojścia na pierwszy rok? Wiem, ze rejestracja jest już zamknieta ale znam kilkoro ludzi którym takie błagalne prośby z dobrym uzasadnieniem nawet po terminie pomogły i sa na studiach mimo, że oficjalna rekrutacja była już zakończona

24 lata to jeszcze nie jest tak późno
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 20:19   #18
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Zastanow sie jesli nie japonistyka to co? Bedziesz pracowac jako kosmetyczka i nienawidzic tego do konca zycia? Kobieto przed soba masz nastepne 30 lat drogi zawodowej. Rob te studia, rob to co lubisz, bo inaczej bedziesz plakac nad zmarnowana szansa.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 20:20   #19
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Jak zwykle nie mam pojęcia, czy mój wątek jest w dobrym dziale. Jeśli nie, proszę o przeniesienie

Zwykle piszę tu kiedy potrzebuję porady, bo nie mam pojęcia co zrobić. Tu zawsze jest dużo osób, może ktoś miał kiedyś podobny problem. Mam 24 lata i niedawno dowiedziałam się, co chcę robić w życiu. Mój błąd życiowy polega na tym, że przez 5 lat studiowałam kosmetologię (2 lata studium + 3 lata studia ) i nie cierpię tego kierunku. Zawsze miałam ciągoty do języków ale mama twierdziła, że kiepsko się uczę to lepiej niech zostanę kosmetyczką - przynajmniej się dostanę na 100% i zawód będę mieć. No i tak zrobiłam. Dzisiaj wiem, że trzeba było nie dać się "omamić". No i teraz mój dylemat - marzę o filologii japońskiej. Odkryłam nawet jedną w Warszawie, na którą trzeba tylko zdać język japoński i wtedy w 2 lata mogę zrobić magistra. Ale... jestem z Krakowa, nie mam rodziny w Warszawie, nie wiem czy znajdę tam pracę przedpołudniową która nie będzie kolidować ze studiami, mieszkanie, które będę w stanie opłacić i w ogóle... Nie mam pojęcia co zrobić Trochę się sama wkopałam bo myślałam, że to studia zaoczne, a okazuje się, że wieczorowe. W Krakowie trzeba być po japonistyce by kontynuować studia, lub zaczynać od początku - co też już odpada bo rekrutacja dla osób ze starą maturą już jest zamknięta... Prywatnych uczelni w okolicach brak Nie wiem, co teraz. Czy ktoś może wie o jakiejś nowej szkole, albo o pracy w Warszawie? O ile w ogóle się dostanę... Właściwie nie wiem na co liczę... Może ktoś mi wynajdzie nową szkołę japońskiego... czy coś ;-) Czy w ogóle warto jeszcze studiować w takim wieku...?
Przepraszam za przydługawe rozwodzenie się, może komuś się nudzi na tyle by to przeczytać.
Niedawno usłyszałam mądre słowa od pewnej młodej dziewczyny. Niby truizm a jednak.
Życie masz jedno, nie warto go marnować więc nie bój się i rób to co kochasz.
Co z tego, że będziesz kosmetyczką? Kosmetyczka bez zamiłowania do zawodu jest kiepska.
Nie przejmuj się wiekiem - nie on odgrywa najważniejszą rolę a Twoja chęć do pracy i samozaparcie
Trzyma kciuki za Ciebie a kiedyś może się zgłoszę na lekcje japońskiego
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-30, 21:00   #20
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Dzięki dziewczyny Chyba właśnie tego potrzebowałam -utwierdzenia się w przekonaniu, że to nie takie nienormalne
Cytat:
Nie napiszę Ci o japońskim ani o japonistyce, bo nie mam o tym większego pojęcia. Chciałam tylko zapytać, z czym Ci się tak spieszy?
Hm... chciałabym odciążyć rodziców i zacząć zarabiać na siebie. Ja wiem, że jestem ich córką i nie wypomną mi tego. Ale czuję się głupio będąc dorosłą osobą, za którą płaci się mieszkanie i wyżywienie... Na swoje wydatki mam - ale to wszystko... to nie praca na serio. Gdybym miała pieniądze to mogę studiować do końca życia Lubię wiedzę... to chyba faktycznie nałóg

Durga - nie myślałam o tym... Dla mnie jak jest termin to jest i tyle ;-) Ale może zainteresuję się w ten sposób. Pytanie jeszcze czy z moimi starymi wynikami mam szansę... Muszę zajrzeć jakie przedmioty się liczą, żeby się nie okazało że się wygłupiłam tylko Jutro przeczytam, w poniedziałek poczynię kroki

Lemirka - na lekcje zapraszam ;-)
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 09:46   #21
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość

Jak to się stało, że nie widziałam tego posta wcześniej? :O 4,5h to bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że jestem na poziomie około 3kyu mając zajęcia 2h tygodniowo W tym tempie 4,5 h może zdam kiedyś 1kyu ;-) Mam znajomych na kulturoznawstwie i zaocznym i dziennym i są zadowoleni ale myślę, że gdybym się kiedyś pokusiła o tłumacza przysięgłego czy coś, potrzeba mi dyplomu filologa. Stąd takie parcie u mnie stricte na język. A czy na Kulturoznawstwie są możliwe wyjazdy do Japonii?
Sa mozliwe wyjazdy, ale raczej tylko na SUMie, przynajmniej do tej pory wiekszosc osob ktore wyjezdzala bylo na SUMie, bo jest malo miejsc stypendialnych . a propos, nasza nauczycielka jest tlumaczem przysieglym /i symultanicznym, takze mysle ze to tez swietne zrodlo informacji nie pozostaje mi nic innego jak na prawde zachecic cie do tego kierunku [znam osoby ktorym o wiele bardziej podoba sie na kulturoznawstwie niz na filologii jesli chodzi o jezyk xD] aczkolwiek racja, filologia to nie jest ...
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 13:43   #22
princesss_
Raczkowanie
 
Avatar princesss_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 39
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Ashlee_ studiujesz na kierunku kulturoznawstwo dalekowschodnie?
Jeśli tak, na którym roku? Z tego co się dowiedziałam ten kierunek ulega ciągłym zmianom (2 lata temu nazywał się inaczej i był łączony), a z tego co mówiły panie z katedry orentalistyki jak i dalekowsch. to język na kulturoznawstwie dosyć mocno kuleje w porównaniu z filologią..
Zastanawiam się właśnie nad tym kierunkiem (jako alternatywą fil. japońskiej, bo matura niestety nie na tym poziomie jak dla językowej rekrutacji ) i szczerze mówiąc trochę się martwie, że po kulturoznawstwie ciężko będzie z pracą Po filologii myślałam o tłumaczeniu właśnie i (po przejściach wiadomo ) pracy związanej z ambasadą. Ale o tyle jak kierunek mi się podoba, tak boje się co po nim.
__________________
Zawsze trzeba próbować ogarnąć otaczającą nas rzeczywistość i nie poddawać się za wszelką cenę
.

Piękno w sercu, widoczne jest i na zewnątrz <3

walczę z włosami po 10 latach mroku http://pokazywarka.pl/ize7x2/
princesss_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 14:08   #23
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Cytat:
Napisane przez princesss_ Pokaż wiadomość
Ashlee_ studiujesz na kierunku kulturoznawstwo dalekowschodnie?
Jeśli tak, na którym roku? Z tego co się dowiedziałam ten kierunek ulega ciągłym zmianom (2 lata temu nazywał się inaczej i był łączony), a z tego co mówiły panie z katedry orentalistyki jak i dalekowsch. to język na kulturoznawstwie dosyć mocno kuleje w porównaniu z filologią..
Zastanawiam się właśnie nad tym kierunkiem (jako alternatywą fil. japońskiej, bo matura niestety nie na tym poziomie jak dla językowej rekrutacji ) i szczerze mówiąc trochę się martwie, że po kulturoznawstwie ciężko będzie z pracą Po filologii myślałam o tłumaczeniu właśnie i (po przejściach wiadomo ) pracy związanej z ambasadą. Ale o tyle jak kierunek mi się podoba, tak boje się co po nim.
jestem na 3 roku.
jezyk wcale nie kuleje. wlasciwie to do jezyka przykladana jest najwieksza uwaga.
oczywiscie ze nie jest to poziom taki jak na filologii, bo jest mniej godzin [ok 4.5h tyg.], ale jak na nie-filologiczne studia to moim zdaniem jest super. po 2 latach nauki spokojnie mozna dogadac sie z lektorami czy nie wiem, ogladac dramy bez napisow [jesli sie uczy oczywiscie, bo jak sie olewa to wiadomo ..]
a co do pracy ... jak sie ma pomysl na siebie to praca sie znajdzie. ja znam osoby po japonistyce ktore ucza angielskiego dzieci z przedszkoli w krakowie, wiec ...
a co do kierunku. tak kiedys bylo to kult. blisko i dalekowschodnie , teraz jest tylko dalekowschodnie, w pozniejszych latach maja byc w ogole porobione oddzielne specjalizacje dla poszegolnych krajow/obszarow]
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 14:40   #24
princesss_
Raczkowanie
 
Avatar princesss_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 39
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Dzięki za odp
Pomysł z podzieleniem na dokładniejsze specjalizacje jest świetny, ale niestety zbyt odległy, a szkoda.
Wiadomo, pomysł na siebie trzeba mieć, tylko ja się miotam między dwoma kierunkami strasznie. Poczekam na wyniki i potem się będę martwić
Albo wybiorę kulturoznawstwo, albo znajdę dobry kurs językowy i jak opanuję język zrobię certyfikat JLPT w ambasadzie. To na pewno utworzy mi pewne możliwości. Tak czy inaczej nauki języka nie odpuszczę
__________________
Zawsze trzeba próbować ogarnąć otaczającą nas rzeczywistość i nie poddawać się za wszelką cenę
.

Piękno w sercu, widoczne jest i na zewnątrz <3

walczę z włosami po 10 latach mroku http://pokazywarka.pl/ize7x2/
princesss_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 15:21   #25
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

dziewczyny KNOCK KNOCK, mam super mega pytanie dotyczące studiów (bo i ja marzę, śnię, nie jem i nie śpię po nocach apropo japonistyki). Mam zamiar zdawać rozszerzoną maturę z polskiego i angielskego, ale nie widzę tych 80-90 %. Jako alternatywe wybieram kulturoznawstwo daleki wschód, ALE! Słyszałam, że jest możliwość przeniesienia się, że osoby które nie dostały się w rekrutacji na dany kierunek; idą na inny po czym w jakiś magiczny sposób ''przepisują się'' na swój wymarzony ... no właśnie, jestem w tym zielona. Czy ktoś mógłby rzucić trochę światełka na tą sprawę?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."

Edytowane przez DagmaraRose2000
Czas edycji: 2011-11-06 o 15:23
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 16:06   #26
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
dziewczyny KNOCK KNOCK, mam super mega pytanie dotyczące studiów (bo i ja marzę, śnię, nie jem i nie śpię po nocach apropo japonistyki). Mam zamiar zdawać rozszerzoną maturę z polskiego i angielskego, ale nie widzę tych 80-90 %. Jako alternatywe wybieram kulturoznawstwo daleki wschód, ALE! Słyszałam, że jest możliwość przeniesienia się, że osoby które nie dostały się w rekrutacji na dany kierunek; idą na inny po czym w jakiś magiczny sposób ''przepisują się'' na swój wymarzony ... no właśnie, jestem w tym zielona. Czy ktoś mógłby rzucić trochę światełka na tą sprawę?
ja magicznego sposobu nie znam. wiem ze musisz za rok startowac od nowa i jak masz jakies pokrywajace sie przedmioty to pewnie ci przepisza..
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 18:31   #27
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Słyszałam, że jest możliwość przeniesienia się, że osoby które nie dostały się w rekrutacji na dany kierunek; idą na inny po czym w jakiś magiczny sposób ''przepisują się'' na swój wymarzony ... no właśnie, jestem w tym zielona. Czy ktoś mógłby rzucić trochę światełka na tą sprawę?
Są czasem takie możliwości. Np. na polibudzie wro w ramach wydziału można po 1 semestrze zmienić kierunek jeśli się ma wystarczającą średnią (ustalaną odgórnie) i zgodę dziekana, bo większość kursów się powtarza.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 16:20   #28
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Pogrzebałam troche w sieci, ponoć jeżeli chodzi o Kraków i UJ, to jest problem z przepisaniem. Wymagają napisania testu na poziomie już 2 roku, dziwna sprawa. Pozostaje mi powtarzać maturę do skutku ... jeśli za rok nie wyjdzie.


Bardzo... bardzo mi zależy na Japonistyce.
Ciekawa jestem jak jestz kulturoznawstem dalekiego wschodu, jak z nauką języka.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 22:29   #29
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

gratulację z powodu tak odwaznego kroku podziwiam takich ludzi
__________________

Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 20:43   #30
Monday13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: Na życiowym rozstaju dróg, czyli chcę studiować Japonistykę :)

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
.
april007 - jak będziesz napisz mi PW (najlepiej z emailem) to się odezwe do Ciebie, chce się cos zapytać, sprawa nie jest pilna, ale jak tylko to przeczytasz daj znac proszę

ewentualnie ktoś kto ma z Nia kontakt - proszony o przekazanie prośby. dziekuje
Monday13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-02 21:43:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.