Wybór mineralnego podkładu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-02, 14:44   #1
AgAnieSZkA_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 20

Wybór mineralnego podkładu


Na początku przywitam wszystkie Panie, gdyż to mój pierwy post .
Mój problem polega na tym, że mimo iż mam 20 lat uznają mnie za nastoletnią dziewczynkę , fakt faktem, że nie maluję się zbytnio, jakiś podkład i rzęsy i wsio. Chyba pora trochę zmienić styl bycia, tylko jeszcze nie wiem do końca jak . Ogólnie używałam tego oto podkładu: Rimmel, Wake Me Up, z tym, że trochę mi nie pasował, bo po godzinie, dwóch mocno się mi świeciła mordka. Cerę mam raczej mieszaną i mam problem ze strefą T , świeci mi się jakbym się olejem polała ;(. Skórę mam chyba wrażliwa, bo czasem używając kremów, czy tego podkładu trochę mnie skóra piekła. Z doborem odpowiedniego kremu też mam problem. I tak pomyślałam sobie że może wypróbuje podkłady mineralne. Wolałabym kupić jakiś w sklepie typu rossmann, sephora, douglas itp. No i lepiej żeby nie był tak mocno drogi.
Jak na razie upatrzyłam sobie te:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oundation.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...mineralny.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...al.html&next=1 ( choć nie jestem do niego pewna bo jest drogi ;/)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...er.html&next=1 ( tylko nie wiem czy bym go dostała) ( no i też trochę drogi)
Zalezy mi na niższej cenie bo i pędzla nie mam jeszcze. Więc i na pędzelek muszę wydać kase . Mam nadzieję, że będzie warto się wykosztować.
Acha, mam też trochę pryszczy ( szczególnie na czole i trochę na nosie, na policzkach sporadycznie).
Może jakieś rady? A może mi któraś poleci jakiś inny podkład?
Z góry dzięki
AgAnieSZkA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 15:12   #2
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: Wybór mineralnego podkładu

Cytat:
Napisane przez AgAnieSZkA_ Pokaż wiadomość
Na początku przywitam wszystkie Panie, gdyż to mój pierwy post .
Mój problem polega na tym, że mimo iż mam 20 lat uznają mnie za nastoletnią dziewczynkę , fakt faktem, że nie maluję się zbytnio, jakiś podkład i rzęsy i wsio. Chyba pora trochę zmienić styl bycia, tylko jeszcze nie wiem do końca jak . Ogólnie używałam tego oto podkładu: Rimmel, Wake Me Up, z tym, że trochę mi nie pasował, bo po godzinie, dwóch mocno się mi świeciła mordka. Cerę mam raczej mieszaną i mam problem ze strefą T , świeci mi się jakbym się olejem polała ;(. Skórę mam chyba wrażliwa, bo czasem używając kremów, czy tego podkładu trochę mnie skóra piekła. Z doborem odpowiedniego kremu też mam problem. I tak pomyślałam sobie że może wypróbuje podkłady mineralne. Wolałabym kupić jakiś w sklepie typu rossmann, sephora, douglas itp. No i lepiej żeby nie był tak mocno drogi.
Jak na razie upatrzyłam sobie te:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oundation.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...mineralny.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...al.html&next=1 ( choć nie jestem do niego pewna bo jest drogi ;/)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...er.html&next=1 ( tylko nie wiem czy bym go dostała) ( no i też trochę drogi)
Zalezy mi na niższej cenie bo i pędzla nie mam jeszcze. Więc i na pędzelek muszę wydać kase . Mam nadzieję, że będzie warto się wykosztować.
Acha, mam też trochę pryszczy ( szczególnie na czole i trochę na nosie, na policzkach sporadycznie).
Może jakieś rady? A może mi któraś poleci jakiś inny podkład?
Z góry dzięki
po pierwsze: witamy!
po drugie: żaden z wymienionych przez ciebie kosmetyków nie jest mineralny to są "podróbki" i z minerałami mają jedynie wspólne słowo "mineral". minerały prawdziwe to kosmetyki złożone z naturalnych składników. kilku. a nie kilkudziesięciu.
z resztą są tu dziewczyny co się bardziej na składach znają, ale szukanie minerałów w drogeriach - nope, nie ma.

ten sephorowski chyba już nie istnieje, nie mogę składu znaleźć

ten z loreal skład: Zinc Oxide, Talc, Boron Nitride, Dimethicone, Carnauba / Carnauba Wax, Cetyl Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Triisocetyl Citrate, Aloe Barbadensis / Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopherol, Panthenol, [+/- May Contain: Ci 77163 / Bismuth Oxychloride, Ci77891 / Titanium Dioxide, Ci 77492, Ci 77499, Ci 77491 / Iron Oxides] - za długi skład, z minerałów zawiera chyba tylko cynk, a później jest coraz gorzej, bo talk i bizmut, które mogą powodować spore alergie i zapychanie, poza tym też chyba nie istnieje już taki produkt?

vichy skład: Boron Nitride, Kaolin, Isononyl Isononanoate, Cera Carnauba / Carnauba Wax, Zinc PCA, Methylsilanol Mannuronate, Magnesium Gluconate, Copper PCA. [ /-: CI 77163, CI 77891, CI 77499, CI 77492, CI 77491, Mica] - nic wspólnego z typowymi minerałami............

oriflame skład: Talc, Mica, Magneisum Carbonate, Nylon-12, Amethyst Powder. - jedyne co ma wspólne z minerałami to mika.


w drogeriach nie znajdziesz minerałów. nawet sephorowski bare minerals nie jest prawdziwym minerałem.

edit: jedyne co cię ratuje to zamówienie próbek przez internet (zbiorczo np na mintishop.pl, albo mineralcosmetics.pl czy kosmetyki-mineralne.com, lub z konkretnych firm: clare blanc, lucy minerals, annabelle minerals, amilie mineral cosmetics, neauty minerals, ecolore... i pewnie jakieś jeszcze się znajdą )
ew jak jesteś z warszawy to tam stacjonarnie mają annabelle minerals sklepik gdzieś.
__________________
www.puckowa.blogspot.com

Edytowane przez margitea
Czas edycji: 2016-01-02 o 15:15
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 16:43   #3
AgAnieSZkA_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 20
Dot.: Wybór mineralnego podkładu

Kurcze to kiepsko , bo jakoś nie przepadam za zakupami w internecie ;/, a za próbki też trzeba sporo płacić ;/
AgAnieSZkA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 16:51   #4
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Wybór mineralnego podkładu

Pooglądaj zdjęcia w internecie poczytaj, jak mniej więcej będziesz wiedzieć czego od minerałka oczekujesz i mniej więcej jaki poziom jasności to próbki wcale tak drogo nie wyjdą poza tym taki podkład starcza naprawdę na wieeeki w porównaniu do płynnego. Nie maluję się codziennie, ale swój pierwszy słoiczek mam już 2 rok i jeszcze została mi 1/4.
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 16:56   #5
AgAnieSZkA_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 20
Dot.: Wybór mineralnego podkładu

A czy można prosić o jakieś linki, gdzie można zamówić te próbki?
Bo w sumie nie wiem nawet czego dokładnie szukać. Na pewno chciałabym wypróbować jakiś podkład mineralny ale w miarę rozsądnej cenie. Jakiś bardziej matujący czy jak?
AgAnieSZkA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 17:00   #6
olencja kwiatencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja kwiatencja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 850
Dot.: Wybór mineralnego podkładu

Ew w krakowie w drogerii Jaśmin aka Pigment też możesz sobie Anabelki zobaczyć.
Na forum masz mnóstwo swatchy, powiedz czego aktualnie używasz można Ci pomóc w doborze.
Próbki wcale nie taki majątek, próbki 4-10zl kosztują ale np annabelle ma duże te probki i starczą na baaardzo długo.
olencja kwiatencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 17:09   #7
AgAnieSZkA_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 20
Dot.: Wybór mineralnego podkładu

dla mnie Kraków to drugi koniec Polski xD, w Białymstoku mogłabyć czegoś poszukać ewentualnie jakby coś tam było . Czego aktualnie używam? Pisałam w pierwszym poście :P. Dokładnie tego: Rimmel, Wake Me Up Ivory 100. Ale mam wrażenie, że trochę mnie przyżółca, może to tylko wrażenie . Chciałabym, żeby ten podkład przyszły zmatowił mi tą nieszczęsną strefę T i nie uczulał.
AgAnieSZkA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-02, 17:14   #8
02eba319b6a88f5cf3646afc45676ed72e415e48_5eab58a6545cb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 450
Dot.: Wybór mineralnego podkładu

W Białymstoku minerały Annabelle można wypróbować w Galerii Białej .
02eba319b6a88f5cf3646afc45676ed72e415e48_5eab58a6545cb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 17:36   #9
AgAnieSZkA_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 20
Dot.: Wybór mineralnego podkładu

Ooo to dobra wiadomość . A to można próbki kupić czy tam na miejscu? Czy można je tam w ogóle kupić? I gdzie dokładnie w tej Białej? W którym miejscu?
AgAnieSZkA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 18:04   #10
02eba319b6a88f5cf3646afc45676ed72e415e48_5eab58a6545cb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 450
Dot.: Wybór mineralnego podkładu

To jest taka wyspa na korytarzu . Oprócz produktów Annabelle Minerals mają tam też naturalne kosmetyki i produkty do pielęgnacji z innych firm, np. Khadi czy tych rosyjskich.
Próbek kupić nie można, ale można spokojnie potestować i poszukać swojego odcienia. Pani tam pracująca jest bardzo miła i stara się doradzić, chociaż jej rad bym za bardzo nie słuchała . Byłam ciekawa, co mi dobierze i poleciła mi trochę za ciemny odcień z gamy beżowej, kiedy lepiej pasują mi jaśniejsze i żółtawe kolory . Ale atmosfera testowania jest sympatyczna i Pani sama zachęca do spróbowania kilku odcieni paskowo na ręce lub twarzy, żeby znaleźć swój kolor . Kupić można pełnowymiarowe opakowania, które Annabelle sprzedaje w 2 rozmiarach - mniejszym (4g) i większym (10g). To mniejsze myślę że i tak starczy na kilka miesięcy malowania .
Przejdź się i popróbuj . Najlepiej pociągnąć na skórze paski kilku odcieni i zobaczyć jak kolory będę wypadały nie tylko w tej galerii, ale też na zewnątrz, w naturalnym świetle .
02eba319b6a88f5cf3646afc45676ed72e415e48_5eab58a6545cb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 19:02   #11
AgAnieSZkA_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 20
Dot.: Wybór mineralnego podkładu

Hmm, a możesz mi powiedzieć jak z cenami? Bo niestety wysokiego budżetu na to nie mam . Powiadasz zrobić sobie kilka pasków o różnych odcieniach i wyjść na dwór w takiej kolorowej mordce? Na ręku raczej się nie dopasuje koloru
AgAnieSZkA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-02, 19:12   #12
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Wybór mineralnego podkładu

Cytat:
Napisane przez AgAnieSZkA_ Pokaż wiadomość
Ooo to dobra wiadomość . A to można próbki kupić czy tam na miejscu? Czy można je tam w ogóle kupić? I gdzie dokładnie w tej Białej? W którym miejscu?
Podkłady próbuj na linii szczęki-szyi.(kilka pasków) I sprawdzaj w świetle dziennym. W sztucznym mogą wyjść przekłamane.
Najlepiej to na pół twarzy nałożyć jeden kolor a na drugie inny. Wtedy widać różnicę.


Aha kryjąca Annabelle minerals jest mega kryjąca. Jeśli chcesz, żeby matowała i kryła to wybierz na początek matującą.


Jak będziesz wiedziała jakie mniej więcej kolory z Annabelle Ci pasują to możesz dalej szukać wśród innych minerałów.
Nie zrażaj się jeśli kolor nie będzie Ci pasować.
Będzie to jakiś wyznacznik do innych firm i kolorów.
A wtedy możesz zgłosić się tu po dalsze porady:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=470217
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 21:16   #13
02eba319b6a88f5cf3646afc45676ed72e415e48_5eab58a6545cb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 450
Dot.: Wybór mineralnego podkładu

Ja odcień zawsze najpierw sprawdzam na przedramieniu, po wewnętrznej stronie, a to co wydaje mi się mniej-więcej pasować testuję dokładniej na twarzy .
Testy paskowe dobrze się robi przeciągając podkład od żuchwy przez kawałek szyi lub od końca szyi do kości obojczykowych . Właśnie do szyi i dekoltu powinno się dobierać odcień podkładu, żeby twarz zgrywała się z resztą ciała, a nie miała inny kolor.
Jak sama zaczynałam swoją przygodę z minerałami, to testy paskowe robiłam na policzku, a że policzki mam mocno rumiane i na twarzy mam sporo przebarwień, to moim pierwszym wyborem były odcienie z różowymi tonami . I w efekcie na twarzy miałam efekt świnki, bo reszta ciała kompletnie mi się z tym różowym tonem nie zgrywała .
Hmm ceny w tym punkcie w Galerii Białej są trochę wyższe, niż w sklepie internetowym Annabelle. Dodając koszt wysyłki to to nie jest jakaś duża różnica, ale gdybym sama miała kupować, to odcienie przetestowałabym w tym sklepie, ale opakowanie podkładu zamówiłabym chyba bezpośrednio od Annabelle, bo możesz wtedy liczyć na jakąś próbkę gratis i od czasu do czasu są jakieś promocje i rabaty .
02eba319b6a88f5cf3646afc45676ed72e415e48_5eab58a6545cb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 13:10   #14
AgAnieSZkA_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 20
Dot.: Wybór mineralnego podkładu

No dobra w takim razie muszę odwiedzić Galerię i wypróbować, tylko pewnie będzie to śmiesznie wyglądało jak będę mieć takie różne paski . A za te 4-gramowe opakowanie to tak z 40 zł jest? W tej galerii.
Ps. dziękuję za tak szybkie odpowiedzi
A i jeszcze jedno. Czy waszym zdaniem w ogóle warto te mineralne brać? Tak w porównaniu do zwykłych podkładów.
AgAnieSZkA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 13:42   #15
olencja kwiatencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja kwiatencja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 850
Dot.: Wybór mineralnego podkładu

Zdarzają się wyjątki, ze minerałki nie pasują, ale wydaje mi się, że większość jest zadowolona i rzadko wraca do płynnych Ja osobiście nie używałam strikte podkładów płynnych tylko bebiki, więc klasyczny podkład to w ogołe nie moja bajka, ale od kiedy przerzuciłam się na minerały nie użyłam mojego bb ani razu i nie wiem kiedy go zużyje
Przede wszystkim minerały są leciutkie, skóra lepiej oddycha, wyglądają naturalniej no i przede wszystkim można znaleźć kolor najbardziej dobrany dla Ciebie. No i są piekielnie wydajne, co za tym idzie nawet jeżeli podkład już kosztuje te 90zł (bo okaże się to najlepsza formuła dla Ciebie) to i tak starcza na długo.
Oczywiście mają tez minusy, trzeba lepiej pielęgnować nawilżenie skóry bo wysuszają, bo inaczej podkreślą suche skórki, mogą się szybciej świecić jeżeli formuła nie jest do końca dla nas, no i przede wszystkim szukanie dobrej formuły dla siebie by pasowała formuła i kolor
Ale uważam, ze warto. Buzia mniej się zanieczyszcza (chociaż tu też zdażają się przypadki, że minerałki moga trochę zapchać, ale to nic w porównaniu do płynnych podkładów) i jakoś dla meni ładniej wyglądają
olencja kwiatencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 10:33   #16
krystyna1122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 14
Dot.: Wybór mineralnego podkładu

Ja kupuję podkład mineralny w płynie z Golden Rose - LIQUID POWDER MINERAL FOUNDATION. Jestem z niego bardzo zadowolona - dobrze kryje, dobrze się rozprowadza i jest trwały. Ale czy to rzeczywiście podkład mineralny? Bo ogólnie to Golden Rose ma dobre kosmetyki.
krystyna1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 11:18   #17
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: Wybór mineralnego podkładu

Cytat:
Napisane przez krystyna1122 Pokaż wiadomość
Ja kupuję podkład mineralny w płynie z Golden Rose - LIQUID POWDER MINERAL FOUNDATION. Jestem z niego bardzo zadowolona - dobrze kryje, dobrze się rozprowadza i jest trwały. Ale czy to rzeczywiście podkład mineralny? Bo ogólnie to Golden Rose ma dobre kosmetyki.
z takim składem na pół strony?
Water, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Hydroxystearate, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer,1,3-Butylene Glycol, Isononyl Isononanoate, Phenyl Trimethicone, Sodium Chloride, Cetyl Peg-Ppg-10/1 Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Silica Dimethyl Silylate, Hydrogenated Jojoba Oil, Butyrospermum Parkii, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Squalane, Capryl Glycol, Sodium Dehydroacetate, Kaolin, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Aluminum Hydroxide, Silica, Boron Nitride, Zinc Aspartate, Copper Aspartate, Magnesium Aspartate, Manganese Aspartate,
Active Ingredients: Ethyl Hexylmethoxycinnamate, Zinc Oxide, May Contain (+/-): Mica, Ci:77891 (Titanium Dioxide), Ci: 77491 (Iron Oxide Red), Ci: 77492 (Iron Oxide Yellow), Ci: 77499 ( Iron Oxide Black)

nie wydaje mi się... minerały mają krótkie składy, tak max koło 10 składników, a zwykle jest ich po 5-6 i tyle.
ale może jest tu ktoś, kto się bardziej na składach zna, jak ja widzę tyle składu to odechciewa mi się wszystkiego
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-26 12:18:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.