Co na krosty i pryszcze na plecach ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-16, 22:14   #1
Fizjoterapeuta_5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6

Co na krosty i pryszcze na plecach ??


CO stosować na krosty i pryszcze na plecach?? Pomocy
Fizjoterapeuta_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 09:06   #2
moonlight20
Raczkowanie
 
Avatar moonlight20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 244
Dot.: Co na krosty i pryszcze na plecach ??

Kiedyś miałam trądzik na twarzy, ramionach i plecach i stosowałam te wszystkie kosmicznie drogie specyfiki dermatologiczne, które nic nie dawały. Kiedy w końcu nie chciało mi się już wydawać kasy zobaczyłam na szafce Sudocrem. Tak, to jest ten, którym się smaruję pupkę niemowlaczka, ale nie jest on tylko po to. Patrzyli na mnie jak na kompletną idiotkę, ale pomogło mi. Spróbuj, może pryszcze się wysuszą i będą mniej widoczne i szybciej zejdą.
moonlight20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 21:30   #3
Akinka
Raczkowanie
 
Avatar Akinka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: LU
Wiadomości: 254
Dot.: Co na krosty i pryszcze na plecach ??

Ja robiłam regularny peeling taką gąbką na rączce. Zwykły do ciała z drobinkami. Trochę tego z czasem poznikało.
__________________
Zastrzegam sobie prawo do zmiany opinii
Akinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 14:33   #4
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: Co na krosty i pryszcze na plecach ??

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...sh.html&next=1

Polecam
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!
versatille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 19:31   #5
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Co na krosty i pryszcze na plecach ??

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
na to trzeba uwazac ja mam np uczulenie na kwas salicylowy i mam po nim jeszcze wiekszy wysyp

Peelingi rzeczywiscie pomagaja ale po tem nie mozna zapomniec o nawilzeniu. Krosty moga sie robic od suchej skory
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 20:32   #6
Morelkowa
Raczkowanie
 
Avatar Morelkowa
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 149
Dot.: Co na krosty i pryszcze na plecach ??

Najpierw peeling, potem odkażaj spirytusem salicylowym,ale tak co drugi dzień. ten peeling to nawet codziennie, ale raz z granulkami, raz na gąbkę troszkę jakiegoś zelu do kąpieli ( najlepiej Dove, super nawilża). Gdy coś wyskoczy maść cynkowa punktowo i nie dotykać!Mi to pomogło i jest super. Jeśli są jakieś ciepłe dni to odsłaniaj plecy, opal delikatnie, daj skórze oddychać na świeżym powietrzu.
Morelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 22:41   #7
Belladonna
Raczkowanie
 
Avatar Belladonna
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 181
Dot.: Co na krosty i pryszcze na plecach ??

Mi pomogło mycie co 3 dni pleców papką ze zmielonych płatków owsianych z dodatkiem soku z cytryny, odrobiny mleka i ciepłej wody.
Belladonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-20, 12:51   #8
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Co na krosty i pryszcze na plecach ??

Ja bym wcale żelu Dove nie polecała, bo może zapchać podatną na to skórę (jak i inne drogeryjne napakowane chemią).

Mój problem z niedoskonałościami na plecach zniknął praktycznie całkowicie od czasu przerzucenia się na delikatne kosmetyki - odstawiłam żele typu Nivea, Dove, teraz używam na zmianę żelu Alterra / Babydream. Do tego porządny peeling raz na dwa, trzy dni (polecam domowy peeling kawowy, mnie sluży też scrub waniliowy z Sweet Secret) i na koniec delikatne mleczko nawilżające (ja używam Hipp dla dzieci). Skóra jest miękka, gładka, jednolita w kolorycie i przestały pojawiać się niedoskonałości.

Jak już coś sporadycznie się pojawi, to nakładam pastę cynkową (nie maść, a pastę, koszt około 2zł w aptece).

Generalnie wszystko zależy od przyczyny powstawania niedoskonałości - u mnie wszystko było sprawką drogeryjnych kosmetyków, podrażniały i zapychały.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M

Edytowane przez v-x-n
Czas edycji: 2012-06-20 o 12:53
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 09:35   #9
bridget0505
Raczkowanie
 
Avatar bridget0505
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 376
Dot.: Co na krosty i pryszcze na plecach ??

Chodziłam z plecami do dermatologa. Wiem,że pomógł mi tylko davercin,jedak po jakimś czasie problem wrócił.
Te pryszcze są okropne... wielkie i na dodatek swędzą
__________________
Jak można stać się motylem? Musisz tak bardzo chcieć latać, że jesteś gotów porzucić bycie gąsienicą.
bridget0505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 14:43   #10
ewqua94
Przyczajenie
 
Avatar ewqua94
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 1
Dot.: Co na krosty i pryszcze na plecach ??

heej
ponawiam temat i pytanie. potrzebuje jakiś kremna krosty na plecach i dekoldzie, który nada się też na twarz, spróbuje użyć Sudocrem może zadziała, na peeling nie mam czasy niestety, ew. raz w tygodniu dam rade. Potrzębuje "oczyścić" skórę do lutego bo mam studniówkę
Pozdrawiam
__________________
"Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie..."
ewqua94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 11:04   #11
kaslis3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: Co na krosty i pryszcze na plecach ??

ewqua94 podziel się swoją opinią, czy coś Ci pomogło, także szukam "środka" na krosty na plecach i dekolcie.
kaslis3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-14, 18:24   #12
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Co na krosty i pryszcze na plecach ??

Polecam smarowanie naparem z wierzbownicy drobnokwiatowej i kozieradki albo kąpiele z dodatkiem naparu z tych ziół, oczywiście uprzednio robiąc test czy nie ma się na to alergii.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 15:08   #13
sylwia4501
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8
Dot.: Co na krosty i pryszcze na plecach ??

Nie wolno spirytusem salicylowym smarować, gdyż wysuszysz skórę. Przez to gruczoły łojowe będą produkowały więcej łoju, co jest idealną pożywką dla bakterii, i mimo że na początku kilka krost może zniknąć, to za 2 tygodnie będziesz miała ich 2 razy więcej.

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

Na początek polecam kupić w aptece antybakteryjny żel pod prysznic, i stosować go codziennie. Jak znikną ropne krosty można zacząć robić profesjonalne zabiegi przeciwtrądzikowe, całą serię, ok. 6-8 zabiegów, raz na tydzień, najlepiej połączone z mezoterapią bezigłową. Po tej serii można robić eksfoliację kwasem glikolowym, aby pozbyć się przebarwień potrądzikowych, też jedna seria powinna wystarczyć. Gwarantuję, że na koniec plecy będą jak nowe
sylwia4501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 17:58   #14
Uradowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: Co na krosty i pryszcze na plecach ??

Jakieś pół roku temu odstawiłam hormony. Pojawiły mi się na plecach i wokół twarzy bardzo bolesne przy każdym dotknięciu, z czasem swędzące czerwone bąble.
Pytałam endokrynologa - powiedział, że być może minie jak zajdę w ciążę po ciąży. Że po takim hormonalnym resecie być może włosy przestaną wypadać, a bąble wyskakiwać. Przepisał hormony, które TYLKO PRZY OKAZJI miały właściwość antykoncepcyjnych. Pojawiły się inne, tez dotkliwe skutki uboczne i też je odstawiłam. Hormonów nie łykam nie z powodów religijnych. Chce ograniczyć spożywaną chemię do minimum.
Pytałam też dermatolog - poiedziała, że hormony które łykałam mają właściwości chroniące przed wirusami / bakteriami, a te które mam sama już nie są takie sprytne. Zaleciła Amocon. Ze składu wnioskuję, że za tę kwotę mogłabym wzbogacić swoją dietę w jego składniki - piłam to smakowe paskudztwo miesiąc ale akurat nic nie było. Spróbuje do niego wrócić na trzy miesiące ciurkiem - według zaleceń Pani Doktor. Przepisała też maść, której nawet nie kupiłam (bo gdy recepta była jeszcze ważna to po prostu nie miałam kasy).
Umieszczam zdjęcie. Wiem, że niewiele widać. Wybaczcie, że obdarowuję Was takim obrzydlistwem, ale może ktoś ma coś takiego? Albo miał i jakoś się z tym uporał? Wizualnie pojedyncze krostki, które jeśli nie są rozgrzebywane - nawet nie straszą tak bardzo. Najgorsze w nich jest to, że naprawdę bolą.
Zdjęcie przedstawia niedręczonego boloka - bo tak je nazywam - akurat w okolicy węzłów chłonnych, ale podobne pojawiają mi się też na skroniach, zakolach i plecach własnie.
Jeśli przy nich dłubię to wypływa przezroczyste tłustawe fu. Nie białe, nie żółte. Przezroczyste. Czasami drobny biały czopek a potem tłuste przezroczyste.
Ratunku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wyprysk.jpg (73,3 KB, 93 załadowań)

Edytowane przez Uradowana
Czas edycji: 2015-02-17 o 18:05
Uradowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 21:55   #15
MadNina
Przyczajenie
 
Avatar MadNina
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5
Dot.: Co na krosty i pryszcze na plecach ??

Mam ten sam problem u mnie raz jest lepiej raz gorzej, jedno jest pewne- drogeryjne produkty "Under Twenty " nic nie robią oprócz wyciągania kasy.
Najbardziej pomógł mi BioOil i mieszanka kwasów AHA z Ziaji 25%. Większość blizn zeszło ale trądzik nadal jakiś jest. Mimo wszelkich prób pozbycia się tego nadal jest.
MadNina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 00:26   #16
Uradowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: Co na krosty i pryszcze na plecach ??

MadNina drogeryjne andr tłenti jedynie wysuszają tę najbardziej zewnętrzną część skóry. Mi się wydaje, że tu trzeba działać odśrodkowo, bo bąble są jakby pood skórą raczej. Od trzech dni nie jem słodyczy. Staram się możliwie unikać chemii - jak wyjątkowo wytrzymam tak miesiąc to powiem co i jak. Jak dotąd - pojawia się trzeci na buzi.
Uradowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 07:33   #17
sylwia4501
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8
Dot.: Co na krosty i pryszcze na plecach ??

Dziewczyny, spróbujcie brać codziennie suplement diety "Visaxinum". Też miałam podobny problem, bez grubej warstwy podkładu nie wychodziłam z domu :P od 2 tygodni biorę ten suplement diety i teraz już nic nowego mi się nie pojawia na twarzy, a te wcześniejsze zmiany ładnie się zaczynają wchłaniać. Oczywiście trwa to kilka dni, żeby się wchłonęła taka zmiana, ale teraz już mi wystarczy tylko korektor na kilka przebarwień po nich, i nie muszę katować skóry podkładem
sylwia4501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 09:06   #18
Ekstremento
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 44
Dot.: Co na krosty i pryszcze na plecach ??

Cytat:
Napisane przez Fizjoterapeuta_5 Pokaż wiadomość
CO stosować na krosty i pryszcze na plecach?? Pomocy
Służę odpowiedzią adekwatną do pytania:

jest kilka środków, które usuną krosty i pryszcze każdemu, zewsząd i natychmiast. Mogą to być środki mechaniczne, termiczne lub chemiczne. Spośród mechanicznych mogę polecić szczególnie szlifierkę kątową, z termicznych napalm (ew. nafta lub ropa), a z chemicznych wytrawianie stężonym kwasem siarkowym lub ługami (np. popularny "Kret").

Kochani, jeśli ktoś z was stawiając takie pytanie naprawdę liczy na sensowną odpowiedź i pomoc to uświadamiam go - nie doczeka się. Trądzik, który wyskakuje na twarz, plecy, czy gdziekolwiek indziej to objaw rozmaitych zaburzeń w organizmie. Każdy człowiek jest inny, więc te zaburzenia też są różne, nie da się ich rozpoznać z jednego zdania w internecie i zaordynować środków, które w tydzień czy miesiąc (bo potem studniówka/ślub/rozmowa kwalifikacyjna) usuną to co hodowało się przez lata. Jedyny sposób to cierpliwa obserwacja samego siebie, reakcji organizmu na to co z nim robimy i fachowe wsparcie. Wtedy macie szansę na jakiś tam bardziej trwały sukces.
Na początek poczytajcie sobie ludzi, którzy tą swoją przypadłość mniej więcej opanowali (zwróćcie uwagę, jak bardzo różne były przyczyny, ile to trwało i jakich wyrzeczeń wymagało):

http://www.sfd.pl/%C5%81zy,b%C3%B3l,...m-t240190.html

http://megdil.blogspot.com/2013/07/h...radzikiem.html
(chyba nie wymaga komentarza)

http://tradzikowi-stop.blog.pl/ka-mnie-2/
(cytuję tą stronę, bo dziewczyna pisze kilka słów o sobie, w blogu ma opisy różnych preparatów)


http://www.lamadolamy.pl/2014/10/nie...a-twojego.html
http://www.lamadolamy.pl/2015/02/gdy...z-nadziei.html
(i kilka innych do bólu otwartych wpisów, szczególnie cenię ten blog)

oraz wiele innych stron/blogów/forum/itp...

Na szybko to można się jedynie zamaskować makijażem.

Pozdrawiam
Ex.

Edytowane przez Ekstremento
Czas edycji: 2015-02-20 o 09:47
Ekstremento jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 10:57   #19
niesza
Raczkowanie
 
Avatar niesza
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 31
Dot.: Co na krosty i pryszcze na plecach ??

Kiedyś i ja miałam trądzik na plecach. Chodziłam na solarium ale jedynie wysuszyłam pryszcze. Pojawiały sie wciąż kolejne i kolejne. W konu zaczęłam brac tabletki, bodajże Nonacne, zamówił mi je tata i powiem szczerze że dobrze zrobił choć nie byłam przekonana do takiego typu leczenia.
niesza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-30, 11:46   #20
alina_kowalczyk
Raczkowanie
 
Avatar alina_kowalczyk
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Pobiedziska
Wiadomości: 43
Dot.: Co na krosty i pryszcze na plecach ??

nie każdy chce się faszerować tabletkami, mi pomogły systematyczne peelingi
alina_kowalczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 21:32   #21
zozolkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1
Dot.: Co na krosty i pryszcze na plecach ??

Ja była na konsultacjach u pani kosmetolog która też miała trądzik na plecach i powiedziała ze ma przemywać plecy płynem afronis ale nie twarz i super wszystko poschodziło w aptece kosztuje ok 13zł.
zozolkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 00:11   #22
karolina0203
Wtajemniczenie
 
Avatar karolina0203
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2 262
Dot.: Co na krosty i pryszcze na plecach ??

tez zawsze mialam taki problem, rozwiazalo go zajscie w ciaze wiec u mnie winne byly pewnie hormony. poza tym ratowal mnie tonik z kwasem migdalowym Norel
__________________
wymiana
szukam
fragrantica

szukam Alien, Innocent, Perles de Lalique, Crystal Noir, Florabotanica, La Petite Robe Noire
karolina0203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 13:37   #23
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Co na krosty i pryszcze na plecach ??

Ja cały czas walczę, ale jest już o niebo lepiej niż kiedyś. Poza tym moje problemy z plecami miały różne podłoże.

Obecnie pomaga mi to:
- przede wszystkim musiałam zrezygnować z jakichkolwiek żeli pod prysznic. Sls, bez sls - nie ważne, każdy z nich potęgował u mnie problem z plecami. Najlepiej sprawdza mi się do mycia ciała zwykłe, szare mydło (z firmy "Biały jeleń", np. z dodatkiem lnu lub kasztanowca)
- po każdej kąpieli przemywam skórę tonikiem antybakteryjnym Czysta Skóra z Garniera. Wiem, że wielu osobom się nie sprawdza, ale dla mnie jest rewelacyjny i do twarzy, i do problematycznych miejsc na dekolcie, ramionach oraz plecach
- raz na dwa-trzy dni przecieram skórę pleców po kąpieli czystym alkoholem salicylowym

Poza tym genialnie działa u mnie codzienne uprawianie sportu, a potem od razu prysznic lub kąpiel. I zdrowa dieta (zero słodyczy, ostrych przypraw i sztucznych zupek w proszku, chipsów etc.).

Ogólnie, na moje problemy podstawą jest codzienna higiena rano i wieczorem, niedotykanie pleców, noszenie ubrań z dobrych tkanin (bawełna, jedwab, broń boziu poliester). Plus ruch i dieta, ale tego akurat nie robię dla pleców, tylko dla przyjemności.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-19 14:37:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:00.