Jak powinien wyglądać dla was idealny sklep z odzieżą damską, dzieciecą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-14, 19:57   #1
GusiaB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
Question

Jak powinien wyglądać dla was idealny sklep z odzieżą damską, dzieciecą


Chciała bym poznać wasze opinie ja powinien wyglądać idealny sklep z odzieżą damską, dziecięcą co powino w nim być a co was denerwuje Dzięki
GusiaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 09:38   #2
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Jak powinien wyglądać dla was idealny sklep z odzieżą damską, dzieciecą

Przede wszystkim każdy z działów osobno - dziecięce tu, damskie tam.
Oczekiwałabym z pewnością dosyć dużej ilości przymierzalni, żeby klienci nie byli zmuszeni do stania w kolejce przy większym natężeniu kupujących.
Warto zainwestować we wszelkiego rodzaju półeczki, stoliczki etc, żeby nie robił się bałagan.
Bardzo ważne jest też oświetlenie w sklepie - nie raz,nie dwa kupiłam coś w zupełnie innym kolorze niż początkowo mi się wydawało, z winy oświetlenia właśnie.

Jeśli któraś z Wizażanek odwiedziła kiedykolwiek H&M na Stawowej, w centrum Katowic to zapewne będzie wiedziała o czym mówię z bałaganem - wszędzie wszystko, za dużo rzeczy na sobie, niejednokrotnie porozrzucanych ... H&M jako markę cenię sobie bardzo,ale ich sklepy odrobinę mnie drażnią.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 23:08   #3
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Jak powinien wyglądać dla was idealny sklep z odzieżą damską, dzieciecą

Może niekoniecznie na temat, ale... deserkowi działają na nerwy panie "czy-mogę-w-czymś-pomóc?". Jeśli potrzebuję pomocy, potrafię o nią poprosić. Nie cierpię namolnych ekspedientek, a jeśli do tego traktują mnie jak potencjalnego złodzieja i łażą za mną krok w krok, natychmiast kieruję się do wyjścia. Wiem, że to wina szefostwa, dlatego wlaśnie szefostwo musi zmienić swoje wymagania w stosunku do pracowników. Lubię H&M wlaśnie za swobodną atmosferę i za to, że nikt tam za mną nie łazi. A także za dyskretną muzykę ("hiciory" z radia Eska, od których pękają bębenki, to kolejny niezawodny odstraszacz - brrr!). A światło w przymierzalniach powinno być miękkie i nastrojowe, zamiast wzmagać kompleksy
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 16:59   #4
Dangosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 17
Dot.: Jak powinien wyglądać dla was idealny sklep z odzieżą damską, dzieciecą

Mnie również irytują panie które cały czas się dopytują czy mogą coś pomóc, albo chodzą za mną jak za złodziejką, to jest nie miłe, i lepiej byłoby zainwestować w kamery w sklepie, a nie z namolne pracowniczki, to nie zmierza do niczego dobrego, bo klient zostaje trochę w ten sposób obrażony, jeśli jest uznawany za złodzieja. Do tego nie powinno się dopuścić. Dobre oświetlenie, to również prawda. tak samo dużo przymierzalni. no i oczywiście PORZĄDEK I SZEROKA GAMA ROZMIARÓW. bo ostatnio coraz częściej zdarzają się ubrania w rozmiarze XS a na metce pojawia się M albo L co jest na prawdę dziwne, i trochę dokuczliwe tym bardziej że nie mam jakiejś piękniej figury, dlatego muszę długo szukać dobrych spodni, czy kurtki, bo z tym właśnie mam największy problem. inna sprawa to to, że muszę schudnąć ^ ^" ale to swoją drogą.


Tak więc, miła i zdystansowana obsługa, dobre oświetlenie, sporo przymierzalni, porządek i większe rozmiary. (mówiąc o większych rozmiarach niekoniecznie mam na myśli od XS do XXXXXXXXXXXXXXL, tylko do XL i żeby to było porządne XL a nie M czy S.
Dangosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 09:11   #5
GusiaB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
Dot.: Jak powinien wyglądać dla was idealny sklep z odzieżą damską, dzieciecą

Dziękuję
GusiaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 17:00   #6
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Jak powinien wyglądać dla was idealny sklep z odzieżą damską, dzieciecą

a ja to widzę tak ... dział damski i dziecięcy osobno... spokojna muzyka, a nie dudnienie jak to np w niektórych sklepach, jasne barwy, dobre oswietlenie, działy podpisane jak w marketach "bluzki" "swetry" itd ... dzwonek przy kasie , podgrzewane podłogi w przymierzalniach + duże lustra z każdej strony, PORZĄDNE kotary ...
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 11:29   #7
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Jak powinien wyglądać dla was idealny sklep z odzieżą damską, dzieciecą

Cytat:
Napisane przez Dangosia Pokaż wiadomość
Mnie również irytują panie które cały czas się dopytują czy mogą coś pomóc, albo chodzą za mną jak za złodziejką, to jest nie miłe, i lepiej byłoby zainwestować w kamery w sklepie, a nie z namolne pracowniczki, to nie zmierza do niczego dobrego, bo klient zostaje trochę w ten sposób obrażony, jeśli jest uznawany za złodzieja.
Z mojego doświadczenia nie ma to nic wspólnego z tym, że oni o coś podejrzewają klienta. Dawno temu rozważałam pracę w sklepie z markowymi jeansami i na szkoleniu wyjaśniono mi parę kwestii, w tym także to, iż pracownicy dostają stałą pensję plus dodatki za każdego klienta, który kupi od nich ciuchy. Poza tym pracodawcy wychodzą z założenia, że klient nie zawsze wie co chce, więc jeśli go zagadnąć i zaoferować pomoc, to jest większa szansa, że zostanie i coś kupi. Osobiście nie znoszę takiego traktowania, bo nawet nie potrafię zebrać myśli i zastanowić się co chcę. Dlatego też nawet nie wchodzę do mniejszych butików, jeśli widzę że nie ma innych klientów, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że sprzedawca zaraz się do mnie przyczepi. Nie muszę chyba dodawać, że po jednym dniu szkolenia dałam sobie spokój z tą pracą; wolę już robić pracę biurową, bo nikomu nie działam na nerwy i nikt mi nie przeszkadza, a przy okazji mam wystarczająco dużo czasu, aby na chwilę wejść do netu, jeśli najdzie mnie wena zrobić jakąś aranżację w power net, poplotkować i co co najważniejsze - nie muszę stać przez cały dzień (to był kolejny wymóg w tamtej pracy).
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-30, 17:48   #8
ygen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 22
Dot.: Jak powinien wyglądać dla was idealny sklep z odzieżą damską, dzieciecą

Stonowane kolory, spokojna muzyka, przemyslane rozmieszczenie towaru na polkach oraz dobrze wyszkolona obsluga, w kazdej chwili chetna do pomocy, ale bez narzucania sie.
ygen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 09:52   #9
paulina3553
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 489
Dot.: Jak powinien wyglądać dla was idealny sklep z odzieżą damską, dzieciecą

ja bym dodała jeszcze sprzedawczynie, które jak tylko wchodzisz obcinają cię i komentują do siebie bleeee.

Moim zdaniem lepiej przyciąga do sklepu sprzedawczyni która jest normalna 'dziewczyna z sąsiedztwa' niż naburmuszony plociuch prosto z solarium stojący zawsze z kolezaneczkami, tak jak przeważnie jest w Housie w moim mieście
__________________
Nie trzeba słów żeby bolało wystarczy widzieć jak patrzy na inną....
paulina3553 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 20:14   #10
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Jak powinien wyglądać dla was idealny sklep z odzieżą damską, dzieciecą

O tak, obsługa powinna być dyskretna ale widoczna. Normą jest że gdy chcę się porozglądać to wszyscy ekspedienci latają za mną a gdy potrzebuję pomocy to się chowają. Drażni mnie też gdy jest ewidentny bałagan na sklepie a obsługa stoi za ladą i gawędzi w najlepsze, głośno się zaśmiewając przy okazji, mając sklep, klientów i pracę gdzieś.
A co do wystroju: koniecznie dobre światło. Czasem jak wchodzę do przymierzalni to wyglądam jak dwustukilowy trup, co zdecydowanie nie zachęca mnie do zakupu czegokolwiek. Przymierzalnie powinny być przestronne, z półeczką, kilkoma wieszakami i krzesełkiem. Ubrania powinny być pogrupowane- nie w kolory jak jest np w Top Secret ale tu spodnie, tam bluzki, tam spódnice. Nienawidzę łazić po sklepie i szukać sukienek pomiędzy dżinsami :/ Cicha muzyka- nie radio. No i rozmiary powinny być "polskie" a nie "chińskie". Nic tak nie deprymuje jak to, że nie można zmieścić się w rozmiar XL, nosząc M
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 10:33   #11
katarzynakrys
Przyczajenie
 
Avatar katarzynakrys
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 18
Dot.: Jak powinien wyglądać dla was idealny sklep z odzieżą damską, dzieciecą

Stary wątek, ale pewnie warty odświeżenia. Dla mnie idealny sklep z odzieżą powinien być jasny, przejrzysty i ładnie oświetlony

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:31 ----------

Stary wątek, ale pewnie warty odświeżenia. Dla mnie idealny sklep z odzieżą powinien być jasny, przejrzysty i ładnie oświetlony
katarzynakrys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-13, 12:36   #12
annaakwiat
Przyczajenie
 
Avatar annaakwiat
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 28
Dot.: Jak powinien wyglądać dla was idealny sklep z odzieżą damską, dzieciecą

Co do wystroju wnętrza to bardzo spodobał mi się sklep, który niedawno odwiedziłam, fanpage na facebooku to Szafa Fashion, podesłałabym link ale nie wiem czy tutaj można. Mają dużo bieli, wszystko schludne i estetyczne i meble z palet. Bardzo mi się podoba
__________________
mój fanpage
annaakwiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 07:15   #13
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Jak powinien wyglądać dla was idealny sklep z odzieżą damską, dzieciecą

a ja powiem jak powinien wyglądać sklep z obuwiem
powinny być całe regały poustawiane rozmiarami
osobno 36 ,37,38...
każdy sobie idzie do interesującego go regału
jesiu czy to tak trudno zrozumieć
ost.w sklepie jakbym sie nie zdenerwowała i wyszła to bym chyba godzinę spędziła niż bym sie dowiedziala czy jest interesujący mnie rozmiar
było kilka kobit i kazda 'a jest to czółenko w 37? 'a ma pani ten w wiekszym rozmiarze?' itd
a ta ekspedientka jak małpa skakała po tych regałach i szukała w nieskończoność.po jakiś kodach i malutkich zdj.na opakowaniach
no masakra

dobrze ze sklepy internetowe to ogarniają ;d
zaznaczam rozmiar i mam wsjo

Edytowane przez 201710120930
Czas edycji: 2017-07-19 o 07:19
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-19 08:15:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:57.