Hiszpański dekolt - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-16, 16:22   #1
ewa2991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4

Hiszpański dekolt


Cześć dziewczyny,
potrzebuję pomocy w kwestii suknii ślubnej. Zakochałam się w modelu Ilaria z kolekcji By Olala 2016.
Tak zwany hiszpański dekolt jest piękny ale stanowi też problem - znacznie ogranicza ruch rąk. W trakcie przymiarki pani z salonu wręcz odradzała mi zakup tej sukni, tłumacząc, że suknia nie nadaje się do tańca.
Czy dałoby się ją jakoś przerobić, coś podpowiedzieć krawcowej, bym miała swobodę w unoszeniu rąk?
Dekolt ten jest stosowany w sukniach do tańca flamenco - musi być jakiś sposób na unoszenie rąk i swobodę ruchów - proszę o pomoc
Nie chciałabym rezygnować z tej suknii.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 56c1634deb.jpg (101,7 KB, 130 załadowań)
ewa2991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 17:51   #2
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Hiszpański dekolt

Cytat:
Napisane przez ewa2991 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
potrzebuję pomocy w kwestii suknii ślubnej. Zakochałam się w modelu Ilaria z kolekcji By Olala 2016.
Tak zwany hiszpański dekolt jest piękny ale stanowi też problem - znacznie ogranicza ruch rąk. W trakcie przymiarki pani z salonu wręcz odradzała mi zakup tej sukni, tłumacząc, że suknia nie nadaje się do tańca.
Czy dałoby się ją jakoś przerobić, coś podpowiedzieć krawcowej, bym miała swobodę w unoszeniu rąk?
Dekolt ten jest stosowany w sukniach do tańca flamenco - musi być jakiś sposób na unoszenie rąk i swobodę ruchów - proszę o pomoc
Nie chciałabym rezygnować z tej suknii.
Sposobem na unoszenie rąk w takiej sukience jest rozciągliwość materiału. W sukniach do flamenco taki dekolt to zazwyczaj falbanka na gumce - zero problemu z podniesieniem ręki. Jeżeli tutaj masz sztywną koronkę, to jest utrudnione.
Jedyne, co widzę, to rozciągliwa koronka lub luźne "rękawki", bardziej opadające w dół niż ciasno opasujące ramiona, żeby przy uniesieniu ręki był zapas materiału do napięcia.
Nie próbowałaś podnosić rąk podczas przymiarki? Jest bardzo źle?
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 06:19   #3
ewa2991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Dot.: Hiszpański dekolt

Niestety materiał tej koronki jest dosyć sztywny. Na przymiarce zostałam tak ściśnięta, że nie miałam możliwości ruchu rąk. Pani z salonu podpowiedziała, że można nieco górę unieść formując tzw. łódkę- tylko nie bardzo sobie wyobrażam jak to ma wyglądać i czy suknia nie straci fasonu...;/
ewa2991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 07:16   #4
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Hiszpański dekolt

Cytat:
Napisane przez ewa2991 Pokaż wiadomość
Niestety materiał tej koronki jest dosyć sztywny. Na przymiarce zostałam tak ściśnięta, że nie miałam możliwości ruchu rąk. Pani z salonu podpowiedziała, że można nieco górę unieść formując tzw. łódkę- tylko nie bardzo sobie wyobrażam jak to ma wyglądać i czy suknia nie straci fasonu...;/
Hej myślę, że chodziło jej o coś takiego jak na zdjęciu. To już jest jednak zupełnie inny rodzaj dekoltu, na pewno nie miałabyś tak ładnie wyeksponowanych obojczyków jak w dekoldzie hiszpańskim.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 549425.jpg (169,0 KB, 66 załadowań)
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 13:52   #5
ewa2991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Dot.: Hiszpański dekolt

Tak, to już niestety zupełnie inny fason sukni Pozostaje tylko jakieś nacięcie przy ramionach, tylko jak?
ewa2991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 11:18   #6
ewa2991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Dot.: Hiszpański dekolt

Suknia zamówiona, wymyśliłam, że rozłożę suknię na części, tak, że koronkowa góra pozostanie ale będzie osobno nakładana w formie bolerka, rękawki będą wydłużone do długości 3/4. To powinno usprawnić ruchy, mam nadzieje, że będzie lżej przy podnoszeniu rąk.
ewa2991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-13 12:18:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:48.