Nie mam miesiączek ... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-27, 14:44   #1
Aliiiicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 22
Unhappy

Nie mam miesiączek ...


Nie wiedziałam gdzie napisać o moim problemie ,a do ginekologa wstydzę się iść
.Może to co ja mam jest normalne . Mam tylko 15 lat , a okres od 2 lat .
Wszystko było do tego czasu normalnie oprócz tego , że rzadko kiedy okres miałam regularnie .
Ale teraz od ok. 3 miesięcy zamiast miesiączki mam jakies obfite ciemno brązowe plamienia . Trwają długo ok. tydzien lub dwa nawet Mam bóle brzucha normalnie jak przed okresem. Wszystko wygląda normalnie jak okres oprócz tego ,że traw dłużej i jest ciemno brązowy .Dodam ,że mam sporą niedowagę ,ale przecież mimo to przez 2 lata wszystko było ok ...
Aliiiicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 14:48   #2
c9ce64032b34c03b38ca5eba31819bbd4fc95b6e_5e77fc02437e3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 362
Dot.: Nie mam miesiączek ...

radze ci isc do lekarza. Dla mnie podejrzane są te brunatne plamienia które trwają tak długo. Nie wiem co to może oznaczac bo ja nigdy tak nie mialam, co do niedowagi to może być tak że przez to okres się zatrzymuje. Moze wypowie sie ktos co moze wiedziec cos na ten temat
c9ce64032b34c03b38ca5eba31819bbd4fc95b6e_5e77fc02437e3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 15:23   #3
Nusia1991
Przyczajenie
 
Avatar Nusia1991
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Dot.: Nie mam miesiączek ...

Ja mam 19 lat,okres "od czterech lat", mój cykl trwa czasem 8 miesięcy byłam u lekarza,zrobiła usg i uznała,ze wszystko jest ok ,normalnie mnie nie zbadała bo jestem dziewicą
Dalej tkwię w martwym punkcie a okres pojawia się rzadko
Nusia1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 15:35   #4
dagienka
Zadomowienie
 
Avatar dagienka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 185
Dot.: Nie mam miesiączek ...

Cytat:
Napisane przez Nusia1991 Pokaż wiadomość
Ja mam 19 lat,okres "od czterech lat", mój cykl trwa czasem 8 miesięcy byłam u lekarza,zrobiła usg i uznała,ze wszystko jest ok ,normalnie mnie nie zbadała bo jestem dziewicą
Dalej tkwię w martwym punkcie a okres pojawia się rzadko
Nie rozumiem? Jak to Cię nie zbadała, bo jesteś dziewicą? Chodziłam do ginekologa, zanim zaczęłam współżycie i normalnie mnie badała, tylko brała najmniejszy wziernik. Lepiej zmień ginekologa.
__________________
ZaTrollowana
31 Troli
dagienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 15:40   #5
gringolada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 018
Dot.: Nie mam miesiączek ...

autorko skoro jestes zaniepokojona to schowaj wstyd w buty i idz do lekarza. nikt z nas Ci tu diagnozy nie postawi. chodzi tu o Twoje zdrowie wiec grzej do lekarza
gringolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 16:06   #6
201712190924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 108
Dot.: Nie mam miesiączek ...

Cytat:
Napisane przez Aliiiicja Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam gdzie napisać o moim problemie ,a do ginekologa wstydzę się iść
.Może to co ja mam jest normalne . Mam tylko 15 lat , a okres od 2 lat .
Wszystko było do tego czasu normalnie oprócz tego , że rzadko kiedy okres miałam regularnie .
Ale teraz od ok. 3 miesięcy zamiast miesiączki mam jakies obfite ciemno brązowe plamienia . Trwają długo ok. tydzien lub dwa nawet Mam bóle brzucha normalnie jak przed okresem. Wszystko wygląda normalnie jak okres oprócz tego ,że traw dłużej i jest ciemno brązowy .Dodam ,że mam sporą niedowagę ,ale przecież mimo to przez 2 lata wszystko było ok ...
ginekolog to nic strasznego, serio. ja tez sie balam w twoim wieku, ale po pierwszej wizycie mi przeszło zupelnie, trzeba sie tylko przelamac. wiecej było gadania niż badania. badanie trwalo chwilke i nic a nic nie bolało a co do wstydu, to ja mowie sobie, ze ginekolog widział przede mna tego samego dnia 10 golych bab, a po mnie nastepne 10 i pewnie nawet nie zapamietał mojej twarzy
201712190924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 19:30   #7
Martusia0924
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Dot.: Nie mam miesiączek ...

Cytat:
Napisane przez Nusia1991 Pokaż wiadomość
Ja mam 19 lat,okres "od czterech lat", mój cykl trwa czasem 8 miesięcy byłam u lekarza,zrobiła usg i uznała,ze wszystko jest ok ,normalnie mnie nie zbadała bo jestem dziewicą
Dalej tkwię w martwym punkcie a okres pojawia się rzadko
Byłam w podobnej sytuacji. Gdy poszłam do ginekologa, okazało się że miałam torbiel na prawym jajniku
Martusia0924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-28, 20:23   #8
Nusia1991
Przyczajenie
 
Avatar Nusia1991
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Dot.: Nie mam miesiączek ...

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

oj nie zbadała ,przepisywała tylko tabletki,które w efekcie przestały pomagać,a teraz znowu miesiączka nie pojawia się od trzech miesięcy,sama nie wiem juz co mam robić,wizyta u lekarza jest bezcelowa,bo powiedziala ,ze nie wie już jak ma mnie zdiagnozować

Edytowane przez Nusia1991
Czas edycji: 2010-11-28 o 20:25
Nusia1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 13:03   #9
Aliiiicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 22
Dot.: Nie mam miesiączek ...

No to chyba jednak pójdę do tego ginekologa
Właśnie wczoraj skończył się ten mój pseudo okres ,chyba trwał 12 dni.
Teraz mnie pobolewa podbrzusze
A i dziękuje za odpowiedzi : )
Aliiiicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 17:57   #10
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Nie mam miesiączek ...

Cytat:
Napisane przez Nusia1991 Pokaż wiadomość
oj nie zbadała ,przepisywała tylko tabletki,które w efekcie przestały pomagać,a teraz znowu miesiączka nie pojawia się od trzech miesięcy,sama nie wiem juz co mam robić,wizyta u lekarza jest bezcelowa,bo powiedziala ,ze nie wie już jak ma mnie zdiagnozować
Niech zgadnę przepisała Ci luteinę na wywołanie, tak?

Jak to nie wie, jak ma Ciebie zdiagnozować? Rozumiem, że poziom hormonów miałaś badany
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 19:39   #11
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Nie mam miesiączek ...

Cytat:
Napisane przez Aliiiicja Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam gdzie napisać o moim problemie ,a do ginekologa wstydzę się iść
.Może to co ja mam jest normalne . Mam tylko 15 lat , a okres od 2 lat .
Wszystko było do tego czasu normalnie oprócz tego , że rzadko kiedy okres miałam regularnie .
Ale teraz od ok. 3 miesięcy zamiast miesiączki mam jakies obfite ciemno brązowe plamienia . Trwają długo ok. tydzien lub dwa nawet Mam bóle brzucha normalnie jak przed okresem. Wszystko wygląda normalnie jak okres oprócz tego ,że traw dłużej i jest ciemno brązowy .Dodam ,że mam sporą niedowagę ,ale przecież mimo to przez 2 lata wszystko było ok ...
Cześć,
możesz mieć zaburzenia hormonalne. Wizyta u lekarza wskazana i nie możesz się jej bać- pamiętaj, że zdrowie mamy tylko jedno.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-02, 10:51   #12
Nusia1991
Przyczajenie
 
Avatar Nusia1991
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Dot.: Nie mam miesiączek ...

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Niech zgadnę przepisała Ci luteinę na wywołanie, tak?

Jak to nie wie, jak ma Ciebie zdiagnozować? Rozumiem, że poziom hormonów miałaś badany


Nie zbadala poziomu hormonów,nie zbadała mnie tez wziernikiem,po prostu tylko obejrzała mnie i przepisała luteinę własnie,początowo pomagało ,ale teraz juz nie...
Nusia1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 17:17   #13
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Nie mam miesiączek ...

Cytat:
Napisane przez Nusia1991 Pokaż wiadomość
Nie zbadala poziomu hormonów,nie zbadała mnie tez wziernikiem,po prostu tylko obejrzała mnie i przepisała luteinę własnie,początowo pomagało ,ale teraz juz nie...
Będę niemiła, ale to nie dotyczy Ciebie, tylko Twojego lekarza...
Ja już nie mogę takich historii czytać, naprawdę mimo szczerych chęci...

Diagnostyka zaburzeń miesiączokowych to:
1. Badanie ginekologiczne, sprawdzenie ułożenia narządów płciowych, jajników, macicy itp.
2. Badanie USG pokazuje, czy nie ma torbieli, tudzież ciąży i innych przyczyn mechanicznych.
3. Badanie hormonów w fazie owulacyjnej i tuż przed miesiączką. Zwłaszcza tuż przed miesiączką i zwłaszcza progesteronu, którego stężenie decyduje o tym, czy będzie okres, czy nie.
4. Oznaczenie hormonów tarczycy.

Może coś tam jeszcze zapomniałam, ale to minimum, aby stwierdzić, że nie wie dalej jak pacjenta diagnozować...

A teraz od siebie dodam, o moich brakach miesiączek.
Miałam wtedy około 20 lat, stałego chłopaka, za pierwszym razem nie miałam okresu przez około 2 miesięcy, ale winę zwaliłam na sesję i stres. Po sesji wybrałam się do ginka, który przepisał mi właśnie Luteinkę. Oczywiście nie wspomniał, że trzeba ssać, a nie łykać, a ja przez tydzień łykałam (jedyne co mnie usprawiedliwia to fakt, że to było dawno temu ponad 10lat temu i dostęp do netu nie był jak dzisiaj). Po tygodniu polazłam znowu do niego... i po tygodniu ssania w końcu dostałam upragnionego okresu. W zestawie dostałam Triquilar, który rewelacyjnie wyregulował mi cykle.
Potem zmieniłam na Cilest i po około 2 latach postanowiłam, że odstawiam. I znów się zaczęło... Wywoływanie luteiną i regulacja Cilest. Po 5 letnim w sumie leczeniu wszystko w końcu mi się wyregulowało. Do tego stopnia, że tak poznałam swój organizm i chodził jak w zegarku, że w ciążę zaszłam w pierwszym cyklu .
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 18:16   #14
Nusia1991
Przyczajenie
 
Avatar Nusia1991
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Dot.: Nie mam miesiączek ...

[QUOTE=poissonivy;23534223]Będę niemiła, ale to nie dotyczy Ciebie, tylko Twojego lekarza...
Ja już nie mogę takich historii czytać, naprawdę mimo szczerych chęci...

Teraz już naprawde nie wiem co mam zrobić,ta lekarka leczy mnie na moj brak miesiączek juz dwa lata,teraz jestem w klasie maturalnej i brak czasu na szukanie innego specjalisty...
To przykre,że potrzebujący człowiek nie otrzymuje takiej pomocy jakiej powinno mu się udzielić
Z drugiej strony nie mogę oskarżać nikogo o niekompetencję,może po prostu Pani Doktor uznała,ze mój problem nie jest poważny
Nusia1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 08:58   #15
Olciaaa_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3
Dot.: Nie mam miesiączek ...

ehhh przeboje z ginekologami skąd ja to znam? zaczelam wspólzyc w wieku 20 lat a przedtem mialam rozne przeboje z okresm i byl taki moment ze mi sie okres zatrzymal na 2 lata. poszlam do lekarza i kazdy rozkladal rece, przepisywali luteine i nic, nawet tabletki antykoncepcyjne dostalam i tez nic. moze 4 specjalista zrobil mi badania hormonalne ale to jeden na 5? smiech poporstu a jeden pan doktor jak sie wzial za badanie mnie, to wyszlam z placzem. pan dokto zrobil pobiezny wyklad po czym zaprosil na fotel jak mi wsadzil wziernik i sie zaczelam drzec ze boli to sie zapytal czy nie wspolzylam a jak powiedzialam ze nie to dalej mnie badal jak badal. z tym ze pozniej przez 3 dni krwawilam ale nie dlatego ze dostalam okres tylko dlatego ze pan doktor sobie mnie 'rozdziewiczyl' pozniej mialam tak ze sie balam isc do ginekologa pomimo okropnych boli brzucha. nie chce was straszyc dziewczyny ale jak tak czytam to widze ze nie tylko u mnie zamiast lekarzy sa chamy i gbury.... ale dla pocieszenia dodan ze od sierpnia chodze regularnie raz w miesiacu do ginekologa i teraz ma naprawde mile doswidczenie i z mila checia sie rejestruje. ale fakt swoje trzeba przezyc. niestety. pozdrawiam
Olciaaa_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 11:38   #16
201712190924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 108
Dot.: Nie mam miesiączek ...

Cytat:
Napisane przez Olciaaa_k Pokaż wiadomość
ehhh przeboje z ginekologami skąd ja to znam? zaczelam wspólzyc w wieku 20 lat a przedtem mialam rozne przeboje z okresm i byl taki moment ze mi sie okres zatrzymal na 2 lata. poszlam do lekarza i kazdy rozkladal rece, przepisywali luteine i nic, nawet tabletki antykoncepcyjne dostalam i tez nic. moze 4 specjalista zrobil mi badania hormonalne ale to jeden na 5? smiech poporstu a jeden pan doktor jak sie wzial za badanie mnie, to wyszlam z placzem. pan dokto zrobil pobiezny wyklad po czym zaprosil na fotel jak mi wsadzil wziernik i sie zaczelam drzec ze boli to sie zapytal czy nie wspolzylam a jak powiedzialam ze nie to dalej mnie badal jak badal. z tym ze pozniej przez 3 dni krwawilam ale nie dlatego ze dostalam okres tylko dlatego ze pan doktor sobie mnie 'rozdziewiczyl' pozniej mialam tak ze sie balam isc do ginekologa pomimo okropnych boli brzucha. nie chce was straszyc dziewczyny ale jak tak czytam to widze ze nie tylko u mnie zamiast lekarzy sa chamy i gbury.... ale dla pocieszenia dodan ze od sierpnia chodze regularnie raz w miesiacu do ginekologa i teraz ma naprawde mile doswidczenie i z mila checia sie rejestruje. ale fakt swoje trzeba przezyc. niestety. pozdrawiam

uuu no to wspolczuje, ale na pocieszenie dla innych dodam, że ja trafiłam na fajnego ginekologa za pierwszym razem wiec nie ma sie co zniechęcac. ja poszłam w ciemno dosłownie do pierwszego lepszego ginekologa z przychodni, w której mam jakis darmowy pakiet na prywatnych lekarzy z firmy taty i okazal sie bardzo sympatyczny, delikatny i raczej nie mam zastrzeżen. ale neistety bede musiala go zmienic, bo ojcu zmieniaja przychodnie :/ i nie wiem czy znowu tak fajnie trafie

Edytowane przez 201712190924
Czas edycji: 2010-12-04 o 11:41
201712190924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 15:22   #17
Aliiiicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 22
Dot.: Nie mam miesiączek ...

Minęło 14 dni od tego brunatnego plamienia ,a dzis dostałam normalny okres o.0 Ja juz nie wiem co to .
Aliiiicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 16:40   #18
Marika27
Raczkowanie
 
Avatar Marika27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 299
Dot.: Nie mam miesiączek ...

Cytat:
Napisane przez Aliiiicja Pokaż wiadomość
Minęło 14 dni od tego brunatnego plamienia ,a dzis dostałam normalny okres o.0 Ja juz nie wiem co to .
Ja również miałam takie plamienia międzymiesiączkowe i ich przyczyna okazała się podwyższona prolaktyna...
__________________
"Zawsze trzeba podejmować ryzyko. Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki, jakie niesie nam los." (Paulo Coelho)
Marika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 10:20   #19
Aliiiicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 22
Dot.: Nie mam miesiączek ...

Cytat:
Napisane przez Marika27 Pokaż wiadomość
Ja również miałam takie plamienia międzymiesiączkowe i ich przyczyna okazała się podwyższona prolaktyna...
To jest groźne czy cos? nie mam pojęcia co to jest Jeszcze mam pytanie czy jak mam problemy z aplikacją tampona ,a obfite krwawienia to moge uzywać ob mini czy raczej mi przecieknie?
Aliiiicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.