Mish - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-14, 20:29   #1
majajaj
Raczkowanie
 
Avatar majajaj
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 400

Mish


ktoś może studiuje? ciężko jest się dostać? i jak wyglądają takie studia, czy ma się wgl wtedy czas na cokolwiek, jak wygląda tam organizacja zajęć ?
majajaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 21:51   #2
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mish

Cytat:
Napisane przez majajaj Pokaż wiadomość
ktoś może studiuje? ciężko jest się dostać? i jak wyglądają takie studia, czy ma się wgl wtedy czas na cokolwiek, jak wygląda tam organizacja zajęć ?
jaki masz pomysł na siebie po ukończeniu tego kierunku?
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 23:30   #3
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: Mish

ja studiuję, jak się dobrze zda maturę, ma się gadane i jest się prawie ekspertem w jakimś temacie to raczej się ogarnie dostawanie się, chociaż przynajmniej u mnie mają laureaci olimpiad i z tego co wiem to za maturę międzynarodową też coś jest. to jak będziesz miała ciężko zależy poniekąd od ciebie samej. jak chcesz coś więcej wiedzieć, znać jakieś szczegóły, to napisz na pw
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 18:02   #4
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Mish

Znam kilka osób z MISHu, jeśli jest się osobą zorganizowaną i ogarniętą da się radę. Chociaż moim zdaniem MISH jest mało przyszłościowy, no ale co kto lubi.
Studiuję taki kierunek, że mam sporo MISHowców i niektórzy latają, ogarniają, są sympatyczni i lubiani, ale mamy też agentkę, dla której fakt, że jest z MISHu jest argumentem na wszystko - nie chodzi na zajęcia, bo jest z MISHu i nie ma czasu, nie nauczyła się na koło - a czy mogłaby pisać w innym terminie, bo ona jest z MISHu? Ogólnie dziewczę cały czas narzeka jak to ona ma dużo roboty.
Także jak się nie jest naprawdę super zorganizowanym człowiekiem to ja bym odpuściła. Jak ogarniasz, uważasz, że to coś ci da to sie decyduj
A i słyszałam kiedyś rozmowę wykładowców utrzymaną w tonie "MISH myśli, że wszystko im wolno"
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 18:14   #5
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Mish

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Znam kilka osób z MISHu, jeśli jest się osobą zorganizowaną i ogarniętą da się radę. Chociaż moim zdaniem MISH jest mało przyszłościowy, no ale co kto lubi.
Studiuję taki kierunek, że mam sporo MISHowców i niektórzy latają, ogarniają, są sympatyczni i lubiani, ale mamy też agentkę, dla której fakt, że jest z MISHu jest argumentem na wszystko - nie chodzi na zajęcia, bo jest z MISHu i nie ma czasu, nie nauczyła się na koło - a czy mogłaby pisać w innym terminie, bo ona jest z MISHu? Ogólnie dziewczę cały czas narzeka jak to ona ma dużo roboty.
Także jak się nie jest naprawdę super zorganizowanym człowiekiem to ja bym odpuściła. Jak ogarniasz, uważasz, że to coś ci da to sie decyduj
A i słyszałam kiedyś rozmowę wykładowców utrzymaną w tonie "MISH myśli, że wszystko im wolno"
Ja też studiuję mish i to ten "najszlachetniejszy" (czytaj: założony przez Axera, na UW, na którym reszta się wzorowała). Powiem tak - aż tak idealnie ogarniętym nie trzeba być - aczkolwiek lekkoduchy na tym kierunku też się nie utrzymają. Przy czym - przynajmniej na uw - sekretariat mishu i wymagania przez niego formułowane są bardzo jasne i dobrze skoordynowane... natomiast to, co wydziały robią wobec mishowców to już woła o pomstę do nieba.

A co do tego, że wykładowcy uważają, że "MISH myśli, że wszystko im wolno" - no cóż, część wykładowców jest np. bardzo usztywniona na zmiany grup ćwiczeniowych po pól roku. Nie, bo nie - a mishowcy jednak - z racji że muszą łączyć zajęcia na co najmniej 3 wydziałach - często MUSZĄ się przenieść. Więc kombinują i używają wszelkich możliwych dróg, żeby to zrobić. Tyle że - nikt nie każe wydziałom podpisywać porozumień z mishem - jeśli dany wydział nie przewiduje konsekwencji, które idą w parze ze studentami mishu to niech nie podpisuje porozumienia, mishowcy będą wiedzieli, że nie mogą tam chodzić i będzie git... Zresztą, w warszawie problem jest tylko z prawem i neofilologiami, inne wydziały nie mają obiekcji i studiuje się tam w spokoju.

Ale są też wykładowcy, którzy cenią sobie studentów mishu bardziej niż studentów swoich rodzimych jednostek - bo równolegle ze stereotypem, że na mishu studiują wredne nerdy, istnieje stereotyp, że to najbardziej "erudycyjna" grupa wśród całej rzeszy studentów.

Generalnie - ja polecam, szczególnie jeśli nie jesteś autorko na 100% pewna z czym chcesz związać życie - 1 rok mishu daje naprawdę genialną możliwość "rozejrzenia się" (tak, wiem że mówi się, że MISH jest dla niezdecydowanych - po części tak, ale przywilejem tego kierunku, na który tak trudno się dostać jest właśnie możliwość poskakania sobie po wydziałach i zorientowania się co i jak. Oczywiście bez przesady, i tak trzeba obronić się przynajmniej z jednego kierunku). A i jeszcze smaczek - podobno w tym roku na 100 osób przyjętych na warszawski MISH 60 było podwójnymi lauretami... do tego finaliści, pojedynczy laureaci - ja bym nie liczyła na zbyt wiele bez udziału w żadnej olimpiadzie.
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:52.