Co sie dzieje z moim kotem? [OSPAŁA, BOLĄCY BRZUCH?] - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-17, 20:25   #1
DontSaySorry
Zakorzenienie
 
Avatar DontSaySorry
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 688

Co sie dzieje z moim kotem? [OSPAŁA, BOLĄCY BRZUCH?]


Moja Tosia od wczoraj śpi prawie 24 godziny bez przerwy.
Jest ospała,a gdy się ją obudzi reaguje tylko przeniesieniem sie na inne miejsce.
A zawsze, odkąd u mnie jest [ a ma juz prawie 9 miesiecy] była żywa i pełna energii!
Ponadto dopiero przed godziną zjadła trochę suchej karmy i napiła odrobinę wody.
Na dodatek nie daje się dotknąć. Mam wrażenie , że boli ją brzuch.
Nie mam kompletnie pojęcia co robic?
Nie ma biegunki, wymiotów.
DOdam, że bierze tabletki PromonVet. Możwe to dla tego? POradzcie coś, proszę.
__________________
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.

Edytowane przez DontSaySorry
Czas edycji: 2008-03-17 o 20:30 Powód: błedziki
DontSaySorry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 22:46   #2
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Co sie dzieje z moim kotem?

Trudno powiedzieć przez internet, czy Twojej kotce coś jest. Czy zauważyłaś jakieś inne objawy? Czy np. próbowałaś zmierzyć temperaturę? Koty, które są chore często chowają się gdzieś w kącie i nie mają apetytu. Proponuję poradzić się weterynarza.
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 22:51   #3
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Co sie dzieje z moim kotem?

wpisalam w google nazwe tego leku i oto co znalazlam w pierwszym linku
Cytat:
Moja 5,5 miesieczna koteczka doczekala sie pierwszej rujki.Nie byla ona szczegolnie uciazliwa,ale z uwagi ,ze kotka jest regularnie wyprowadzana na spacery,postanowilismy zadbac o nia i w porozumieniu z lekarzem weterynarii zaczelismy jej podawac doustnie srodek antykoncepcyjny(PROMON VET).Po 3 dniach codziennego podawania 1 tabletki martwi mnie pogorszenie nastroju i zachowanie kotki.
Stala sie bardzo apatyczna,ospala,a objawy rui jakby sie nasilily.Wlasciwie nic ja nie interesuje,i albo spi albo mialczy i lasi sie.nawet apetyt stracila.terapia miala spowodowac przerwanie rui a jest jakby odwrotnie.
czy ktos juz stsowal ten srodek hormonalny u swojego kota i zetknal sie z podobnym problemem?
Czytalam ,ze nie powoinno sie podawac kotkom progesteronu w czasie rui ale w okresie ciszy hormonalnej- czyzby lekarz sie pomylil zalecajac mojej kici taka kuracje i powinnam zmienic lekarza?
o antykoncepcji horm nic dobrego nie slyszalam wrecz przeciwnie(ropomacicza,no wotwory),lepsza jest kastracja
zreszta tu tez masz opinie na ten temat
http://koty.euroanimal.eu/glowna.php...horoby&nr=1648
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 09:22   #4
impegata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 610
Dot.: Co sie dzieje z moim kotem?

Ja poszła bym z kotkiem do weterynarza, nawet zeby się upewnic. Miałam prawie identyczna sytuacje z moim kotem w tamtym roku i skończyło sie dosyc długim leczeniem. Tylko on nie brał żadnych tabletek a tu nie wykluczone ze to jakieś uczulenie albo skutki uboczne...
impegata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 16:24   #5
DontSaySorry
Zakorzenienie
 
Avatar DontSaySorry
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 688
Dot.: Co sie dzieje z moim kotem?

Myślałam, że skoro sama pani weterynarz dała mi takie właśnie tabletki dla kotki to one nie szkodza, a wrecz przeciwnie pomagają... No ale sie zdziwiłam.
Wspomniałam przy ostatniej wizycie na lecznicy o tym, że chciałabym już ją wysterylizować, ale ta poleciła mi jeszcze poczekać...

Macie racje, to chyba przez te hormony...;/
Na cale szczescie Tosia juz je i pije wode. ale do brzucha nadal sie nie daje dotknąć.
__________________
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.
DontSaySorry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 17:48   #6
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Co sie dzieje z moim kotem?

to całkiem prawdopodobne, że kotka cierpi z powodu pigułek, w końcu kobiety też różnie znoszą tabletki anty, a przecież ludzkie tabletki są o wiele lepiej przebadane i nie powinny powodować skutków ubocznych... skoro kotka ma 9 miesięcy, to nie ma już na co czekać, tylko sterylizować, im szybciej, tym lepiej
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.