kręgozmyk - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-05, 13:41   #91
popi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 31
Dot.: kręgozmyk

Izaabel siedzieć możesz już nawet na 2 dzień tylko problem polega na tym, że nie wysiedzisz długo. Z siedzeniem jest tak, ze długo trwale kilku godz. siedzenie nie jest wskazane dla czlowieka ze zdrowym kręgosłupem więc co dopiero po operacji.
Do 3 miesięcy po operacji powinno się siedzieć łącznie w ciągu dnia do 1 godziny. Poźniej ok. 2- 3 godzin. W sumie po powrocie do zrowia nie powinno się siedzieć dłużej niż 4-5 godz.
popi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 13:24   #92
adrima17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 17
GG do adrima17
Dot.: kręgozmyk

popi jak tam zdrowko?? Jak przebiega rehabilitacja??
adrima17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 11:36   #93
popi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 31
Dot.: kręgozmyk

W tamtym tyg. miałam kryzys. Moja rehabilitantka nie wiedziała jak sobie poradzić z moim dziwnym bólem, całe plecy mam obklejone plastrami tzw. tapingiem. Musze powiedzieć, że pomogło szczególnie, że weekend spędziłam na konferencji z firmy w której pracuje i bałam się, że nie wytrzymam tam. Udało się.
Nie mniej jednak jutro jade do Krakowa na konsultację z ortopedą. Chce uzyskać jeszcze inną niezależna opinie oprócz mojego neurochirurga.

Jak u Ciebie?? Mam nadzieje, że lepiej niż ostatnio. Wróciłaś już do pracy?
popi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 14:05   #94
adrima17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 17
GG do adrima17
Dot.: kręgozmyk

to dobrze ze sobie poradzilas u mnie bez zmian bol raz mniejszy raz wiekszy caly czas poddaje sie rehabilitacji i zadnych skutkow nie ma. Niestety tak szybko nie wroce do pracy co mnie bardzo smuci. Dostalam dalsze zwolnienie
adrima17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 15:20   #95
Mouse090
Przyczajenie
 
Avatar Mouse090
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 12
GG do Mouse090
Dot.: kręgozmyk

Witam, wszystkich ponownie....pisałam już dużo wcześniej, że czekam na operacje(miałam kręgozmyk i dosłownie martwy dysk) i.... jestem już po! ) trafiłam w końcu(po wielu mce poszukiwań) na świetnego neurochirurga, któremu zawdzięczam życie! tuż przed operacja miałam nie niedowład prawej nogi, czyli nie chodziłąm wcale,żyłam w ciągłym bólu i średnio co 1h musiałam brać tabletki.
20 sty 2011 przeprowadzili mi operacje zaryzykowali i zamiast śrub i blachy wstawili mi sztuczny dysk, czego bardzo się obawiałam bo na rynku jest on dopiero od 5 lat... ale mimo nowatorskich rozwiązań jestem w stanie chodzić, już na 2 dzień po operacji stanęłam na nogi...polecono mi również świetnego rehabilitanta, który zajął się mną świetni...na początku ból nie znikał a noga dalej się nie ruszała, co mnie przerażało. Dosłownie od paru dni chodzę już normalnie, jestem wstanie wysiedziec ok.2h... ból nie znikł do końca ale mogę żyć bez tabletek (które zażywam raz na tydz)..wiem że ćwiczenia i odpowiednia fizykoterapia jest najważniejsza. Odrazu po operacji ćwiczyłam 3 razy dziennie po ok 20 minut. teraz coraz więcej. Dalej jestem na zwolnieniu ale jestem dobrej myśli.
ŻYCZĘ WSZYSTKIM ZDROWIA!
Mouse090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 11:14   #96
popi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 31
Dot.: kręgozmyk

Mouse, to super, że wszytsko się udało. Teraz tylko musisz być wtrwała, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć a efekty na pewno będą!!! Powodzenia
popi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 10:29   #97
Mouse090
Przyczajenie
 
Avatar Mouse090
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 12
GG do Mouse090
Dot.: kręgozmyk

DZIĘKI BARDZO! efekty juz mam...ćwicze 3x dziennie.. lekarze mówią mi że za bardzo chcę być samodzielna ale to chyba dobrze ...życzę wytrwałości WSZYSTKIM


Popi-mam nadzieję że u Ciebie też wszystko gra
Mouse090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-10, 16:03   #98
kita_xd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: kręgozmyk

Witam ) Mam 15 lat i wykryto u mnie kręgozmyk ok 8 mm. Niby to mało, ale wybierając szkołę średnią musiałam zrezygnować z klasy wojskowej oraz sportowej. Wszystkie marzenia legły mi w gruzach, ponieważ to był mój cel odkąd pamiętam . Uprawiałam prawie wszystkie rodzaje sportów, jeździłam na liczne zawody sportowe. Na razie chodzę na rehabilitacje ( zwykłe masaże trwające po 20 min, czyli nic specjalnego, ponieważ nie mam możliwości skorzystania z lepszych przyrządów). Obecnie względne wskazania do zabiegu. Czasem ludzie żartują sobie "15 lat i już ją kręgosłup boli, jak starą babcie" . Oczywiście to strasznie wkurzające... ) Nie mogę robić tego co kocham. A jeżeli już to robię, to później "umieram" z bólu. Cieszę się, że mogłam się z Wami tym podzielić . Pozdrawiam
kita_xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 20:50   #99
zonk28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 22
Dot.: kręgozmyk

Niedawno zrobiłam tomgrafię komputerową odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Ponieważ do wizyty u neurologa pozostał jeszcze miesiąc bardzo proszę o interpretację wyników i przybliżenie mi problemu...
"W wykonanym KT na wyskości L3-L4: szerokołukowa wypuklina jądra miażdżystego do kanału kręgowego na ok 4 mm ze zwężeniem obu otworów międzykręgowych. Wymiar strzałkowy ograniczeń kostnych kanału kręgowego wynosi 16.7 mm.
W wykonanym KT na wysokości L4-L5: kręgozmyk tylny z przesunięciem trzonów kręgów na ok 7.4 mm ze zwężeniem obu otworów międzykręgowych. Wymiar strzałkowy ograniczeń kostnych kanału kręgowego wynosi 10.1mm.
W wykonanym KT celowanym w okolice L5-S1 kręgozmyk przedni na ok 4,5 mm ze zwężeniem obu otworów międzykręgowych. Wymiar strzałkowy ograniczeń kostnych kanału kręgowego wynosi 8.7 mm.
Na topogramie widoczne zaostrzenia tylnych krawędzi trzonów kręgów w widocznym w badaniu odcinku piersiowym kręgosłupa.
Konieczna dalsza pilna diagnostyka w MR."
Najbardziej niepokoi mnie ostatnie zdanie..... Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi...
zonk28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 12:33   #100
popi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 31
Dot.: kręgozmyk

Zonk 28, to to najbardziej Ciebie niepokoi jest najmniej niepokojącą sprawą MR to jest nic innego jak rezosnans kręgosłupa. Potrzebny do tego aby jeszcze lepiej opisać Twoje zmiany.

Nie wiem ile masz lat, jaki tryb życia prowadzisz, ale musze Ci powiedzieć, że masz dość "zniszczony" kręgosłup w części lędzwiowej.

Pytanie jest też takie jakie masz dolegliwości. Czy ból jest stały czy tylko czasami. Martwi mnie, że masz na odcinku L4-L5 kręgozmyk tylni a między L5-S1 przedni i są one już spore.
Lekarz, w zależności od Twoich objawów zaleci Ci albo rehabilitację, powinna być ona intensywna (co do ilości) aby wzmocnić Twoj gorset mięśniowy, albo będzie potrzebna operacja aby ustabilizować ten odcinek kręgosłupa, aby nie zrobił się większy ześlizg. W każdym razie od teraz musisz być cały czas pod obserwacją najlepiej nie tyle neurologa co neurochirurga lub bardzo dobrego ortopedy.

Pozdrawiam
popi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 19:30   #101
zonk28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 22
Dot.: kręgozmyk

Ból jest stały i jestem teraz na tabletkach przeciw bólowych ciężko z tym zyć.powiedz mi jaką w moim przypadku stosuje się operacje? czy jest ona kosztowna i gdzie są najlepsi specjaliści kogo polecacie?Na czym polega ta operacja?Pozdrowionka
zonk28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 07:33   #102
popi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 31
Dot.: kręgozmyk

Jeżeli chodzi o operację to w Twoim przypadku zostanie zastosowane ustabilizowanie odcinka L4-S1, poprzez wrkęcenie 6 śrub i 2 prętów w kręgosłup. Podejżewam, że również zostanie naprawiona Twoja przepuklina powyżej ześlizgu. To mówie w dużym uogólnieniu.


Operacje są wykonywane przez neurochirurgów w Polsce. Jeżeli jesteś ubezpieczona to za operację nic nie zapłacisz. Czas oczekiwania na zabieg jest różny. Mnie operowal docent Maciejczak w Tarnowie. Musiałabyś sie zorientować jakich specjalistów masz kolo siebie.
Pozdrawam
popi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 08:19   #103
justyn31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: kręgozmyk

Nie ciekawa wiadomość. Życzę powrotu do zdrowia.
justyn31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 09:48   #104
zonk28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 22
Dot.: kręgozmyk

Cytat:
Napisane przez popi Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o operację to w Twoim przypadku zostanie zastosowane ustabilizowanie odcinka L4-S1, poprzez wrkęcenie 6 śrub i 2 prętów w kręgosłup. Podejżewam, że również zostanie naprawiona Twoja przepuklina powyżej ześlizgu. To mówie w dużym uogólnieniu.


Operacje są wykonywane przez neurochirurgów w Polsce. Jeżeli jesteś ubezpieczona to za operację nic nie zapłacisz. Czas oczekiwania na zabieg jest różny. Mnie operowal docent Maciejczak w Tarnowie. Musiałabyś sie zorientować jakich specjalistów masz kolo siebie.
Pozdrawam
Popi a nie ma innej metody? słyszałam że jest jakieś pobieranie wiórkowanie kosci z biodra i jakiś sztuczny implant..........wiesz coś na ten temat?Osobiście boję sie tych srub i prętów.Po jakim czasie sie je wyjmuje? i czy wyjmuje? Jest szansa potem na normalne funkcjonowanie czy człowiek zostanie kaleka do końca życia? Pozdr
zonk28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 09:52   #105
zonk28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 22
Dot.: kręgozmyk

Popi słyszałamm że jest coś takiego jak pobieranie kości z biodra wiórkowanie i wstawiaja też jakiś implant.Osobiscie boję sie tych srub i preta ...czy one już na zawsze zostaną we mnie ? czy usuwa sie je?jak wogóle człowiek czuje sie z takimi srubami w wewnatrz? Czy jest wogóle szansa powrócić do normalnego stanu czy człowiek do końca zycia bedzie kaleką ? Pozdr
zonk28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 08:33   #106
popi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 31
Dot.: kręgozmyk

Niestety to o czym Ty mówisz, jest nawiązaniem do zabiegu o którym wspomniałam. Najpierw są wkręcane śruby i prenty (tzw. implanty) a następnie z biodra są pobierane wiury kostne i calość jest nimi posypywana w celu wytworzenia się zrostu. Zros jest potrzebny na przyszłość, ponieważ z biegiem czasu sruby lubia poluzować, wtedy wlasnie calosc ma trzymac ten zrost kostny. Sruby nie są wyciagane zostaja juz na stale, chyba, ze coś by sie działo.

Slyszalam, że chyba w Otwocku robią zabiegi bez uzycia śrub, ale pozniej przez kilka miesiecy chodzi sie w gipsie. Oba rozwiązania dają podobny rezultat.

Jezeli operacja zostanie wykonana dobrze, i nie bedzie komplikacji po okresie ok roku wraca sie do prawie pelnej sprawnosci. Wielu rzeczy nie mozna robic np. skakac, biegac, dlugo siedziec, zginac sie itp, itd. W każdym razie kaleka sie nie zostaje.

Pozdrawiam cieplo
popi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 09:45   #107
zonk28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 22
Dot.: kręgozmyk

Cytat:
Napisane przez popi Pokaż wiadomość
. Wielu rzeczy nie mozna robic np. skakac, biegac, dlugo siedziec, zginac sie itp, itd. W każdym razie kaleka sie nie zostaje.

Pozdrawiam cieplo
popi tego nie można robić po operacji? czy juz do końca zycia?
zonk28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 09:34   #108
adrima17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 17
GG do adrima17
Dot.: kręgozmyk

witam pozwole sie wtracic wydaje mi sie ze to nie jest powiedziene ze nie mozna biegac itp. Wiadomo ze po operacji conajmniej rok trzeba miec oszczedzajacy tryb zycia... Ja po 1 operacji normalnie cwiczylam tzn chodzilam na joge, silownie, biegalam, itp. Wiadomo ze z nasza choroba tak jak mowi popi nie mozna sie wyginac czy skakac... odpowiednie sa cwiczenia odciazajace typu basen na silowni jakies odciazajace, czy nawet nordic walking. Oczywiscie wszytsko z umiarem nie przeciazac organizmu.... Czy zostaje sie kaleka... Raczej nie to w zaleznosci jak wykonana jest operacja i jak organizm przyjmie to wszytsko. Przewanie ludzie funkcjonuja normalnie...
adrima17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 06:16   #109
popi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 31
Dot.: kręgozmyk

Zonk miałam na myśli, że spore ograniczenia są po operacji. Mi lekarz i rehabilitant, zabronili biegania ponieważ podczas biegania występują duże obciążenia i ruchy nie wskazane dla kręgosłupa. (Moge np podbiec do autobusu, ale jogging nie wchodzi w gre). Wskazany jest nordic. Tutaj jak najbardziej. Można też ćwiczyć joge, pilates mozna pływać, chodzić na silownie. Tylko wszystko trzeba robić w granicach rozsadku.
Moja rehabilitantka odradzila mi tez jade na rowerze, rolkach ale to bardziej wynika z faktu mozliwosci upadku. A wlasnie upadek w naszym przypadku po operacji jest najgorszy.
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 07:16 ---------- Poprzedni post napisano o 07:14 ----------

Cytat:
Napisane przez zonk28 Pokaż wiadomość
czy juz do końca zycia?

Niestety wszystkie ograniczenia o których wspomniałam są już do końca życia przynajmniej w moim wypadku, aby jak najdluzej zachować sprawnosc.
popi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-01, 10:03   #110
zonk28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 22
Dot.: kręgozmyk

A jak z sexem ? Można się ciupać ?
zonk28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 08:31   #111
popi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 31
Dot.: kręgozmyk

Cytat:
Napisane przez zonk28 Pokaż wiadomość
A jak z sexem ? Można się ciupać ?
To jest trudne pytanie. Po operacji przez pierwszy okres będziesz obolała, delikatny seks wchodzi w gre.

Po kilku miesiącach można się kochać, tylko jest kilka ograniczeń, mówie z mojej autopsji. Ponieważ odebrano mi ruchomość kręgoslupa w ledzwiach wiele pozycji jest poprostu nie mozliwych do wykonania z przyczyn techniczno - fizycznych. W moim przypadku tez nie wchodza w gre jakies gwałtowne nie przewidziane ruchy ze strony mojego chlopaka np. nagłe podniesienie mnie, nagla zmiana pozycji itp. Wszystko musi byc dosc plynne.
W moim przypadku jak i pewnie w innych mam wspaniałego wyrozumiałego partnera i nauczylismy sie kochac troche inaczej, ale tam samo dobrze jak to było przed operacja. W kazdym razie operacja seksu nikomu nie odbiera ))
popi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 09:08   #112
zonk28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 22
Dot.: kręgozmyk

A na Batmana można się ciupać ?:c mok:
zonk28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 08:39   #113
popi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 31
Dot.: kręgozmyk

Cytat:
Napisane przez zonk28 Pokaż wiadomość
A na Batmana można się ciupać ?:c mok:

Proponuje abyś w momencie konsultacji z lekarzem, zapytała o to i o inne szczegóły, które Cię intersują.

PS. Seks akurat będzie po operacji Twoim najmniejszym zmartwieniem. Proponuje ponadto poczytać wcześniejsze wpisy na forum.

Pozdrawiam
popi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 11:03   #114
sylwiakoszykowa
Rozeznanie
 
Avatar sylwiakoszykowa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: wieś
Wiadomości: 733
Dot.: kręgozmyk

noś pas otropetyczny
__________________
wieżę tylko sobie nikomu innemu
sylwiakoszykowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 21:22   #115
Marek111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: kręgozmyk

Witam nie będę już zakładał nowego temat o kręgozmyku
opisze mój problem tak wygląda rezonans magnetyczny


OPIS BADANIA

Badanie wykonnano w sekwencjach TSE ,SPAIR w sekwencjach T1 iT2-zależnych w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych,o grubości 4 mm.

Badanie MR uwidoczniło spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej.Wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowo -dyskopatyczne kręgosłupa:
-cechy dehydratacji krążków międzykręgowych odcinka lędźwiowego zwłaszcza L4\L5 i L5\S1
pod postacią obniżenia sygnału w obrazach T2 -zależnych
-zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze krawędzi trzonów i wyrostków stawowych,zmiany wysiękowe w stawach międzykręgowych.
Do w\w zmian dołączaja zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych
-Kręgozmyk tylny L4\L5 stopnia 1 .Centralno-lewoboczna protruzja krążka do 8mm z modelowaniem worka oponowego.
-objawowy przodozmyk L5\S1 stopnia 1.Spondyloliza i spondylolisteza L5.
Szerokołukowe uwypuklene krążka do 6mm z HIZ.Istotne zwężenie otworów międzykręgowych z konfliktem korzeniowym L5 obustronnie. Nierówność blaszek granicznych kręgów zwłaszcza
Th12-L2 o charakterze guzków Schmorla.
Stożek końcowy na poziomie L1\L2 i nici ogona końskiego bez istotnych zmian


Do tego dochodzą sprawy neurologiczne drętwienie pośladka prawego nogi aż do pięty niewielkie osłabienie mięśni i tak już 4miesiące.Rehabilitacja nieznacznie pomogła prądy tens magnetronic wzmacnianie mięśni .Najlepiej czuję się kiedy rano wstaję z łóżka wtedy nic nie boli gdy pochodzę poschylam się to wszystko powraca

Moje pytanie jest takie co mam robić dalej skoro mam takie problemy neurologiczne czy zostawić to i łykać środki przeciwbólowe co mi grozi...
Proszę o kontakt ludzi z kręgozmykiem po operacjach
Marek111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 11:57   #116
hilda21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: kręgozmyk

Witam ! Jestem po operacji kręgozmyku l5s1 II stopnia. Operację miałam wykonaną we wrześniu tego roku w Konstancinie. Jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem.
hilda21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 16:51   #117
zonk28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 22
Dot.: kręgozmyk

Hilda 21 opowiedz jakie bóle miałaś przed operacją ...na czym polegała twoja operacja i jak się czujesz po operacji? pozdrowionka. Pytanko jeszcze do popi............powiedz mi czy te 6 śrób w kręgosłupie i te 2 prety to się odczuwa? Czy moja operacja bedzie tak przebiegać ? http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=DnMZq IllK7E


---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

A ten zespół lekarzy jest na prawde polecany i świetny szpital.-- http://www.youtube.com/watch?v=ABUxb...eature=related

Edytowane przez zonk28
Czas edycji: 2011-12-30 o 16:49
zonk28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 09:49   #118
popi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 31
Dot.: kręgozmyk

Hej,
prętów ani śrub nie czujesz. Nie są też wyczuwalne.
Twoja operacja będzie przebiegać inaczej niż na youtubie. Lekarze robią ciecie wzdłuż kręgosłupa o długości ok. 20-30 cm. Czasami jeżeli nie da się posypać wiurami kostnymi pod koniec operacji, po miesiącu jest następna przez weście poczne od strony jamy brzusznej. Czasami cala operacja jest wykonywana przez brzuch również cięcie jest ok. 20-30 cm.
Pozdrawiam
popi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 13:33   #119
zonk28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 22
Dot.: kręgozmyk

Popi masz jakiś film aby zobaczyć jak ta operacja przebiega?Popi ale jak od jamy brzusznej ma byc operacja?brzuch rozcinają? :brzyda l::mur : a co sądzisz o tym szpitalu i gronie lekarzy?
zonk28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 20:04   #120
popi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 31
Dot.: kręgozmyk

Filmu nie mam. Pytanie jest takie czy Ty masz kregozmyk, czy dyskopatię. Ponieważ filmy, które dołączyłaś/łeś są z dyskopatii.

Moja znajoma miała ostatnio operację małego kręgozmyku tylko 4 śruby plus wymiana dysku nie od tyłu, tylko z wejścia bocznego od strony jamy brzusznej. Przed operacją jest robiona porządna lewatywa bo wszystkie flaki muszą być puste. Musisz o to dokładnie zapytać lekarza jaką metodę wybiorą.

Odnośnie szpitala i lekarzy nie mogę się wypowiadać, ponieważ nic o nich nie wiem. Nie mam wiedzy na ten temat. Mogę się jedynie wypiadać na temat Szpitala Wojewódzkiego w Tarnowie i lekarzy w nim pracujących.
popi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-08 21:27:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:42.