Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-11, 10:46   #3481
cassie88
Raczkowanie
 
Avatar cassie88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Mam pytanie.
17.09 powinnam zrobic sobie tygodniową przerwę, ale akurat nie mogę mieć w tym czasie miesiączki, więc od razu biorę drugie opakowanie.
Jak się wtedy liczy tygodnie?
Pierwsze tabletkę wzięłam 27.08, czyli
27.08-2.09-> I tydzień
3.09-9.09-> II tydzień
10.09-16.09-> III tydzień.
Czyli jak liczyć 17.09-23.09 itd? Chodzi mi o to, że nie wiem jak się zachować w razie ewentualnego pominięcia pigułki....
cassie88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 11:31   #3482
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cassie88 Pokaż wiadomość
Mam pytanie.
17.09 powinnam zrobic sobie tygodniową przerwę, ale akurat nie mogę mieć w tym czasie miesiączki, więc od razu biorę drugie opakowanie.
Jak się wtedy liczy tygodnie?
Pierwsze tabletkę wzięłam 27.08, czyli
27.08-2.09-> I tydzień
3.09-9.09-> II tydzień
10.09-16.09-> III tydzień.
Czyli jak liczyć 17.09-23.09 itd? Chodzi mi o to, że nie wiem jak się zachować w razie ewentualnego pominięcia pigułki....
wtedy 2,3 tydz pierwszego opakowania plus 1 i 2 drugiego to jest jako drugi tydzien

---------- Dopisano o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy odpowiedz na moje pytanie jest w ulotce, nie mogłam się doszukać, było tylko o zmianie terminu miesiączki... Czy można skrócić tą 7-dniową przerwę przez wcześniejsze wzięcie tabletki z kolejnego blistra np. w 5. dniu?
a wlasnie to napisane na temat zmiany terminu miesiaczki to jest odpowiedz na Twoje pytanie
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 12:03   #3483
lotuseater
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cześć dziewczyny, mam mały problem, zapomniałam wziąć pierwszej tabletki z 3 tygodnia. Mam 2 opcje, wybrałam tę pierwszą (tzn. zażycie pominiętej tabletki i brak przerwy).
Wzięłam właśnie tabletkę z wczoraj, czy to znaczy że mam wziąć dzisiejszą też, tzn 2 w ciągu dnia: wczorajszą i dzisiejszą? Czy po prostu dzisiaj tę z wczoraj i od jutra normalnie?
Pozdrawiam i dziękuje
lotuseater jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 12:05   #3484
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez lotuseater Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam mały problem, zapomniałam wziąć pierwszej tabletki z 3 tygodnia. Mam 2 opcje, wybrałam tę pierwszą (tzn. zażycie pominiętej tabletki i brak przerwy).
Wzięłam właśnie tabletkę z wczoraj, czy to znaczy że mam wziąć dzisiejszą też, tzn 2 w ciągu dnia: wczorajszą i dzisiejszą? Czy po prostu dzisiaj tę z wczoraj i od jutra normalnie?
Pozdrawiam i dziękuje
zapomnianą tabletkę przyjmujemy jak najszybciej, a więc teraz gdy sobie o niej przypomniałaś, a kolejną bierzesz o normalnej porze, czyli dziś wieczorem - więc dwie jednego dnia
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 13:25   #3485
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez lotuseater Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam mały problem, zapomniałam wziąć pierwszej tabletki z 3 tygodnia. Mam 2 opcje, wybrałam tę pierwszą (tzn. zażycie pominiętej tabletki i brak przerwy).
Wzięłam właśnie tabletkę z wczoraj, czy to znaczy że mam wziąć dzisiejszą też, tzn 2 w ciągu dnia: wczorajszą i dzisiejszą? Czy po prostu dzisiaj tę z wczoraj i od jutra normalnie?
Pozdrawiam i dziękuje
Przecież w ulotce jest, że może to oznacza zażycie 2 tabletek jednego dnia.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 18:33   #3486
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

To znów ja, ta która z YAZ przechodzi na Yasminelle i ma wątpliwości czy to coś da :P
wdowa_po_leninie - więc
Cytat:
czytałam również, że wpływ na akceptacje danych tabletek przez nasz organizm mają składniki pomocnicze : ale niestety nie mogę znaleźć składu pomocniczego yaz'u i tego porównać.. jeśli się różnią od yasminelle - to być może też to ma znaczenie
kupiłam już yasminelle i przejrzałam ulotki:

YAZ
substancja czynna: etynyloestradiol (w postaci etynyloestradiolu klatratu betadeksu) oraz drospirenion. Każda jasnoróżowa tabletka powlekana zawiera 0,02mg etynyloestradiolu (w postaci etynyloestradiolu klatratu betadeksu) oraz 3mg drospirenonu
Składnik rdzenia tabletki to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian
Składnik otoczki tabletki to: hypromeloza, talk, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek czerwony (E172)

Yasminelle:
Substancjami czynnymi leku są etynyloestradiol i drospirenon. Każda tabletka zawiera 0,02mg etynyloestradiolu oraz 3mg drospirenionu
Inne składniki leku to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydzuana, magnezu stearynian, hypromeloza, talk, tytanu dwutlenek (E171) i barwnik: żelaza tlenek czerwony (E172)
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 21:23   #3487
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
To znów ja, ta która z YAZ przechodzi na Yasminelle i ma wątpliwości czy to coś da :P
wdowa_po_leninie - więc

kupiłam już yasminelle i przejrzałam ulotki:

YAZ
substancja czynna: etynyloestradiol (w postaci etynyloestradiolu klatratu betadeksu) oraz drospirenion. Każda jasnoróżowa tabletka powlekana zawiera 0,02mg etynyloestradiolu (w postaci etynyloestradiolu klatratu betadeksu) oraz 3mg drospirenonu
Składnik rdzenia tabletki to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian
Składnik otoczki tabletki to: hypromeloza, talk, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek czerwony (E172)

Yasminelle:
Substancjami czynnymi leku są etynyloestradiol i drospirenon. Każda tabletka zawiera 0,02mg etynyloestradiolu oraz 3mg drospirenionu
Inne składniki leku to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydzuana, magnezu stearynian, hypromeloza, talk, tytanu dwutlenek (E171) i barwnik: żelaza tlenek czerwony (E172)
yh, no to kiszka, składniki pomocnicze takie same
pozostało liczyć na to, że może sposób przyjmowania (21+7) będzie przez Twój organizm lepiej tolerowane

trzymam kciuki, mam nadzieję, że dasz znać jak tam się żyje
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-12, 11:31   #3488
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

odstawilam yasminellki. lekarz zmienil mi je na kontracept nie mam jeszcze pojecia o tych drugich tab. zmiana tylko i wylacznie z powodu ceny. ale bede tu wpadac i odpowiadac na pytanka gdyby ktos mial.

bralam Y przez rok i podsumowujac byl to bardzo dobry rok. nic nie rpzytylam, cera ok, samopoczucie ok. poczatki byly trudne ale teraz jest ok.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 19:13   #3489
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Ej ale mam takie obawy.
Cały czas brałam 24 tabletki, teraz mam wziąć 21. Czyli te trzy których nie wezmę, będą liczone jako pominięcia i ochrona nie zostanie zachowana. Więc kiedy organizm się przestawi z cyklu 24 na 21? po dwóch paczkach? trzech? czy w ogóle ochrona będzie cały czas?
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 21:32   #3490
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Ej ale mam takie obawy.
Cały czas brałam 24 tabletki, teraz mam wziąć 21. Czyli te trzy których nie wezmę, będą liczone jako pominięcia i ochrona nie zostanie zachowana. Więc kiedy organizm się przestawi z cyklu 24 na 21? po dwóch paczkach? trzech? czy w ogóle ochrona będzie cały czas?
Nie, nie będą traktowane jak pominięte, bo 21 tabletek (a nawet mniej) już w zupełności Cię chroni i możesz robić przerwę - przy YAZ'ie w przypadku pominięcia tabsa w 3cim tygodniu co się robi? Np przechodzi bezpośrednio do przerwy nie tracąc skuteczności. Więc na logikę biorąc te 21 tabletek wystarczy organizmowi i nie będzie musiał się przestawiać. Zabezpieczona będziesz już przy pierwszym opakowaniu.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 22:35   #3491
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Już cytuję, jeżeli pominięto tabletkę 15-24 dzień, dwie możliwości
A) zażyć pominiętą tabletkę, dokończyć przyjmowanie jasnoróżowych tabletek z blistra, wyrzucić 4 białe tabletki rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego blistra
B) natychmiast przerwać przyjmowanie tabletek z blistra, bezpośrednio przejść do 4 białych tabletek, rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego blistra
Jeżeli pominięto więcej niż jedną tabletkę w opakowaniu - skonsultować się z lekarzem.

No właśnie, straszą mnie bardzo że "największe prawdopodobieństwo wystąpienia ciąży jest w przypadku pominięciu tabletki z pierwszego bądź ostatniego rzędu"

Więc nie wiem, trochę jestem w kropce, mogę zrobić
24 dni yaz + 4 dni przerwy + paczka yasminelle
24 dni yaz + 7 dni przerwy + paczka yasminelle
21 dni yaz + 7 dni przerwy + paczka yasminelle
21 dni yaz + 4 dni przerwy + paczka yasminelle
24 dni yaz + paczka yasminelle
21 dni yaz + paczka yasminelle

Nie wiem, po prostu nie wiem ;( w ulotce Yasminelle nie przewidzieli co zrobić gdy poprzedni preparat składa się z 24 tabletek a lekarz rzucił "zrób siedmiodniową przerwę" tak, ale kiedy i ile tego yazu _-_??
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-12, 22:41   #3492
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Już cytuję, jeżeli pominięto tabletkę 15-24 dzień, dwie możliwości
A) zażyć pominiętą tabletkę, dokończyć przyjmowanie jasnoróżowych tabletek z blistra, wyrzucić 4 białe tabletki rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego blistra
B) natychmiast przerwać przyjmowanie tabletek z blistra, bezpośrednio przejść do 4 białych tabletek, rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego blistra
Jeżeli pominięto więcej niż jedną tabletkę w opakowaniu - skonsultować się z lekarzem.

No właśnie, straszą mnie bardzo że "największe prawdopodobieństwo wystąpienia ciąży jest w przypadku pominięciu tabletki z pierwszego bądź ostatniego rzędu"

Więc nie wiem, trochę jestem w kropce, mogę zrobić
24 dni yaz + 4 dni przerwy + paczka yasminelle
24 dni yaz + 7 dni przerwy + paczka yasminelle
21 dni yaz + 7 dni przerwy + paczka yasminelle
21 dni yaz + 4 dni przerwy + paczka yasminelle
24 dni yaz + paczka yasminelle
21 dni yaz + paczka yasminelle

Nie wiem, po prostu nie wiem ;( w ulotce Yasminelle nie przewidzieli co zrobić gdy poprzedni preparat składa się z 24 tabletek a lekarz rzucił "zrób siedmiodniową przerwę" tak, ale kiedy i ile tego yazu _-_??
na stronie yaz.com.pl jest napisane tak:

Cytat:
  • Pominięto jedną tabletkę w 15-24 dniu (trzeci lub czwarty rząd)
    Są dwie możliwości do wyboru:
    1. Przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że przyjmie się dwie tabletki na raz. Kolejne tabletki należy przyjmować o zwykłej porze. Zamiast okresu stosowania białych tabletek placebo, należy przejść od razu do następnego blistra (pierwszy dzień stosowania będzie inny niż dotychczas).
      Najprawdopodobniej, krwawienie z odstawienia wystąpi pod koniec drugiego blistra, ale może wystąpić także plamienie lub krwawienie śródcykliczne podczas stosowania tabletek z drugiego blistra.
    2. Można też przerwać przyjmowanie jasnoróżowych tabletek z blistra i przejść bezpośrednio do 4 białych tabletek placebo (przed rozpoczęciem okresu tabletek placebo, należy zanotować dzień, w którym zapomniało się przyjąć tabletkę). Jeżeli chce się rozpocząć nowy blister w swoim ustalonym dniu rozpoczynającym, okres tabletek placebo można skrócić do mniej niż 4 dni.
Jeżeli postępuje się według jednego z tych zaleceń, ochrona przed ciążą będzie zachowana.
]

ryzyko jest tylko wtedy gdy nie postąpisz zgodnie z ulotką

bierz normalnie do końca opakowanie yazu, rób przerwę 4 dniową i zaczynaj yasminelle - niczym się nie przejmuj bo skuteczność będzie zachowana
oczywiście, możesz sobie skrócić opakowanie yazu, czy coś, ale to nie jest przymus
organizm nie odczuje tej różnicy - bo tak czy siak, po dwóch tygodniach łykania do przerwy poziom hormonów jest już taki sam - czyli na tyle wysoki by móc zrobić przerwę (według ulotki, która już w 3cim tygodniu pozwala przejść do owej przerwy)

Twoją sytuację można przyrównać do przesuwania krwawienia : czyli np chciałam mieć 3 dni później krwawienie i wzięłam 3 tabletki więcej (razem 24).. później wracam do normalnego dawkowania czy 21 tabsów - i skuteczność wciąż jest taka sama - organizm tego nie odczuwa
__________________


Edytowane przez wdowa_po_leninie
Czas edycji: 2009-09-12 o 22:44
wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 22:45   #3493
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Ok dziękuję I w ogóle dziękuję za rozmowę i pomoc w tej całej sytuacji. Na prawdę*
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 22:51   #3494
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Nie ma problemu, jak tylko będę mogła pomóc - polecam się na przyszłość
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 22:54   #3495
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Ale to takie nie wiem... Może lepiej po skończeniu YAZ zrobić miesiąc przerwy? Mam jakieś mieszane uczucia, mam wrażenie że skoro to identyczny skład to organizm potraktuje to jako pominięcie 1 rzędu albo ostatniego rzędu... Nie wiem jakaś sceptycznie nastawiona jestem...
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 23:20   #3496
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Ale to takie nie wiem... Może lepiej po skończeniu YAZ zrobić miesiąc przerwy? Mam jakieś mieszane uczucia, mam wrażenie że skoro to identyczny skład to organizm potraktuje to jako pominięcie 1 rzędu albo ostatniego rzędu... Nie wiem jakaś sceptycznie nastawiona jestem...
Absolutnie nie rob miesiecznej przrwy. Bierz Yaz do konca, 4 dni przerwy i dalej Yasminelle.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 23:23   #3497
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Ale to takie nie wiem... Może lepiej po skończeniu YAZ zrobić miesiąc przerwy? Mam jakieś mieszane uczucia, mam wrażenie że skoro to identyczny skład to organizm potraktuje to jako pominięcie 1 rzędu albo ostatniego rzędu... Nie wiem jakaś sceptycznie nastawiona jestem...
Moim zdaniem miesiąc przerwy jest bardzo kiepskim rozwiązaniem. I na pewno bym za nim nie była. Jestem zdania, że jak przerwa - to troszkę dłuższa. No ale to Twoja decyzja.

Nie potraktuje tego jak pominięcie ponieważ, tak jak napisałam, jest to sytuacja identyczna jak :

Cytat:
Twoją sytuację można przyrównać do przesuwania krwawienia : czyli np chciałam mieć 3 dni później krwawienie i wzięłam 3 tabletki więcej (razem 24).. później wracam do normalnego dawkowania czy 21 tabsów - i skuteczność wciąż jest taka sama - organizm tego nie odczuwa
Nie raz, nie dwa przedłużałam opakowanie o kilka tabletek, później robiłam standardowe 21 dni i uwierz: mamą nie jestem. To jest takie przejście, którego organizm nie odczuwa, bo, tak jak napisałam, po 2tyg poziom hormonów stoi już w miejscu i 3 tabletki więcej czy mniej - nie robią różnicy.

Będzie dobrze. Ale oczywiście zrobisz jak uważasz.

Aha, co do tego:

Cytat:
w ulotce Yasminelle nie przewidzieli co zrobić gdy poprzedni preparat składa się z 24 tabletek a lekarz rzucił "zrób siedmiodniową przerwę" tak, ale kiedy i ile tego yazu _-_??

w ulotce yasminelle (tej internetowej) jest napisane tak:

Cytat:
Zmiana z innego złożonego hormonalnego środka antykoncepcyjnego lub złożonego antykoncepcyjnego krążka pochwowego lub plastra.
Można rozpocząć przyjmowanie Yasminelle w dniu po zakończeniu okresu bez tabletek poprzedniego preparatu antykoncepcyjnego (lub po ostatniej tabletce poprzedniego preparatu antykoncepcyjnego nie zawierającej substancji czynnych). W przypadku zmiany ze złożonego antykoncepcyjnego krążka pochwowego lub plastra, należy postępować zgodnie z zaleceniami swojego lekarza.
A więc po ostatniej tabletce placebo.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 23:39   #3498
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

A przerwy miesięcznej lepiej nie robić, bo to jest rozregulowanie dla organizmu. Ja co prawda nie miałam żadnego problemu, ale jaka jest pewność że u Ciebie będzie ok? Jeśli już masz robić to przynajmniej 3 miesiące.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 07:20   #3499
agut22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 21
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Witajcie,

chcę zacząć brać tabletki Yasminelle, wszystkie tabletki bierze się z dniem pierwszego okresu, jednak u mnie zaczyna się on niewielkim 2-3 dniowym plamieniem ( brązowawy odcień), potem jest okres..... i teraz nie wiem, wydaje mi się, że pierwszą tabletkę powinnam wziąć jak de facto zacznie mi się okres tak "na dobre".... co o tym sądzicie ?

Dzięki za Info
Pozdrawiam
agut22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 10:37   #3500
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Pierwszy dzien okresu to kiedy zacznie sie plamienie przynajmniej ja tak myśle,
okres nie jest wtedy kiedy jest obfity, to bez znaczenia , moja siostra caly 4 dni ma tylko skąpe plamienie i u niej to regularny okres.
zuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 12:31   #3501
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez zuni Pokaż wiadomość
Pierwszy dzien okresu to kiedy zacznie sie plamienie przynajmniej ja tak myśle,
okres nie jest wtedy kiedy jest obfity, to bez znaczenia , moja siostra caly 4 dni ma tylko skąpe plamienie i u niej to regularny okres.
Ja tez tak sądzę. U niektórych krwawienie rozkręca się w następne dni, niekoniecznie 1. dnia, kiedy pojawia się krew.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 13:21   #3502
olga0s
Przyczajenie
 
Avatar olga0s
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Ja pierwsze opakowanie zaczęłam brać jak się plamki zaczęły.
olga0s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 18:43   #3503
saura
Raczkowanie
 
Avatar saura
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 199
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

eh... w środę wzięłam ostatnią tabletkę z pierwszego opakowania...
w czwartek miałam hm plamienie... ale tylko chwilowe bo tylko na papierze byly brązowe plamki...
a okresu(tzn krwawienia) dalej nie mam (4 dzień)... w sumie piersi bolą... podbrzusze boli tak jak na okres... ale go ni widu ni słychu... jak zaczęłam brać tabletki 3 lata temu to tak nie miałam.. a może już nie pamiętam cóż trzeba poczekać cierpliwie...

jak wy miałyście z pierwszym krwawieniem po pierwszym opakowaniu tabletek?
saura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 19:19   #3504
JUSTYNAANNA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 47
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Jak to dobrze że trafiłam na to forum bo znowu mam problem... zazwyczaj biorę tabletki między 22 a 24. Wczoraj akurat nie spałam w domu i zapomniałam zabrać ze sobą tabletki!!! wzięłam dziś o 8 rano a później pojechałam do mojego TŻ i oczywiście... problem polega na tym że skończył w środku :/
całkiem wyleciało mi z głowy że zapomniałam o tej tabletce i że wzięłam ją dopiero dziś
nie mam pojęcia jak mogłam o tym zapomnieć i dopuścić do tego żeby skończył w środku
mam nadzieję że nic się nie stanie ale chce usłyszeć wasze opinie na ten temat
A tak na marginesie to pisałam kiedyś że muszę przesunąć okres i tak też zrobiłam. Nie robiłam przerwy na krwawienie tylko biorę tabletki do końca tego lista i od samego początki przez całe 16 dni mam plamienia albo jakiś brązowy śluz. Może to być spowodowanie nie zrobieniem tej przerwy?! Zastanawiam się czy nie zmienić tych tabletek...
JUSTYNAANNA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 20:04   #3505
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

musisz sie spoznic chyba wiecej niz 12 godzin i wtedy jest mowa o zapomnianej tabletce , tak to nie ma.
zuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 20:16   #3506
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez JUSTYNAANNA Pokaż wiadomość
Jak to dobrze że trafiłam na to forum bo znowu mam problem... zazwyczaj biorę tabletki między 22 a 24. Wczoraj akurat nie spałam w domu i zapomniałam zabrać ze sobą tabletki!!! wzięłam dziś o 8 rano a później pojechałam do mojego TŻ i oczywiście... problem polega na tym że skończył w środku :/
całkiem wyleciało mi z głowy że zapomniałam o tej tabletce i że wzięłam ją dopiero dziś
nie mam pojęcia jak mogłam o tym zapomnieć i dopuścić do tego żeby skończył w środku
mam nadzieję że nic się nie stanie ale chce usłyszeć wasze opinie na ten temat
A tak na marginesie to pisałam kiedyś że muszę przesunąć okres i tak też zrobiłam. Nie robiłam przerwy na krwawienie tylko biorę tabletki do końca tego lista i od samego początki przez całe 16 dni mam plamienia albo jakiś brązowy śluz. Może to być spowodowanie nie zrobieniem tej przerwy?! Zastanawiam się czy nie zmienić tych tabletek...

tak, laczenie opakowan wiąze sie z plamieniami i nie jest to nic niepokojacego (patrz ulotka!)

co do spoznienia to nie minelo 12h czyli wszystko ok.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 13:19   #3507
nataliaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 40
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

hej...wiem ze pewnie to pytanie juz bylo ale chcialam znalezc to przez wyszukiwarke i nie przynioslo zadnych efektow..a mianowicie..w sobote wzielam 1 tabletke yasminelle(wogle 1sza w zyciu) ,wczoraj druga a dzisiaj nie mam juz okresu,ktory zawsze przewaznie mialam 5 dni...czy to normalne?
nataliaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 13:35   #3508
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez nataliaaaaaa Pokaż wiadomość
hej...wiem ze pewnie to pytanie juz bylo ale chcialam znalezc to przez wyszukiwarke i nie przynioslo zadnych efektow..a mianowicie..w sobote wzielam 1 tabletke yasminelle(wogle 1sza w zyciu) ,wczoraj druga a dzisiaj nie mam juz okresu,ktory zawsze przewaznie mialam 5 dni...czy to normalne?
tak, tak się może zdarzyć
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 15:36   #3509
cassie88
Raczkowanie
 
Avatar cassie88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Dziewczyny!
Kończę 1 opakowanie (jestem przy 19 tabletce)Yasminelle i dzisiaj zauważyłam, że plamienie przeszło w delikatne krwawienie- tzn nie jest to typowe krwawienie tylko jasnoczerwona, gęściejsza krew i jest jej mniej niż przy miesiączce.
Czy to normalne? A może tabletki nie działają tak jak powinny?
cassie88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 16:08   #3510
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cassie88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Kończę 1 opakowanie (jestem przy 19 tabletce)Yasminelle i dzisiaj zauważyłam, że plamienie przeszło w delikatne krwawienie- tzn nie jest to typowe krwawienie tylko jasnoczerwona, gęściejsza krew i jest jej mniej niż przy miesiączce.
Czy to normalne? A może tabletki nie działają tak jak powinny?

to twoje pierwsze opakowanie. wiec wszystko na razie sie normuje. nie przejmuj sie (na razie) plamieniami i krwawieniami. wraz z kolejnym opakowaniem powinny te skutki ustapic
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:12.