Zlepienie warg sromowych u nastolatki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-02, 16:58   #1
Aneli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1

Zlepienie warg sromowych u nastolatki?


Witam, wczoraj zauważylam u siebie bardzo gęstą wydzielinę w białym kolorze. Wydzielina była naprawdę gęsta,wręcz rozciagliwa jak... uh guma dożucia... a do tego nieco mnie tam swędzi :/ Podejrzewam grzybice lub stan zapalny i zamierzam wybrac się do ginekologa (notabene po raz pierwszy raz mimo ze mam 18 lat) Jednak nie w tym problem. Albowiem przy okazji owej wydzieliny zauwazyłam ze mam zrosnięte na zewnątrz wargi sromowe! Wczesniej tego nie zauwazyłam, cóz pewnie troche dlatego ze specjalnie się w lusterku nie przeglądałam, zreszta zauwazyłam to tylko dlatego ze mam nie taką malutką "dziurkę" zrośnięcie i znowu małą dziurkę... Problem jest o tyle wstydliwy ze czytałam o tym u dzieci, ale u 18 latki? No i oczywiście to, że z moją matką w tej sferze nie mam dobrego (czyt. żadnego kontaktu) Nawet mnie nigdy nie wzięła do ginekologa... Nawet nie wspomniała ze powinnam iść! Moje pytanie brzmi następująco: czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem u młodych kobiet.nastolatek i jak wygląda leczenie?

Aktualnie jestem na etapie szukania dobrego lekarza w Krakowie, który jest na kontrakcie z NFZ. Zgłoszę się jak najszybciej, ale liczę na to że moze ktoś podpowie czego się spodziewac.

Z góry dziękuję!
Aneli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 18:38   #2
d0tkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar d0tkaaa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 712
Dot.: Zlepienie warg sromowych u nastolatki?

tyle co Ci powiem to nie polecam ginekologow w przychodniach .. ( moze to tylko moje odczucia) a znowu lekarzem ktorego polece kazdemu to Janusz Hejnar(wizyta 70 zł.z czego zawsze dodatkowe badania czy cos i nigdy mniej niz 100 nie zaplacilam..)
__________________
ToTwojeLęki-TyJeStworzyłaś-ATo,CoStworzyłaś, MożeszZniszczyć...

Zuza

Razem
d0tkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 20:47   #3
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Zlepienie warg sromowych u nastolatki?

A ja polece ginekologa w przychodni bo sama chodze z nfz i nic nie płace , tylko trzeba sie umowic na wizyte chyba ze nikogo nie ma <wczesnie rano albo późny wieczór> to przyjmą odrazu

Jestem z Wieliczki koło Krakowa więc pewnie nie bedziesz chciala tak daleko jeżdzić i jest tutaj jedna przychodnia.

Edytowane przez zuni
Czas edycji: 2009-11-02 o 20:50
zuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 11:47   #4
gosiqa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 593
GG do gosiqa
Dot.: Zlepienie warg sromowych u nastolatki?

witaj, Aneli ja się spotkałam, moja córeczka ma to schorzenia- nazywa się to synachia- podaję nazwę abyś pod tym hasłem szukała informacji.
podobno się to zdarza i małym dziewczynkom i nawet dorosłym kobietom- po menopauzie. pewnie masz to zlepienie od dawna a teraz zauważyłaś dopiero. to się leczy u dorosłych kobiet najczęściej operacyjnie pod narkozą. ale zanim trafisz do gina i podejmiesz działanie skonsultuj się też z urologiem!! i napisz koniecznie jak sytuacja wygląda obecnie. trzymam mocno kciuki. mama Agatki
__________________
Matka córki swego męża
Agatka

http://www.zapytajpolozna.pl/cache/5...d140d49094.png
gosiqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:18.