Jak uratować dżinsy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-24, 18:28   #1
aksamitka
Raczkowanie
 
Avatar aksamitka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 35

Jak uratować dżinsy


Hej kochane Wizażanki!!!Mam pytanko:czy ktos wie jakim sposobem mogę uratować moje kochane brązowe dżinsy...otóż niedawno przydarzyła mi sie przykra przygoda..wiwinęłam orła na chodniku(wszystko przez ta pogodę i śliskie chodniki..brrr) i na moich kochanych czekoladowych dżinsowych spodenkach zrobiło sie jasne wytarciezupełnie nie mam pojęcia jak moge sie tego pozbyć -a próbowałam juz różnych dziwnych sposobów..zamalowywanie kredkami, mazakami -ale nic z tego-jasne przetarcie jest.Najlepsze w tym przypadku wydaje sie byc oddanie spodni do farbiarnii, ale jak sie dowiedziałam w moim mieście jej nie ma(Szczecin).Może można takie specjalne farby do odzieży zakupić w sklepie, ale nie wiem czy w ogóle takowe istnieją i gdzie moge o nie pytać... Proszę o porady!To moje ulubione spodnie..
aksamitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 19:02   #2
sellina
Raczkowanie
 
Avatar sellina
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 53
Dot.: Jak uratować dżinsy

Na pewno mozna kupić takie farby do ubrania-choc ja tego nie robiłam juz kupę lat. A nie chciałabys czegoś na to miejsce naszyć? Albo podobnie powycierac spodnie w innych miejscach-będzie naturalnie wygladało.
sellina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 20:11   #3
darieczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bartoszyce
Wiadomości: 90
GG do darieczka
Dot.: Jak uratować dżinsy

ja kiedys kupywałam takie farbki kosztowały ok 1 zł farbowalam jeansy na granatowo .Poszukaj w pasmaterii moze beda lub w sklepach z tkaninami.
__________________
Pozdrowionka dla Forumowiczek

darieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 15:25   #4
aksamitka
Raczkowanie
 
Avatar aksamitka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 35
Dot.: Jak uratować dżinsy

Ślicznie dziekuję za porady Na pewno wkrótce wybiore się do pasmanterii i popytam o te farby..może akurat będą...bo szkoda takich spodni.Natomiast jesli chodzi o naklejenie czekogolwiek to chyba nie bardzo..bo to wytarcie jest pod samym kolanem i troche dziwnie mogłoaby wyglądac jakas przyklejanka lub naszywka hmmm..zobaczymy co sie da zrobic.Dziekuję!!!Podrawi am
aksamitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 21:12   #5
fiedqa
Raczkowanie
 
Avatar fiedqa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 43
Dot.: Jak uratować dżinsy

ja również farbowałam odzież takimi farbkami (jeansy, koszulki, a nawet płaszczyk). jedna saszetka jest na ok. 350g suchej tkniny z włókien naturalnych. jest z tym trochę roboty... jeśli zalezy na bardzo ciemnym kolorze, dawkę podwoić. kosztowały ok. 3 zł. kolorów jest mnóstwo. ja je kupiłam w sklepie społem z chemią i innymi artykułami gosp. dom.
fiedqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 13:23   #6
aksamitka
Raczkowanie
 
Avatar aksamitka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 35
Dot.: Jak uratować dżinsy

Cytat:
Napisane przez fiedqa
ja również farbowałam odzież takimi farbkami (jeansy, koszulki, a nawet płaszczyk). jedna saszetka jest na ok. 350g suchej tkniny z włókien naturalnych. jest z tym trochę roboty... jeśli zalezy na bardzo ciemnym kolorze, dawkę podwoić. kosztowały ok. 3 zł. kolorów jest mnóstwo. ja je kupiłam w sklepie społem z chemią i innymi artykułami gosp. dom.
Wczoraj udało mi się zakupic taka farbkę(firmy Iberia).Mam pytanie:czy należy farbować całe spodnie czy moge nałożyc farbke tylko w wybranym, tj. przetartym miejscu?W instrukcji nic na ten temat nie ma a pytam poniewaz wydaje mi sie że jak zafarbuję całe spodnie to i tak pozostanie miejsce przetarte jaśniejsze od całości Może się mylę...W instrukcji jest napisane że jeśli na tkaninie są jakieś jaśniejsze plamy np. od wybielacza to przed użyciem barwnika należy tkaninę uprzednio odbarwić np.środkiem wybielającym do dżinsów..lub zastosować odbarwiacz Iberii..Hmm troche z tym może byc zachodu...Aha i jeszczo jedno:czy faktycznie ta farbka tak brudzi...mam nadzieje ze nie będzie potem kłopotu z doszorowaniem brodzika, łazienki itp.???Natomiast pralki nie chcę poswięcać..
aksamitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 15:32   #7
siss
Rozeznanie
 
Avatar siss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: LandsHut :P
Wiadomości: 649
Dot.: Jak uratować dżinsy

Hm, może dołączę swoje pytanie do wątku...

Mam dżinsy ze streczu, grafitowe. To nie jest taki faktyczny dżins, tylko taki... materiał dżinsowy ze streczem W każdym razie na udzie miałam plamę i pewna osoba poradziła mi to vanishem odplamić. Niestety wyszła z tego jeszcze większa plama z odplamiacza! Jest oczywiście jaśniejsza od koloru spodni. Spodnie były całkiem nowe, ale przestałam je nosić z powodu tej plamy. I tak się zastanawiam - czy może by ją jakoś ukryć? Ale jak, bo to miejsce widoczne, na samym środku uda, żeby było sensownie jakoś...?
siss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-27, 22:03   #8
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: Jak uratować dżinsy

Cytat:
Napisane przez siss
Hm, może dołączę swoje pytanie do wątku...

Mam dżinsy ze streczu, grafitowe. To nie jest taki faktyczny dżins, tylko taki... materiał dżinsowy ze streczem W każdym razie na udzie miałam plamę i pewna osoba poradziła mi to vanishem odplamić. Niestety wyszła z tego jeszcze większa plama z odplamiacza! Jest oczywiście jaśniejsza od koloru spodni. Spodnie były całkiem nowe, ale przestałam je nosić z powodu tej plamy. I tak się zastanawiam - czy może by ją jakoś ukryć? Ale jak, bo to miejsce widoczne, na samym środku uda, żeby było sensownie jakoś...?
Skoro to na udzie, to jakis haft albo cekinki moga fajnie wygladac
__________________


sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:24.