Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-21, 20:50   #811
ferra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 90
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

xblackxshadowx

Opisałaś swoja sytuację bardzo niezrozumiale.
Napisz jeszcze raz- kiedy krążka powinnaś wyjąć, kiedy włożyć. I jaka jest sytuacja . Wtedy będziemy mogły Ci doradzić.
ferra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 21:17   #812
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez nie_rOb_scen Pokaż wiadomość
hej dziewczyny. ja mam takie trochę dziwne, może i głupie pytanie ale mnie męczy- z reguły mam bardzo krótkie okresy 2dni-max 3 dni , ostatnio zaczęłam już rozmyślać nam anty. hormonalną i zastanawia mnie czy po tabsach bądź ww. krążku (bardziej kusi) może mi się okres przedłużyć? a bym tego nie chciała .

Męczy mnie to i nie mogę znaleźć odpowiedzi nigdzie a nie chce zaśmiecać wątków
przy antykoncepcji hormonalnej krwawienia z reguły trwają krócej niż normalnie. o takim przypadku, żeby trwały dłużej - nie słyszałam
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 21:51   #813
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Pytałam się tylko o to czy mogę mieć krążek 4 tyg i zorbić przerwę, czy to nie zmniejszy mi skuteczności?
CHodzi o to, że miałam iść do ośrodka po receptę, ale sobie pospałam, a w przyszłą środę mam włożyć krążek, lekarz jest tylko we wtorki i czwartki. We wtorek nie będzie miał mi kto zanieść książeczki.
Ale to jest już nie ważne, bo koło 13 połapałam się, że wyjęłam NR pod prysznicem i zapomniałam go spowrotem włożyć.

O i jeszcze jedno pytanie. Przyjmą mi w aptece receptę od lekarza innego niż ginekolog?
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 22:17   #814
nie_rOb_scen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: cukierkowy park. ;]]
Wiadomości: 425
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

monius9 dzięki za odpowiedz.
czy w takim razie moge sie spodziewac jeszcze krotszych okresow, bo ja myslalam ze moje i tak sa dziwnie krotkie ?
__________________
Choć w Twoich oczach widzę to zło
ja Tobie powiem, że ja lubię widzieć to.
nie_rOb_scen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 23:22   #815
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Jest napisane że jeśli sie ma tydzien dluzej krążek to trzeba i tak robic przerwe tygodniowa . Ja bym sie wstrzymała od seksu na Twoim miejscu na najbliższy czas do puki nie zdobędziesz recepty ponieważ nie jestem pewna czy ten tydzien dodatkowy nie zmniejszy skutecznosci.

recepta to recepta to lekarza z nich rozliczają apteka chyba musi przyjąć a jak jedna nie przyjmie to druga to zrobi

Edytowane przez zuni
Czas edycji: 2010-01-21 o 23:26
zuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-22, 02:25   #816
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez zuni Pokaż wiadomość
Ja bym sie wstrzymała od seksu na Twoim miejscu na najbliższy czas do puki nie zdobędziesz recepty ponieważ nie jestem pewna czy ten tydzien dodatkowy nie zmniejszy skutecznosci.
raczej nie zmniejszy - to jedna z metod przesunięcia dnia krwawienia - przetrzymanie krążka do tygodnia dłużej.

a recepta może być od każdego lekarza
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-22, 07:50   #817
ferra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 90
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

A teraz już rozumiem.
Krążka możesz spokojnie trzymać o tydzień dłużej. Po tym albo robisz przerwę tygodniową. Albo zakładasz następnego krążka nie robiąc przerwy.

No ale teraz i tak Ci się to nie przyda, skoro krążka nie masz w sobie.

Recepta może być od każdego lekarza.
ferra jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-22, 09:52   #818
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziś dostanę receptę, wykupię 2 op(trzy to za duży wydatek, bo krązek kosztuje u mnie 52zł) i potem zawsze wcześniej będę chodziła do ośrodka, bo strachu się najem.
Dziękuję Wam za odpowiedzi^^
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-22, 17:14   #819
madzia6217
Raczkowanie
 
Avatar madzia6217
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 195
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

No i nadszedł ten czas, że i ja sie stałam władczynią pierścienia. Problemów z aplikacją nie miałam. Jedynie nie umiem go wepchnąć głeboko. Po prostu mi się wyślizguje. Nie wydaje mi się, aby miał wypaść w jakiś sposób. Usadowił się wygodnie.
Jestem dobrej myłśli cały czas.
madzia6217 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-24, 14:03   #820
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

kochane ważne pytanie
nie zdążyłam dzisiaj do apteki na czas a musze założyć pierscien , ośrodek zdrowia zamknięty. W ulotce jest napisane że jeżeli przerwa trwa dłużej niż 7 dni to nalezy jak najszybciej założyć pierśćień.

Ja posiadam ten z zeszłego tygodnia i zastanawialam sie czy moge go zalożyć na jeden dzień?? dużo dziewczyn przetrzymuje pierscien przez tydzien by nie mieć miesiączki co by oznaczało ze są w nim nadal hormony .

W ulotce jest napisane też że jeżeli sie przedłuży przerwe to należy sie zabezpieczać przez siedem dni dodatkowo a jeżeli był stosunek w przerwie tygodniowej to jest możliwość ciąży.Dlatego zalezy mi na zalozeniu tego poprzedniego pierscienia dzisiaj bo kochałam sie w czwartek .

Napiszcie mi czy jeżeli go dzisiaj założe to teoretycznie nie przedłużam przerwy i czy moge sie nie zabezpieczać przez tydzien. Czekam na szybkie odpowiedzi i pozdrawiam
zuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-24, 17:58   #821
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

up
zuni jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-25, 02:17   #822
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

up up
zuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 15:00   #823
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

podnosze , mimo ze czekam juz 3 dzien
zuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 17:09   #824
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

to ja odpowiem: nie mam cholernego pojęcia zadzwoń do ginekologa i się spytaj.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 18:35   #825
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Powiedzcie mi, jak to było na początku z stosowaniem ringa, bo jak byłam ostatnio u lekarza to się spytał, czy widzę różnicę w seksie na poczatku stosowania i teraz. Powiedział mi (tak niby zachwalają ten produkt producenci), że niby na początku stosowania potęguje doznania, no i głupia nie zastanowiłam się i powiedziałam mu, że nie wiem, a kurczka na początku miewałam nawet orgazmy co było dla mnie szokiem (dopiero co rozpoczęłam współzycie), a teraz ni ma.
No i tak sobie myślę, jak to u innych kobiet było czy odczuwają jakąś różnicę, czy nic a nic, bo ja naprawdę chętnie bym chciała by było tak jak na poczatku ;(
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 23:58   #826
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Niestety to nowy produkt i moj ginekolog nie wie liczylam na doswiadczenie wizażanek zwłaszcza że na opakowaniu jest napisane ze ring moze zostac w pochwie na czas krwawienia ze nie koliduje z tamponem co by oznaczalo ze nie ma w nim hormonow.

W razie przetrzymania jest napisane ze nalezy wyjac ring i zrobic tydzien przerwy zeby wystapilo krwawienie co by oznaczalo ze są .

Zastanawia mnie ten jeden dzien opuszczony bo w przypadku tabletek jest napisane ze jesli sie spoznisz to antykoncepcja przepada jesli chodzi o pierwsza tab. a w przypadku ringa że nalezy go poprostu szybko wlozyc i im krotsza przerwa tym mniejsze niebiezpieczenstwo ciazy i trzeba czekac tydzien na powrot pelnej ochrony .

Zastanawialam sie nad tym w jaki sposob moglo by dojsc do owulacji jezeli na stronie producenta jest napisane ze owulacja wraca po 13 dniach do 20paru dni
od wyjecia krązka., co oznacza ze jest to jakas losowa i przypadkowa szansa ze ta owulacja będzie.

jeszcze 4 dni czekania az wróci całkiem ochrona , może za 12 godzin nie spadł tak drastycznie poziom hormonow . Zreszta zrobie test za 10 dni to sie okaże.

Co do ringa odkad go stosuje mam lepszy seks ale nie jest to moja pierwsza antykoncepcja hormonalna, polepszenie nie ustało a stosuje ring od wakacji
zuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 09:00   #827
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Wyda je mi się, że lekarzowi nie chodziło o to czy to pierwsza czy nie (pytał się mnie, bo polecał go córce).
Zazdroszczę, że nic się nie zmieniło, u mnie bosko było tylko w pierwszym miesącu współżycia (2 m-c stosowania), a teraz to nic nadzwyczajnego, może dlatego, że kochamy się raz na ruski rob, bo tżt wiecznie zmęczony (niby taki okres, ale dla mnie nie ma znaczenia czy zima, czy lato), a jak już do czegoś dojdzie to max raz do dwóch w tygodniu. I jak tu się czuć zaspokojoną, gdy libido aż kipi mi uszami. Pytałam sie tżeta ile razy w ciągu dnia myśli o seksie, powiedział, że ostatnimi czasy niezbyt, a ja dzień w dzień... Zrobię mu psikusa i jak nadejdzie wiosna i wrócą mi siły to mnie one opuszczą (mówił, że sobie nic z tego nie będzie robił...)
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 17:40   #828
lidush
Przyczajenie
 
Avatar lidush
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

jeśli wsadziłam krążek 14 stycznia[czwartek] to powinnam go wyjąć dzisiaj czy jeszcze za tydzień w czwartek?
lidush jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 17:55   #829
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

3 tygodnie. słownie: trzy. 21 dni. dzisiaj jest 28 stycznia. dodawania w podstawówce uczą.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-28, 18:44   #830
lidush
Przyczajenie
 
Avatar lidush
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

dziękuję za miłą odpowiedź, chciałam się tylko upewnić
lidush jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 19:25   #831
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

wybacz, ale takie pytania mnie irytują kapkę.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 21:07   #832
konwalijka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 277
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej - melduje się znowu na krążkowym wątku. Dobiega końca trzeci miesiąc stosowania i wszystko byłoby w jak najlepszym porządku gdyby nie małe ale. W trakcie 3 tygodnia noszenia krążka przy wyjmowaniu - robię tak raz na kilka dni w celu krótkiego czyszczenia- zauważyłam na krążku brązowe strzępki, takie jak zawsze w pierwszych dniach miesiączki. Nie było ich wiele , nie miałam również plamień ani krwawienia - nie mam pojęcia co to może być. Zaczynam się martwić czy krążek trzyma mi cykl , za tydzień maszeruję do lekarza w sprawie wyników więc przy okazji zapytam o moje dolegliwości mimo to jestem ciekawa czy którejś z was przytrafiło się coś podobnego - może wiecie skąd może się to brać. Zaznaczę że od tego czasu wyjmuję krążek na chwilę co wieczór i sytuacja od 4 dni się powtarza. Z góry dzięki za wszelki odpowiedzi-pozdrawiam ciepło
konwalijka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 10:02   #833
madzia6217
Raczkowanie
 
Avatar madzia6217
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 195
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Rozpoczęłam drugi tydzień noszenia ringa. Plamień nie miałam w ogóle. Okres taki jak zawsze czyli 4 dni. Piersi pobolewały. Dość częste bóle podbrzusza polączone z ogólnym złym samopoczuciem. Apetyt w normie. Narazie sam początek, ale całkiem bezproblemowo przebiega. Ja krążka nie czuje, ale przy peirwszym razie to była istna tragedia. Dopiero jak go wyjełam jakoś poszło. Teraz juz go nie wyjmuję. Ring znajduje się u mnie dość płytko i TŻ jakby go omija, zamiast wepchnąć dalej.
madzia6217 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 08:38   #834
asia0814
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 56
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

xblackxshadowx, nie chce Cie martwic, ale miedzy innymi przez taka chec faceta do seksu rozpadl sie moj poprzedni zwiazek... Wydaje mi sie to malo normalne, ze mlodemu chlopakowi "sie nie chce". Wiadomo, jak pracuje czy sie uczy to czasem mozna zrozumiec, ale nie non stop wiem, co przezywasz, bo mialam to samo a tak w ogole to wrocilam do krazka dopiero kilka dni go mam, ale czuje sie super (tfu tfu odpukac)
asia0814 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 11:19   #835
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

To nie tak, że mu się nie chce. On mówi, że bardzo chce, ale nie ma siły. Zawsze się wkurza na siebie przez to.
Muszę go karmić, bo skąd ma mieć energię jak on malutko je. Pracuje umysłowo, a mózg zżera większość energii dostarczonej z pożywieniem, a jak mu nie dostarcza jej prawie wcale to jak ma mózg karmić? Mówię mu ciągle o tym i jakoś powolutku zaczyna to brać do serca (dziś mówił, że kupił parówki i bułki rano do jedzenia, a jak przyjedzie do mnie to dostanie ogromną michę łazanek *_*).
Martwię się o niego.
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 20:53   #836
ferra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 90
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny mam taka zagwozdkę. Czy Pimafucin (globulki dopochwowe) może zmniejszyć skuteczność działania krążka? Jeśli któraś ma dostęp do listy leków zmniejszających jego działanie to z chęcią rzucę okiem

W przypadku tabletek wiadomo że maści/globulki nie zmniejszają skuteczności. Ale jak jest w przypadku krążka?

Z góry dziękuję!
ferra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 21:46   #837
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Stosowanie środków plemnikobójczych i globulek antygrzybicznych nie zmniejsza skuteczności nuvaring <<<<ulotka

ale nie wiem co to za globulki więc trudno mi powiedzieć
zuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 09:26   #838
asia0814
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 56
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

oj to zrob cos z tym, bo chlopak sie wykonczy :/

a co do tych globulek, to pewnie leki typu Nystatyna zy Flukofast ale jak nie zmniejszaja dzialania, to nie ma co sie martwic
asia0814 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-06, 17:36   #839
emsejowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Wczoraj wyjelam krazek i mialam jakas dziwna noc, co godzine sie budzilam i tak jakby mi cale cialo dretwialo, dziwne;/boje sie ze jednak krazek nie jest dla mnie bo przez caly okres ostosowania krazka mialam uczucie dretwienia nog i rak. Mialam w przeszlosci zakrzepice i teraz boje sie ze przez kazdy srodek antykoncepcyjny z hormonami moge byc narazona na zakrzepice. Z reszta przez cale 21 dni noszenia krazek byl tak blisko wyjscia i nie wiem czy normalnie sie sprawowal w srodku czy w jakis magiczny sposob nie zabezpieczal mnie przed ciaza, ehhh panikara moze i ze mnie troche ;/ Jakos trudno mi uwierzyc ze taki krazek mnie zabezpiecza ;/

Czy znacie jakis inny srodek anty ktory nie ma w swoich skutkach ubocznych zakrzepicy?
emsejowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-07, 10:43   #840
konwalijka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 277
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej dziewczęta. Krótkie pytanie - dzień przed wyjęciem krążka zaczęłam stosować antybiotyk - dziś mamy już 3 dzień przerwy - standardowo zawsze o tej porze miałam już krwawienia a teraz cisza - ani widu ani słychu. Czy antybiotyk może wpłynąć na przesunięcie krwawienia??
konwalijka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:43.