pin-up makijaż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-05, 19:43   #1
stokrotka007
Rozeznanie
 
Avatar stokrotka007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 544

pin-up makijaż


Mam proźbę o radę dotyczącą studiówkowego makijażu. Otóż mam sukienkę(czarną w białe groszki), buty i dodatki właśnie w stylu pin-up, i w tym klimacie chcialabym mieć także makijaż.. Mój wymarzony efekt załączam na fotkach, ale niestety nie wiem jak go osiągnąć. Gdybyście zerknęły i wymyśliły jakich kosmetyków powinnam użyć i jak malować się by osiągnąć podobny efekt na własnej buzi, będę dozgonnie wdzięczna. Niestety zdjęć bardziej z bliska nie mam. Co do kolorytu to z natury mam bardzo jasną cerę, więc "sztuczne" wybielanie nie będzie konieczne. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pinupgirlclothing_1925_145436658.jpg (107,3 KB, 138 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pinupgirlclothing_1925_109400395.jpg (88,8 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pinupgirlclothing_1925_149258393.jpg (85,2 KB, 85 załadowań)
stokrotka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 22:36   #2
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: pin-up makijaż

Bez wiekszych problemów zrobisz taki makijaż.
Z tego co widzę, modelka na zdjęciach ma zrobione kreski na górnych i dolnych powiekach+mocno wytuszowane rzęsy-o ile nie są to sztuszne rzęsy. Do tego czerwny błyszczyk lub czerwona pomadka i bezbarwny błyszczyk, który nada ustom szklany efekt.
Cytat:
Gdybyście zerknęły i wymyśliły jakich kosmetyków powinnam użyć
Nie wiem jakich kosmetyków użyto do tej stylizacji, na pewno jest Photoshop.

Jeśli masz pogrubiający czarny tusz do rzęs, kredkę albo czarny cień do oczu, do tego czerwoną pomadkę/błyszczyk to naprawdę nie powinno byc problemu ze zrobieniem tego makijazu.

Cytat:
i jak malować się by osiągnąć podobny efekt na własnej buzi
Nie wiem jaką masz cere i wprawę w malowaniu się. Przydałoby się zdjęcie Twojej buzi plus relacja z Twoich umiejętności malarskich. Najlepiej nie ściagac makijażu żywcem z modelki, a dopasować go do swoich warunków.
Jednak postaram się chociaż trochę naprowadzić CIę na trop zrobienia takiego makijażu.

Otóż musisz sobie przygotować cere, nawilżyć ją bądź zmatowić (zależy jaką masz skórę+skłonnosci do błyszczenia się...) Krem się wchłonie [odczekaj z 15 minut]. Nałóż jasny podkład, który najlepiej odpowiada twojej cerze. Starannie go rozprowadź bez smug. Uważaj na kościach rzuchwy, bo łatwo można sobie "odciąć" buzię od szyi niestarannym rozporwadzeniem podkładu.
Oklep twarz (jak już rozsmarujesz podkład) zewnętrzną stroną dłoni. To pozwoli się stopić cerze z podkładem.
Zrób kreski (kulawe te zdjęcia, nie widać dokładnie makijażu oka) i nałóż trochę ciemnego cienia na powieki (bo ona ma chyba zrobiony taki lekki przydymiony) i rozetrzyj granicę cienia pędzelkiem, palcem-czym CI wygodnie.
Później zrób kreskę na dolnych powiekach.
Wytuszuj starannie rzęsy [dolne i górne] od nasady, aż po końce. Staraj się je lekko wywinąć ku górze.
Podkreś brwi.
Obrysuj usta czerwona konturówką i nałóż pomadkę/błyszczyk w czerwonym kolorze. Jeśli nie znajdziesz takiego błyszczyka [z tych tańszych] to kup jakąś czerwoną pomadkę i bezbarwny błyszczyk. Wypełnij usta pomadką/błyszczykiem, odciśnij nadmiar szminki na chusteczce [co by się po 10 minutach nie zlała w kącikach] i nałóż bezbarwny gloss.

Jeśli nie masz takiego, będziesz musiała cos kupić [ale odrycie]. Takie usta uzyskasz na pewno błyszczykiem Diora Plastic Gloss [mam go, moge podać Ci nr], ale on jest dość drogi...

No i to chyba tyle. Makijaż, który załączyłaś to kalsyczny francuz, jeden z prostszych do wykonania.

Ja osobiście CI polecam przećwiczyć makeup zanim zrobisz go na wielkie wyjście. Będzie Ci później łatwiej się pomalować na studniówkę.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.